logo

İNADINA BARIŞ, İNADINA KARDEŞLİK, TÖRÖRE KARŞI OMUZ OMUZA…

1649

Develi bütün Türkiye ile birlikte şehitlerine ağlıyor.
Yıldızı parlayan ülkemiz ile küresel güçler arasında mücadele var gücüyle devam ediyor. Dünyada batılı güçlerin etkisi giderek ortadan kalkarken Türkiye, Brezilya, Hindistan yenidünya düzeninde yerini alıyor. Dış güçler güçlü, istikrarlı Türkiye istemiyor. Ülke ne zaman büyüse önü kesiliyor. Dış güçler, 7 Haziran seçimlerinden sonra PKKyı ve sol taşeron örgütleri kullanarak hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar.Gayeleri ne AK Parti nede Erdoğan’dır. Hedef Türkiye’yi parçalamak, bölmek ve yok etmektir.
Düşünmedikleri bir şey var,Bu millet Kurtuluş savaşında; Çanakkale’de, Sakarya’da şahlandığı gibi dünyaya yine meydan okuyacak güçtedir.Zamanı gelince yeniden destan yazar.
Bu toplumu dış güçler dizayn edemez. Ortadoğu’da güçlü, istikrarlı bir Türkiye’nin Müslüman âlemine lider olacağından korkuyorlar. Rusya ve Çin ile münasebetler uykularını kaçırıyor. Batı, Ortadoğu’ya petrolü için önem veriyor. Petrol için yazdıkları savaş senaryolarına artık kimse itibar etmiyor, inanmıyor.
Kendi topumuzu, tüfeğimizi, uçağımızı, helikopterimizi, otomobilimizi yapmamızı istemiyorlar,uçağı satıyorlar, yedek parçalarını iki misli fiyata veriyorlar.Ya da parçalarını vermeyi şartlara bağlıyorlar. Kendi kendine yeten, bağımsız Türkiye’den çekiniyorlar.
İstanbul’da inşa edilen hava alanının uluslararası hava trafiğini Almanya’nın en büyük hava alanı olan Frankfurt’un elinden almasını kabullenemiyorlar.
Çözüm sürecine dinamit koyan güçler, Türk Devleti ile Kürt Halkının buluşmasına engel olmak en büyük amaçları. Askerimizi, polisimizi şehit eden silahlar, mayınlar batıdan geliyor.
Provokasyona dikkat edelim. Protestomuzu sonuna kadar yapalım, yakmadan, yıkmadan yasal hakkımızı kullanarak.“Fitne ateşi yandı mı söndürmek zordur.”
Halkımız arsına kin ve nefret tohumu ekerek insanları birbirine düşürmek istiyorlar.
Kim birliğimizi beraberliğimizi,kardeşliğimizi bozmaya çalışıyorsa,kim bu ülkenin bayrağından,sancağından rahatsızlık duyuyorsa bu ülkenin düşmanıdır.PKK siyasi çözümden korktuğu için saldırıyor.Çözüm süreci rafa kalkmıştır. PKK ile mücadele bir tek PKK’lı kalmayıncaya kadar sürdürülmelidir. Türkiye’deki destekçisi HDP ye ona oy verenlere akan kanın hesabı sorulmalıdır.
Amaç, Suriye’de Mısır’da, Irak’ta olduğu gibiTürkiye ’dede iç savaş çıkarmaktır.Gaye Türk Kürt ayrımı yaparak yıllarca birlikte yaşamış haklar arasına dinamit koymaktır.Oynanan bu oyunu bozmak gerekir. Çanakkale, Sakarya’da vatan için şehit olan koyun koyuna yatan Kürt insanını asla unutmayalım. İnadına barış. İnadına kardeşlik.
Bu topraklar için yüz binlerce şehit verdik. Toprak vereceksek, özerklik olacaksa, bu al bayrak inecekse neden bu şehitleri verdik. Bu ordu gözbebeğimiz halkın ordusudur. Askerlerimiz, Polislerimiz bizim canımızdır. Ülkemizi etnik savaşa sürüklemeye Suriye bataklığına sokmaya Türk düşmanlarının gücü yetmeyecektir.
Siyaseti bir tarafa bırakalım. Develi’de STK ların, siyasi partilerin ve Develi Halkının birlikte yaptığı gibi omuz omuza hep birlikte teröre karşı tek vücut olalım.
Elli günde vatan için yüzden fazla canımız şehit olup Cennete gitti.Binlercesi daha bu vatana feda olsun. Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.Milletimizin başı sağ olsun.

