logo

MÜSLÜMANLARIN EBEDİ CEHENNEM DE KALMA DURUMU VAR MI ?

Günahkar olan müminlerin cehenneme gireceğini hepimiz biliyoruz.
Ancak cehennemde ebedi kalma riski imanlı ölüp ölmemeye bağlıdır. İmansız ahirete giden müslümanlar, gayri müslimler gibi ebedi kalırlar.
Biz onun için hep ehli sünnet inancından bahsediyoruz, yani inanç biçimimiz,itikat sistemine yani ehli sünnet inancına uygun olması lazımdır. Bir mümin ahiret meselelerinde ve gaipla alakalı meselelerde, hatta ve hatta bazı dünya meselelerinde kafasına göre inanamaz, Çünkü Rabbimizin (c.c) rızası itikat sistemine bağlıdır.
Bu sebeple dini meselelerde Peygamber Efendimiz (a.s) ve Eshab-ı kiram gibi inanmalıyız.Ecdadımız Gazneliler,Selçuklu’ların ve Osmanlı’larda böyle inanmışlardır.Bizde bu inanç sistemnine göre inanırsak ancak ve ancak o zaman imanımızı ahirete taşıyabiliriz.Bu sebeple bütün yazılarımızda ehli sünnet şablonunun içinde kalıyoruz.Siyasetten veya Spordan veya Ekonomiden olsa geniş geniş yorumlar yaparız.Gelecekle alakalı geçmişle alakalı  her kesin elbette çok yazacağı , söyleyeceği şeyler vardır.İsmimizin Ahmet,Ayşe olması bizi kurtarmaz.Tertemiz inanç ve Salih ameller ancak ve ancak hakiki sermayemiz ve birikimlerimizdir. Rabbimiz (c.c) Son nefeste dahil imandan ayırmasın.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.058 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?