logo

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

 

Yönetim kurulumuzun görev bölümü ve yapacağı faaliyetler hakkındaki ilk toplantısı Dernek merkezimizde tarafımdan yemekli bir toplantı şeklinde 13.12.2017 tarihinde gerçekleştirildi. Faaliyetler hakkında Yönetim Kurulumuz görüş alışverişinde bulundu.
Yönetim Kurulu yemekli toplantısının 2.si 05.01.2018 tarihinde Kayseri Milletvekilimiz, Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu, Hayırsever İşadamlarımız Şükrü Kulak, Sait Erdal Metiner, Mustafa Karaca, konuklarımız; Küçükçekmece Kaymakamımız Harun Kaya, Adil Salman, Bünyamin Aylanç eşi Gülsüm Aylanç ve Dernek Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman ve Denetim Kurulu Üyemiz Ayşe Salman Hanımefendilerin (Daveti) ile Hemşehrimiz Mustafa ve Ekrem Sümengen’e ait Sultanahmet’te Azade Oteldeki (ev sahipliğinde) yapıldı. Ayrıca Davet sahibimiz Ayşe Salman Hanımefendinin katılımcılara Yemek sonunda takdim etmiş olduğu güzel hediye paketlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Derneğimize kadın eli değdi. Teşekkürler Hanife-Ayşe Salman ve Hatice Ayden Hanımlar. Kadınlarımızın katıldığı her yer, adeta bir çiçek bahçesi oldu. Yönetim Kurulumuz; Başkan Yardımcımız: Hatice Ayden, Mali Sekreter: Yusuf Palamut, Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Seyit Subay, Mehmet Beşparmak, Orhan Deveci toplantımıza katılarak bizlere güç verdiler. Bizleri konuk eden Ev sahibimiz Sümengen Ailesi’ne teşekkür ederiz.
Bir teşekkürümüz de Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman ve Denetim Kurulu Üyemiz Ayşe Salman Hanımefendilerin derneğimize hediye etmiş oldukları Laptop için olacak.
Derneğimizin her ay yapmış olduğu Yönetim Kurulu toplantımız 3.sü 27.01.2018 tarihinde Kayseri Milletvekilimiz ve Onursal Başkanımız Sayın Sami Dedeoğlu’nun daveti ve hayırsever hemşerilerimiz Fahri ve Fahrettin Mor’un ev sahipliğinde Laleli Kent Otelde yapıldı. Yönetim Kurulumuz, hayırsever iş adamlarımız Şükrü Kulak, Suat Köylüoğlu, Ataşehir Tapu Müdürü Orhan Erdoğan, İbrahim Katırcıoğlu, Sedat Aslan, Fahri Beyin damadı Mahmut Güvenç katıldılar. Hayırsever İşadamları, hemşerilerimiz Fahri ve Fahrettin Mor Beylere Derneğimiz adına teşekkür ederiz.
Develi’ye Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öksüt Köyüne yaptıkları hayır eserlerden dolayı adı unutulmayacak bir hayırsever olan Fahri Amcaya Allah’tan hayırlı uzun ömürler dilerim. Bu tür toplantıların hayırlara vesile olacağını diliyorum.
Hayırsever İş Adamı Fahri Mor:
15 Ocak 1931 tarihinde Develi’nin Aşağı Fenese Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlköğrenimini dışardan bitirdi. Küçük yaşta büyük zorluklarla iş hayatına atıldı. Eğitime çok önem verdiğinden başta Kayseri olmak üzere pek çok ihtiyaç sahibi öğrenciye burs vermiş ve vermeye devam etmektedir. Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin ihtiyaç sahibi bursiyer öğrencilerine yıllardan beri burs vermektedir. Develi’ye kazandırdığı bu eserle gönüllerde yaşayacak ve amel defteri kapanmayacaktır.
Develi’ye bağlı kendi Köyü olan Öksüt’e Cami, Kuran Kursu ve Köprü gibi köyün ihtiyacı olan yapılar yapmıştır. Kent Otelin arkasında bulunun Sekbanbaşı Yakup Ağa Cami Öksüt Köyü’ne yaptırdığı caminin bir benzeridir. Hayırsever Hemşerimiz Fahri Amca İstanbul’da birçok caminin yapımına yardım yapmış, yapmaya da devam etmektedir. Uzun zamandan beri İstanbul Beyazıt Laleli semtinde sahibi olduğu Kent Oteli’nin işletmeciliğini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Develimizin gururu hayırsever Fahri Mor Amcamız evli ve dört çocuk babasıdır.

Çağdaş Develi Gazetesi, 09 Şubat 2018, Sayfa 7

Share
1.115 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...