logo

İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizin Gençlik Komisyonu

Gençler bizim için çok önemli ve değerlidir. Çünkü onlar Türkiye’mizin geleceği ve yarınlarıdır. Üniversite dönemimde gençlere maddi ve manevi destekte bulunmayı derneğimiz görev bilmektedir.
Burs kriterlerimiz; ihtiyaç sahibi ve başarılı Develili üniversiteli gençlerimize bir nebze de olsa destek olmaktır. Gençlere olan yatırım en büyük yatırımdır. Donanımlı vatansever bir gençlik yetiştirmek derneğimizin en büyük idealidir. Bu idealimizi gerçekleştirmek için bağış yapan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Derneğimizde düzenlediğimiz konferanslar, geziler ve etkinlikler gençleri tanıştırıp kaynaştırmak amacıyla yapılmaktadır. Mezun olduktan sonra makam ve mevki sahibi olacak gençlerimizin birbiriyle tanışıp kaynaşması yıllar sonra karşılaşmaları hayatlarında unutamayacakları anıların hatırlanmasına vesile olacaktır.
Ektiğimiz tohumlar meyvesini vermeye şimdiden başladı. İş hayatına atılan, meslek sahibi olan gençlerimiz derneğimizi unutmayıp burs vermeye başladılar. Vefa’nın İstanbul’da bir semtin adı olmadığını hatırlatan gençlerimize teşekkür ederiz. Derneğimiz 70 yıl önce de vardı. Bizden sonra da gençlerimizin bu bayrağı daha yükseklere taşıyacağına inanıyoruz. Birlik ve beraberliğimize önem verdiğimiz zaman hiçbir güç bizi durduramayacaktır. Bu güzel donanımlı, çalışkan gençlerimizi yetiştiren ailelere; anne ve babalara selam olsun. Vatanına, bayrağına, ailesine önem veren gençlerimize selam olsun. Derneğimize destek olan, yönetim kurulumuza, tüm üyelerimize selam olsun. Dernekçilik bir gönül ve sevda işidir. Gayret bizden destek sizlerden.
2023-2024 Dönemi Genel Kurulda Gençlik Komisyonu Başkan Ahmet Mert Ustanın Konuşması:
Sayın Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin Saygıdeğer Üyeleri, Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Bizlere rehber olan Hocalarım ve Sevgili Bursiyer Arkadaşlarım;
Ben, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret 4. sınıf öğrencisi ve Develi Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı Ahmet Mert Usta. Bugün burada, 19. Olağan Genel Kurulumuzda sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.
Geleceğimizi şekillendiren önemli bir kurum olan Develi ve Yöresi Derneği’nin bu değerli toplantısında, öğrenci komisyonu adına konuşma yapmak benim için büyük bir onurdur. Üniversitemizde ve toplumumuzda öğrencilerin sesi olmak, onların ihtiyaçlarını ve beklentilerini temsil etmek bizim için sadece bir görev değil, aynı zamanda bir ayrıcalıktır.
Konuşmama başlamadan önce Filistin’ de yaşanan bu büyük zulme, soykırıma çok büyük üzüntü duyuyorum. Şehitlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar ve yakınlarını kaybedenlere Allahtan sabır niyaz ediyorum. Bu zulmün en kısa sürede son bulmasını diliyorum.
Önümüzdeki dönemde, üniversitemiz ve toplumumuz için daha fazla değer yaratabilmek adına yeni projeler ve etkinlikler planlıyoruz. Bu süreçte siz değerli üyelerimizin desteği ve katkıları bizim için büyük önem taşıyor. Hep birlikte daha güçlü bir topluluk oluşturmak ve gençlerimizin potansiyellerini en iyi şekilde ortaya çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz.
Bununla beraber, Zilan Grubu ortaklarından yeni yönetim kurulu üyemiz Oğuz Aksu bey bursiyerlerimize verilmek üzere 300 çift kışlık ayakkabı gönderdi. Kendisine bursiyerlerimiz adına çok teşekkür ederim.
Son olarak, Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin başkan ve yönetim kurulu üyelerine, burs veren hayırseverlerimize bize sağladıkları maddi ve manevi destekler için teşekkür ederim. Birlikte, daha aydınlık bir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz inşallah.

