logo

Atadan, Doğma Büyüme Develili

“Kırk yıllık sıla hasreti çekerek  “Develi sevdalısı” olan ben deniz, İstanbul’da kaleme aldığım yazılarımı Çağdaş Develi Gazetesi aracılığı ile Develi’de yaşayan hemşerilerimle aylardır paylaşmaktayım.
Uzun yıllar İstanbul’da bulunmam münasebeti ile şimdilerde Develi’de yaşayanların beni yeterince tanımaları neredeyse imkânsız. “Kim bu Develi sevdalısı?” diyenler mutlaka olmuştur ve hala oluyordur.
Son beş haftadır yazdığım yazıların içeriğinde sülalemden bazı kişiler yer aldı. Aslında farkına varmadan bu yazılar ile kim ve kimlerden olduğuma dair küçük birer ipucu vermiş oldum sizlere. Bu yazım ile kendimi biraz daha yakından tanıtmak istedim.
Özetle;
Atalarımdan;
Annemim babası; Hacı Mehmet Ağa’dan Aparanların,
Anneannem; Kezban Hanım’dan Kapusuzların,
Babaannem; Hafize Hanımı esas alırsak Kulpak Köyü’nden Hacı Ömerlerin,
Babamın babası; Kürtüncü Mehmet efendiden Yeşillerin, Torunuyum.
İlkokuldan;
Muharrem Demirci, Mustafa Baybal, Mahir Akdağ, Abdullah Aras, Recep Tarhan, Ali Aydın, Mustafa Çekemoğlu, M. Taner Güney, Ahmet Yavaş, Celal Sungur, Halit Değirmenci, Ahmet Bektaş, Durmuş Çoban, Osman Şam, Yaşar Kındıra, Abidin Kaman…
Ortaokuldan;
Nafiz Suyolcu, Selim Akdoğan, Ahmet Türkaslan, Mustafa Deniz, Ahmet Yılmaz, Mehmet Samur, Mustafa Kaya, Ekrem Sümengen, Mehmet Kapusuz, Mehmet Çimen, Arif İzmirli, Niyazi Özdamar, Mehmet Gezeroğlu, Metin Karadeniz, Recep Kayserilioğlu, Ahmet Kaliber(rahmetli) , Ahmet Kirkit (rahmetli), Muzaffer Karslıoğlu, Cemal Işılak…
40,50 yıl öncesi o günün çocukları okul arkadaşlarımın isimlerini yazarakda Develi’de büyümüş olduğumu sizlere anlatmış oldum. İlk aklıma gelen okul arkadaşlarım. Bir bu kadar da ismini hatırlayamadıklarım mevcut, kendilerinden özür dilerim.

Etiketler: » » » »
Share
2.241 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?