logo

Genç Develililer Derneğimizin 11. Genel Kurulu Gerçekleşti Başkan Cengiz Avcılar’ın 2. Dönemi Hayırlı Olsun

Genç Develililer Derneğimizin 11. Genel Kurulu Gerçekleşti Başkan Cengiz Avcılar’ın 2. Dönemi Hayırlı Olsun

İstanbul’dan Develi’ye Gönül Köprüsü kurarak hemşehrilerimizi bir araya getiren İstanbul Avrupa Yakası’nda hizmet yarışını 22 senedir sürdüren Genç Develililer Derneğimizin 11. Olağan Genel Kurulu 26.12.2021 Pazar günü saat 12:30’da Güngören’de dernek merkezinde üyelerimizin katılımıyla birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşti. Genel Kurul açılış ve takdim konuşmasını genel sekreter Ahmet Keklik üstlendi.
Verilen bir öneri ile Divan başkanlığına Develi ve Yöresi Derneği Başkanı M. Orhan Cebeci, Başkan Yardımcılığı’na Mustafa Şam, Kâtiplik’e Bekir Erdoğan seçildi. Toplantı tutanaklarını imzalanması konusunda üyelerden yetki istendi.
Genel Kurulun onayına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Divan başkanı, Genç Develiler Derneği’nden ahirete intikal eden başkan Metin Kılıçaslan’a ve vefat eden tüm üyelere Allah’tan rahmet diledi.
Saygı duruşuna geçildi ve İstiklal Marşı büyük coşkuyla okundu. Tüm şehitlerimiz ve geçmişlerimizin ruhu için Ahmet Bayırsokak tarafından Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Genel kurul programı sırayla; Ahmet Keklik tarafından yönetim faaliyet raporu, Harun Avcılar tarafından denetim faaliyet raporu, Cihat Ağca tarafından kesin bütçenin görüşülmesi ve ibrası, Ali Erciyes tarafından tahmini bütçenin okunmasının ardından ayrı ayrı oylanarak oy birliği ile kabul edildi.
Ayrıca, yıllık aidat ücretinin 75 TL olarak devam etmesi ve bir sonraki olağan genel kurul toplantısının Aralık 2023 tarihinde yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.
Teklif edilen dernek 9 asil ve 9 yedek yönetimi,13 istişare kurulu üyelerinin isimleri okunarak üyelerimizin oyuna sunularak kabul edildi.

Divan başkanı M. Orhan Cebeci tek liste ile yeniden Başkan seçilen Cengiz Avcılar’a ve ekibine başarılar diledi. Seçim sonucunun Genç Develililer derneğimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi. Yeni dönemde görev alacak asil, yedek, denetleme ve istişare kurulu üyelerinin ismi açıklayan Divan başkanı M. Orhan Cebeci teşekkür konuşması yapması için 2. Kez başkan seçilen Başkan Cengiz Avcılar’a söz verdi. Kürsüye gelen Cengiz Avcılar konuşmasında derneğimizin kurucu üyeliğinden itibaren tam 20 yıldır hizmet aşkı ve Develi Sevdası ile karşınızdayım ve yeni dönemde de derneğimiz için güzel hizmetler yapacaklarını söyledi. Başkan Avcılar: “Genç Develililerin genç, dinamik, tecrübeli ve donanımlı yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla çok çalışacağız, ben değil biz olacağız” ifadelerini kullandı.
Başkan Avcılar, sözlerinin sonunda dernek üyelerine yeni dönemde yapacakları faaliyet ve projelerini paylaştıktan sonra divan kurulu üyelerine, bir önceki dernek başkanlarına, mahalle dernek başkanlarına ve tüm üyelere genel kurula katılım sağladıkları için teşekkür etti. Divan Başkanı toplantıyı teşekkür konuşmasıyla kapattı.
Genel kurulun son bölümlerinde dilek ve temenni bölümüne geçilerek misafir katılımcılardan İstanbul Yahyalılar Dernek Başkanı Mehmet Gökteke kürsüye davet edildi. Cengiz Avcılar ve yeni yönetimini tebrik ederek en kısa zamanda Yahyalılar derneğinde düzenleyecekleri kahvaltı programına herkesi davet etti. Daha sonra Sarıkaya Dernek Başkanı Şahin Kaplan kürsüye davet edildi. Başkan Kaplan konuşmasında: “ Ne kadar dernek başkanı sıfatımla burada olsam da ben de bir Genç Develililer Derneğinin bir üyesiyim. Bu dernekte olmaktan sizlerle hizmet etmekten onur duyuyorum” ifadelerini kullandı. Daha sonra Divan Başkan Yardımcısı Mustafa Şam söz alarak kendisinin öncülük ettiği 11 Kasım Ağaçlandırma Günü kapsamında Yukarı Develi’de fidan dikim kampanyasından bahsetti ve yeni çalışmalardan üyelere bilgiler aktararak herkesin destek vermesini istedi. Son olarak Divan Başkanı M. Orhan Cebeci katılımcılara kendisinin kaleme aldığı “Seyrani” şiirini okudu, yeni seçilen Cengiz Avcılar ve yönetimini tebrik sözlerini tamamladı.
Bizler de birlik ve beraberliğimizin daim olması adına çaba gösteren tüm dernek üyelerine sonsuz teşekkürler ediyor; yeni seçilen başkan Cengiz Avcılar ve yönetimini tebrik ediyoruz.

