logo

HACI SALİH DEMİRSOY

Ankara’nın arka sokakları diye bilinen kenar mahalleleri Bedderesi ve İsmetpaşa ‘nın  geçim zorluğu çeken ailelerinin çocukları sporla  kendilerine  yeni ufuklar  açıyor. Bir sosyal sorumluluk  projesi kapsamında boks sporu ile tanıştırılan  çocukların elde ettikleri başarılar  göz kamaştırıyor.  5 yılı geride kalan  projenin önemli isimlerinden  Fenerbahçe boks takımı antrenörü Mustafa Genç tohumu doğru tarlaya attıklarının altını çizerek gerek Ankara gerekse Türkiye ve uluslararası turnuvalarda bu çocuklarla elde edilen başarılarından mahallede toplumsal bir iyileşme olduğunu kaydetti.
“Zorluklardan gelen çocuklarımızın başarısı mahallede inanılmaz bir değişim rüzgarı estirdi ve iyi bir örnek oldular.” Ankara’da projenin yürütülmesinde başta Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Boks Şube Kaptanı Mert Öztemel’in çok büyük katkısı oldu ve Demirsoy Kundura sahibi Hacı Salih Demirsoy gibi sponsorların da katkısı çok büyük.” Dedi.

23 Eylül 2010 Perşembe Sabah Gazetesi Ankara ekinde yayınlanan spor haberde ismi geçen Hacı Salih Demirsoy ilçemizin Kulpak Köyünden çocuk yaşta Ankara’ya göç ederek çalışma hayatına atılan, azmi ve çalışkanlığı ile karşılaştığı bütün zorlukları aşarak günümüzde ayakkabı perakende satış mağaza zincirleri sahibi olmayı başarmış kıymetli bir hemşehrimizdir.  

Yukarıdaki  bahsedilen sosyal projenin maddi boyutuna sponsor olmuştur. Bu örnek davranışından dolayı kendisini kutlar iş hayatında sonsuz başarılar dileriz. Bütün hemşehrilerimize de örnek olması dileğiyle…

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.532 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?