logo

İstanbul Genç Develililer Derneğimizde Ahmet BAYIRSOKAK Dönemi

24 Aralık 2023 tarihinde (2023-2025) dönemi Genç Develililer Sosyal Yardımlaşma ve Kültür derneğimizin 12. Olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Tek liste ile seçime giren Ahmet Bayırsokak başkan seçildi. Avrupa yakasındaki temsilcimiz olan Ahmet Bayırsokak kardeşimi ve tüm yönetim kurulu üyelerini tebrik ederim.
Genel Kurula 26. dönem Kayseri milletvekilimiz Sami Dedeoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi hemşehrimiz Ahmet Savaş Çolak, mahalle derneklerimizin başkanları ve dernek üyelerimiz katıldılar.
Derneğimizin Başkanları :
Kurucu başkan Şeref Avcılar, Mustafa Şam, Mustafa Ağca, Mustafa Ötünç, Mehmet Sabah ve Cengiz Avcılar başkanlık yaptılar. Başkanların gayretleriyle 200 metrekarenin üzerinde Güngören’deki dernek merkezini satın alarak derneğin yaşamasına vesile oldular.
Genel Kurul :
Programın Sunumu genel sekreter Ahmet Keklik tarafından yapıldı ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile program devam etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti Ömer Kılıçaslan tarafından okundu.
Divan Kuruluna Mustafa Ötünç, Av. Ahmet Gökçen, Ahmet Keklik tarafından M. Orhan Cebeci kâtip üyeliklere Davut Ayrı ve İsmail Yıldız isimleri teklif edildi. Oylamaya sunuldu, teklif kabul edildi. Divan başkanı olarak bir şiirle konuşmama başladım.
Develi denilen büyük kasaba
Erciyes’in ardı yolu pek sapa
Onlar meraklıdır dosta ahbaba
Kadir kıymet bilen insanları var.
2000 yılında Avrupa yakasındaki hemşehrilerimiz bir araya gelerek bir dayanışmaya imza atarak Genç Develiler derneğimizi kurdular. Kuruculardan daha sonra başkanlık yapan Metin Kılıçaslan vefat etti. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Üyelerden de vefat edenler olmuştur. Hepsine Allahtan rahmet dilerim. Olağan genel kurulumuza katılan tüm hemşehrilerimize hoş geldiniz diyerek konuşmama devam ettim.
Develi aşkımı herkes soruyor
Böyle soru sorulur mu kardeşim?
Dört mevsim içimde tütüp duruyor
Develi’nin Erciyes’in yeli kardeşim.
Başkan Cengiz Avcılar’a açılış konuşmasını yapmak üzere söz verdim. Dernek faaliyetlerinden kısaca bahseden başkan, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Genel kurula katılanlara teşekkür etti.
Faaliyet raporu Ali Erciyes, Denetleme Kurulu raporu Halil Erdanuş tarafından okunarak ayrı ayrı oylandı ve ibra edildi. Yeni yönetim kurulu için tek liste sunuldu. Bu liste oy birliği ile kabul edildi.
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Başkan: Ahmet Bayırsokak, Başkan Vekili: Mustafa Şam, Genel Sekreter: Ahmet Keklik, Muhasip Üye: Gökhan Çakır, Başkan Yardımcıları; Mehmet Tuncer, Av. Ahmet Gökçen, Osman Atmaca, Şaban Tosun, Şaban Kartın.
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Ali Erciyes, Mustafa Kılıçaslan, Ahmet Sabah, Cihan Ağca, Abdullah Bakmaz, Ayhan Doğaner, Murat Masmas, Taner Karataş, Kasım Özin.
Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Halil Erdanauş, Arif Bingöl, Muammer Çatalkaya. Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: Mustafa Demirci, Bayram Sınağ, Uğur Akpınar’dan oluştu.
Gündemin diğer bir maddesi olan 2023-2025 tahmini bütçesi Muhasip üye Gökhan Çakır tarafından okunarak oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.
Başkan Cengiz Avcılar tarafından önceki dönem başkan yardımcısı Bekir Şahin’e hizmetlerinden dolayı teşekkür edilip plaket takdim edildi.
Cengiz Avcılar Başkandan Anlamlı Veda :
“Değerli hemşehrilerim, onurla iki dönem yaptığım Genç Develiler Derneği başkanlığını, yaptığımız genel kurul ile Ahmet Bayırsokak kardeşimize emanet ettik. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin sizlerle beraber güzel günler geçirdik, hakkınızı helal ediniz benim haklarım sizlere helaldir. Sevdamız Develi!” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Başkan Ahmet Bayırsokak Cengiz Avcılar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
Genel Kurula Katılımcılar :
26. Dönem Kayseri Milletvekili Sayın Sami Dedeoğlu, MHP MYK Üyesi Sayın Ahmet Savaş Çolak, Develi ve Yöresi Derneği Başkanı M. Orhan Cebeci, önceki Başkanı Mehmet Papak, Mali Sekreter Yusuf Palamut, Dernek Müdürü Atilla Toker, Genç Develililer Derneği Kurucu Başkanı Şeref Avcılar, önceki dönem başkanları: Mustafa Ağca, Mustafa Şam, Mustafa Ötünç, Mehmet Sabah, Genç Develililer Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Esenler MHP Teşkilatı Başkan Yardımcısı Süleyman Çakır, Künye Köyü Dernek Başkanı Reşit Boztepe. Avlağa Köyü Dernek Başkanı Yasin Kaya, Kabaklı Köyü Dernek Başkanı Sedat Berk, önceki başkan Yüksel Baykar, Yahyalı Dernek Başkanı Mehmet Gökteke, Sarıkaya Köyü Dernek Başkanı Şahin Kaplan, ESDEF önceki Başkanı Cuma Helvacı, Çöten Köyü Derneği Başkanı Çetin Gürbüz, Başkan Yardımcısı Cenk Erdoğan, Genel Sekreter Ömer Yıldız, Öksüt Köyü Önceki Dönem Başkanı Mustafa Kahraman, Yeşilyurt Köyü Derneği başkanı İsmail Yıldız, TÜMKAYDER önceki dönem başkan yardımcısı Davut Ayrı, Sarıca Köyü Derneği Önceki dönem başkanı Şaban Kartın, Epçe Köyü Derneği önceki dönem Başkanı Osman Atmaca, Genç Gaziler Köyü Derneği önceki dönem Başkanı Osman Eken ve dernek üyeleri katıldılar.
Toplantıda MHP MYK üyesi hemşehrimiz Ahmet Savaş Çolak ve 26.Dönem Kayseri milletvekili Sami Dedeoğlu birer selamlama konuşması yaptılar. Develi Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar genel kurula tebrik mesajı ile bir adet çiçek gönderdi. Toplantı sonunda başkan Ahmet Bayırsokak yöresel lezzetimiz olan Gacer Pilavı ve Kavurma ikram etti. Dilek ve temennilerde başka söz alan olmadı. Toplu hatıra fotoğrafıyla kongre son buldu.
Derneğimizin yeni başkanı Ahmet Bayırsokak ve yönetim kurulunu tebrik ederiz. Hayırlı ve uğurlu olsun.
M. Orhan Cebeci/Ahmet Keklik

