logo

Genç Develililer Derneğimizin 11. Genel Kurulu Gerçekleşti Başkan Cengiz Avcılar’ın 2. Dönemi Hayırlı Olsun

Genç Develililer Derneğimizin 11. Genel Kurulu Gerçekleşti Başkan Cengiz Avcılar’ın 2. Dönemi Hayırlı Olsun

İstanbul’dan Develi’ye Gönül Köprüsü kurarak hemşehrilerimizi bir araya getiren İstanbul Avrupa Yakası’nda hizmet yarışını 22 senedir sürdüren Genç Develililer Derneğimizin 11. Olağan Genel Kurulu 26.12.2021 Pazar günü saat 12:30’da Güngören’de dernek merkezinde üyelerimizin katılımıyla birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşti. Genel Kurul açılış ve takdim konuşmasını genel sekreter Ahmet Keklik üstlendi.
Verilen bir öneri ile Divan başkanlığına Develi ve Yöresi Derneği Başkanı M. Orhan Cebeci, Başkan Yardımcılığı’na Mustafa Şam, Kâtiplik’e Bekir Erdoğan seçildi. Toplantı tutanaklarını imzalanması konusunda üyelerden yetki istendi.
Genel Kurulun onayına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Divan başkanı, Genç Develiler Derneği’nden ahirete intikal eden başkan Metin Kılıçaslan’a ve vefat eden tüm üyelere Allah’tan rahmet diledi.
Saygı duruşuna geçildi ve İstiklal Marşı büyük coşkuyla okundu. Tüm şehitlerimiz ve geçmişlerimizin ruhu için Ahmet Bayırsokak tarafından Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Genel kurul programı sırayla; Ahmet Keklik tarafından yönetim faaliyet raporu, Harun Avcılar tarafından denetim faaliyet raporu, Cihat Ağca tarafından kesin bütçenin görüşülmesi ve ibrası, Ali Erciyes tarafından tahmini bütçenin okunmasının ardından ayrı ayrı oylanarak oy birliği ile kabul edildi.
Ayrıca, yıllık aidat ücretinin 75 TL olarak devam etmesi ve bir sonraki olağan genel kurul toplantısının Aralık 2023 tarihinde yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.
Teklif edilen dernek 9 asil ve 9 yedek yönetimi,13 istişare kurulu üyelerinin isimleri okunarak üyelerimizin oyuna sunularak kabul edildi.

Divan başkanı M. Orhan Cebeci tek liste ile yeniden Başkan seçilen Cengiz Avcılar’a ve ekibine başarılar diledi. Seçim sonucunun Genç Develililer derneğimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi. Yeni dönemde görev alacak asil, yedek, denetleme ve istişare kurulu üyelerinin ismi açıklayan Divan başkanı M. Orhan Cebeci teşekkür konuşması yapması için 2. Kez başkan seçilen Başkan Cengiz Avcılar’a söz verdi. Kürsüye gelen Cengiz Avcılar konuşmasında derneğimizin kurucu üyeliğinden itibaren tam 20 yıldır hizmet aşkı ve Develi Sevdası ile karşınızdayım ve yeni dönemde de derneğimiz için güzel hizmetler yapacaklarını söyledi. Başkan Avcılar: “Genç Develililerin genç, dinamik, tecrübeli ve donanımlı yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla çok çalışacağız, ben değil biz olacağız” ifadelerini kullandı.
Başkan Avcılar, sözlerinin sonunda dernek üyelerine yeni dönemde yapacakları faaliyet ve projelerini paylaştıktan sonra divan kurulu üyelerine, bir önceki dernek başkanlarına, mahalle dernek başkanlarına ve tüm üyelere genel kurula katılım sağladıkları için teşekkür etti. Divan Başkanı toplantıyı teşekkür konuşmasıyla kapattı.
Genel kurulun son bölümlerinde dilek ve temenni bölümüne geçilerek misafir katılımcılardan İstanbul Yahyalılar Dernek Başkanı Mehmet Gökteke kürsüye davet edildi. Cengiz Avcılar ve yeni yönetimini tebrik ederek en kısa zamanda Yahyalılar derneğinde düzenleyecekleri kahvaltı programına herkesi davet etti. Daha sonra Sarıkaya Dernek Başkanı Şahin Kaplan kürsüye davet edildi. Başkan Kaplan konuşmasında: “ Ne kadar dernek başkanı sıfatımla burada olsam da ben de bir Genç Develililer Derneğinin bir üyesiyim. Bu dernekte olmaktan sizlerle hizmet etmekten onur duyuyorum” ifadelerini kullandı. Daha sonra Divan Başkan Yardımcısı Mustafa Şam söz alarak kendisinin öncülük ettiği 11 Kasım Ağaçlandırma Günü kapsamında Yukarı Develi’de fidan dikim kampanyasından bahsetti ve yeni çalışmalardan üyelere bilgiler aktararak herkesin destek vermesini istedi. Son olarak Divan Başkanı M. Orhan Cebeci katılımcılara kendisinin kaleme aldığı “Seyrani” şiirini okudu, yeni seçilen Cengiz Avcılar ve yönetimini tebrik sözlerini tamamladı.
Bizler de birlik ve beraberliğimizin daim olması adına çaba gösteren tüm dernek üyelerine sonsuz teşekkürler ediyor; yeni seçilen başkan Cengiz Avcılar ve yönetimini tebrik ediyoruz.

