logo

GENÇ DEVELİLER DERNEĞİNDE MUSTAFA ÖTÜNÇ’DEN SONRA MEHMET SABAH DÖNEMİ

 

15 Ekim Pazar günü saat 14.00 de Genç Develiler Kültür ve Yardımlaşma Derneğimizin 9. Genel Kurulu’nda bayrağı Başkan Mustafa Ötünç’ten yeni başkan Mehmet Sabah devraldı.
Mustafa Ötünç başkan kurulduğu 17 yıldan beri Genç Develiler Derneğimize katkısı olan bir kardeşimiz.
Dönemi ilklere sahne oldu. Vekilimizin seçilmesinde, Yukarı Develide geleneksel olarak her yıl düzenlen Hıdrellez Şenliklerinde ilk kez 8 otobüs 450 kişiye yakın bir hemşehrimizin İstanbul’dan katılmasıyla gündeme geldi, adından söz ettirdi. Hemşehrilerimiz arasında sevilen bir isim Başkan Musatafa Ötünç. Develi ile ilgili her şey var. Cömertliği, insanlığı, yardımseverliği ve Develi sevdası tartışılmaz.
Genel Kurul, Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Avcıların açılış konuşması ile başladı. Bir teklif üzerine Divan Heyeti hemşehrilerimizin önerisi ile teşekkül etti. Divan başkalığına beni öneren üyelerimize teşekkür ederek, şimdiye kadar gelmiş geçmiş başkanları ve üyeleri anarak Genel Kurulu açtım. Kâtip üyeliklere derneğimizin eski Yönetim Kurulu üyeleri Faruk Kattaş, Mehmet Avcılar seçildiler. İkinci toplantı çoğunluk aranmaksızın yapıldı. Üyelerin katılımı bekleneninde üzerindeydi. Dernekte yapılan her toplantı gördüğüm kadarıyla şevkle, heyecanla, ilgi ile yapılıyor.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından divan heyetine divan tutanaklarının imzalanma yetkisi verildi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, canlarını kanlarını bu topraklar için feda eden tüm vatan şehitleri, dernek eski başkanı Metin Kılıçaslan ve dernekten ahirete intikal eden tüm hemşehrilerimiz için Fatihalar okundu.
Yönetim Kurulu faaliyet raporu yönetim kurulu üyesi Cengiz Avcılar tarafından okundu. Derneğin faaliyetleri anlatıldı. Öğrenci bursları, ramazan iaşe yardımları, geleneksel iftar, Hıdrellez Şenlikleri, Ankara TBMM ziyareti, geleneksel Piknik ve Develide düzenlene açılışlar gibi faaliyetler okundu.
Denetleme kurulu raporunu Yönetim Kurulu üyesi hemşehrimiz Bilal Ağca tarafından okunarak üyeler bilgilendirildi. Raporlar tartışmaya açıldı. Söz alan olmadı, Ayrı ayrı üyelerce ibra edildi. İki yıllık tahmini bütçe okunarak karara bağlandı.
Yeni Yönetim Kurulu asil üyeleri ve yedekleriyle birlikte tek liste halinde üyelere sunuldu, oylanarak kabul edildi.
Dilek ve Temennilerde Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Avcılar söz aldı. Daha sonra eski başkanlar Mustafa Ağca ve Mustafa Şam söz alarak birer konuşma yaptılar. Eski başkan Ötünç kürsüye gelerek katılımlarında dolayı üyelere ve hemşehrilerine teşekkür etti. Yeni seçilen başkanı ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.
Son sözü yeni başkan Mehmet Sabah alarak bir teşekkür konuşması yaptı:
“Değerli Başkanlarım, değerli üyelerimiz ve değerli misafirlerimiz bugün yapılan derneğimiz olağan genel kurulunda siz değerli üyelerimizin oylarıyla yeni dönemde derneğimizin başkanı seçildim şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına bizlere bu görevi layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ederiz. İnşallah Allah’ın izniyle ve siz değerli hemşehrilerimizin desteğiyle bu göreve layık olacağız. Başta Kurucularımıza, eski dernek başkanlarımıza, bugüne kadar görev almış arkadaşlarımıza ve siz değerli üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bugün bayrağı şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte devraldık inşallah siz değerli üyelerimiz ve hemşehrilerimizin destekleriyle hizmete devam edeceğiz. Hep birlikte derneğimizi yöneteceğiz sizlerin de destek ve önerilerinizi her zaman bekliyoruz. Yönetim kurulumuza görev almayan arkadaşlara hizmetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Yönetime yeni giren arkadaşlara hoş geldiniz diyor çalışmalarında başarılar diliyorum. Yönetim Kurulum ve şahsım adına tüm katılımcılara teşekkür eder saygılar sunarım.” Başkanın kucaklayıcı konuşması üyelerden alkış aldı.
Divan Başkanı olarak derneğe hizmet etmiş tüm başkanlara Şeref Avcılar, merhum Metin Kılıçaslan, Mustafa Ağca ve Mustafa Şam’a şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ettim. Yeni seçilen Mehmet Sabah Başkan’a ve Yönetim Kuruluna başarılar diledim. Genel Kurulda Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın çelengi vardı. Başkan Mustafa Ötünç tarafından Develi Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar tarafından Seyrani Şenliklerinde derneğe hediye edilen halı dokumalı Türk Bayrağı Başkan Mehmet Sabah’a hediye edildi. Mehmet Sabah Başkan Ötünc’e başarılı hizmetlerinden dolayı plaket verdi. Develili iş adamları köy dernek başkanlar genel kurulu ilgi ile izlediler.
Merhum başkan Metin Kılıçaslan’ın ailesinin baklava ve derneğin aşure ikramı ile genel kurul sona erdi. Metin Kılıçaslan başkan ve dernek üyelerinden ahirete intikal edenlerin anıldığı bir GENÇ DEVELİLER DERNEĞİ 9.GENEL KURULU güzel bir atmosfer, yoğun katılımla sona erdi.
Yönetim Kuruluna: Mehmet Sabah, Ömer Çokyıldırım, Ahmet Bayırsokak, Sami Gül, Abdullah Bakmaz, İbrahim Çakır, Cengiz Avcılar, Mehmet Tuncer, Bekir Şahin, Bilal Ağca, İsmail Kapu.
Denetim Kurulu : Seyit Kağıtçı, Ömer Burunsuz, Mehmet Ardanuş, asil üyeliklere seçildiler. Genel kurulumuz, yeni yönetimimiz hayırlı ve uğurlu olsun.

