logo

İNADINA BARIŞ, İNADINA KARDEŞLİK, TÖRÖRE KARŞI OMUZ OMUZA…

1649

Develi bütün Türkiye ile birlikte şehitlerine ağlıyor.
Yıldızı parlayan ülkemiz ile küresel güçler arasında mücadele var gücüyle devam ediyor. Dünyada batılı güçlerin etkisi giderek ortadan kalkarken Türkiye, Brezilya, Hindistan yenidünya düzeninde yerini alıyor. Dış güçler güçlü, istikrarlı Türkiye istemiyor. Ülke ne zaman büyüse önü kesiliyor. Dış güçler, 7 Haziran seçimlerinden sonra PKKyı ve sol taşeron örgütleri kullanarak hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar.Gayeleri ne AK Parti nede Erdoğan’dır. Hedef Türkiye’yi parçalamak, bölmek ve yok etmektir.
Düşünmedikleri bir şey var,Bu millet Kurtuluş savaşında; Çanakkale’de, Sakarya’da şahlandığı gibi dünyaya yine meydan okuyacak güçtedir.Zamanı gelince yeniden destan yazar.
Bu toplumu dış güçler dizayn edemez. Ortadoğu’da güçlü, istikrarlı bir Türkiye’nin Müslüman âlemine lider olacağından korkuyorlar. Rusya ve Çin ile münasebetler uykularını kaçırıyor. Batı, Ortadoğu’ya petrolü için önem veriyor. Petrol için yazdıkları savaş senaryolarına artık kimse itibar etmiyor, inanmıyor.
Kendi topumuzu, tüfeğimizi, uçağımızı, helikopterimizi, otomobilimizi yapmamızı istemiyorlar,uçağı satıyorlar, yedek parçalarını iki misli fiyata veriyorlar.Ya da parçalarını vermeyi şartlara bağlıyorlar. Kendi kendine yeten, bağımsız Türkiye’den çekiniyorlar.
İstanbul’da inşa edilen hava alanının uluslararası hava trafiğini Almanya’nın en büyük hava alanı olan Frankfurt’un elinden almasını kabullenemiyorlar.
Çözüm sürecine dinamit koyan güçler, Türk Devleti ile Kürt Halkının buluşmasına engel olmak en büyük amaçları. Askerimizi, polisimizi şehit eden silahlar, mayınlar batıdan geliyor.
Provokasyona dikkat edelim. Protestomuzu sonuna kadar yapalım, yakmadan, yıkmadan yasal hakkımızı kullanarak.“Fitne ateşi yandı mı söndürmek zordur.”
Halkımız arsına kin ve nefret tohumu ekerek insanları birbirine düşürmek istiyorlar.
Kim birliğimizi beraberliğimizi,kardeşliğimizi bozmaya çalışıyorsa,kim bu ülkenin bayrağından,sancağından rahatsızlık duyuyorsa bu ülkenin düşmanıdır.PKK siyasi çözümden korktuğu için saldırıyor.Çözüm süreci rafa kalkmıştır. PKK ile mücadele bir tek PKK’lı kalmayıncaya kadar sürdürülmelidir. Türkiye’deki destekçisi HDP ye ona oy verenlere akan kanın hesabı sorulmalıdır.
Amaç, Suriye’de Mısır’da, Irak’ta olduğu gibiTürkiye ’dede iç savaş çıkarmaktır.Gaye Türk Kürt ayrımı yaparak yıllarca birlikte yaşamış haklar arasına dinamit koymaktır.Oynanan bu oyunu bozmak gerekir. Çanakkale, Sakarya’da vatan için şehit olan koyun koyuna yatan Kürt insanını asla unutmayalım. İnadına barış. İnadına kardeşlik.
Bu topraklar için yüz binlerce şehit verdik. Toprak vereceksek, özerklik olacaksa, bu al bayrak inecekse neden bu şehitleri verdik. Bu ordu gözbebeğimiz halkın ordusudur. Askerlerimiz, Polislerimiz bizim canımızdır. Ülkemizi etnik savaşa sürüklemeye Suriye bataklığına sokmaya Türk düşmanlarının gücü yetmeyecektir.
Siyaseti bir tarafa bırakalım. Develi’de STK ların, siyasi partilerin ve Develi Halkının birlikte yaptığı gibi omuz omuza hep birlikte teröre karşı tek vücut olalım.
Elli günde vatan için yüzden fazla canımız şehit olup Cennete gitti.Binlercesi daha bu vatana feda olsun. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.Milletimizin başı sağ olsun.

