logo

İÇİ BOŞ BÜYÜME

Dünya ekonomisinde son on yıla ilişkin ekonomik veriler yayınlanıyor. 2000-2010 arasındaki dünya ekonomisine bir bütün olarak bakıldığında, dünya ekonomisinin on yılda on kat büğüdüğü görülüyor. Aynı süre içinde Türk Ekonomisi üç kat büyüyor. Dünyadaki büyümenin üçte biri kadar
Ülkeyi yönetenler ve onların fanatik taraftarları her fırsatta allaya pullaya  nasıl muhteşem büyüdüğümüzü ve geleceğe dört nala koştuğumuzu  anlata anlata bitiremiyorlar.

Evet son on yılda, bizde de ekonomik büyüme var. Ama dünya bizden daha çok büyümüş. Onların büyüme hızı bizden üç kat daha fazla  olduğu için , biz yine geride kalıyoruz. Demek, büyüme ile ilgili o kadar  gösteriş yapmaya, o kadar gürültü koparmaya gerek yok.

Bakınız yılların eskitemediği benzetme ustası 84 yaşındaki Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN “Avcılar tüyleri cazibeli güzel bir kuş gördüğü zaman bu kuşu toprağa gömmek istemezler. İçini boşaltılar, saman doldururlar ve misafir odasının baş köşesine koyarlar. AKP içi saman dolu kuştur.” diyerek iktidarın görüntüden ibaret olduğunu vurguluyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.068 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?