logo

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

 

Yönetim kurulumuzun görev bölümü ve yapacağı faaliyetler hakkındaki ilk toplantısı Dernek merkezimizde tarafımdan yemekli bir toplantı şeklinde 13.12.2017 tarihinde gerçekleştirildi. Faaliyetler hakkında Yönetim Kurulumuz görüş alışverişinde bulundu.
Yönetim Kurulu yemekli toplantısının 2.si 05.01.2018 tarihinde Kayseri Milletvekilimiz, Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu, Hayırsever İşadamlarımız Şükrü Kulak, Sait Erdal Metiner, Mustafa Karaca, konuklarımız; Küçükçekmece Kaymakamımız Harun Kaya, Adil Salman, Bünyamin Aylanç eşi Gülsüm Aylanç ve Dernek Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman ve Denetim Kurulu Üyemiz Ayşe Salman Hanımefendilerin (Daveti) ile Hemşehrimiz Mustafa ve Ekrem Sümengen’e ait Sultanahmet’te Azade Oteldeki (ev sahipliğinde) yapıldı. Ayrıca Davet sahibimiz Ayşe Salman Hanımefendinin katılımcılara Yemek sonunda takdim etmiş olduğu güzel hediye paketlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Derneğimize kadın eli değdi. Teşekkürler Hanife-Ayşe Salman ve Hatice Ayden Hanımlar. Kadınlarımızın katıldığı her yer, adeta bir çiçek bahçesi oldu. Yönetim Kurulumuz; Başkan Yardımcımız: Hatice Ayden, Mali Sekreter: Yusuf Palamut, Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Seyit Subay, Mehmet Beşparmak, Orhan Deveci toplantımıza katılarak bizlere güç verdiler. Bizleri konuk eden Ev sahibimiz Sümengen Ailesi’ne teşekkür ederiz.
Bir teşekkürümüz de Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman ve Denetim Kurulu Üyemiz Ayşe Salman Hanımefendilerin derneğimize hediye etmiş oldukları Laptop için olacak.
Derneğimizin her ay yapmış olduğu Yönetim Kurulu toplantımız 3.sü 27.01.2018 tarihinde Kayseri Milletvekilimiz ve Onursal Başkanımız Sayın Sami Dedeoğlu’nun daveti ve hayırsever hemşerilerimiz Fahri ve Fahrettin Mor’un ev sahipliğinde Laleli Kent Otelde yapıldı. Yönetim Kurulumuz, hayırsever iş adamlarımız Şükrü Kulak, Suat Köylüoğlu, Ataşehir Tapu Müdürü Orhan Erdoğan, İbrahim Katırcıoğlu, Sedat Aslan, Fahri Beyin damadı Mahmut Güvenç katıldılar. Hayırsever İşadamları, hemşerilerimiz Fahri ve Fahrettin Mor Beylere Derneğimiz adına teşekkür ederiz.
Develi’ye Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Öksüt Köyüne yaptıkları hayır eserlerden dolayı adı unutulmayacak bir hayırsever olan Fahri Amcaya Allah’tan hayırlı uzun ömürler dilerim. Bu tür toplantıların hayırlara vesile olacağını diliyorum.
Hayırsever İş Adamı Fahri Mor:
15 Ocak 1931 tarihinde Develi’nin Aşağı Fenese Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlköğrenimini dışardan bitirdi. Küçük yaşta büyük zorluklarla iş hayatına atıldı. Eğitime çok önem verdiğinden başta Kayseri olmak üzere pek çok ihtiyaç sahibi öğrenciye burs vermiş ve vermeye devam etmektedir. Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin ihtiyaç sahibi bursiyer öğrencilerine yıllardan beri burs vermektedir. Develi’ye kazandırdığı bu eserle gönüllerde yaşayacak ve amel defteri kapanmayacaktır.
Develi’ye bağlı kendi Köyü olan Öksüt’e Cami, Kuran Kursu ve Köprü gibi köyün ihtiyacı olan yapılar yapmıştır. Kent Otelin arkasında bulunun Sekbanbaşı Yakup Ağa Cami Öksüt Köyü’ne yaptırdığı caminin bir benzeridir. Hayırsever Hemşerimiz Fahri Amca İstanbul’da birçok caminin yapımına yardım yapmış, yapmaya da devam etmektedir. Uzun zamandan beri İstanbul Beyazıt Laleli semtinde sahibi olduğu Kent Oteli’nin işletmeciliğini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Develimizin gururu hayırsever Fahri Mor Amcamız evli ve dört çocuk babasıdır.

