logo

İstanbul Develi ve Yöresi Derneği Geleneksel İftarı (II)

Dernek başkanımız Mehmet Papak’ın konuşmasının ardından kürsüye Büyük Şahinler Oteli Sahibi İsmet Şahin gelerek bir selamlama konuşması yaptı, katılımcılara teşekkür etti.
30 yılı aşkın bir süreden beri bu mekânın kapılarını hemşehrilerine açan İsmet Şahin Ağabeye teşekkür ediyoruz. Hüseyin Şahin ağabeyin ruhu şad mekânı cennet olsun dedikten sonra sunuma devam ederek protokol sırasına göre konuşmalar devam etti.
Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Metin Alıcı ve Seyrani Vakfı Adına Hayırsever Suat Köylüoğlu birer konuşma yaptılar. TBMM Grup Amiri  hemşehrimiz Halil Ergen den sonra Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya derneklerin önemini anlatan güzel bir konuşma yaptı.
DEVELİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET CABBAR:
Kayseri ilçelerinin en genç, güler yüzlü Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar herkesi kucaklayan bir konuşma yaparak iftarı düzenleyen Papak başkana ve Şahinler ailesine teşekkür etti. Ve izlenimlerini şöyle paylaştı. “İstanbul’da muhabbet sofrasındayız. Bugün iftarda İstanbul’daki gönlü Develi için atan hemşerilerimiz ile buluştuk.
Kayseri milletvekillerimiz Sami Dedeoğlu ve Dr. İsmail Tamer’inde katıldığı toplantıda hemşerilerimizin ilgisi ve sevgisi bizleri çok mutlu etti.
Hizmet etmekten gurur duyduğum kıymetli hemşerilerimize ne yapsak azdır.
Rabbim bizlere güç versin. Versin ki dua alacağımız hizmetler yapalım.
Gönülleri Develi Sevdası ile atan Hemşerilerimizin bizlere olan sevgisi ve muhabbeti bizim hizmet aşkımızı güçlendiriyor. Gerçekte Develili olmak ne güzel, her Daha güzel bir Develi için.
İÇİMİZDEN BİRİ DEVELİ KAYMAKAMI MURAT DURU:
Kısa zamanda Develinin gönlünde taht kuran değerli bir bürokrat, içimizde biri Develi Kaymakamı Murat Duru konuşmasında görev yaptığı ilçeler arasında Develinin ayrı bir yeri olduğunu söyledi. İstanbul İzlenimlerini ise şöyle ifade etti, Develili Kayseri Milletvekilimiz Sami Dede0ğlu’nun koordinesinde, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve Develi Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar ile beraber Büyük Şahinler Otel’de Develi ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetiminin verdiği iftar programına katılarak İstanbul’da yaşayan Develili Hayırsever iş adamlarımızla Develimiz ile ilgili çok verimli görüş alış verişinde bulunduk. Ayrıca hayırsever İş adamlarımızın toplantıda şimdiye kadar ilçemize yapmış oldukları yatırımları ve bundan sonra yapabilecekleri yatırımları ortak akıl ile değerlendirdik. Özetle toplantıda başta eğitim ve istihdam olmak üzere her yönden Develimizin çitasını yükseltecek refah ve mutluluğunu daha da artıracak önemli konulara hep beraber kafa yorduk.
Yaptığımız bu toplantıların Develimize hayırlara vesile olmasın Hak Teâlâ’dan niyaz ediyorum. İftar programını düzenleyen dernek başkanına ve Şahinler ailesine teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.
Kayseri milletvekilimiz Dr. İsmail Tamer, İftar davetine teşekkür ederek söze başladı. Develilerin bu birlik ve beraberliklerini takdir ettiğini ifade etti. Son sözler, Kayserinin gururu, Develinin onuru milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’na verildi.
VEKİLİMİZ SAYIN SAMİ DEDEOĞLU’NUN KONUŞMASI:
Sayın Milletvekillim, Kaymakamım, Belediye Başkanlarım, Develi Dernek Başkanı, Genç Develiler Dernek Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri. Her zaman, her ortamda bizleri yalnız bırakmayan fedakâr köy dernek başkanlarım.
Bizler, Develi ile ilgili sıkıntılarımızı arayarak ilettiğimizde, her türlü katkı ve desteklerini esirgemeyen, kendileri ile iftihar ettiğim iş adamlarımıza, Üniversitelerde görev yapan öğretim görevlisi hocalarıma, yine senelerden beri her zaman bu güzel mekânı Develilerin hizmetine sunan İsmet Ağabeyimize,
Ayrıca uzaktan ve yakından buraya gelen kıymetli hemşerilerim ve hanım kardeşlerim hepinizi en derin sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.
Ramazanınız mübarek olsun, gelecek Kadir gecenizi şimdiden tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah hepimizi ailelerimizle birlikte sağlıklı, huzurlu bir şekilde bayrama kavuşmayı da nasip etsin.
Sevgili hemşerilerim, derneğimize bugüne kadar hizmet etmiş başkan ve yönetim kurulu üyelerinden vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlık, sıhhat ve işlerinde başarılar diliyorum.
Kıymetli hemşerilerim, İstanbul’da üniversitelerde öğrenim gören öğrenci kardeşlerimize yıllarca burs vererek destek olan iş adamlarımıza, ayrıca yine İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi 300 ailemize Ramazanda gıda yardımı ve maddi destek veren kardeşlerime de çok teşekkür ediyorum.
Sevgili hemşerilerim, büyükşehirlerde dernekçilik yapmak, gerçekten çok fedakârlık ve özveri ister. Bunun en güzel örneğini ise, Develi Derneği ve Genç Develiler derneğimiz mensupları, büyük bir özveri ile yapmaktadır. Bundan dolayı başkan ve yönetim kurulu üyelerine, huzurlarınızda tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.
Bugüne kadar İstanbul’da ve Develi’de yapılan hizmetlerde bu derneklerin katkıları çok büyük olmuştur. Bunun en güzel örneğini sizler, 1 Kasım Seçimleri ve 16 Nisan’da referandumunda gösterdiniz. İstanbul’daki Dernek ve Köy Dernek başkanları, hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin, Develimize katkısı olacağı düşüncesi ile bizlere destek vererek gösterdiniz. Bundan dolayı da sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Seçildiğim günden itibaren birçok hizmetin öncülüğünü yaptık ve yapmaya da devan edeceğiz. Memleketimize hizmet edeceğimizden, siz değerli hemşerilerimizin hiçbir şüphesi olmasın.
Suat Köylüoğlu ağabeyimin de söylediği gibi, “Şayet, biz bu birlikteliğimiz, 10 sene önce olsa idi, Develi bugün çok daha ileri bir noktada olabilirdi.”
Hepinize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyor, Allaha emanet ediyorum.
Vekilimiz Sami Dedeoğlu’nun konuşması ardından Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Mustafa Tırtırın yaptığı yemek duası ile program sona erdi.

