logo

İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Necati DEVELİOĞLU Dönemi : ( 25.11.2001 – 09.11.2003)

24.11.2001 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul yapılarak yeni yönetim belirlendi. Buna göre;
Başkan: Necati Develioğlu, 2.Başkan: Coşkun Aksu, Muhasip: Mehmet Papak, Genel Sekreter: Ramazan Kaya, üyeliklere; Mehmet Bingöl, Prof. Dr. Burhan Kuzu, Hayrettin Ertekin, Nevzat Çulhaoğlu, Mehmet Paksoy seçildiler.
Develili olarak belli bir kariyeri ve birikimi olan, ülkemiz genelinde, gerek resmi, gerekse STK’larda lider durumda olan medar-ı iftiharlarımız;
Başbakan Yardımcısı Sayın Hüsamettin Özkan, Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Özilhan, Tusiad Başkanı Sayın Tuncay Özilhan, Saray Halı Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel ve Hakkı Kurmel Beylere hem ülke genelinde hem de Develimize yaptığı yatırım ve hizmetlerden dolayı makamlarında ziyaret edip onur belgesi ve şilt vermeyi Yönetim Kurulu olarak oy birliği ile karar verildi.
30.11.2001 Tarihinde Büyük Şahinler Oteli’nde Geleneksel İftar Yemeği düzenlendi. Ramazan ayında açılan kampanyaya göre 100 aileye 100.- TL yardım yapılma kararı alındı.
Kurban Bayramı münasebetiyle Gayrettepe Dedeman Oteli’nde 2. Bayram Günü 12.00’de KAYDER Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi’nin düzenlediği kahvaltılı geleneksel bayramlaşma merasimine Yönetim Kurulumuzun ve üyelerimizin katılımı sağlanması için bir çalışma yapılması kararlaştırılmıştır.
27.04.2002 Tarihinde Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu’nda İstanbul’daki tüm Kayseri derneklerimizin katılımıyla “Kayserililer Gecesi” düzenlendi ve yoğun bir katılım oldu.
Derneğimizin sahibi bulunduğu Fatihteki arsa hukuki imkânsızlık nedeniyle inşaat yapma imkânı bulunmadığından satılmasına karar verildi. Derneği halen bulunduğu Piyerloti’de park sorunu, dairenin tamirat ihtiyacı, konumu itibariyle hemşehrilerimize cazip olmaması gibi nedenlerden satılması için dernek üyelerinin olağanüstü genel kurula çağrılması ve Yönetim Kuruluna yetki verilmesi hususu görüşülüp karara bağlandı.
25.01.2003 Tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapıldı. Başkan Necati Develioğlu’na ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Paksoy’a yetki verilerek arsa ve daire satılarak Kadıköy Rıhtım Caddesi Caferağa Mah. Benson İş Merkezi. No:17/1 ‘deki şimdiki dernek merkezimizin mülkü alındı.
Dernek merkezimizin tadilatı yapılarak 10.05.2003 Tarihinde saat 17.00’da açılış yapılması için üyelerin davet edilmesi kararı alındı. Kadıköy Kaymakamlığına, Kadıköy Emniyet Müdürlüğüne yeni yerimizle ile ilgili bildirimler yapıldı.
2002/2003 öğretim yılında bursiyer sayısının 55 ile sınırlandırılması kararı alındı.09.11.2003 Tarihinde Olağan Genel Kurul yapılarak yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına Mehmet Paksoy seçildi.
Biyografisi:
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kayseri Maiyet Memurluğu, Kadınhanı Hadim ve İncesu Kaymakam Vekillikleri, Göksun, Tutak, Bala, Elmadağ, Menemen Kaymakamlıkları, Trabzon, Ankara, İstanbul Vali Yardımcılıkları, Hakkâri, Batman, Burdur Valilikleri yapmıştır. 1 Mart 2000 tarihinde emekli olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır. İstanbul’da Başakşehir’de İkamet etmektedir. Mevlam’dan değerli valim, can akrabam Necati ağabeyime sağlıklı uzun bir ömür dilerim.
Not: Yazının uzun versiyonu yayınlayacağımız “Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası” kitabımızdadır.
Ramazanı Şerifiniz Mübarek olsun.