Share
1.349 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Aşkın Aşık’ı Bir Şair SEYRANİ Prof. Dr. M. Kemal Atik

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Everekli Aşık Seyrani ile ilgili bu güzel esere emek verip gün ışığına çıkaran değerli ilahiyatçı araştırmacı yazar Prof. Dr. Kemal Atik Ağabeyimi kutluyorum. Kabrinin yerinin belli olmadığı Develimiz'de 38.si düzenlenecek şenliklerle, festivallerle, seminerlerle ve 3. Uluslararası Türk Kültürü Kongreleriyle ve hayatı ve şiirleri üzerine yayımladığı kitaplarla ona vefasını gösteren Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar kardeşimi, kültür müdürü Ali Orhan'ı, katkı sunanları ve emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyorum. İthaf: Bu mütevazı ç...
 • KÖPEK GİBİ ÇALIŞMA GÜNÜ

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Her yıl 5 Ağustos'ta, “Köpek Gibi Çalışma Günü” kutlanmaktadır. Köpekler hayatlarının çoğunu miskinlik yaparak geçirirler. Neden bu günün ismini köpek gibi çalışmak diye koyulduğu çoğumuzu şaşırtabilir. Ama enteresan tarafı köpek gibi çalışmak çok çalışmak anlamına gelmektedir. Bu Gün de, maksimum kabiliyetinizi kullanarak olabildiğince uzun süre çalışmanız demektir. Köpek gibi çalışmak, bir şeyi gerçekleştirmek için varını yoğunu ortaya koyarak çaba sarf etmektir. Türk Dil Kurumuna göre “Çalışmak”, bir şeyi ortaya koymak, oluşturmak, yapmak i...
 • Merhum Mehmet Özdemir ve Milli Mücadele’de Develi

  28 Temmuz 2022 Köşe Yazarları

  Milli Mücadele'de Develi konusunu araştırırken merhum Develi Belediye Başkanı Mehmet Özdemir'in "Milli Mücadele'de Develi" isimli kitabını görmüş lakin kitabı edinememiştim... Kurban Bayramında M. Orhan Cebeci Amcayı babam, (Emekli Öğretmen Hakkı Kalkan) arayarak konuyu iletti... Sağ olsun kendi kütüphanesinden okumam için kitabı Orhan Amca kitabı bana gönderdi. 1973'te Cumhuriyetin 50. Yılı kutlamaları münasebeti ile Mehmet Özdemir'den kitabın yazılması talep edilmiş ve kitap 50. Yıl kutlamalarına yetişmiş... Okuduğum nüsha muhtemelen ilk ...
 • DÜNYA KAPLAN GÜNÜ

  28 Temmuz 2022 Köşe Yazarları

  Kaplan (Pantheratigris), kedigiller (Felidae) familyasından etçil bir memeli hayvan türü ve büyük kediler ailesinin dört üyesinden birisidir. Panthera cinsinin en büyük kedisidir. Doğadaki en büyük kedi türü olmasının yanı sıra kaplanlar, yaban hayatın da simgesi haline gelmiş vakur canlılardır. En bilindik ve popüler kaplan çeşidi ise Bengal kaplanlarıdır. Turuncu- Kahverengi renge sahip kürkünün üzerindeki koyu dikey çizgileri ile kolayca tanınabilir. Genellikle geyik ve yaban domuzu gibi toynaklıları avlayan süper avcılardır. Kaplanlar su t...