Seçim sonucunun Develi’mize, ilçe ve mahalle derneklerimize ve tüm üyelerimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Ahmet KEKLİK
Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği
Tanıtım ve Medya Sorumlusu

Çağdaş Develi Gazetesi, 31 Aralık 2021, Sayfa 7

Share
148 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Üstad Necip Fazıl Kısakürek ile Eskimez Hatıralar

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Necip Fazıl'ın ömrünü vakfettiği davanın, onun geride bıraktığı mirasın, onun cesur duruşunun bilhassa günümüzde çok daha iyi anlaşılması gerektiğine inandık ve Üstadımızın ocağı olan Milli Türk Talebe Birliği (MTBB) olarak 2020 yılını “Necip Fazıl yılı” ilan ettik. Türkiye'nin 81 ilinde edebiyat, kültür ve sanatın her alanında etkinlikler tertip ederek Üstad'ı eserleriyle genç nesillere anlatarak ideal gençlik tasavvuruna ulaşmak için çabaladık. Şimdi de Üstad'ı günlük hayatın akışıyla tanıtmak, anılarla zihinlerde canlandırmak ve onun çağın ...
 • İSTİFA EDEN İHBAR TAZMİNATI ALABİLİR Mİ?

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İhbar tazminatı, iş sözleşmesini fesheden tarafın karşı tarafa ödemek zorunda olduğu tazminattır. Söz konusu tazminat İş Kanunu’nun 17/4 maddesinde düzenlenmiştir. Şöyle ki;‘bildirim şartına uymayan taraf, bildirim süresine ilişkin ücret tutarında tazminat ödemek zorundadır.’ İş sözleşmesini fesheden tarafın ihbar tazminatı ödeme zorunluluğu hem işçi hem de işveren için geçerlidir. Bildirim süreleri her iki taraf için de uyulması gerekli bir usuldür. Uyulması gereken bildirim süresi işçinin işyerindeki çalışma süresine göre değişir. İşçinin çal...
 • ULUSLARARASI UÇURTMA GÜNÜ

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Hayal kurmanın yaşı yok, uçurtma uçurmanın da. Uçurtma, üzeri renkli kâğıtlarla, bezle, naylon vb. kaplanmış hafif çıtalardan yapılmış çokgen biçimli bir gövde ve süslü bir kuyruktan oluşan, sicimle bağlanarak, rüzgâr yardımıyla uçurulan bir tür oyuncaktır. Uçurtma, hafif malzemeden yapılmış yüzeylerin, rüzgâra direnç oluşturan yükselme yönünde oluşturduğu kuvvet ile bağlı bulunduğu ipin oluşturduğu kuvvet arasındaki etkileşim sonucunda gökyüzünde asılı kalabilen nesnelere verilen isimdir. Eşkenar üçgen, dörtgen, altıgen gibi geometrik şekille...
 • Arkadaşımın Kızı (Dr.Ömür Kahraman)

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Orhan Bey, Çağdaş Develi Gazetesi’nde Ömür Hanım hakkında çok güzel bir yazı yayınlamışsınız. Çok beğendim, duygulandım. Develi’mizden çıkan böylesi örnek alınacak insanları herkesin bilmesi, tanıması ve bilhassa gençlerin örnek alması lazım. Yazınız bu bakımdan oldukça değerli, güzel bir konuya parmak basmışsınız. Benimde çorbada bir tuzum bulunması babından bir şeyler yazdım. Yayınlarsanız memnun kalırım. 17.12.2021 tarihinde gazetemizde yayınlanan “Ben Başardım Siz de Başarabilirsiniz Ömür Kahraman Torba ile Yaşamak” başlıklı yazımla ilgili...