Share
1.191 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mısırlı Aile’sinin Gelini Melek Öztürk ve Kızları Bilge ve Banu Öztürk

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Melek Öztürk hanım, merhum Ali Orhan Öztürk’ün eşidir. Özel İdare Memuru Ali Atlas ile Ev Hanımı Safiye Hanım’ın 3. çocukları olarak 2 Ekim 1942’de Sandıklı, Afyon’da dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokulu Sandıklı’da tamamladıktan sonra 1960 yılında İzmir Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1966 yılında Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve Van’ın Edremit Nahiyesi Sağlık Ocağı’nda göreve başladı. 24 Kasım 1967 Cuma günü Ali Orhan Öztürk Bey ile evlendi. Bu tarihten itibaren 1969 yılına kadar Malatya’da Sağlık Ocağı’nda, 1969 - 1970 yıllarınd...
 • TÜRKİYE SERBEST PARAŞÜTÇÜLER GÜNÜ

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Paraşütle atlama, genellikle hava araçlarından çıkış yapılarak boşlukta ve belirli bir yükseklikte de paraşüt açarak yavaş bir şekilde yere inilen bir aksiyon sporudur. Hava aracından çıkış ve paraşütün açılması arasındaki zaman “serbest düşüş” olarak adlandırılmaktadır. Birinci ve İkinci Dünya Savaşında, malzeme ve asker indirmek, uçakları arıza yapan pilotların yaşamlarını kurtarmak için sık sık kullanılmıştır. Askeri amaçla kullanılan paraşüt zaman içerisinde spor dalı halini almış olup, Türkiye’de de bu spora rağbet görmüştür. Bu spor özel...
 • Sıla-i Rahim – 2

  05 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  İstanbul'dan Develi'ye bir gönül köprüsü kurmuştuk. Şenliklerle, açılışlarla ve ziyaretlerle bu yıllarca devam etti. Elbette bu iki haftaya sığmayacak kadar değerli büyüklerimiz, arkadaşlarımız ve dostlarımız vardı. Özür dileyerek belirtmem gerekir ki pandemi ve zaman dolayısıyla hepsinin ziyaret etmek mümkün olmadı. Değerli hocamız Ömer Kaliber ile aynı mekânlarda birkaç kez karşılaşıp sohbet etmemize rağmen bir fotoğrafımız olmadı. Yıllar sonra karşılaştığımız arkadaşlarımızla hasret giderdik. Kaymakamlık ve Belediye personeline, beni kucak...
 • DÜNYA GÖKDELEN GÜNÜ

  05 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Gökdelenler, arazinin pahalı olduğu şehirlerde görülen çok yüksek yapılardır. Genellikle metal iskelet üzerine beton dökülerek inşa edilmekte olup, büro ve apartman (daire) olarak kullanılmaktadır. Gökdelen ayrıca gemicilikte geminin uzun direğine verilen isimdir. Bugünlerde en az 40 veya daha fazla kattan oluşan binalar, gökdelen olarak ifade edilmektedir. Gökdelenlerin ağırlık taşıyan sistemleri diğer yapılara göre büyük farklılıklar göstermektedir. 4 kata kadar yapılar sadece duvarlardan destek alabilirler. Ancak gökdelenler çelik iskeletle...