logo

İşimi yapamamaktan şikayetçiyim…

İnsanoğlunun ilk çağlarda tek amacı hayatta kalmak için mücadele etmek idi. Yiyecek ve giyecek için avlanmak zorundaydı. Üretim yoktu. Yabani hayvanlardan kaçmak zorunda idiler.
Kışın ise soğuktan korunmaya çalışıyorlardı. Sürekli göçebe halinde idiler…

Sonra nüfus çoğaldı. İnsanlar aralarında ayrıştı. Değişik topraklara farklı farklı göç ettiler. Dilleri değişti, dinleri değişti .

Sonra yerleşik düzene geçtiler.
Tarım, hayvancılık…

Sonra sanayi devrimi başladı.

Sonra tekınoloji çağına girdik…

Ama biz ne yapıyoruz ??? Her sene seçim oluyor . Kamu kuruluşları seçime odaklanmaktan asıl görevi olan memlekete hizmetini yapamaz oldular.

Oysa belediyeler ne için kurulmuştu? Amaç neydi ???

Amaçlar unutuldu. Hersene bir seçim çıkıyor. Aman seçimi kazanalım, nasıl kazanabiliriz , ne yapabiliriz diye hayali projeler üretmekten gerçek projelere odaklanamıyorlar ve fırsatlar kaçıyor.

Ben 5 yıldır bisikletle ilgili bir ideoloji ile uğraşıyorum. 2017 yılında sırf bir sunum yapabilmek için bu seçim olayı yüzünden 6 ay beklemek zorunda kaldım!!!! Evet yanlış duymadınız 6 ay!!!!

Çeşitli proje çağrıları geliyor, tam yapıyoruz. Gene seçim var aman ona odaklanalım !!!! Gene fırsatlar kaçıyor. Olsun sonra gene olur diyorlar. 1992 yılından beri Develi’deyim.Tam 27 yıl olmuş!!! 27 yılda ne değişti ????

Yeter artık bıktım seçimden. Bu seçimi ortaya süren herkesten şikayetçiyim. Her sene seçimi öne süren hükümetten şikayetçiyim. Azıcık rahat bırakın da şu hizmetlerimizi yapalım. Her sene seçime odaklanmaktan asıl görevlerini ihmal eden belediyelerden şikayetçiyim. Bırakın şu seçim kaygısını allahaşkına. Hizmetlerinize odaklanın lütfen.

Ben bunu söylemeye hak görüyorum. Çünkü sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışıyorum. Gece 12 lerden önce eve dönemiyorum. Tek kuruş para almadığım gibi cebimden çıkıyor. Seve seve çalışıyorum. Ama karşılığını alamadığım zaman çıldırıyorum.

İnsanlık ayrıştı, amaçlarından saptı. EGO’ları tavan yaptı. Tek dertleri koltuk kaybetmemek oldu.

Yahu aklınızı başınıza toplasanız, hizmetinizi iyi yapsanız halk zaten sizi seçer. Bu kadar yırtınmanıza gerek yok.

Hizmet, hizmet , hizmet…. Önceliğiniz bu olmalı. Gerisi kendiliğinden gelir. Koltuk da sizin olur zaten. Ne zaman gerçekleri görmeye başlayacaksınız ???

Derdiniz nedir sizin? Hizmet mi koltuk mu? Koltuk da dünyada kalır hizmet de… Ama koltuk geçicidir hizmet KALICI dır!!!!!

Birileri kalkıp hersene olan seçime dur desin!!! Dünya kadar lüzumsuz masraf ve zaman kaybı ….

ŞİKAYETÇİYİM !!

Share
2.789 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...