logo

İSTANBUL’DA DERNEKLERİMİZİN ŞEHİTLER TEPESİ YÜRÜYÜŞÜ

17.12.2016 Günü için planlanan Dolmabahçe Stadı Wodofone Arena önündeki şehitlerimizi anma için Şehitler Tepesi’ne bir yürüyüş düzenlendi. İstanbul’daki derneklerimizin Kayseri milletvekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu öncülüğünde, Ankara Develi ve Koceli Kayseri İli Yardım Derneğimiz ‘in katılıyla yapıldı. İstanbul’da Sivil Toplum Kuruluşları, ellinin üzerinde dernek üyeleri bu yürüyüşe iştirak ederek, teröre lanet ettiler.
Aynı gün Kayseri’de 1.KomandoTugayı’nın kahraman askerlerine alçak ve hain terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla bir saldırı düzenlendi. Beşiktaş’taki polislerimizin acısı dinmeden, bu sefer hedef hain terör örgütü PKK ya doğuda büyük kayıplar verdiren Kayseri’deki yiğit komandolarımızdı. Vatan hainlerinin bu saldırısında şehit olanlara Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim.
Yürüyüş ve anmadan İki gün önce Güngören’de Develi Sofrasında Şehitler Tepesi’nde yapılacak programın Tertip Komitesi’ne; Ben, Mustafa Ağca, Mehmet Sabah, Mustafa Şam, İlhan Şen Seçildik. Bahçelievler, Esenler ve Güngören den Şehitler Tepesi’ne otobüs seferleri planlandı. Bahçelievler Belediyesi tarafından 2000 adet bayrak ve ses sistemi için başkan yardımcısı Metin Alıcı ile görüşüldü. İstanbul’daki Medya yürüyüş ile ilgili bilgilendirildi. Develi sofrasını toplantı için dernek başkanlarına ve temsilcilerine açan Genç Develiler Derneği başkanı Mustafa Ötünç’e ikramlarından dolayı teşekkür ederim.
Dolmabahçe Camii önünde toplanan Kayserili hemşehrilerimiz, Kayseri Dernekleri afişi arkasında ellerindeki bayraklarla Şehitler Tepesi’ne “Kayseri Burada PKK Nerede, Polise Uzanan Eller Kırılsın” İdam İsteriz” sloganları ve tekbirlerle yürüdüler. Kayserililer tertip Heyetinin hazırladığı program benim tarafımdan sunuldu.
“Türkiye’deki ve Kayseri’deki hain terörü lanetlemek için buradayız. Bu vatan bizim, terörden korkmuyoruz. Neredesiniz topluma yön vereler. İşte bugün o gündür. Şehitler ölmez, Vatan bölünmez. Soğuk bir kış gününde şehitlerimiz için bir araya gelen değerli hemşehrilerim, Kayseri milletvekilim Sayın Sami Dedeoğlu’nun öncülüğünde şehitlerimize saygı ve anma yürüyüşümüzde şehitler tepesini doldurdunuz. Kayseri Derneklerimiz ve STK’larımız adına teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.” Kayseri burada, Hainler Nerede!, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Sloganlar eşliğinde vekilimizin konuşmasını anons ettim. Türkiye sevdalısı, Kayseri aşığı Sayın Sami Dedeoğlu’nu huzurlarınıza arz ediyorum. Diyerek milletvekilime sözü bıraktım. Konuşmasının ardından emekli İstanbul merkez vaizi hemşehrimiz Mustafa Akgül Hoca’mızın duası ile devam etti. İstiklal marşının topluca okunması ardından şehitler tepesine karanfiller bırakılarak, anma ve dua programımız sona erdi.
Şehitler Tepesi’nde Kayseri Milletvekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu’nun konuşması sizlerle paylaşmak istiyorum.
Değerli kardeşlerim,
15 Temmuz’da bu millete darbe yapmaya kalkışanlara, Çanakkale Ruhuyla darbe yapan bir milletiz. Şimdi ulusla arası şer odaklarının ve onların yerli piyonları terör ve ekonomi üzerinden darbe yapmaya çalışıyorlar.
Biz, birlik berberliğimizi koruyarak, Dünya Lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ve yine Çanakkale ruhuyla bu hainlere asla geçit vermeyeceğiz. Rabbim Şehitler Tepesi’nde şehit olan kardeşlerimize ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet, ailelerine ve milletimize sabrı cemil, gazilerimize de acil şifalar versin. Hep birlikte ellerimizi yüce rabbimize açalım kardeşlerim âmin diyelim.
Ey Âlemlerin rabbi, rahman ve rahim olan Allah’ım! Bütün samimiyetimizle, gönüllerimizi ve ellerimizi açtık, dua ve niyazda bulunuyoruz. Kabul eyle Allah’ım. Milletimizi ve bütün insanlığı her türlü felaket ve tehlikeden muhafaza eyle. Ülkemizi ve İslam beldelerini rahmet, bereket ve inayetinle mamur eyle.
Buradan çok açık şekilde sesleniyorum.” Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kastedenin başını ezmek, bayrağımızı indirmeye kalkanın kolunu kırmak, vatanımızın tek bir karış toprağına dahi göz dikenin gözünü çıkarmak, bizim namus borcumuzdur.
Tüm güvenlik güçlerimize sesleniyoruz; Terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı devletimizde milletimizde sizin yanınızda ve arkanızdadır. Ülkemizin farklı illerinden şehit olan bu yiğitler o gün sadece Vatanının, Milletimizin güvenliğini sağlamak için görevlerini yapıyorlardı. Bu hain alçak, teröristler evlatlarımızı şehit ettikleri zaman zannediyorlar ki bunların aileleri, akrabaları ve milletimiz korkacak, ümitsizliğe ve paniğe kapılacak. Bu hainler şehitlerimizin ailelerinin, akrabalarının ve milletimizin nasıl bir vakar duruş sergilediğini, birlik ve beraberlik içinde olduğunu gördükçe deliriyorlar.
Devletimizin bu hainlere gereken cevabı misli ile vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Unutmayın dünden daha güçlü bir Türkiye’yiz. Allah’ın izniyle
Bu milleti bölemeyecekler, yıkamayacaklar, heveslerini kursaklarında bırakacağız.
Vatan için, millet için barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmet ve merhametinle kucakla Allah’ım.
Gelen acı haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım.
Milletimizin huzur, barış ve kardeşliğine kasteden, tuzak kuranlara fırsat verme Allah’ım. Onların tuzaklarını başlarına çevir, sana inanan bu necip milletin ismetini hiçe sayanları sen, kahrı perişan eyle Allah’ım. Vesselamün alel mürsel’in velhamdülillahi rabbilâlemin, El Fatiha. Sözleriyle konuşması sona erdi. Mevla birlik ve beraberliğimizi bozmasın, milletçe el ele verme ve kucaklaşma terörün pan zehridir.
Hainlerin amaçları toplumu kutuplaştırmak, düşmanlık tohumları ekmektir. Siyasi ve ideolojik farklılıklarımız bir kenara bırakalım, bu ülke bizim. Milli seferberlik ruhu içinde, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz, başka Türkiye yok.

