logo

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN BÜYÜK ŞAHİNLER OTELİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Değerli hemşehrilerim, derneğimizin Büyük Şahinler Oteli sponsorluğunda düzenlediği iftar yemeği davetimize hoş geldiniz. Bu ayda kim bir oruçluya iftar ettirirse bu günahlarının bağışlanmasına ve cehennemden kurtulmasına vesile olur.
Derneğimiz Yönetim Kurullarından ve Şahinler ailesinden hakka yürüyen tüm geçmişlerimizin özellikle Hüseyin Şahin ağabeyimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun.
Yıllardır derneğimize hizmet eden,40 yıllık arkadaşım, bu dönem derneğimizin Başkanlığını üstlenen Mehmet Papak’ ı açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.
Anonsumun ardından konuşmasına başladı.
DERNEK BAŞKANI MEHMET PAPAK’IN KONUŞMASI:
Değerli Milletvekillerim, Sayın Kaymakamlarım, Sayın Belediye Başkanlarım, değerli hemşehrilerim. Her sene düzenlediğimiz iftar yemeğimize hoş geldiniz.
Değerli büyüğümüz İsmet Şahin Bey’in ev sahipliğinde kardeşlik bağlarımızın güçlendiği bu güzel iftar soframızda bizleri buluşturan Cenab-ı Allah’a şükrediyor hepinizi şahsım ve yönetim kurulumuz adına en kalbi duygularla selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
Biz Develililer birlikte yaşamamızı güçlendiren tarihi birikimimiz, ortak değerlerimizle metropol bir şehirde büyük bir aileyiz.
Gücünü siz değerli hemşehrilerimizden alan derneğimiz yıllarca yardımlaşma ve birliktelik sergiledi. Bu anlamda tüm hemşehrilerimizi şükranla anarken ebediyete intikal eden büyüklerimizi de rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun.
Daima veren elin yüceliğine ve mutluluğuna eren hayırseverlerimizi eğitimden sağlığa, barınmadan yardımlaşmaya kadar Develimize yaptıkları eserleriyle tarih ebediyete kadar yaşatacaktır.
Bu hayırseverlerimiz, bugün bizleri de yalnız bırakmayarak teşrif etmişlerdir. Siz hemşehrilerimiz adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bu anlamda bu mekanda merhum Hüseyin Şahin Ağabeyimizi de yad etmemek mümkün mü? Mevla’dan rahmet ve mağfiret dileriz.
Saygıdeğer hemşehrilerimiz, dernekçilik iyi ilişkiler kurarak devam eden, gönül ve özveri işidir. Eğitim ve yardımlaşmaya önem veren derneğimiz ortak değerler üreten, gelecek nesillerin eğitimine önem veren bir kurumdur. Bu anlamda aramızda bulunan Genç Develiler Derneği, köy dernek başkanları ve üyelerine, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli temsilcilerine de teşekkür ederiz.
Sizlerin destek ve gayretleri ile 200 ün üzerinde eğitim gören üniversiteli gencimizden bu sene 35 ini mezun ettik. Onların başarısı ülkemize, şehrimize ailelerine ışık tutacak ve muasır medeniyetler seviyesine onlarla ulaşacağız.
Bu anlamda, tüm öğrencilerimizin sevgi ve saygılarını siz değerli hemşehrilerimize iletiriz.
Saygıdeğer vekilimiz, kaymakam, belediye başkanı, değerli
misafirlerimiz.
Rahmet ve bereket ayının bu güzel gününde sizlerle birlikte olmak, hasret gidermek, bizlere ve Develimize güç vermiştir. Beldemiz adına yaptığınız ve yapacağınız başarılı hizmetleriniz daima yad edilecektir.
Yıllarca bu güzel mekânda hemşehrilerimize ev sahipliği yapan ve ağırlayan hayırseverimiz İsmet Şahin beyefendiye, tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ederiz.
Bu duygularla ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyor, sağlıklı, huzurlu, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara erişebilmeyi Mevla’dan diliyor, teşriflerinizden dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
DEVAMI HAFTAYA

Çağdaş Develi Gazetesi, 16 Haziran 2017, Sayfa 7


Share
910 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Farkına Varmadan Yaşadıklarımız

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Ne kadar kıymetliymiş, denizin dalgalarını, gökyüzünün maviliğini izlemek. Ne kadar kıymetliymiş, sevdiklerine sarılabilmek, öpebilmek, onları ziyaret edebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, yağan yağmurda ıslanabilmek, rüzgârın kokusunu çekebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, sokaklarda, caddelerde gezinmek, amaçsızca yürümek. Ne kadar kıymetliymiş, korkmadan, tedirgin olmadan markete, alışverişe, pazara gidebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, kafeye, pastaneye, çay bahçesine oturup, bir çay kahve içebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, öksürebilmek, hapşırab...
 • Dolmuşculara Bir Çift Lafım Var!

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  65.000 Nüfuslu bir ilçede yaşıyoruz. Dolmuşçular bisiklet projesine itiraz ediyormuş ekmek kapılarına engel olur diye. Ben de şunu demek istiyorum dolmuşçuların ekmek kapısına engel oluyor diye özel araç kullanımını mı yasaklayalım ? Yok böyle bir dünya! 65.000 nüfuslu ilçede 30.000 araç var ve trafik sorunu var. Bu sorun gitgide artıyor. Bu sorunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz? 65.000 nüfuslu ilçede bisiklet kullanımı ne kadar etkiler ekmek kapısını. Neden alternatif ulaşım aracı hakkı verilmesin insanlara. Sadece dolmuşa bineceksiniz baş...
 • KARA VEYA EFSANE CUMA

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Kara Cuma ismini son yıllarda adını sıklıkla duymaktayız. Kara Cuma, adından da kolayca anlaşılabildiği gibi doğrudan ülkemiz kültürü ile ilgili özel günlerden biri olmadığını söyleyebiliriz. Öyleyse Kara Cuma (Black Friday) nedir? Kara Cuma, ABD'de başlayan ve Şükran Günü ile sıkı bağları bulunan bir gelenektir. Her yıl Kasım ayının dördüncü Perşembe gününde kutlanan Şükran Gününden sonraki Cuma günü, halk çarşı veya meydanlarda bulunan büyük mağazalara giderek alışveriş yapmaktadır. Bazı şirketler bu rutini kâra çevirmek ve daha çok ürün sat...
 • DEVELİ’DE İLK ÖĞRETİM KURUMLARI ve İLK ÖĞRETİM KADROSU-3

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Geçen hafta değerli eğitim tarihçimiz Prof.Dr.Yahya Akyüz'ün yazdığı Kız İlkokulları Tarihi Gelişimi hakkındaki mükemmel bir yazısından faydalanmış ve kısaltılarak sizlere derli toplu bir bilgi vermeye çalışmıştım. ”Eğitim Tarihçimiz” dedim, çünkü birde aynı isim ve soyadını taşıyan A.Ü.DTCF. Yeni Türk Edebiyatı öğretim üyelerinden Prof.Dr.Kenan Akyüz vardır ve benimde hocalarımdandır.” Modern okulculuğa, azınlıklar ile misyonerler bizde daha erken dönemlerde başlamışlardı. Hatta matbaalarıyla beraber ! Öyle ki, modern yetim haneler, iptid...