logo

04 Ağustos 2017

GELENEKSEL GENÇ DEVELİLER DERNEĞİ PİKNİK ŞÖLENİ

23.07.2017 tarihinde Belgrat Ormanları Çatalçeşme mevkiinde Bahçelievler Belediyesi’ne ait alanda düzenlenen geleneksel piknik yapıldı. Dernek Yönetim Kurulu Üyesi, sunucu Cengiz Avcılar’ın hoş geldiniz konuşması ardından Genç Develiler Derneği Başkanı Mustafa Ötünç kürsüye geldi.
Ötünç Başkan konuşmasına “Genç Develi Derneği olarak geleneksel olarak her yıl düzenlemiş olduğumuz pikniğimize katılan konuklarımıza teşekkür ederiz” diyerek başladı. “Bizleri onurlandıran misafirlerimiz, vekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu, MHP Develi İlçe Başkanımız Sayın Ali Kabak, Develi Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah İslamoğlu, meclis üyelerimiz Hadi Türkmen ve Bayram Sabah, Develi Belediyesi kültür müdürü Ali Orhan hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz, diyerek konuşmasına devam etti.
Genç Develiler Derneğimizin etkinliğine katılan derneklerimiz; Çaylıca Köyü Derneği Başkanı Menduh Şahan, Öksüt Köyü Derneği Başkanı Mustafa Kahraman, Gaziköy Derneği Başkanı Sinan Tekiner, Epçe Köyü Derneği Başkanı Osman Atmaca, Çöten Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Kaman, Kayder Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şam, Tüm- Kayder’den Ali Kılıf, Fetih Şahin, AKPARTİ Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı, Davut Ayrı, Kabaklı Köyü Derneği eski Başkanı Şaban Tosun Develi Yöresi Dernek Başkan Yardımcıları Mustafa Ağca, Orhan Cebeci, Mehmet Beşparmak, Gaziköy eski dernek başkanı Osman Eken’e, THY Proje müdürü Adem Yılmaz, Develiden pikniğe katılmak için gelen kıymetli muhtarımız Hacı Ahmet Haşimoğlu ve ismini sayamadığım birbirinden kıymetli büyüklerimize, dostlarımıza, arkadaşlarımıza derneğimiz ve şahsım adına katılımlarından dolayı ayrı ayrı şükranlarımı sunarım” dedi ve konuşmasını sonlandırdı.
Develi ve Yöresi Derneği adına başkan yardımcısı olarak hoş geldiniz diyerek başkan Mehmet Papak’ın selamını ilettim. Vekilimiz Sami Dedeoğlu’na, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah İslamoğlu’na ve MHP ilçe başkanı Ali Kabağa, Meclis Üyelerimiz Bayram Sabah, Hadi Türkmen’e, Belediye Kültür Müdürü Ali Orhan’a, köy dernek başkanlarımıza ve hemşehrilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmama nihayet verdim.
Daha sonra Kürsüye Develi Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah İslamoğlu geldi. Mehmet Cabbar Başkanın ve Develi Halkının selamlarını ileterek bu organizasyonu düzenleyen Genç Develililer Derneği Başkanı Mustafa Ötünç’ün şahsında yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
Develi’den gelerek pikniğe katılan MHP ilçe başkanı Ali Kabak bu birlikteliklerin devamını dileyerek Piknikle ilgili izlenimlerini şöyle anlattı. “Yürekleri Develi için atan birbirinden değerli hemşehrilerimiz ile bir araya gelip içinde Develi dolu muhabbetler yaptık. Başta Dernek Başkanı Sayın Mustafa Ötünç ve Yönetim Kurulu üyelerine, Mahalle Dernek Başkan ve Yöneticilerine, İstanbul’a geldiğimiz andan itibaren arayarak bize gönüllerini açan misafir etmek isteyen tüm hemşehrilerimize; Partim ve şahsım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şunu gördük ki; Bize her yer Develi.” Dedi.
Pikniğe katılan Kayseri’nin gururu, Develi’nin onuru, milletvekilimiz Sami Dedeoğlu ailece pikniğe katılarak kucaklayıcı ve içten bir konuşma yaptı. ” Bana her zaman destek veren derneklerimize ve üyelerine teşekkür ederim. Diyerek söze başladı. Develi’ye son zamanlarda yapılan yatırımlardan bahsetti. Turizm Otelcilik Meslek Lisesinin bu yıl açılacağını ve 66 öğrencinin alınacağını, Tekir yolunun kalan Develi kısmının bu yıl tamamlanacağını, Ağustos ayının ilk haftasında yeni hastanemizin temelinin atılacağı müjdesini verdi. Milletvekilliği döneminde Develi ile ilgili projelerini anlattı. Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü, Opet Kavşağına Geçit, yeni hapishane yapılmasının programında olduğunu söyledi. İki yılım kaldı, Develi’90-DFye hizmet boynumun borcudur. Çünkü 15 Temmuzda bütün Türkiye’de olduğu gibi, hain darbe kalkışmasında Develide ‘de birlik oldunuz. Topa Tüfeğe, jetlere, ellerinde bayraklarla karşı koyarak Türk insanının vatan sevgisini dünyaya gösterdiniz Allah sizlerden razı olsun. Pikniği düzenleyen dernek başkanımız ve yönetim kuruluna, katılan köy derneklerimize ve hemşehrilerimize teşekkür ederim. Allaha emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun diyerek konuşmasını bitirdi.
Sunucu Cengiz Avcılar “Develi Kaymakamımız Sayın Murat Duru’nun tüm hemşehrilerimize selamlarını iletiyorum. Dedi.
Develi Belediye Mehmet Cabbar tarafından Saray Halıda özel olarak dokunan Halı Türk Bayrağını vekilimiz Sami Dedeoğlu tarafından Mustafa Ötünç’e, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah İslamoğlu tarafından Mustafa Ağca’ya ve MHP İlçe tarafından Mustafa Şam’a hediye edildi. Bu nazik davranışlarından dolayı başkan Mehmet Cabbar’a teşekkür edildi.
Programın bu bölümünde kategorilerine göre çocuklar, gençler arasında yumurta yarışı, çuval yarışı ile devam etti. Birincilere ödüller verildi. Vekilimizin ve başkanların katıldığı yumurta yarışı pikniğe renk kattı. Canlı müzikle devam eden programda sanatçımız Fatih Öney’in seslendirdiği “Ağ Gelin” Türküsü izleyicilerden büyük alkış aldı. Çaylıca Köyü ve Öksüt Köyü dernekleri toplu halde pikniğe katılarak birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Derneğin ikramını hazırlayan “Develi Erciyes” firması sahibi Abdullah Bakmaz kardeşimize leziz tatlarından dolayı teşekkür ederiz.
Türk Halk Müziği sanatçısı, hemşehrimiz, Fatih Öney’in söylediği ve seslendirdiği ezgilerle bir GENÇ DEVELİLİLER DERNEĞİ PİKNİK ŞÖLENİ böyle geçti.

