logo

FAHRİ HEMŞERİLERİMİZ

Hastane koğuşunda yatıyorum, komşu yatağa bir hasta geldi. Yatağına yerleştikten sonra aramızda koyu bir sohbet başladı. “Nerelisin?” diye sordu bana. “Develi-Kayseriliyim” der demez eşine hayretle baktı ve anlatmaya koyuldu;
1968- 1970 yıllarında Develi’de yazıcı olarak askerlik yapmış, askerlik şubesinde Develili gençleri askere göndermiş, askerlik yoklamalarını yapmış.
Askerlik görevinin yanı sıra her sabah yaz kış demeden Keyş’in havuzunda yüzmüş ve spor yapmış. Güzel top oynadığını Develi’li sivil arkadaşlarına söyleyince komutandan özel izin alınarak Develi sporda top oynamış. Develi spor:11- Yeşilhisar Spor:1 olarak neticelenen maçta Develi Spor’un 3 golünü atmış. Rakip takımlar için korkulu rüya olmuş. Develi ve Develi Spor şerefine ter akıtarak formasını sırılsıklam ıslatmış…
On başı durmaksızın anlattı Develi insanını, Develi’yi. Onu dinlerken benden daha iyi Develili sandım kendisini. On başı er yazıcı Timur Yalınlı’daki Develi sevgisi o kadar samimi ve içten ki kendime fahri bir hemşeri saydım. İlçemiz için akıttı terler şerefine Develi tarihine adı geçsin diye İstanbullu on başı Timur Yalınlı’yı sizlere anlattım.
Develi’de yaşayıp, unutmayan yılar geçmesine rağmen özlem duyan o kadar çok fahri hemşerimiz var ki, Develi’ye hepsi dönmüş olsalar koskoca bir mahalleyi oluştururlar.
Develi’de yaşayan onca gurbetçiyi Develi halkı sevgi ve saygı ile bağrına basmış, gurbetçiler de Develi’nin taşına toprağına, havasına suyuna insanına aşık olmuştur. Bu karşılıklı büyük aşk, aradan yıllar geçse de taraflarca asla unutulmamaktadır. Ne mutlu Develi sevgisini asla unutamayan bu aşıklara.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.205 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?