Share
1.063 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA HİJYEN GÜNÜ

  15 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde temizlik önlemleri anlamında kullanılan hijyen, aslında Yunan Tanrıçası Hygeia adlı tanrıçadan gelmektedir. Hygeia, Yunan ve Roma mitolojisinde geçmekte olup, tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. İnsanlar, Bergama'daki Asclepius Tapınağı gibi tapınaklarda babası Asclepius'tan ve Hygeia'dan sağlık dilemişlerdir. Dünyanın ilk Hijyen Günü, Avrupa Hijyen Konseyi ve Türk ...
 • STATİK ELEKTRİK GÜNÜ

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Mutlaka hepimizin başına elektrik çarpması defalarca gelmiştir. Hiç beklemediğimiz birisine ya da bir yere dokunduğumuzda bir anda elektrik çarpması hissi yaşarız. Günlük hayatımızda biriyle tokalaştığımızda, arabadan inip kapı kolunu tuttuğumuzda, bir yüzeye dokunduğumuzda veya parkta plastik kaydıraktan kaymış bir çocuğa dokunduğumuzda ortaya çıkan karıncalanma hissi, statik elektriğin etkisinden kaynaklanmaktadır. Hatta aradaki akım geçişi sırasında oluşan kıvılcım gözle görülebilir ve çıtırtı şeklinde ses duyabiliriz. Bu akım geçici bazı k...
 • TARİHÎ KARTPOSTALLAR ve DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ – 2

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Geçen haftaki yazımızda tarihî kartpostalların politika ve vatan müdafasındaki yeri konusunda bilgi vermiş ve bu konuda kartpostalların önemine değinmiştim. Bir okuyucumuzun ricası üzerine konuyu biraz daha zenginleştirmemiz gerektiğini görmüştük. Bu vesile ile yeniden arşivime inme ihtiyacı doğmuş ve altı kare kartvizit üzerinde durmayı uygun gördüğümü belirtmek isterim. Tarihte gördük ki bir yerde askerin yoksa orası senin değildir. Osmanlı devleti 350 yıldır elinde tuttuğu Rumeli'yi vasıfsız ve cahil politikacı ve subaylarımız sayesinde on ...
 • Eski Develi’de Örf ve Adetlerimiz

  01 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Örf ve adetler çok eski zamanlardan beri toplum içinde kabul görmüş yazısız kurallardır. Halk dilinde gelenek ve görenek olarak da bilinen bu kavramlar, yaşadığı toplumun özelliklerini yansıtır. Kadim Develi kültürü zaman içerisinde birçok değişime uğramıştır. Develi’de asırlardır devam eden ve hala yaşayan birçok gelenek görenek bulunmaktadır. Gelenekler ve onun oluşturduğu kültür, toplumu bir arada sağlam tutan ögelerdir. Develi’de eskiden herkes birbirini tanır, bir ailenin fertleri gibi herkes birbirini koruyup kollardı. Dayanışma ruhu çok...