logo

İNADINA BARIŞ, İNADINA KARDEŞLİK, TÖRÖRE KARŞI OMUZ OMUZA…

1649

Develi bütün Türkiye ile birlikte şehitlerine ağlıyor.
Yıldızı parlayan ülkemiz ile küresel güçler arasında mücadele var gücüyle devam ediyor. Dünyada batılı güçlerin etkisi giderek ortadan kalkarken Türkiye, Brezilya, Hindistan yenidünya düzeninde yerini alıyor. Dış güçler güçlü, istikrarlı Türkiye istemiyor. Ülke ne zaman büyüse önü kesiliyor. Dış güçler, 7 Haziran seçimlerinden sonra PKKyı ve sol taşeron örgütleri kullanarak hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar.Gayeleri ne AK Parti nede Erdoğan’dır. Hedef Türkiye’yi parçalamak, bölmek ve yok etmektir.
Düşünmedikleri bir şey var,Bu millet Kurtuluş savaşında; Çanakkale’de, Sakarya’da şahlandığı gibi dünyaya yine meydan okuyacak güçtedir.Zamanı gelince yeniden destan yazar.
Bu toplumu dış güçler dizayn edemez. Ortadoğu’da güçlü, istikrarlı bir Türkiye’nin Müslüman âlemine lider olacağından korkuyorlar. Rusya ve Çin ile münasebetler uykularını kaçırıyor. Batı, Ortadoğu’ya petrolü için önem veriyor. Petrol için yazdıkları savaş senaryolarına artık kimse itibar etmiyor, inanmıyor.
Kendi topumuzu, tüfeğimizi, uçağımızı, helikopterimizi, otomobilimizi yapmamızı istemiyorlar,uçağı satıyorlar, yedek parçalarını iki misli fiyata veriyorlar.Ya da parçalarını vermeyi şartlara bağlıyorlar. Kendi kendine yeten, bağımsız Türkiye’den çekiniyorlar.
İstanbul’da inşa edilen hava alanının uluslararası hava trafiğini Almanya’nın en büyük hava alanı olan Frankfurt’un elinden almasını kabullenemiyorlar.
Çözüm sürecine dinamit koyan güçler, Türk Devleti ile Kürt Halkının buluşmasına engel olmak en büyük amaçları. Askerimizi, polisimizi şehit eden silahlar, mayınlar batıdan geliyor.
Provokasyona dikkat edelim. Protestomuzu sonuna kadar yapalım, yakmadan, yıkmadan yasal hakkımızı kullanarak.“Fitne ateşi yandı mı söndürmek zordur.”
Halkımız arsına kin ve nefret tohumu ekerek insanları birbirine düşürmek istiyorlar.
Kim birliğimizi beraberliğimizi,kardeşliğimizi bozmaya çalışıyorsa,kim bu ülkenin bayrağından,sancağından rahatsızlık duyuyorsa bu ülkenin düşmanıdır.PKK siyasi çözümden korktuğu için saldırıyor.Çözüm süreci rafa kalkmıştır. PKK ile mücadele bir tek PKK’lı kalmayıncaya kadar sürdürülmelidir. Türkiye’deki destekçisi HDP ye ona oy verenlere akan kanın hesabı sorulmalıdır.
Amaç, Suriye’de Mısır’da, Irak’ta olduğu gibiTürkiye ’dede iç savaş çıkarmaktır.Gaye Türk Kürt ayrımı yaparak yıllarca birlikte yaşamış haklar arasına dinamit koymaktır.Oynanan bu oyunu bozmak gerekir. Çanakkale, Sakarya’da vatan için şehit olan koyun koyuna yatan Kürt insanını asla unutmayalım. İnadına barış. İnadına kardeşlik.
Bu topraklar için yüz binlerce şehit verdik. Toprak vereceksek, özerklik olacaksa, bu al bayrak inecekse neden bu şehitleri verdik. Bu ordu gözbebeğimiz halkın ordusudur. Askerlerimiz, Polislerimiz bizim canımızdır. Ülkemizi etnik savaşa sürüklemeye Suriye bataklığına sokmaya Türk düşmanlarının gücü yetmeyecektir.
Siyaseti bir tarafa bırakalım. Develi’de STK ların, siyasi partilerin ve Develi Halkının birlikte yaptığı gibi omuz omuza hep birlikte teröre karşı tek vücut olalım.
Elli günde vatan için yüzden fazla canımız şehit olup Cennete gitti.Binlercesi daha bu vatana feda olsun. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.Milletimizin başı sağ olsun.

Share
977 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...