logo

İSTANBUL GENÇ DEVELİLİLER DERNEĞİ GELENEKSEL PİKNİĞİ YAPILDI

2 Haziran 2024 Pazar günü Güngören Belediyesi Kemerburgaz Aziz Paşa Mesire Alanında Genç Develiler Derneği ve Sarıkaya Derneğimizin birlikte bir piknik düzenledi. Yoğun katılımın olduğu geleneksel aile pikniği etkinliği havanın da güzel olmasıyla oldukça ilgi gördü.
Etkinliğin sunumunu Genel Sekreter Ahmet Keklik üstlendi. Başta Genç Develililer başkanı Ahmet Bayırsokak pikniğe katılan misafirlere ve katılımcılara bir selamlama konuşması yaptı. Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdulkadir Altınhan piknik alanımızı ziyaret ettiler. Pikniğin düzenlenmesinde emeği geçen dernek başkanımızı ve yönetimimizi tebrik ettiler.

KATILIM SAĞLAYAN MİSAFİRLERİMİZ;

Pikniğe katılım sağlayan Başkan vekilimiz Mustafa Şam, Başkan Yardımcılarımız Şaban Kartın, Osman Atmaca, önceki dönem Başkanlarımız, Mustafa Ağca, Mustafa Ötünç, Cengiz Avcılar, Genel Sekreter Ahmet Keklik, Muhasip Gökhan Çakır ve yönetim kurulu üyelerimiz ve dernek üyemiz ile aileleri ve çok sayıda hemşehrimiz katılım sağladılar.
Ayrıca, Develi ve Yöresi Dernek Başkanı M. Orhan Cebeci, Mali Sekreter Yusuf Palamut, Sarıkaya Dernek Başkanı Şahin Kaplan ve yönetimi, Genç Gazililer Dernek Başkanı Sinan Tekiner, Çöten Derneği Başkanı Cenk Erdoğan ve Ömer Yıldız, Kabaklı Dernek Başkanı Sedat Berk, Yüksel Baykar, Muammer Sağlam ve yönetim kurulu üyeleri, Küçük Künye Dernek Başkanı Lütfi Gezeroğlu ve yönetimi, Hayırsever iş insanı Davut Ayrı, İsmail Yıldız, Mehmet Bakır, Fahri Yıldırım ve ismini sayamadığımız çok kıymetli hemşehrilerimiz bizleri yalnız bırakmadılar.
EĞLENCE, YARIŞMALAR ve HEDİYE ÇEKİLİŞLERİYLE DOLU BİR GÜN YAŞANDI!
Yöresel sanatçımız Fatih Öney’in birbirinden özel türküleri ve oyun havalarıyla eğlenceye doyduğumuz pikniğimizde sandalye kapmaca, yumurta taşıma, çuval giyme yarışları ve sürpriz hediye çekilişleri gerçekleşti. Hediyeler kazanan tüm çocukları ve yetişkinleri tebrik ederiz.
Hediyeler için sponsorluk desteği sağlayan CVS Dinç Group, Mehmet Dinç beye, Sabah Giyim Hacı Ahmet Sabah beye, Alp Plastik Hakkı Alp beye ve Özdemir Ayakkabı Turgut Özdemir beye teşekkür ederiz.
TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER
İYİ Kİ VARSINIZ!
Derneğimizin 2024 Aile Pikniğine uzaktan ve yakından gelen tüm hemşehrilerimize ve bu güzel mesire alanını bizlere tahsis eden Güngören Belediye Başkanı Sayın Bünyamin Demir beye ve yönetimine şükranlarımızı sunarız. Gelecek sene inşallah tekrar güzel bir piknik organizasyonunda bir araya gelmeyi umut ediyoruz.
Ahmet KEKLİK
Genç Develililer Derneği Genel Sekreteri ve Basın ve Medya Sorumlusu

Share
136 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TEVHİT, TAKVA VE TESLİMİYETİN ADIDIR KURBAN

  14 Haziran 2024 Köşe Yazarları

  Sözlükte yaklaşmak, Allah’a (c.c.) yakınlaşmaya vesile olan şey anlamlarına gelen kurban, dinî bir terim olarak, Allah’a yaklaşmak ve O’nun rızasına ermek için ibadet maksadıyla, belirli şartları taşıyan hayvanı usûlüne uygun olarak kesmeyi ve bu amaçla kesilen hayvanı ifade eder. Kurban Bayramı’nda kesilen kurbana "udhiyye", hacda kesilen kurbana ise "hedy" denir. Kurban, Kur'ân-ı Kerîm, Sünnet ve icmâ ile sabit bir ibadet olup hicretin ikinci yılında meşru kılınmıştır. Kur'ân-ı Kerîm’de şöyle buyrulmaktadır: “Allah’ın kendilerine rızık ola...
 • DÜNYA DİKİŞ MAKİNESİ GÜNÜ

  14 Haziran 2024 Köşe Yazarları

  Dikiş makinesi, kumaşları birleştirmek veya tamir etmek için kullanılan bir makinadır. İplikleri dikiş yerine takan ve bir iğne yardımıyla ipliklerin kumaşa geçmesini sağlayan bir mekanizmaya sahiptir. Dikiş makinesi, manuel olarak çalıştırılabileceği gibi modern modellerde elektrik veya bilgisayar kontrollü olabilir. Günümüzde çok çeşitli dikiş makineleri bulunmaktadır ve her biri farklı özelliklere sahiptir. Dikiş makinesi, giysilerin ve diğer kumaşların dikilmesini kolaylaştıran, pratik ve hızlı bir araçtır. Bu teknolojik cihazın icadı, t...
 • Edebiyatçı, Şair, Yazar ve Akademisyen Hocam Dr. Bekir Oğuzbaşaran

  14 Haziran 2024 Köşe Yazarları

  Bu haftaki konuğum, edebiyatçı, şair, yazar ve akademisyen değerli hocam Bekir Oğuzbaşaran. M. Bahaeddin Cebeci ağabeyimin üniversite yıllarından yakın arkadaşıydı. Talebelik yıllarında Fatih Vakıflar Yurdu'nda kaldıklarını hatırlıyorum. 1973 yılında Basının kalbi Cağaloğlu'nda Milli Gazete ve Yeni Devir gazetelerinde Sanat Edebiyat sayfaları hazırlarken tanışmak nasip oldu. Sanat ve Edebiyat Sayfasında tiyatro kritikleri yazmama izin verdi. O yıllardan Bekir Oğuzbaşaran ve merhum Mustafa Miyasoğlu ağabeylerimi asla unutamam. Miyasoğlu ağabeyim...
 • MERHAMETSİZLİK HELAK SEBEBİDİR

  07 Haziran 2024 Köşe Yazarları

  Merhamet “acımak, şefkat göstermek” anlamında olup, “acıma duygusu, bu duygunun etkisiyle yapılan iyilik, lutuf” anlamında isim olarak kullanılan merhamet, Allah’ın bütün yaratılmışlara yönelik lutuf ve ihsanlarını ifade etmekte, bunun yanında insanlarda bulunan, onları hemcinslerinin ve diğer canlıların sıkıntıları karşısında duyarlı olmaya ve yardım etmeye sevk eden acıma duygusunu belirtmektedir. (TDV. İslam Ansiklopedisi) Merhamet aynı zamanda Allah"ın Rahmân isminin bir yansımasıdır. (Tirmizî, Birr, 16) Var olan bütün mahlukatın yaratıl...