logo

GÖNÜLLERİN BAŞKANI DR.MEMDUH BÜYÜKKILIÇ NAMI DİĞER ATOM KARINCA

 

“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.”Felsefesini kendisine düstur etmiş bir Başkan. Yaradanın en şereflisi insana hizmet etmek amacıyla gece gündüz çalışan güler yüzlü ve fedakâr bir insan, Dr. Memduh Büyükkılıç.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da 24 Kasım da İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Düzenlenen AK Parti Belediye Başkanı adayları tanıtım toplantısında partisinin 40 Belediye başkanını açıkladı.
14 Büyükşehir, 26 İl Belediye Başkan Adayı Açıklandı
14 büyükşehir, 26 il Belediye Başkan adayları için yapılan toplantıya davet edilenler arasındaydı.Cumhurbaşkanı,Büyükkılıç’ı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladı. Kayseri milletvekilleriyle birlikte sahneye çıktılar, alkışlar arasında açıklama yapıldı.
Başkan Büyükkılıç cuma akşamı İstanbul’a geldi. Geldiğinden haberi olan Kayseri dernek başkanları ve yakınları tarafından sessiz sedasız karşılandı. Açıklama yapılmadan bunun bir şova dönüşmesini Başkan istemiyordu.
Haliç Kongre Merkezi’nde Kayseri AK Parti il ve ilçe yöneticileri ve bazı ilçe başkanları ve Kayserililer onu yalnız bırakmadı.
Eyüp Sultan’da Dua:
Kayseri dernek başkanları aday tanıtım toplantısı sonrası Başkan Büyükkılıç’ı tebrik ettikten sonra birlikte Eyüp Sultan’a giderek Eyüp Sultan Hazretleri’nin kabrini ziyaret ederek dua ettiler.
Kayseri milletvekillerimiz Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, Hülya Nergis Atçı, Kayseri AK Parti il ve ilçe yöneticileri birlikte Eyüp’te bir kafede sohbet ettiler. Akşam namazından sonra Eyüp’ten ayrıldılar.
Kayseri Halkı Büyükkılıç Başkan Size Emanet
Ertesi gün öğlen 12.00’de Kayseri dernek başkanları ve bir grup hemşehrisi tarafından Atatürk Hava Alanı’nda Kayseri’ye yolcu edildi. Başkanlar, sizi Kayseri halkına emanet ediyoruz her zaman yanındayız diyerek Memduh başkanı uğurladılar. Yolcu edenler ile tek tek tokalaşarak kucaklaştı.
Kayseri Halkı Başkanı Coşku ile karşıladı
Kayseri’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Büyükkılıç bir buçuk saate AK Parti İl Başkanlığına gelebildi. İl Başkanlığı’nda bir açıklama yapan başkan her zamanki gibi kucaklayıcı bir konuşma sergiledi. Ona“Atom Karınca” diyen halk onu bir kez daha bağrına bastı.
Kayseri’de seçim çalışmalarında, mahalle toplantılarında halkın ona karşı sevgisini gördüm ve yaşadım. Bir ay önce onu konferans için derneğimize davet ettiğimde kendisine söyledim. Adaylık sürecinin neticelenmesini bekleyelim dedi.

Büyükşehir’e Başkan Olarak Görmek İstiyoruz

Son konuşmamda Büyükşehir’e Başkan olarak görmek istediğimizi ve buna layık olduğunu ifade ettim. Çünkü Başkan’a halkın teveccühünü gördüm. Halk konserinde starlara gösterilen sevginin bir benzerini 24 Haziran’da seçimlerde İldem Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni yapılan kapalı Pazar yerinde iftar yemeğinde Başkan’a gösterdikleri ilgiye gözlerimle bizzat tanık oldum. O Başkan değil, sanki içimizden biriydi.
Bunu fark eden Ak Parti Genel Merkezi seçimlerde Kayseri’de rekor oy alacak Başkanı seçerek en doğru olan tercihi yaptı.
Büyükkılıç’ın Basın Açıklamasından Notlar:
Kayserimizin tamamını kucaklayacak bir anlayış içerisinde bir çalışma yapmamız gerektiğini tekrar Cumhurbaşkanımızın söylemleriyle hatırlatıyorum.Size Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın selamlarını getirdim, diyerek söze başladı.
Kayseri Bize Sahip Çıktı:
Kayserimizin insanları bizleri sevdi. Kayseri bize sahip çıktı. Biz değerli Bakanlarımız ile beraber Kayseri’ye bir anlayış getirdik. Ben değil biz dedik. Bunun sonucunda da Memduh Büyükkılıç’a sahip çıkan, davamıza, sevdamıza sahip çıkan kardeşlerimize ben minnet duyuyorum.
Siz istediniz Sayın Cumhurbaşkanımız ve teşkilatlarımız bizlere sahip çıktı. Bizde o duygu içerisinde sizlere layık olacağız.”
”Bundan önce olduğu gibi el ele gönül gönüle tüm Kayseri’yi kucaklayacak,şehrimize hizmet edeceğiz.
Bugün Yeni Bir Sayfa Açıyoruz:
Bugün yeni bir sayfa açıyoruz.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle açıklanan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adaylığımız ülkemize ve tüm Kayseri’ye hayırlı uğurlu olsun. Çalışacağız, üreteceğiz, ekip ruhu ile bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız hep birlikte Kayseri olacağız.

