logo

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN BÜYÜK ŞAHİNLER OTELİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Değerli hemşehrilerim, derneğimizin Büyük Şahinler Oteli sponsorluğunda düzenlediği iftar yemeği davetimize hoş geldiniz. Bu ayda kim bir oruçluya iftar ettirirse bu günahlarının bağışlanmasına ve cehennemden kurtulmasına vesile olur.
Derneğimiz Yönetim Kurullarından ve Şahinler ailesinden hakka yürüyen tüm geçmişlerimizin özellikle Hüseyin Şahin ağabeyimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun.
Yıllardır derneğimize hizmet eden,40 yıllık arkadaşım, bu dönem derneğimizin Başkanlığını üstlenen Mehmet Papak’ ı açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.
Anonsumun ardından konuşmasına başladı.
DERNEK BAŞKANI MEHMET PAPAK’IN KONUŞMASI:
Değerli Milletvekillerim, Sayın Kaymakamlarım, Sayın Belediye Başkanlarım, değerli hemşehrilerim. Her sene düzenlediğimiz iftar yemeğimize hoş geldiniz.
Değerli büyüğümüz İsmet Şahin Bey’in ev sahipliğinde kardeşlik bağlarımızın güçlendiği bu güzel iftar soframızda bizleri buluşturan Cenab-ı Allah’a şükrediyor hepinizi şahsım ve yönetim kurulumuz adına en kalbi duygularla selamlıyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
Biz Develililer birlikte yaşamamızı güçlendiren tarihi birikimimiz, ortak değerlerimizle metropol bir şehirde büyük bir aileyiz.
Gücünü siz değerli hemşehrilerimizden alan derneğimiz yıllarca yardımlaşma ve birliktelik sergiledi. Bu anlamda tüm hemşehrilerimizi şükranla anarken ebediyete intikal eden büyüklerimizi de rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun.
Daima veren elin yüceliğine ve mutluluğuna eren hayırseverlerimizi eğitimden sağlığa, barınmadan yardımlaşmaya kadar Develimize yaptıkları eserleriyle tarih ebediyete kadar yaşatacaktır.
Bu hayırseverlerimiz, bugün bizleri de yalnız bırakmayarak teşrif etmişlerdir. Siz hemşehrilerimiz adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Bu anlamda bu mekanda merhum Hüseyin Şahin Ağabeyimizi de yad etmemek mümkün mü? Mevla’dan rahmet ve mağfiret dileriz.
Saygıdeğer hemşehrilerimiz, dernekçilik iyi ilişkiler kurarak devam eden, gönül ve özveri işidir. Eğitim ve yardımlaşmaya önem veren derneğimiz ortak değerler üreten, gelecek nesillerin eğitimine önem veren bir kurumdur. Bu anlamda aramızda bulunan Genç Develiler Derneği, köy dernek başkanları ve üyelerine, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli temsilcilerine de teşekkür ederiz.
Sizlerin destek ve gayretleri ile 200 ün üzerinde eğitim gören üniversiteli gencimizden bu sene 35 ini mezun ettik. Onların başarısı ülkemize, şehrimize ailelerine ışık tutacak ve muasır medeniyetler seviyesine onlarla ulaşacağız.
Bu anlamda, tüm öğrencilerimizin sevgi ve saygılarını siz değerli hemşehrilerimize iletiriz.
Saygıdeğer vekilimiz, kaymakam, belediye başkanı, değerli
misafirlerimiz.
Rahmet ve bereket ayının bu güzel gününde sizlerle birlikte olmak, hasret gidermek, bizlere ve Develimize güç vermiştir. Beldemiz adına yaptığınız ve yapacağınız başarılı hizmetleriniz daima yad edilecektir.
Yıllarca bu güzel mekânda hemşehrilerimize ev sahipliği yapan ve ağırlayan hayırseverimiz İsmet Şahin beyefendiye, tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ederiz.
Bu duygularla ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyor, sağlıklı, huzurlu, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara erişebilmeyi Mevla’dan diliyor, teşriflerinizden dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
DEVAMI HAFTAYA

Çağdaş Develi Gazetesi, 16 Haziran 2017, Sayfa 7


Share
1.066 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sultanahmet Azade Otel’de İstişare ve Yönetim Kurulu Toplantımız

  24 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Pandemi dönemi dernek toplantılarımız koronavirüs kurallarına riayet edilerek az sayıda da olsa devam etti. Bu dönem uzun zamandır yapamadığımız İstişare Kurulu ve Yönetim Kurulu toplantılarımızın birincisini 17.09.2021 tarihinde Mustafa Sümengen Ağabeyimize ait Sultanahmet Azade Otel'de gerçekleştirdik. Yemekli toplantımızı organize eden Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman Hanım'a, güzel mekânında her zaman bizleri misafir eden Mustafa Sümengen Ağabeyime çok teşekkür ederiz. Yemekli toplantımız tarafımdan yapılan açılış konuşması ile...
 • EKİNOKS

  24 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Dünya, kendi ekseni etrafındaki dönüşünü sürdürürken, bir yandan da güneşin çevresinde dolanır. Dünya, güneş etrafındaki dönüşünü elips şeklindeki bir yörünge üzerinde 365 gün 6 saatte tamamlar. Buna bir yıl denir. Dünya, 939 milyon km'lik yörüngesi üzerinde 108 bin km. hızla hareket eder. Gök bilimi terimlerinden olan “Ekinoks”, yılda iki kez gerçekleşmektedir. Peki, Ekinoks nedir? Ekinoksun ne olduğunu tam olarak anlayabilmemiz için özellikle dünyanın nasıl hareket ettiğini bilmemiz gerekir. Hissetmesek de aslında dünyanın iki farklı hareket...
 • Bırak Söyliyeyim Dilimi Tutma

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Bu 5. eserimi, güzelliklere ait olan Sevgiyi, VECD haline getiren, şiir okumayı özellik ve güzellik bilen herkese ithaf ediyorum. Dülgeroğlu Sabit Şiir;Yücelere tırmanan bir fikrin, düşüncenin, tefekkürün mahsulü, güçlü ifadenin merkezdeki özüdür. Meselenin künhüne inip kısa-veciz bir beyanla kitap çapında ifadesi edebi duygunun ihtimamı, iktidarı, zirvesidir. Edebî anlatım da gerek olmaz beyan'a, Mısralar bin söz eder şiirden anlayana. Korkuttular sindirdiler milleti, Sardılar başına maraz illeti, Modern putçuluğu, şirki zilleti, Bı...
 • SU TASARRUFU GÜNÜ

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Küresel ısınma nedeniyle dünyadaki tatlı su kaynakları da giderek azalmaktadır. Artan insan nüfusu ve kentleşme daha fazla su ihtiyacı yaratmakta ve dünyanın ise bu kadar suyu bulunmamaktadır. Su tasarrufu, herkesin mutlaka bilincinde olması gereken hayati bir mesele haline gelmiştir. Su tasarrufu, kişisel temizlikte, konforumuzda ve ihtiyaçlarımızı karşılama yeterliliğinde herhangi bir azalma olmadan suyu verimli kullanmak, israf etmemektedir. Yani aynı işi daha az su kullanarak yapmaktadır. Meyve, sebze ve bitkilerin yetişmesinde, hayvanlar...