Share
422 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 15 TEMMUZ’U UNUTMAMAK LAZIM

  19 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  15 Temmuz 2016 işgal girişiminin üzerinden sekiz yıl geçti. Etkileri ve ülkemize ve necip milletimize verdiği zararlar hala devam ediyor. Bu sebeple 15 Temmuz 2016 işgal girişimini, ülkemiz açısından birçok yönü ile değerlendirmek elbette mümkündür. Peki, en büyük kayıplar hangi alanlarda olmuştur? sorusunun cevabı vermek zordur. Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin o kadar çok ve çeşitli zarar ve kaybı olmuştur ki, bunu tam anlamıyla tespit etme imkânı maalesef yoktur. Tabi ki en önemli kaybı o gün verilen 252 şehididir. Bununla beraber 2734...
 • DÜNYA DONDURMA GÜNÜ

  19 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  Sıcak yaz günlerinde içimizi serinletirken mutlu eden dondurmanın da günü olduğunu biliyor muydunuz? Yaz sıcaklarının vazgeçilmezi dondurmanın varlığı her yıl tüm dünyada Temmuz ayının üçüncü Pazar günü “Dünya Dondurma Günü” olarak kutlanmaktadır. 2024 yılının 3.cü pazarı 21 Temmuz gününe denk gelmektedir. Dondurma Günü ilk olarak 1984 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde Başkan Ronald Reagan tarafından ilan edilmiştir. Bütün dünya insanlarının dondurmaya olan zaafı sayesinde zaman içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır. Her yıl temmuz ayın...
 • KUR’AN’I OKUMAK, ANLAMAK VE YAŞAMAK

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  Yaz Kur’an Kurslarımız hem camilerimizde ve Kur’an Kurslarımızda başladı ve devam ediyor. Bu önemli faaliyet, dinimize kaynaklık eden Kur’an-ı Kerim’in insanlığa getirdiği rahmet yüklü mesajlarını başta ümidimiz, istikbalimiz olan çocuklarımız olmak üzere toplumun bütün kesimlerine ulaştırmayı ve paylaşmayı hedeflemiştir. Bu sebeple, başta öğrenci velilerimize, kurslarda görev alan tüm hocalarımıza ve ilgili kişilere büyük sorumluluklar düşmektedir. Sorumluluğun büyüklüğü kadar da mükafatının olduğu aşikardır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v....
 • ÇOK ANLAMLIK BAĞLAMINDA FİTNE KAVRAMI

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  Fitne kelimesi, sözlükte “altın ve gümüş gibi değerli madenleri saflığını anlamak için ateşte eritmek” mânasına gelen fetn kökünden türemiştir. Klasik sözlüklerde ise : “Sınama, maddî ve mânevî sıkıntı, üzüntü, belâ ve felâketle imtihan etme.” şekilde sıralanmıştır Kur’ân-ı Kerîm’de atmış âyette fitne kelimesi ve türevleri geçmektedir. Fitnenin Kur’an’daki kullanımına göre bir çok anlamı vardır. Başlıca şu mânalara geldiği görülür: Sınama ve imtihan (Bakara,102; Tâhâ,40, 85, 90, 131); Şirk, küfür, müşriklerin Müslümanlara uyguladıkl...