2023-2024 Dönemi Gençlik Komisyonumuz:
Başkan: Ahmet Mert USTA
Başkan Yardımcıları: Esma ŞAM, Beytullah TIRMAN

Komisyon Üyeleri: Ömer Faruk Hazırcı, Kevser Kaya, Şeymanur Gülhan

Share
432 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 15 TEMMUZ’U UNUTMAMAK LAZIM

  19 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  15 Temmuz 2016 işgal girişiminin üzerinden sekiz yıl geçti. Etkileri ve ülkemize ve necip milletimize verdiği zararlar hala devam ediyor. Bu sebeple 15 Temmuz 2016 işgal girişimini, ülkemiz açısından birçok yönü ile değerlendirmek elbette mümkündür. Peki, en büyük kayıplar hangi alanlarda olmuştur? sorusunun cevabı vermek zordur. Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin o kadar çok ve çeşitli zarar ve kaybı olmuştur ki, bunu tam anlamıyla tespit etme imkânı maalesef yoktur. Tabi ki en önemli kaybı o gün verilen 252 şehididir. Bununla beraber 2734...
 • DÜNYA DONDURMA GÜNÜ

  19 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  Sıcak yaz günlerinde içimizi serinletirken mutlu eden dondurmanın da günü olduğunu biliyor muydunuz? Yaz sıcaklarının vazgeçilmezi dondurmanın varlığı her yıl tüm dünyada Temmuz ayının üçüncü Pazar günü “Dünya Dondurma Günü” olarak kutlanmaktadır. 2024 yılının 3.cü pazarı 21 Temmuz gününe denk gelmektedir. Dondurma Günü ilk olarak 1984 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde Başkan Ronald Reagan tarafından ilan edilmiştir. Bütün dünya insanlarının dondurmaya olan zaafı sayesinde zaman içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır. Her yıl temmuz ayın...
 • KUR’AN’I OKUMAK, ANLAMAK VE YAŞAMAK

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  Yaz Kur’an Kurslarımız hem camilerimizde ve Kur’an Kurslarımızda başladı ve devam ediyor. Bu önemli faaliyet, dinimize kaynaklık eden Kur’an-ı Kerim’in insanlığa getirdiği rahmet yüklü mesajlarını başta ümidimiz, istikbalimiz olan çocuklarımız olmak üzere toplumun bütün kesimlerine ulaştırmayı ve paylaşmayı hedeflemiştir. Bu sebeple, başta öğrenci velilerimize, kurslarda görev alan tüm hocalarımıza ve ilgili kişilere büyük sorumluluklar düşmektedir. Sorumluluğun büyüklüğü kadar da mükafatının olduğu aşikardır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v....
 • ÇOK ANLAMLIK BAĞLAMINDA FİTNE KAVRAMI

  12 Temmuz 2024 Köşe Yazarları

  Fitne kelimesi, sözlükte “altın ve gümüş gibi değerli madenleri saflığını anlamak için ateşte eritmek” mânasına gelen fetn kökünden türemiştir. Klasik sözlüklerde ise : “Sınama, maddî ve mânevî sıkıntı, üzüntü, belâ ve felâketle imtihan etme.” şekilde sıralanmıştır Kur’ân-ı Kerîm’de atmış âyette fitne kelimesi ve türevleri geçmektedir. Fitnenin Kur’an’daki kullanımına göre bir çok anlamı vardır. Başlıca şu mânalara geldiği görülür: Sınama ve imtihan (Bakara,102; Tâhâ,40, 85, 90, 131); Şirk, küfür, müşriklerin Müslümanlara uyguladıkl...