logo

İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Necati DEVELİOĞLU Dönemi : ( 25.11.2001 – 09.11.2003)

24.11.2001 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul yapılarak yeni yönetim belirlendi. Buna göre;
Başkan: Necati Develioğlu, 2.Başkan: Coşkun Aksu, Muhasip: Mehmet Papak, Genel Sekreter: Ramazan Kaya, üyeliklere; Mehmet Bingöl, Prof. Dr. Burhan Kuzu, Hayrettin Ertekin, Nevzat Çulhaoğlu, Mehmet Paksoy seçildiler.
Develili olarak belli bir kariyeri ve birikimi olan, ülkemiz genelinde, gerek resmi, gerekse STK’larda lider durumda olan medar-ı iftiharlarımız;
Başbakan Yardımcısı Sayın Hüsamettin Özkan, Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Özilhan, Tusiad Başkanı Sayın Tuncay Özilhan, Saray Halı Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel ve Hakkı Kurmel Beylere hem ülke genelinde hem de Develimize yaptığı yatırım ve hizmetlerden dolayı makamlarında ziyaret edip onur belgesi ve şilt vermeyi Yönetim Kurulu olarak oy birliği ile karar verildi.
30.11.2001 Tarihinde Büyük Şahinler Oteli’nde Geleneksel İftar Yemeği düzenlendi. Ramazan ayında açılan kampanyaya göre 100 aileye 100.- TL yardım yapılma kararı alındı.
Kurban Bayramı münasebetiyle Gayrettepe Dedeman Oteli’nde 2. Bayram Günü 12.00’de KAYDER Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi’nin düzenlediği kahvaltılı geleneksel bayramlaşma merasimine Yönetim Kurulumuzun ve üyelerimizin katılımı sağlanması için bir çalışma yapılması kararlaştırılmıştır.
27.04.2002 Tarihinde Ümraniye Haldun Alagaş Kapalı Spor Salonu’nda İstanbul’daki tüm Kayseri derneklerimizin katılımıyla “Kayserililer Gecesi” düzenlendi ve yoğun bir katılım oldu.
Derneğimizin sahibi bulunduğu Fatihteki arsa hukuki imkânsızlık nedeniyle inşaat yapma imkânı bulunmadığından satılmasına karar verildi. Derneği halen bulunduğu Piyerloti’de park sorunu, dairenin tamirat ihtiyacı, konumu itibariyle hemşehrilerimize cazip olmaması gibi nedenlerden satılması için dernek üyelerinin olağanüstü genel kurula çağrılması ve Yönetim Kuruluna yetki verilmesi hususu görüşülüp karara bağlandı.
25.01.2003 Tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapıldı. Başkan Necati Develioğlu’na ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Paksoy’a yetki verilerek arsa ve daire satılarak Kadıköy Rıhtım Caddesi Caferağa Mah. Benson İş Merkezi. No:17/1 ‘deki şimdiki dernek merkezimizin mülkü alındı.
Dernek merkezimizin tadilatı yapılarak 10.05.2003 Tarihinde saat 17.00’da açılış yapılması için üyelerin davet edilmesi kararı alındı. Kadıköy Kaymakamlığına, Kadıköy Emniyet Müdürlüğüne yeni yerimizle ile ilgili bildirimler yapıldı.
2002/2003 öğretim yılında bursiyer sayısının 55 ile sınırlandırılması kararı alındı.09.11.2003 Tarihinde Olağan Genel Kurul yapılarak yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına Mehmet Paksoy seçildi.
Biyografisi:
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kayseri Maiyet Memurluğu, Kadınhanı Hadim ve İncesu Kaymakam Vekillikleri, Göksun, Tutak, Bala, Elmadağ, Menemen Kaymakamlıkları, Trabzon, Ankara, İstanbul Vali Yardımcılıkları, Hakkâri, Batman, Burdur Valilikleri yapmıştır. 1 Mart 2000 tarihinde emekli olmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır. İstanbul’da Başakşehir’de İkamet etmektedir. Mevlam’dan değerli valim, can akrabam Necati ağabeyime sağlıklı uzun bir ömür dilerim.
Not: Yazının uzun versiyonu yayınlayacağımız “Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası” kitabımızdadır.
Ramazanı Şerifiniz Mübarek olsun.

Share
650 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mısırlızade Dr. Tuncer Öztürk ve Ailesi

  15 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Dr. Tuncer Öztürk Mısırlızade ailesinin dördüncü kuşak temsilcilerinden. Mısırlızade İbrahim Feyzi Öztürk'ün oğludur. 28.06.1941 tarihinde Develi'de doğdu. İlkokulu Develi Merkez İlkokulu'nda, Ortaokulu Develi Merkez Ortaokulu'nda bitirdi. Liseyi Sivas Lisesi ve Ankara Kurtuluş Lisesi'nde tamamladı. Yüksek tahsilini 1960-1966 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 1966-1970 yılları arasında Ankara Zekai Tahir Doğumevi Hastanesi'nde doktor olarak görev yaptı. Askerliğini Ağrı Askeri Hastanesi'nde askeri doktor olarak...
 • DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ

  15 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Günlük yaşantımızda ellerimiz, çevre ile sürekli temas halindedir. Ellerimiz en fazla mikroorganizma barındıran organımızdır. Ellerimiz temiz gibi görünse de, gözle görülmeyen bakteri, virüs ve parazitler gibi pek çok hastalık yapıcı etkeni üzerinde taşıyabilir. Çağdaş sağlık hizmeti anlayışı, öncelikle sağlığın koruması ve geliştirilmesini gerektirmektedir. Bu çerçevede ele alındığında, günümüzde toplumda hijyen uygulamalarının yaygınlaştırılması önemli bir koruyucu sağlık hizmeti olarak değerlendirilmektedir. Çocukların çoğu, sadece ellerini...
 • Hayırsever Hava Yarbay Merhum Alaaddin Lütfi Kuday’ın Albümünden

  07 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Hayırsever Hava Yarbay Merhum Alaaddin Lütfi Kuday'ın Albümünden Dünyanın neresinde olursam olayım bu bayrak için ölürüm. (A.L.K) Rahmetle Anıyoruz... ...
 • DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜ

  07 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Tüm dünyayı ve hayatımızı akıl almaz bir biçimde değiştiren Covid-19 salgını nedeniyle küresel olarak eşi görülmemiş bir sağlık önceliği taşımaktadır. Covid-19 virüsünden kendimizi korumaya çalıştığımız bugünlerde ruh sağlığımızı da ihmal etmememiz gerekiyor. Dünya virüsü kontrol altına almak ve çözüm bulmak için mücadele etmektedir. Bu arada yaşanan endişe, korku, izolasyon, sosyal etkileşimimizin temassız ve mesafeli niteliği, enflasyon sonucu ağırlaşan ekonomik koşullar, kısıtlamalar kendimizi sürekli tehlike ve tehdit altında hissetmemiz, ...