Share
1.004 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Necati DEVELİOĞLU Dönemi : ( 25.11.2001 – 09.11.2003)

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  24.11.2001 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul yapılarak yeni yönetim belirlendi. Buna göre; Başkan: Necati Develioğlu, 2.Başkan: Coşkun Aksu, Muhasip: Mehmet Papak, Genel Sekreter: Ramazan Kaya, üyeliklere; Mehmet Bingöl, Prof. Dr. Burhan Kuzu, Hayrettin Ertekin, Nevzat Çulhaoğlu, Mehmet Paksoy seçildiler. Develili olarak belli bir kariyeri ve birikimi olan, ülkemiz genelinde, gerek resmi, gerekse STK'larda lider durumda olan medar-ı iftiharlarımız; Başbakan Yardımcısı Sayın Hüsamettin Özkan, Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Öz...
 • DÜNYA BİYOLOĞLAR GÜNÜ

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  16 Nisan tarihi her yıl ülkemizde “Biyologlar Günü” olarak kutlanmaktadır. Biyologlar, canlı sistemini ve onunla ilişkili tüm sistemleri inceleyen, anlayan, anladıklarından yepyeni şeyler üreten, ürettiğini yine canlılar ve çevresindekiler için faydalı hale getiren bilim insanlarıdır. Biyologlar, biyoloji çerçevesinde tüm araştırmalarını yapar ve çalışmaları yürütürler. Biyoloji, gelecek nesiller için sağlık, çevre, gıda, enerji gibi başlıca alanlarda sürdürülebilir bir topluma önemli ölçüde katkılar sunan ve hızla gelişen bir bilimdir. Biyolo...
 • DEVELİ’DE KUMAR VE KUMARHANELER-1

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  Cumhuriyet Gazetesi'nin 4. Nisan 2021 tarihli ekinde Tayfun İşbilen tarihî binalar ile kumarhaneler arasındaki bağı ortaya koyan kısa fakat özlü bilgiler veren bir yazısı dikkatimi çekmişti. “Casino binaları mimarisi kadar tarihteki ziyaretçileriyle de ünlüdür. Rus yazar Dostoyevski ve Tolstoy, Baden Baden de büyük paralar kaybetmiştir.” Diyordu yazar 1935-2.Hükümet Konağı ve Şehir Kulübü Bu sütunlarda daha önce “Develi'de Eğlence Dünyası” adlı Bir dizi yazı yazmıştık. Bu yazılarımızda insanlarımıza keyif veren tütün, sigara, kahve, enfiye, ş...
 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: (21.04.1996-25.11.2001)

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: ( 21.04.1996-25.11.2001) Yapılan olağan Genel Kurul toplantısı sonunda: Başkan; Muzaffer Aksu, 2. Başkan; Selim Develioğlu, Sekreter; Orhan Deveci, Muhasip; Mehmet Papak, Yönetim Kurulu Üyelerine; İhsan Bingöl, Mahir Sevimay, Hüseyin Eren, Orhan Deveci, Mahmut Gürcan seçildiler. Yeni görev bölümü Fatih Kaymakamlığı'na bildirildi. Dernek yetki belgeleri yeniden düzenlendi. Muhasip üye Mehmet Papak'a yetki belgesi çıkarıldı. Büyükçekmece'ye şube olarak verilen iznin genel k...