logo

İstanbul Develi ve Yöresi Derneği’nde Başkan Mehmet PAPAK Dönemi : (28.11.2015 -11.11.2017)

Başkan: Mehmet Papak, Başkan Yardımcıları: M. Orhan Cebeci, Mustafa Ağca, Mehmet Beşparmak, Genel Sekreter: Av. Mustafa Tırtır, Mali Sekreter, Nuri Gürcan, Üyelikler: Mustafa Karaca, Prof. Dr. Cavit Avcı, , Seyit Halit Subay, Denetim Kurulu: Cemal Karakaya, Cüneyt Büyükkılıç, Feridun Özkul’dan oluştu.
Bu dönemde tüzük değişikliği yapılarak Yönetim Kurulu üyeleri sayısı 9 kişiden 11 kişiye çıkarıldı. Develi Diyarı Dergimiz’in İmtiyaz Sahibi Mehmet Papak, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Av. Mustafa Tırtır olmasına, Develi Diyarı dergimizin 12. sayısının hazırlıklarının başlanması, kararı alındı.
Faaliyetlerimiz ve Konferanslarımız:
Nisan ayında öğrencilerimiz ve derneklerimizle birlikte TBBM’de 26.Dönem Kayseri Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’nu ziyaret ederek meclis oturumuna katılma kararı alınmıştır. Eski dernek Başkanımız Sami Dedeoğlu’nun milletvekili seçilmesi dolayısıyla, derneğimize ve Develimize yaptığı hizmetlerden dolayı “onursal başkan” olarak plaket verilmesi, Büyük Şahinler Oteli’nde geleneksel iftar yemeği düzenlenmesine, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere iaşe yardımı yapılması kararı alındı.
İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Öncel “ 75.Yılında Kayseri Develi Depremi” konulu bir sunum yaptı. İş Adamı Ahmet Yılmaz “Ticaretten ve Hayatından Ufak Tüyolar”, Alarko Holding Ceo’su Ayhan Yavrucu “Aile Şirketlerinde Değişim ve Dönüşüm” konulu, Tarihçi Muzaffer Albayrak “Çanakkale Savaşı neyin parçasıydı, nasıl ortaya çıktı. Nasıl sonuçlandı ve sonraki dönemlere nasıl yansıdı. Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Bozdoğan “Küresel Şehirler ve İstanbul”. İTÜ Bilişim Fakültesi Öğretim Üyesi Uzay Mühendisi Dr. Mustafa Helvacı “İTÜ’de İnsansız Çalışma Sistemleri” konulu konferans verdi. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya “İnsani Gelişim”, Av. Ahmet Özçay “Geçmişten Günümüze”, Paksa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Paksoy” İşte Benim Hayatım” konulu konferansında hayatlarından kesitler ilgi ile izlendi. Dünya Göz Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Başkanı Dr. Yusuf Akça “Eğitimin Önemi” konulu sunum yaptı.
Hayırsever hemşerimiz Kent Otel sahibi Fahri Mor’un Develi’de yaptırdığı “Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” 06.05.2017 tarihinde açılışına katılma kararı alındı. 7 Mayıs 2017 tarihinde Yukarı Develi Hıdırellez Şenlikleri’ne dernekleriniz katıldı. Burs veren hayırseverlerimiz iş yerlerinde tek tek ziyaret edilerek plaket takdim edildi.
09.06.2017 tarihinde Büyük Şahinler Oteli’nde geleneksel iftar yemeği düzenlendi 11.11.2017 tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı dernek merkezinde ekseriyet aranmaksızın yapılması kararı alındı.
Bu hizmet bayrağını M. Orhan Cebeci Bey kardeşime devretmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Kendisinin ve yönetim kurulu üyelerimizin bu bayrağı daha iyi hedeflere taşıyacağına inanıyorum. Bu güne kadar bizleri yalnız bırakmayan hayırseverlerimize, tüm üyelerimize, sahsım ve derneğimiz adına şükranlarımızı sunar, sağlıklı ve uzun ömürler dilerim.
Mehmet Papak’ın Kaleminden Biyografisi:
1956 Yılında Develi’de doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Develi’de, Yükseköğretimimi de Erciyes Üniversitesi’nde tamamladım. 2 Yıllık memuriyetten sonra askerliğimi 162. Dönem yedek subay olarak ifa ettim. Askerlik sonrası İlçemiz Develi’ye yerleşerek Başak Ticaret ünvanyla ticaret hayatına atıldım. 1990 Yılında İstanbul’a gelerek Mepa Tekstil ve Örme Sanayi ve Ticaret ünvanıyla Sultanhamam Mahmutpaşa’da tekstil ticaretime devam ettim. Gerek Develi’de gerekse İstanbul’da çeşitli dernek, vakıf ve STK’larda görev aldım. Derneğimizin 1992 yılından beri yönetiminde bulundum.
Develili İliklilerden İzzet Hafız’ın torunu Sevim Hanımla evliyim. İki kız bir erkek çocuğum ve altı torunum var. İstanbul, Başakşehir’de ikamet etmekteyim.

