logo

İSTANBUL’DA DERNEKLERİMİZİN ŞEHİTLER TEPESİ YÜRÜYÜŞÜ

17.12.2016 Günü için planlanan Dolmabahçe Stadı Wodofone Arena önündeki şehitlerimizi anma için Şehitler Tepesi’ne bir yürüyüş düzenlendi. İstanbul’daki derneklerimizin Kayseri milletvekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu öncülüğünde, Ankara Develi ve Koceli Kayseri İli Yardım Derneğimiz ‘in katılıyla yapıldı. İstanbul’da Sivil Toplum Kuruluşları, ellinin üzerinde dernek üyeleri bu yürüyüşe iştirak ederek, teröre lanet ettiler.
Aynı gün Kayseri’de 1.KomandoTugayı’nın kahraman askerlerine alçak ve hain terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla bir saldırı düzenlendi. Beşiktaş’taki polislerimizin acısı dinmeden, bu sefer hedef hain terör örgütü PKK ya doğuda büyük kayıplar verdiren Kayseri’deki yiğit komandolarımızdı. Vatan hainlerinin bu saldırısında şehit olanlara Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.
Yürüyüş ve anmadan İki gün önce Güngören’de Develi Sofrasında Şehitler Tepesi’nde yapılacak programın Tertip Komitesi’ne; Ben, Mustafa Ağca, Mehmet Sabah, Mustafa Şam, İlhan Şen Seçildik. Bahçelievler, Esenler ve Güngören den Şehitler Tepesi’ne otobüs seferleri planlandı. Bahçelievler Belediyesi tarafından 2000 adet bayrak ve ses sistemi için başkan yardımcısı Metin Alıcı ile görüşüldü. İstanbul’daki Medya yürüyüş ile ilgili bilgilendirildi. Develi sofrasını toplantı için dernek başkanlarına ve temsilcilerine açan Genç Develiler Derneği başkanı Mustafa Ötünç’e ikramlarından dolayı teşekkür ederim.
Dolmabahçe Camii önünde toplanan Kayserili hemşehrilerimiz, Kayseri Dernekleri afişi arkasında ellerindeki bayraklarla Şehitler Tepesi’ne “Kayseri Burada PKK Nerede, Polise Uzanan Eller Kırılsın” İdam İsteriz” sloganları ve tekbirlerle yürüdüler. Kayserililer tertip Heyetinin hazırladığı program benim tarafımdan sunuldu.
“Türkiye’deki ve Kayseri’deki hain terörü lanetlemek için buradayız. Bu vatan bizim, terörden korkmuyoruz. Neredesiniz topluma yön vereler. İşte bugün o gündür. Şehitler ölmez, Vatan bölünmez. Soğuk bir kış gününde şehitlerimiz için bir araya gelen değerli hemşehrilerim, Kayseri milletvekilim Sayın Sami Dedeoğlu’nun öncülüğünde şehitlerimize saygı ve anma yürüyüşümüzde şehitler tepesini doldurdunuz. Kayseri Derneklerimiz ve STK’larımız adına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.” Kayseri burada, Hainler Nerede!, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Sloganlar eşliğinde vekilimizin konuşmasını anons ettim. Türkiye sevdalısı, Kayseri aşığı Sayın Sami Dedeoğlu’nu huzurlarınıza arz ediyorum. Diyerek milletvekilime sözü bıraktım. Konuşmasının ardından emekli İstanbul merkez vaizi hemşehrimiz Mustafa Akgül Hoca’mızın duası ile devam etti. İstiklal marşının topluca okunması ardından şehitler tepesine karanfiller bırakılarak, anma ve dua programımız sona erdi.
Şehitler Tepesi’nde Kayseri Milletvekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu’nun konuşması sizlerle paylaşmak istiyorum.
Değerli kardeşlerim,
15 Temmuz’da bu millete darbe yapmaya kalkışanlara, Çanakkale Ruhuyla darbe yapan bir milletiz. Şimdi ulusla arası şer odaklarının ve onların yerli piyonları terör ve ekonomi üzerinden darbe yapmaya çalışıyorlar.
Biz, birlik berberliğimizi koruyarak, Dünya Lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ve yine Çanakkale ruhuyla bu hainlere asla geçit vermeyeceğiz. Rabbim Şehitler Tepesi’nde şehit olan kardeşlerimize ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize sabrı cemil, gazilerimize de acil şifalar versin. Hep birlikte ellerimizi yüce rabbimize açalım kardeşlerim âmin diyelim.
Ey Âlemlerin rabbi, rahman ve rahim olan Allah’ım! Bütün samimiyetimizle, gönüllerimizi ve ellerimizi açtık, dua ve niyazda bulunuyoruz. Kabul eyle Allah’ım. Milletimizi ve bütün insanlığı her türlü felaket ve tehlikeden muhafaza eyle. Ülkemizi ve İslam beldelerini rahmet, bereket ve inayetinle mamur eyle.
Buradan çok açık şekilde sesleniyorum.” Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kastedenin başını ezmek, bayrağımızı indirmeye kalkanın kolunu kırmak, vatanımızın tek bir karış toprağına dahi göz dikenin gözünü çıkarmak, bizim namus borcumuzdur.
Tüm güvenlik güçlerimize sesleniyoruz; Terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı devletimizde milletimizde sizin yanınızda ve arkanızdadır. Ülkemizin farklı illerinden şehit olan bu yiğitler o gün sadece Vatanının, Milletimizin güvenliğini sağlamak için görevlerini yapıyorlardı. Bu hain alçak, teröristler evlatlarımızı şehit ettikleri zaman zannediyorlar ki bunların aileleri, akrabaları ve milletimiz korkacak, ümitsizliğe ve paniğe kapılacak. Bu hainler şehitlerimizin ailelerinin, akrabalarının ve milletimizin nasıl bir vakar duruş sergilediğini, birlik ve beraberlik içinde olduğunu gördükçe deliriyorlar.
Devletimizin bu hainlere gereken cevabı misli ile vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Unutmayın dünden daha güçlü bir Türkiye’yiz. Allah’ın izniyle
Bu milleti bölemeyecekler, yıkamayacaklar, heveslerini kursaklarında bırakacağız.
Vatan için, millet için barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmet ve merhametinle kucakla Allah’ım.
Gelen acı haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım.
Milletimizin huzur, barış ve kardeşliğine kasteden, tuzak kuranlara fırsat verme Allah’ım. Onların tuzaklarını başlarına çevir, sana inanan bu necip milletin ismetini hiçe sayanları sen, kahrı perişan eyle Allah’ım. Vesselamün alel mürsel’in velhamdülillahi rabbilâlemin, El Fatiha. Sözleriyle konuşması sona erdi. Mevla birlik ve beraberliğimizi bozmasın, milletçe el ele verme ve kucaklaşma terörün pan zehridir.
Hainlerin amaçları toplumu kutuplaştırmak, düşmanlık tohumları ekmektir. Siyasi ve ideolojik farklılıklarımız bir kenara bırakalım, bu ülke bizim. Milli seferberlik ruhu içinde, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz, başka Türkiye yok.

