logo

İşimi yapamamaktan şikayetçiyim…


Aslı AZMAN
azman@cagdasdeveli.com.tr

İnsanoğlunun ilk çağlarda tek amacı hayatta kalmak için mücadele etmek idi. Yiyecek ve giyecek için avlanmak zorundaydı. Üretim yoktu. Yabani hayvanlardan kaçmak zorunda idiler.
Kışın ise soğuktan korunmaya çalışıyorlardı. Sürekli göçebe halinde idiler…

Sonra nüfus çoğaldı. İnsanlar aralarında ayrıştı. Değişik topraklara farklı farklı göç ettiler. Dilleri değişti, dinleri değişti .

Sonra yerleşik düzene geçtiler.
Tarım, hayvancılık…

Sonra sanayi devrimi başladı.

Sonra tekınoloji çağına girdik…

Ama biz ne yapıyoruz ??? Her sene seçim oluyor . Kamu kuruluşları seçime odaklanmaktan asıl görevi olan memlekete hizmetini yapamaz oldular.

Oysa belediyeler ne için kurulmuştu? Amaç neydi ???

Amaçlar unutuldu. Hersene bir seçim çıkıyor. Aman seçimi kazanalım, nasıl kazanabiliriz , ne yapabiliriz diye hayali projeler üretmekten gerçek projelere odaklanamıyorlar ve fırsatlar kaçıyor.

Ben 5 yıldır bisikletle ilgili bir ideoloji ile uğraşıyorum. 2017 yılında sırf bir sunum yapabilmek için bu seçim olayı yüzünden 6 ay beklemek zorunda kaldım!!!! Evet yanlış duymadınız 6 ay!!!!

Çeşitli proje çağrıları geliyor, tam yapıyoruz. Gene seçim var aman ona odaklanalım !!!! Gene fırsatlar kaçıyor. Olsun sonra gene olur diyorlar. 1992 yılından beri Develi’deyim.Tam 27 yıl olmuş!!! 27 yılda ne değişti ????

Yeter artık bıktım seçimden. Bu seçimi ortaya süren herkesten şikayetçiyim. Her sene seçimi öne süren hükümetten şikayetçiyim. Azıcık rahat bırakın da şu hizmetlerimizi yapalım. Her sene seçime odaklanmaktan asıl görevlerini ihmal eden belediyelerden şikayetçiyim. Bırakın şu seçim kaygısını allahaşkına. Hizmetlerinize odaklanın lütfen.

Ben bunu söylemeye hak görüyorum. Çünkü sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışıyorum. Gece 12 lerden önce eve dönemiyorum. Tek kuruş para almadığım gibi cebimden çıkıyor. Seve seve çalışıyorum. Ama karşılığını alamadığım zaman çıldırıyorum.

İnsanlık ayrıştı, amaçlarından saptı. EGO’ları tavan yaptı. Tek dertleri koltuk kaybetmemek oldu.

Yahu aklınızı başınıza toplasanız, hizmetinizi iyi yapsanız halk zaten sizi seçer. Bu kadar yırtınmanıza gerek yok.

Hizmet, hizmet , hizmet…. Önceliğiniz bu olmalı. Gerisi kendiliğinden gelir. Koltuk da sizin olur zaten. Ne zaman gerçekleri görmeye başlayacaksınız ???

Derdiniz nedir sizin? Hizmet mi koltuk mu? Koltuk da dünyada kalır hizmet de… Ama koltuk geçicidir hizmet KALICI dır!!!!!

Birileri kalkıp hersene olan seçime dur desin!!! Dünya kadar lüzumsuz masraf ve zaman kaybı ….

ŞİKAYETÇİYİM !!

Share
2037 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Anaların Evlat Nöbeti

  13 Eylül 2019 Köşe Yazarları

    Gözü yaşlı, bağrı yanık Emine Kaya ana Diyarbakır'dan evladım diye haykırıyor. Bazı Sivil Toplum Kuruluşları ve sözde sanatçılar sağır ve dilsiz, üç maymunu oynuyorlar. “Oğlumu HDP' den istiyorum. HDP oğlumu götürmüş onların eline vermiş. Onların çocukları Amerika'da okuyor, niye kendi çocuklarını dağa göndermiyorlar. Çocuklarımızı Kandil'e götürüyorlar. HDP = Kandildir. Ben çocuğumu istiyorum.” Bazı siyasi partiler, insan hakları savunucuları, kanaat önderleri bu çocuklar için tepki göstermek şöyle dursun maalesef HDP'yi ve PKK'yı ...
 • DÜNYA İNTİHARI ÖNLEME GÜNÜ

  13 Eylül 2019 Köşe Yazarları

  İntihar, psikolojik olarak rahatsız olan kişinin istemli olarak yaşamına son vermesi olup kendisine yönelik bir saldırganlık halidir. Bu nedenle intihar olayı bir düşünce, bir eğilim ya da bir girişim sonucu ortaya çıkmaktadır. Toplumun sosyal ve ekonomik yapısının önemli göstergelerden biri olan intihar, çeşitli psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve kültürel faktörlerin etkisinde olan çok değişkenli bir olaydır. Uluslararası İntiharı Önleme Derneğinin bir girişimi olarak 2003 yılından bu yana tüm dünyada insan hayatını tehdit eden intihar olgus...
 • HAVADAN KÖYÜNDE ŞİNASİ KÖYLÜOĞLU İLKOKULU

  13 Eylül 2019 Köşe Yazarları

  Varlık şuurlu bir insanımız için sınavdır. Neyin sınavı bu? Elbette adam olmanın, bölüşmenin, hayratın hasılı, bu kubbede bir hoş seda olmanın sınavıdır! Hani meşhur bir sözümüz vardır:Cebinde akrep olanlar !…,Var ya. Bir türlü bölüşmenin, Allah için bir hayrın lezzetini tadamaz, tatmamıştır da. İnsana hizmet, doğduğu yere sevdalı olma, insanına hizmet aşkı bir Allah vergisidir.! Vermezse mabût, neylesin Sultan Mahmut . Ben yıllar önce Develi Devlet Hastahanesi'nin yapımında büyük bir para yardımında bulunan Tombaklı Cemal Ercis Develi'de topr...
 • Hazin Bir Aşk Hikâyesi Hasan Boğuldu

  06 Eylül 2019 Köşe Yazarları

    Kaz Dağları, Kuzey Ege'de Edremit Körfezi kuzeyinde, Biga Yarımadası'nın içine doğru uzanır. Kazdağları denilince, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ile Balıkesir'in Edremit ilçesi arasındaki geniş alanı kapsıyor. Koruma altındaki Kazdağı Milli Parkı, Balıkesir'e bağlı Altınoluk ile Edremit arasında; Güre, Akçay ve Zeytinlinin kuzeyinde yer alıyor. Kaz dağlarının en yüksek noktası 1774 metre yükseklikteki Karataş tepesi. Efsaneler konu olmuş Sarıkız tepesi de yine Kazdağı Milli parkı sınırları içinde 1726 metre y...
astropay bozdurma bitcoin bozdurma paykwik bozdurma