Çağdaş Develi Gazetesi, 07 Mayıs 2021, Sayfa 7

Share
392 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İSTANBUL DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN 18.GENEL KURULU HAYIRLI OLSUN

  26 Kasım 2021 Köşe Yazarları

  1945 yılından itibaren 67 yıldan beri hizmet bayrağını günümüze kadar taşıyan Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin 18. Olağan Genel Kurulu'nu 20.11.2021 Cumartesi günü saat:14.00'da dernek merkezimizde çok değerli üyelerimizin ve misafirlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Genel kurulumuz açılış konuşmasının ardından oy birliği ile divan başkanı seçilen Osman Deveci'nin ve divan kâtipleri; Mustafa Şam ve İbrahim Palamut'un salondaki yerlerini almalarıyla tüm katılımcılarla birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Divan B...
 • ULUSLARARASI AURA BİLİNÇLENDİRME GÜNÜ

  26 Kasım 2021 Köşe Yazarları

  Evrendeki her şey, enerjinin farklı bir boyutudur ve bizler de enerjilerden oluşan canlılarız. Gözümüzle göremesek de vücudumuz, aslında sürekli çok sayıda hareket halinde bulunan enerji parçacıklarından meydana gelmektedir. İnsanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana Aura denilmektedir. Aura, biyolojik ve nörolojik olduğu kadar fiziksel olarak da zihnimiz, bedenimiz, duygularımız ve ruhsal anlamda içeriye aldığımız ve dışarıya yaydığımız enerji frekanslarını içermektedir. Aura bütün varlıklar için kullanılmakta olan ortak bir kavramd...
 • Üsküdar Belediyesi’nden Kardeş Şehir Ziyareti

  19 Kasım 2021 Köşe Yazarları

  Üsküdar Belediyesi ile Develi Belediyesi arasında kardeş şehir projesi kapsamında Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen bir ziyaret gerçekleşti. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve beraberinde İstanbul'dan gelen heyeti Develi'de misafir etti. Erciyes Kayak Merkezi'nde Kardan Adam Tesislerinde düzenlenen kahvaltıda Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ...
 • DÜNYA KOAH GÜNÜ

  19 Kasım 2021 Köşe Yazarları

  “Kronik (müzmin) Obstrüktif (Tıkayıcı) Akciğer Hastalığının” kısaltılmış ismi olan KOAH, zararlı toz, gaz ve parçacıkların solunması sonucu hava yollarında ve akciğerlerde gelişen mikrobik olmayan iltihabın neden olduğu, hava yollarının daralması ve tıkanması ile sonuçlanan genellikle ilerleyici özellikle bir hastalıktır. KOAH, hava yollarında yerleşip ilerleyebilen bir hastalıktır. Diğer ifadeyle hava yollarının daralması sonucu rahat ve sağlıklı bir şekilde nefes almayı engelleyen bir akciğer hastalığıdır. Nefes darlığı, öksürük ve balgam çık...