Seçim sonucunun Develi’mize, ilçe ve mahalle derneklerimize ve tüm üyelerimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Ahmet KEKLİK
Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği
Tanıtım ve Medya Sorumlusu

Çağdaş Develi Gazetesi, 31 Aralık 2021, Sayfa 7

Share
418 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Arkadaşım Mustafa Sirgüveç (Gıdırık)

  30 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  05.12 1959 Tarihinde Aşağı Everekte Kuyumcular Sokağında doğdu. Babasının adı Durmuş, annesinin adı Zeliha’dır. Babasının I. Melekgirmez Sokağı’nda terzi dükkânı vardı. Aile çevrede “Gıdırık” lakabıyla tanınırdı. Mustafa, Recep, Bünyamin adında üç çocukları oldu. Mustafa, 1981 yılında astsubay amcası İsmet Bey’in kızı Nermin Hanım ile evlendi. Üç çocukları oldu. Ali Onur (1982), Ahmet (1984), Şerife(1989). Kızı Şerife engelli olduğu için hayata tutunamadı, 2012 yılında vefat etti. Onu hiç unutmadı. Beş torunu oldu. Büyük torunu ilk göz ağrısı ...
 • LUNAPARK

  30 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  İlk defa duyduğumuz Lunapark gibi kelimelerin anlamlarını öğrenme güdüsü sonucunda o kelimenin ne anlama geldiği ister istemez merak edilmektedir. Lunapark ne demektir? Lunapark ne anlama gelmektedir? Lunapark, insanların güzel vakit geçirmesini temin maksadıyla yapılan, içinde eğlendirici, heyecanlandırıcı bazen de korkutucu çeşitli oyun, mekanik araç ve eğlence yerlerinin bulunduğu parklara verilen addır. Türk Dil Kurumuna göre lunaparklar, “içinde farklı oyun ve eğlence yerleri bulunduran alan” olarak tanımlamaktadır. Lunapark kelimesi dil...
 • DELİ PINAR

  30 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  Deli Pınar Yukarı Develi'ye çıkarken İzne'nin Bayırı denilen dik yokuşun başlangıcında bir çeşmedir. Yaz, kış ince bir su akar Çeşmenin oyma iki haftı vardır. Kopçulu mahallesine çıkarken bu sudan insanlar ve dolan haftlardan ise yüklü ve yüksüz hayvanlar da su ihtiyacını kullanırlar. Bizim çocukluk dönemlerimizde bakımsızdı. Fakat şimdilerde bir hayırsever tarafından tamir görerek daha güzel bir duruma getirilmiştir. Bu çeşmenin suyu nereden gelir bilinmez! Fakat kalenin batı kısmında bir su kuyusu vardır. Buna parelel bir de kale eteğinde gu...
 • Ahırda Ata Binen, Kapıyı Yüksek Tutar

  24 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  Bu güzel söz merhum Hacı Ömer Sabancı'ya ait, bu hafta da deyimlerden ve güzel anlamlı sözlerden bir demet yapalım istedim. Öncelikle Kendini Sev Bir şeyi yanlış hissettiriyorsa yapma. Çünkü üzülürsün. Tam olarak ne demek istiyorsan onu söyle. Dolaylı yollardan anlatmaya çalışma. Yoksa pişmanlık yaşarsın. Herkesi memnun etmeye çalışma. Çünkü başaramazsın. Kendin hakkında kötü konuşma. Çünkü bu sana zarar verir. Enerjini emen negatif insanlarda uzak dur. Çünkü enerjin sana lazım. Kendine iyi davran. Çünkü sana en çok sen lazımsın. Özgüv...