Çağdaş Develi Gazetesi, 09 Şubat 2018, Sayfa 7

Share
2.193 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA FİL GÜNÜ

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Fil, hortumlular takımının filgiller familyasını oluşturan memeli bir hayvandır. Geleneksel olarak Asya Fili ve Afrika Fili olmak üzere iki türü ile tanınmaktadır. Ancak bazı kanıtlara dayanarak Afrika savan fili ile Afrika orman filinin de iki ayrı tür olduğu öne sürülmektedir. Filin büyük ve geniş kulakları vücut ısısını kontrol etmeye yarar. Afrika fillerinin kulakları daha büyük olur ve sırtları içbükeydir. Asya fillerinin ise kulakları daha küçük olur ve sırtları dışbükey ya da düzdür. Filler ot obur hayvanlardır. Yani tamamen bitkilerle ...
 • Yaşar Civelek Zade Ağabeyden Dedem “Kara Müftü” ye Dair Anılar

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Orhan Bey, Rahmetli dedeniz Kara Müftü, hayatta olduğu 1950’li yıllarda Develi’nin ve bizlerin de manevi dedemiz olarak özellikle saygıda kusur etmemeye azami itina ettiğimiz, müstesna, yeri halen doldurulmamış milli duyguları önde gelen bir İslam ulemasıdır. Dedenizi size anlatmak haddim değildir. Rahmetli dedeniz müftülük görevinden sonra, rahat bir emekli yaşamı yapamamış, halkı dini bakımdan aydınlatmaya şevkle devam etmiştir. Bilhassa cuma günlerindeki vaazları cami cemaatleri tarafından huşu içinde adeta nefes almadan takip edilmiştir....
 • Aşkın Aşık’ı Bir Şair SEYRANİ Prof. Dr. M. Kemal Atik

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Everekli Aşık Seyrani ile ilgili bu güzel esere emek verip gün ışığına çıkaran değerli ilahiyatçı araştırmacı yazar Prof. Dr. Kemal Atik Ağabeyimi kutluyorum. Kabrinin yerinin belli olmadığı Develimiz'de 38.si düzenlenecek şenliklerle, festivallerle, seminerlerle ve 3. Uluslararası Türk Kültürü Kongreleriyle ve hayatı ve şiirleri üzerine yayımladığı kitaplarla ona vefasını gösteren Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar kardeşimi, kültür müdürü Ali Orhan'ı, katkı sunanları ve emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyorum. İthaf: Bu mütevazı ç...
 • KÖPEK GİBİ ÇALIŞMA GÜNÜ

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Her yıl 5 Ağustos'ta, “Köpek Gibi Çalışma Günü” kutlanmaktadır. Köpekler hayatlarının çoğunu miskinlik yaparak geçirirler. Neden bu günün ismini köpek gibi çalışmak diye koyulduğu çoğumuzu şaşırtabilir. Ama enteresan tarafı köpek gibi çalışmak çok çalışmak anlamına gelmektedir. Bu Gün de, maksimum kabiliyetinizi kullanarak olabildiğince uzun süre çalışmanız demektir. Köpek gibi çalışmak, bir şeyi gerçekleştirmek için varını yoğunu ortaya koyarak çaba sarf etmektir. Türk Dil Kurumuna göre “Çalışmak”, bir şeyi ortaya koymak, oluşturmak, yapmak i...