logo

İşimi yapamamaktan şikayetçiyim…

İnsanoğlunun ilk çağlarda tek amacı hayatta kalmak için mücadele etmek idi. Yiyecek ve giyecek için avlanmak zorundaydı. Üretim yoktu. Yabani hayvanlardan kaçmak zorunda idiler.
Kışın ise soğuktan korunmaya çalışıyorlardı. Sürekli göçebe halinde idiler…

Sonra nüfus çoğaldı. İnsanlar aralarında ayrıştı. Değişik topraklara farklı farklı göç ettiler. Dilleri değişti, dinleri değişti .

Sonra yerleşik düzene geçtiler.
Tarım, hayvancılık…

Sonra sanayi devrimi başladı.

Sonra tekınoloji çağına girdik…

Ama biz ne yapıyoruz ??? Her sene seçim oluyor . Kamu kuruluşları seçime odaklanmaktan asıl görevi olan memlekete hizmetini yapamaz oldular.

Oysa belediyeler ne için kurulmuştu? Amaç neydi ???

Amaçlar unutuldu. Hersene bir seçim çıkıyor. Aman seçimi kazanalım, nasıl kazanabiliriz , ne yapabiliriz diye hayali projeler üretmekten gerçek projelere odaklanamıyorlar ve fırsatlar kaçıyor.

Ben 5 yıldır bisikletle ilgili bir ideoloji ile uğraşıyorum. 2017 yılında sırf bir sunum yapabilmek için bu seçim olayı yüzünden 6 ay beklemek zorunda kaldım!!!! Evet yanlış duymadınız 6 ay!!!!

Çeşitli proje çağrıları geliyor, tam yapıyoruz. Gene seçim var aman ona odaklanalım !!!! Gene fırsatlar kaçıyor. Olsun sonra gene olur diyorlar. 1992 yılından beri Develi’deyim.Tam 27 yıl olmuş!!! 27 yılda ne değişti ????

Yeter artık bıktım seçimden. Bu seçimi ortaya süren herkesten şikayetçiyim. Her sene seçimi öne süren hükümetten şikayetçiyim. Azıcık rahat bırakın da şu hizmetlerimizi yapalım. Her sene seçime odaklanmaktan asıl görevlerini ihmal eden belediyelerden şikayetçiyim. Bırakın şu seçim kaygısını allahaşkına. Hizmetlerinize odaklanın lütfen.

Ben bunu söylemeye hak görüyorum. Çünkü sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışıyorum. Gece 12 lerden önce eve dönemiyorum. Tek kuruş para almadığım gibi cebimden çıkıyor. Seve seve çalışıyorum. Ama karşılığını alamadığım zaman çıldırıyorum.

İnsanlık ayrıştı, amaçlarından saptı. EGO’ları tavan yaptı. Tek dertleri koltuk kaybetmemek oldu.

Yahu aklınızı başınıza toplasanız, hizmetinizi iyi yapsanız halk zaten sizi seçer. Bu kadar yırtınmanıza gerek yok.

Hizmet, hizmet , hizmet…. Önceliğiniz bu olmalı. Gerisi kendiliğinden gelir. Koltuk da sizin olur zaten. Ne zaman gerçekleri görmeye başlayacaksınız ???

Derdiniz nedir sizin? Hizmet mi koltuk mu? Koltuk da dünyada kalır hizmet de… Ama koltuk geçicidir hizmet KALICI dır!!!!!

Birileri kalkıp hersene olan seçime dur desin!!! Dünya kadar lüzumsuz masraf ve zaman kaybı ….

ŞİKAYETÇİYİM !!

Share
2.461 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Darülaceze’de “Dünya Kayserililer Günü” Kutlandı

  14 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  İstanbul’un en eski Kamu Yararı Derneği, Kayder İstanbul Şubesi Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın öncülüğünde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın, Diriliş Postası Gazetesi’nin ve Darülaceze Başkanlığı’nın katkılarıyla “Dünya Kayserililer Günü” etkinliğinin 2.si 08.02.2020 tarihinde Cumartesi günü saat 14.00’te Darülaceze Darülfünun salonunda gerçekleştirildi. Programa hava muhalefeti nedeniyle Kayseri milletvekili Av. Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve diğer Kayseri milletvekilleri, il...
 • TÜRK HAVA KURUMU KURULUŞ GÜNÜ

  14 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  Bir havacılık eğitim kurumu olan Türk Hava Kurumu (THK), 16 Şubat 1925 tarihinde, yüce önderimiz Atatürk'ün “İstikbal Göklerdedir” öngörüsüyle kurulmuştur. THK, önce 16 Şubat 1925'de “Türk Tayyare Cemiyeti” adıyla kurulmuş, 24 Mayıs 1935 tarihinde yapılan 6. Kongresinde ise “Türk Hava Kurumu” adını almıştır. Türk Hava Kurumu, Türkiye'nin sivil havacılık alanındaki en eski ve köklü kuruluşudur. Ankara'nın Etimesgut ve Eskişehir'in İnönü ilçelerinde iki önemli merkezi bulunmaktadır. THK, havadan yangın söndürme, hava ambulans, hava taksi, sivil ...
 • DEVELİ’DE BİR SES,BİR NEFES : MUSTAFA AKDOĞAN

  14 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulan ve İç Anadolumuzun şirin bir ilçesi olan Develimiz; nice yıllar ilmî-fikir ve devlet adamları Çanakkkale Cehenneminde 200’ün üzerinde şehidi ile de tarihimize damgasını vurmuştur. Develi’den geçen güzel insanlarından birisi de hayatının baharında (1914-1955 ) aramızdan ayrılan; hem terzi, hem tüccar, hem gazeteci, udî, DP’nin kurucu başkanı Mustafa Akdoğan’dır. Daha çok DP kurucu başkanı ve Develi’de ilk özel gazeteyi çıkararak gündemi tutan Mustafa Akdoğan’ın Arap harfleri ile yazdığı mektupları, dilek...
 • Gurban Olduğum

  07 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  On beşten altmış beşe ahret mektebi, Her zaman hak doğru söyledi dili, Dünya onun için demir leblebi, Zar ahu zarına gurban olduğum. Yanardağ nedir ki onun adı var, Seyrani patlarsa bu cihan yanar, Gerçeği söyleme sana sürgün var, Yoluna yönüne gurban olduğum. Padişah da bu şakşaka özenmiş, Sırmalara kaftanlara bezenmiş, De Seyrani de, beni beni öv demiş, Sazına sözüne gurban olduğum. Midesi de kesesi de dolmamış, Sıratı müstakimden ayrılmamış, Yokluğun önünde selam durmamış, İzzet onuruna gurban olduğum. Ateşten gömleği...