logo

Filistin’i Dünya’ya Anlatın

Çocuklarınıza Filistin’in bizim için neden bu kadar önemli olduğunu anlatın.
Onlara Filistin’in Enbiya yurdu olduğunu ve peygamberlerin atası Halilurrahman İbrahim Aleyhisselam’ın Filistin’e hicret ettiğini ve orada uzun müddet yaşadığını söyleyin.
Lut Aleyhisselam’ın kavmine azap indiği vakit Allah’ın emriyle hicret ettiği ve Kur’an-ı Kerim’de mübarek topraklar denen yerin Filistin olduğunu söyleyin.
Dünya’ya hükmeden Süleyman Aleyhisselam’ın her yeri Filistin’den yönettiğini ve karınca ile yaşadığı meşhur kıssanın Aşkelon şehrinde bulunan Vadi- Enneml (karınca vadisinde) yaşandığını söyleyin.
Davut Aleyhisselam’ın Filistin’de yaşadığını ve Kur’an-ı Kerim’e konu olan meşhur mihrabını Filistin’de yaptığını söyleyin.
Musa Aleyhisselam’ın kavmine mukaddes topraklara gidin dediği yerin Filistin olduğunu söyleyin. Zekeriya Aleyhisselam’ın Rabbine niyazlarda bulunduğu mihrabın Filistin’de olduğunu söyleyin.
Meryem Annemiz’in iltifatlara nail olduğu yerin Filistin’de olduğunu söyleyin.
Hurma ağacının altında İsa Aleyhisselam’ın kutlu doğumunun gerçekleştiği yerin Filistin’de olduğunu söyleyin. Ve İsrail oğullarından kurtulunca göğe yükseldiği yerin Filistin’de olduğunu söyleyin.
Ahir zamanda İsa Aleyhisselam’ın ineceği Lut kapısındaki Ak Minare’nin olduğu yerin Filistin’de olduğunu söyleyin. Ahir zamanın büyük fitnesi olan Deccal’in İsa Aleyhisselam’ın kılıcı ile öleceği yerin Filistin’de olduğunu söyleyin.
Yeryüzünü talan edecek olan Ye’cüc ve Me’cüc kavminin uğrayacağı yerin Filistin olduğunu söyleyin. İsra Hadisesi’nin Mekke’den Kudüs’e (Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya) gidilen yolculuk olduğunu öğretin.
Peygamber efendimizin bütün peygamberlere imamlık yaptığı mescidin Mescid-i Aksa olduğunu öğretin.
Yüzlerce ayete konu olan Mescid-i Aksa’yı anlatın. Onlara bunun bizim temel inanç meselemiz olduğunu anlatın.
Onlara Filistin’in hak ile batılın savaşı olduğunu söyleyin. Bu davanın kuru hamaset değil, şeref meselesi olduğunu öğretin.
Bunu pankartla yürüyüşle değil, yürekten dava edinmekle olduğunu öğretin. Filistin davasının sadece Filistinlilerin değil, kure-yi arzda bulunan bütün İslam Erleri’nin davası olduğunu öğretin.
İbadet için yolculuğa gidilecek üç mescidden birinin Mescid-i Aksa olduğunu öğretin. Onlara Mescid-i Aksa’nın 144.000 m² olduğunu ve 800 bin kişiyi sığdırabildiğini öğretin.
Mescid-i Aksa’da kılınan namazın elli bin sevabı olduğunu söyleyin. Onlara Mescid-i Aksa’nın ilk kıblegâh olduğunu öğretin.
İsra Hadisesi’nin Mekke’den Kudüs’e (Mescid-i Haram’dan Mescid Ashab-ı Kiram’ın Peygamber Efendimiz’e “Senden sonra nerede yaşayalım?” diye sorduğunda, “Kudüs civarında yaşayın,” hadisini söyleyin.
Canlar,
Dünya sizi ne ile meşgul ederse etsin, ama asla Kudüs’ü unutmayın. Aklınızda, gönlünüzde, yüreğinizde hep Kudüs olsun.
Rabbim, Kudüs’ü Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin günlerine döndürsün. Rabbim, oraları Yahudilerin elinden kurtarsın, hak ettiği şeref ve izzete kavuştursun, cümlemize orada namaz kılmayı nasip ve müyesser eylesin.
“Bizleri ayrılıklardan uzaklaştır, maddî ve manevî güçlerimizi birleştir, aramızdaki dayanışmayı güçlendir, ahirette de cennetinde buluştur Yâ Rabbi!,”
* Cuma hutbesinde dua eden Kabe İmamı Şeyh Usame Hayyat, “Allahım Filistin’deki kardeşlerimize zafer ver, Mescid-i Aksa’yı kurtar” sözleriyle dua etti.

FİLİSTİN KAN DERYASI
Kan ağlar Filistin kalmıştır dar da,
Güdülen SÜRÜLEN Filistin’dir.
Katilin yanında dayısı var da,
Yılana SARILAN Filistinlidir.