Share
1.153 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ABBASZADE İBRAHİM EFENDİ (1899-1963 )

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Abbaslar ailesinin atası Abbas Dede’dir. Aile de hep dedenin adıyla anıla gelmiştir. Aile Halep Türkmenlerinden üç değişik aile birlikte 18.asrın ortalarında Develi’ye gelip önce Kopçu köyü’ne yerleşmişler, kısa bir süre sonra Develi’ye ad vermiş olan Dev Ali (Seyyit Emir Ali) türbesinin etrafına yerleşmişlerdir. Yukarı Develi’de yerleşmişler ve kurdukları mahalleye de Kopçulu Mahahallesi adı verilmiştir. İlk nüfus sayımı olan 1821 tarihinde de mahalle sakinleri Kopçulu adıyla kayda girmiştir! Abbaszade İbrahim de diğer bütün aile ferleri ...
 • Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci’nin Takdim Yazısı

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci'nin Takdim Yazısı Değerli Hemşehrilerim, İnsanlar genellikle maddi kazanç uğraşısı verirler, bunun için çalışırlar, bunun için çabalarlar. Neden, çünkü daha iyi bir gelecek, daha mutlu bir hayat sürmek için. Maddesel olarak bir yere gelmiş bireyler asli görevlerinden artan zamanlarda da topluma hizmette yer almalı, ülkeye ve insana hizmete omuz vermelidirler. Bu hizmetin karşılığı da manevi kazançtır, manevi kazancın getirdiği haz ve mutluluktur. Bu haz ve...
 • DÜNYA TÜKENMEZ KALEM GÜNÜ

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Günümüzde kalem basit ve kolay bir yazma aracı olarak bilinmektedir. Kalemin tarihi çok eski çağlara dayanmaktadır. Özellikle sanayi devriminin ardından sanayinin de gelişmesiyle birlikte kalemin de bu gelişme ile paralel bir gelişme gösterdiğini görmekteyiz. İnsanlar asırlar boyunca mürekkebe batırılan tüylü kalemleri kullandılar. Ancak bu çok zahmetli bir olaydı. Çünkü sürekli sızıntı yapma problemi vardı. Ve ayrıca mürekkep sayfada çok yavaş bir şekilde kuruyordu. Modern zamanın yazım araçlarından bir olan “Tükenmez Kalem” icat edilip seri...
 • Gönül Sadakası

  03 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Okuyucu tarafından zaman zaman dersler çıkarılacak, kıssadan hisse alınacak metinler geliyor. Neşe ve sevinçler paylaştıkça çoğalır. Üzüntü ve kederler paylaştıkça azalır. İşe öyle dostlar ararız bazen. Bizimle üzülüp, bizimle sevinecek dostlar. Ama her şeyden önemlisi öncelikle bizim kendimizin omuz dayanacak bir dost olmamızdır. Bir hanımefendi anlatıyor: Biraz fasulye ve biraz pilav alarak bakır bir tepsiye koydum. Üzerine patlıcan, salatalık ve bir kaç tane kayısı ekledim... Tam dışarı çıkacaktım ki babam sordu: - “Nereye gidiyorsun kızı...