logo

Çocuklar ve Gençler İçin

Beyinlerin iyi yönde gelişmesi güzel ve gerçekçi bilgilerle doldurulmasına bağlıdır. Nasıl ki bir fidan suladıkça yeşillenir, boy atar, meyve verirse insan beyni de çocukluktan başlayarak gerçekçi bilgilerle beslenerek gelişir güzelleşir iyi düşünür ve daha çok işe yarar hale gelir.
Türk halkının çocuklarına temel eğitimi ve dini bilgileri verme süreci aile fertleri ve mahalle hocaları ile başlar. Bu süreçte çocukların beyinlerine doğru ve bilimsel bilgiler aktarılmalı,  hurafelere dayalı bilgilerden uzak durulmalıdır. Kurandan ilim tahsil etmiş din adamlarından dini bilgiler çocuklara verilmelidir. Orta öğretim ve üniversite eğitimi bilgi ve belgeye dayalı, pozitif bilim olduğu kanıtlanmış doğru bilgilerin verildiği okul yıllarıdır. Bu süreçte öğretmenin önemi çok büyüktür. Öğretmenler çocukların beynine doğru bilgileri aktarır ve onların beyinlerinin gelişmesine yardımcı olurlar. Bu bilgilerin aktarımındaki en etkili yöntem sevgi ve şefkattir. Hiçbir beyin korku ve şiddet ile gelişmez bilakis küçülür ve doğru düşünemez hale gelir.
Geçtiğimiz 23 Nisan kutlamalarında temsilen başbakan koltuğuna oturtulan minik başbakana Başbakan Recep Tayip Erdoğan “Artık başbakansın, astığın astık kestiğin kestik” dedi. Demokrasinin öğretileri ile asla bağdaşmayan bu talihsiz sözler lafın gelişi olarak söylenmiş de olsa çocuklarımızın hafızalarından asla silinmeyecek, şiddet ve korku içeren bir örnektir. 23 Nisan- 19 Mayıs tarihlerinde çocuk ve gençlerimize milletçe verdiğimiz önemin işareti olarak onlara hediye edilen bayramları coşku ile milletçe bu sene de kutladık. Ne mutlu Türk çocuklarına ve gençlerine! Zira onların bayramları var.
Çocuk ve gençlerimizin beyinlerinin güzel ve gerçekçi bilgiler doldurulması ve onların düşünce kabiliyetinin gelişmesi önünde engel olabilecek korku ve şiddet prangalarından kurtulmakları ümidi ile bayramlarını kutlar en samimi duygularımla gözlerinden öperim.

Etiketler: » » »
Share
2.052 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?