Savlet edilmiştir İslam dinine,
Muhatap olmuştur Haçlı kinine,
Bakılmıyor endamına enine,
Kanına GİRİLEN Filistinlidir.

Vatanında yıllar yılı tuzakta,
Yakın anma yetim kaldı uzakta,
Hürriyeti yoktur durur kızakta,
Kemiği KIRILAN Filistinlidir.

Hiç umursamadan dünya bakıyor,
Ateşler düştüğü yeri yakıyor,
Siyonistler yılan olup sokuyor,
Defteri DÜRÜLEN Filistinlidir.

Dülger Filistin’e Haçlılar girmiş,
Mazlumun sırtına suçlular binmiş,
Gökten su yerine ateşler inmiş,
Nişangâhta DURAN Filistinlidir.
Üç öğün VURULAN Filistinlidir.

FERYATLARA GÖNDER İMDADI

Bu Milletin elinden etti mülkü istila,
Siyonist Yahudi’si bütün dünyadan perva,
Bu olanlar gerçektir, kimse diyemez zırva,
Siyonizm’in emrinde koskoca korkak dünya.

Filistin toprakları baştanbaşa kabristan,
Hey Dülger’im vahşete göz yumar mı Müslüman?
Zulüm içinde Ya Rab yok oluyor bir Millet,
Allah’ım zalime bela ver bitsin bu zillet.

Mabudum duyarsın duymadığımız feryadı,
Halik’ım gönder feryatlara gönder imdadı.
Dülgeroğlu Sabit

Share
320 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA BROWNİE GÜNÜ

  08 Aralık 2023 Köşe Yazarları

  Bu yazımda ortaya çıkışı hakkında birçok efsane hikâyesi bulunan, lezzetiyle ve çeşitleriyle yıllardır popülerliğini kaybetmeyen, çikolata severlerin en değerli tatlılarından birisi olan “Brownie” den bahsedeceğim. Brownie’nin sözlük anlamı, küçük, yapışkan ve kekimsi bir kurabiyedir. Diğer bir ifadeyle Brownie, çikolatalı ve yoğun bir hamurun fırında pişirilmesiyle elde edilen bir tür tatlıdır. İçerisinde çikolata, un, şeker, yumurta ve yağ gibi temel malzemeler bulunmaktadır. Genellikle kare veya dikdörtgen şeklinde kesilerek servis yapıl...
 • Lâle Lâle… LÂLE Abdullah SATOĞLU

  08 Aralık 2023 Köşe Yazarları

  Hemen herkes bana bu soruyu sorduğu için bir şiirimin ilk dörtlüğünde soruya şöyle cevap vermiştim; Lâleye tutkumu herkes soruyor Sorulur mu böyle soru bir tanem? Dört mevsim içimde tütüp duruyor, Lâlenin sarısı moru bir tanem! *** ELBİZ (*) Aşk ne demek, cihan gel bizde görsün, Sevgi, vefa nedir, el bizde görsün, Varsa bu dünyada Kevser arayan Gelsin Develi'ye Elbiz'de görsün. (*) Elbiz, Kayseri'nin Develi İlçesinde, nefis bir kaynak suyunun adıdır. Sanat ve Edebiyat dünyasında “Lâle şairi” olarak ün yapan duayen değerli ağabeyim...
 • KARDEŞLİK HUKUKU

  08 Aralık 2023 Köşe Yazarları

  Hukuk, “hak” kelimesinin çoğuludur. Gerçek, sabit, doğru, varlığı kesin olan şey” anlamlarında isimdir. Bâtılın zıddıdır. İslâmî kaynaklarda hak kelimesi “korunması, gözetilmesi ya da sahibine ödenmesi gerekli olan maddî veya mânevî imkân, pay, eşya ve menfaatler; görev, sorumluluk, borç” gibi anlamlarda da kullanılmıştır. (TDVislam Ansiklopedisi) Yüce Allah (c.c) Hucurât suresi ayet 10 da: “Mü’minler ancak kardeştirler”… buyurularak bütün müminlerin din kardeşi olduklarını ilan etmiştir. Bu sebeple kardeşler arasında var olan hak ve hukukun...
 • SENDE BENDE ÖLECEĞİZ

  01 Aralık 2023 Köşe Yazarları

  “Her nefis ölümü tadacaktır”.(Al-i imran ,185) Bunun istisnası yoktur. Buna rağmen , eskilerin deyimi ile tûl-ü emellerimiz hiç çoktur. Geleceğe dair bitmez tükenmez emellerin peşinde koşarken kimi zaman yaratılış amacımızı unutuyor, ölümü aklımızın ucundan dahi geçirmiyoruz. Hepimiz bilir ve iman ederiz ki, ölüm ve yeniden diriliş haktır. İmtihan için geldiğimiz bu dünyadan ahirete ansızın ölüp gideceğiz. İnansak da inanmasak da Rabbinin huzurunda iyi ya da kötü yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Ya sonsuz bir mükâfata ereceğiz ya da elim ...