logo

DEVELİ’DE OLUR MU BÖYLE ŞEY?

50 yıl önce çocukluk yıllarımda annemin gezmeye giderken evimizin kapısını kitlediğini hiç hatırlamıyorum. Çünkü o dönemlerde ev ve dükkan hırsızlığı hiç ama hiç duyulmamıştı. Develi insanı birbirinin malının bekçiliğini yapardı. Belediye hoparlörlerinden sk sık kayıp cüzdanların anonslarının yapıldığı, sahibi gelince kayıp cüzdanların teslim edildiği ilçeydi Develi. Sadece Develi pazarının kurulduğu günlerde ilçemize dışarıdan gelen yan kesicilerin pazar kalabalığında cüzdan hırsızlığı yaptığını anımsıyorum. Onlarda emniyet güçlerince tez zamanda yakalanırdı.
Şimdi duydum ki Elbiz caddesinde evinin yanındaki büfesi soyulmuş bir hemşerimizin. Bu nasıl hırsızlık bu ne cesaret? Sanki hırsızlık değil göz göre göre gasp yapılmış.
Duyduk duymadık demeyin. Açlıktan mı yoksa yokluktan mı kudurmuş hırsızlar? Tilkiler gibi ilçe basmış ne var ne yok, yazarkasa dâhil her şeyi çalmış. Develi’de olur mu böyle şey? Bu yazım faillerinin bir an önce yakalanması ümidi ile Develili hemşerime geçmiş olsun dileği ve Türkiye’yi yönetenlere ekonomik krizin felakete dönüştüğü mesajı olsun.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.862 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?