logo

GÖRÜCÜ USULÜ SEÇİM

Siyasi partilerin vekil listeleri kesinleşti. Nasıl mı oldu? Siyasi partilere müracaatlar alındı. Yapılan müracaatlar tasnif edildi. Genel başkanlar ve kurmay heyeti, gece gündüz demeden çalışarak il il vekil sıralaması yaparak listelerini oluşturdular. Sizin adınıza, büyük meşakkat yaşayarak büyük titizlik içinde, gönül hatır sayarak kendilerine yakınlıklarına bakarak, iki dudakları arasında seçtiler.
Sizin adınıza seçilen, listeye giren ve kazanacak sırayı garanti eden, vekillerin çoğunu sizler hiç tanımıyorsunuz, hayatınızda hiç görmediniz, adını hiç duymadınız, elinizde küçük bir resimleri bile yok. İşte sizin adınıza görücü usulü ile siyasi parti genel başkanlarınca üç günlük kampta sizden gizlice seçildiler. Bu görücülerin belirlediği vekilleri ister sevin, ister sevmeyin, ister beğenin, ister beğenmeğin 12 Haziran 2011 tarihinde sandık başında gözleriniz kapalı iş bitirici müthiş görücü siyasi liderlerin partilerine evet diyerek seçmen kütüğüne atacağınız imzalarla hiç görmediğiniz görücü vekillerini, milletvekili yapacaksınız.
Kayseri bölgesinden, Develi halkı ile iç içe yaşayan aday adaylarından hiç biri görücülerce, görülememişlerdir. Bu seçimde Develi halkı ithal aday ve başka illerde aday olarak listelere giren hemşerilerimizin adaylığı ile yetinecekler. Kazanmaları halinde de onların milletvekilliği ile sevineceklerdir.

‘’Yeter söz milletin’’ diyerek iktidar olan bu hükümet, milletin sözünü dilinden alınca, hiç bırakmayarak, yeter söz liderlerin şekline dönüştürmüştür. Seçim kanunlarında niçin hiç değişiklik yapmadıklarını şimdi daha iyi anlıyorum.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.269 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?