Memduh Büyükkılıç Kimdir?
25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi’de (Şıhlı)doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden mezun oldu.
Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptı.
Askerliğini Kıbrıs Girne Askeri Hastanesi’nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı vb.) gibi vakıflarda yöneticilik ve Başkanlık yaptı.
Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti’den Belediye Başkanı seçildi. Memduh Büyükkılıç, evli ve 3 çocuk babasıdır.”
Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Çağdaş Develi Gazetesi, 30 Kasım 2018, Sayfa 7

Share
2.556 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

#

GÖNÜLLERİN BAŞKANI DR.MEMDUH BÜYÜKKILIÇ NAMI DİĞER ATOM KARINCA” için 1 yorum

 1. Avatar Adem BAKMAZ : diyor ki:

  Orhan bey sağolasın , gönlüme tercüman oldunuz Adem BAKMAZ Çanakkale

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Duayen Manifaturacı Muharrem Özkul Amca

  23 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Duayen Manifaturacı Muharrem Özkul Amca: 1928 yılında Develi'de dünyaya geldi. Ailesi askere geç gitsin diye iki yaş küçük yazdırmış. Babası Selamlardan Ömer Özkul'dur. Muharrem Amca'nın babası ikinci evliliğini yapıyor ve annesi evden ayrılıyor. Daha sonra Muharrem Amca büyük babası Yusuf'un yanında kız kardeşi ile birlikte yaşantılarına devam ediyorlar. Muharrem Amca'nın eğitim hayatı başlıyor. Bolu Orman Mühendisliği'ni kazanıyor ama babası beraber çalışacağız diyor ve göndermiyor. Askerlik çağı gelince Bitlis'te üç yıl askerlik görevini if...
 • DÜNYA KUCAKLAŞMA (SARILMA) GÜNÜ

  23 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Hayatın koşturmacası içerinde bazen kendimizi bazen de sevdiklerimizi ihmal ettiğimiz zamanlar olmaktadır. Özellikle son aylarda korona virüs nedeniyle yakınlarımızla, dostlarımızla mecburen görüşememekteyiz. Ayrıca soğuk, karlı ve kasvetli kış günlerinde insanların motivasyonları doğal olarak düşmektedir. İnsanların sıcak ve sevgi dolu bir kucaklaşması insana kendini iyi hissettirir. Bu günlerde manevi ruhu biraz yükseltmek için 21 Ocak tarihinde, “Dünya Sarılma veya Kucaklaşma Günü” kutlanmaktadır. Dünya Sarılma Günü, bir neden aramadan, her...
 • DÜNYA HİJYEN GÜNÜ

  15 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde temizlik önlemleri anlamında kullanılan hijyen, aslında Yunan Tanrıçası Hygeia adlı tanrıçadan gelmektedir. Hygeia, Yunan ve Roma mitolojisinde geçmekte olup, tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. İnsanlar, Bergama'daki Asclepius Tapınağı gibi tapınaklarda babası Asclepius'tan ve Hygeia'dan sağlık dilemişlerdir. Dünyanın ilk Hijyen Günü, Avrupa Hijyen Konseyi ve Türk ...
 • STATİK ELEKTRİK GÜNÜ

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Mutlaka hepimizin başına elektrik çarpması defalarca gelmiştir. Hiç beklemediğimiz birisine ya da bir yere dokunduğumuzda bir anda elektrik çarpması hissi yaşarız. Günlük hayatımızda biriyle tokalaştığımızda, arabadan inip kapı kolunu tuttuğumuzda, bir yüzeye dokunduğumuzda veya parkta plastik kaydıraktan kaymış bir çocuğa dokunduğumuzda ortaya çıkan karıncalanma hissi, statik elektriğin etkisinden kaynaklanmaktadır. Hatta aradaki akım geçişi sırasında oluşan kıvılcım gözle görülebilir ve çıtırtı şeklinde ses duyabiliriz. Bu akım geçici bazı k...