Share
1.590 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İŞYERİNİN DEVRİ HALİNDE İŞ SÖZLEŞMELERİNİN DURUMU

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İşçi işveren ilişkisinin önemli ölçüde korunması, geçerli ya da haklı bir neden olmaksızın sona erdirilememesi ve işçinin gelirinde sürekliliğin sağlanması modern iş hukukunun en temel gayelerinden birini oluşturur. İş hukukunun bu temel gayesini tehlikeye sokan en önemli nedenlerden biri işyerinin devir yoluyla bir işverenden başka bir işverene geçmesidir. İşyeri devri başta satım sözleşmesi olmak üzere, işyerinin kiralanması, intifa hakkının kurulması vb. yollarla devretme, işverenin ölümü, işyerinin özelleştirilmesi ya da devletleştirilmesi,...
 • REKABET NEDEN ÖNEMLİDİR?

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Rekabet, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan rekabet kelimesi uzun yıllardan beri dilimizdedir. Rekabet, üstünlük sağlama amacı ile rakiplere karşı yürütülen yarışma etkinliklerinin bütünüdür. Bu terim işletmecilik, iktisat, çevrebilim, spor ve sanat dallarını da içeren alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Rekabet iki ya da daha çok güç, kuruluş, işletme, sistem, birey ya da grup arasında yer alabilmektedir. Diğer bir ifadeyle rekabet, hırs, başarma...
 • Gurbette Yıllar 2

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Gurbette Yıllar 2 (Birfâni Tornacı Ömer) İlçemiz Bakırdağı Mahallesi sakinlerinden ve “Birfâni Tornacı Ömer” mahlasıyla bilinen Ömer Develioğlu’nun ikinci şiir kitabı olan “Gurbette Yıllar 2” şiir kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları arasında çıktı. Başkanımız Mehmet Cabbar’a, Kültür Müdürü Ali Orhan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kitabın Önsözünden: Köklü bir edebiyat gelenek ve birikimimiz içerisinde şiirin ayrı bir yeri vardır. Millet olarak da şiire ayrı bir önem vermişizdir. Derviş Osman, Âşık Seyrani, Ali Celalettin, A...
 • Süphan Dağı Efsanesi

  19 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Doğu’nun uzun kış gecelerinde nenemi dinlemeye bayılırdım.  Siyabend ile Hace’nin hikâyesi, Süphan Dağı’nda geçiyordu. Zozan (yayla) nenem anlatırken bende gözümün önünde Süphan Dağı olayını yeniden yaşıyordum. Nasıl unuturum Siyabend’in parmak ısırtan kahramanlığını? Ve göz yaşartan hikâyesini. Süphan Dağı eteklerinde yaşayan bir yiğittir. Yoksul bir köylüdür. Zayıf ve cılız delikanlıdır. Bu nedenle ona Kürtçede “ipin gölgesi”anlamına gelen Siyabend adı verilir. Annesi, babası, kardeşi yoktur. Amcasının sürülerine çobanlık yapar. Her gün S...