Not : Tüm Okurlarımızın Ramazan bayramlarını tebrik eder, sağlık sıhhat dolu günler dilerim.
resimler için aşağıdaki linki tıklayınız.

Çağdaş Develi Gazetesi, 23 Haziran 2017, Sayfa 3

Share
850 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bırak Söyliyeyim Dilimi Tutma

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Bu 5. eserimi, güzelliklere ait olan Sevgiyi, VECD haline getiren, şiir okumayı özellik ve güzellik bilen herkese ithaf ediyorum. Dülgeroğlu Sabit Şiir;Yücelere tırmanan bir fikrin, düşüncenin, tefekkürün mahsulü, güçlü ifadenin merkezdeki özüdür. Meselenin künhüne inip kısa-veciz bir beyanla kitap çapında ifadesi edebi duygunun ihtimamı, iktidarı, zirvesidir. Edebî anlatım da gerek olmaz beyan'a, Mısralar bin söz eder şiirden anlayana. Korkuttular sindirdiler milleti, Sardılar başına maraz illeti, Modern putçuluğu, şirki zilleti, Bı...
 • SU TASARRUFU GÜNÜ

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Küresel ısınma nedeniyle dünyadaki tatlı su kaynakları da giderek azalmaktadır. Artan insan nüfusu ve kentleşme daha fazla su ihtiyacı yaratmakta ve dünyanın ise bu kadar suyu bulunmamaktadır. Su tasarrufu, herkesin mutlaka bilincinde olması gereken hayati bir mesele haline gelmiştir. Su tasarrufu, kişisel temizlikte, konforumuzda ve ihtiyaçlarımızı karşılama yeterliliğinde herhangi bir azalma olmadan suyu verimli kullanmak, israf etmemektedir. Yani aynı işi daha az su kullanarak yapmaktadır. Meyve, sebze ve bitkilerin yetişmesinde, hayvanlar...
 • Mısırlı Aile’sinin Gelini Melek Öztürk ve Kızları Bilge ve Banu Öztürk

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Melek Öztürk hanım, merhum Ali Orhan Öztürk’ün eşidir. Özel İdare Memuru Ali Atlas ile Ev Hanımı Safiye Hanım’ın 3. çocukları olarak 2 Ekim 1942’de Sandıklı, Afyon’da dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokulu Sandıklı’da tamamladıktan sonra 1960 yılında İzmir Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1966 yılında Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve Van’ın Edremit Nahiyesi Sağlık Ocağı’nda göreve başladı. 24 Kasım 1967 Cuma günü Ali Orhan Öztürk Bey ile evlendi. Bu tarihten itibaren 1969 yılına kadar Malatya’da Sağlık Ocağı’nda, 1969 - 1970 yıllarınd...
 • TÜRKİYE SERBEST PARAŞÜTÇÜLER GÜNÜ

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Paraşütle atlama, genellikle hava araçlarından çıkış yapılarak boşlukta ve belirli bir yükseklikte de paraşüt açarak yavaş bir şekilde yere inilen bir aksiyon sporudur. Hava aracından çıkış ve paraşütün açılması arasındaki zaman “serbest düşüş” olarak adlandırılmaktadır. Birinci ve İkinci Dünya Savaşında, malzeme ve asker indirmek, uçakları arıza yapan pilotların yaşamlarını kurtarmak için sık sık kullanılmıştır. Askeri amaçla kullanılan paraşüt zaman içerisinde spor dalı halini almış olup, Türkiye’de de bu spora rağbet görmüştür. Bu spor özel...