Share
400 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İstanbul Develi’yi Sevenler Derneğinden Develi ve Yöresi Derneği’ne Derneğimizin Tarihçesi

  13 Mayıs 2021 Köşe Yazarları

  Derneğimiz 1950'li yıllarda İstanbul Aksaray'da Akdemir Apartmanı'nda Merhum Dr. Ali Akdemir, Av. Hayrettin Bıçakçı, Nuri Kalem, Mustafa Elbaşı, Hacı Mahmut İzzet Özilhan, Av. Mustafa Süllüoğlu, Fevzi Özdemir ve Muharrem Topuz Beyler tarafından “Develililer ve Develi'yi Sevenler Derneği” adıyla kuruluyor. Doktor Ali Akdemir Bey'in muayenehanesinde hizmete başlıyor. Derneğimiz üyelerine sağlık konusunda yardımcı olan Dr. Ali Bey'in üyelerden muayene ücreti almadığını o günleri yaşayan ağabeyim merhum Nevzat Cebeci'den dinlemiştim. Çünkü, 1957 yı...
 • DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ

  13 Mayıs 2021 Köşe Yazarları

  Ülkemiz farklı coğrafi ve iklim koşullarında her çeşit ürünün üretilmesine imkân veren önemli bir tarım ülkesidir. Çiftçi, yiyecek ya da hammadde elde etmek için hayvan yetiştiren ve tarımla uğraşan kişidir. Çiftçilerimiz, çok önemli olan gıda sağlama görevinin yanı sıra çevreye, ekonomiye ve topluma yarar sağlayan çok sayıda görevi yerine getirmektedir. Kısa adı İFAB olan “Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu”, 14 Mayıs 1946 tarihinde kurulmuştur. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu, çiftçilik mesleğinin önemine dikkat çekmek ve ...
 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneği’nde Başkan Mehmet PAPAK Dönemi : (28.11.2015 -11.11.2017)

  07 Mayıs 2021 Köşe Yazarları

  Başkan: Mehmet Papak, Başkan Yardımcıları: M. Orhan Cebeci, Mustafa Ağca, Mehmet Beşparmak, Genel Sekreter: Av. Mustafa Tırtır, Mali Sekreter, Nuri Gürcan, Üyelikler: Mustafa Karaca, Prof. Dr. Cavit Avcı, , Seyit Halit Subay, Denetim Kurulu: Cemal Karakaya, Cüneyt Büyükkılıç, Feridun Özkul'dan oluştu. Bu dönemde tüzük değişikliği yapılarak Yönetim Kurulu üyeleri sayısı 9 kişiden 11 kişiye çıkarıldı. Develi Diyarı Dergimiz'in İmtiyaz Sahibi Mehmet Papak, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Av. Mustafa Tırtır olmasına, Develi Diyarı dergimizin 12. sayısı...
 • KAN BAĞIŞI NEDEN ÖNEMLİDİR

  07 Mayıs 2021 Köşe Yazarları

  Kan, hayat sıvısıdır. Kan dokudur ve en temel yaşam kaynağıdır. Hücrelerden oluşmaktadır. Kan vücutta oksijeni, besin maddelerini, hormonları, vitaminleri ve antikorları dokulara taşıyan ve oluşan karbondioksit ve atık maddelerini vücuttan uzaklaştıran yaşamsal sıvıdır. Vücutta birçok sistemin doğrudan kan ile bir bağı vardır. Çünkü vücut içinde gerekli mineraller, vitaminler, atıklar, elementler kan yoluyla taşınmaktadır. Bir canlıda, kan akışının durması demek, hayatın sona ermesi anlamına gelmektedir. Kan, kalpte temizlenir ve vücuda gönder...