logo

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN YÖNETİM VE İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI

 

2018/2019 Dönemi İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin Yönetim ve İstişare Kurulu ilk toplantısı değerli hemşehrimiz Mustafa ve Ekrem Sümengen’e ait Sümengen Otel’de yapıldı.
Derneğimiz Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman Hanımın organizasyonu, Mustafa Sümengen Beyin ikramlarıyla yapılan toplantıya 26.Dönem Kayseri Milletvekilimiz, Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu, hayırsever iş adamlarımız Şükrü Kulak, Fahrettin Mor, Mehmet Solgancak, Yusuf Korkmaz,İsmet Büyükkılıç,Yönetim Kurulu Üyelerimiz Başkan Yardımcımız Hatice Ayden,Genel Sekreterimiz Av.Mustafa Tırtır,Mali Sekreterimiz Yusuf Palamut,Prof.Dr. Recep Bozdoğan,Mustafa Karaca,Seyit Subay, Denetim Kurulu Üyelerimiz;Cemal Karakaya,Orhan Deveci,Ayşe Salman,Orhan Erdoğan ve Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman katıldılar. Toplantımızı organize eden Hanife Salman hanıma, ev sahipliği yapan Sümengen Ailesi’ne teşekkür ederiz.
İstişare Kurulu üyelerimiz; Av.Ahmet Özçay, Nevzat Çulhaoğlu, Osman Deveci, Nuri Gürcan, Kamber Çal, Muzaffer Cevizli, Hakan Celebcioğlu, Mustafa ve İsmet Şahin,Turan Aksu davetimize mazeretler nedeniyle;Prof. Dr Cavit Avcı, Sait Erdal Metiner, Kazım Ağca ise yurt dışında oldukları için katılmayacağını beyan ettiler, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.
Toplantı Dernek Başkanı olarak benim hoş geldiniz konuşmamla başladı. Daha sonra Onursal başkanımız Sami Dedeoğlu söz alarak 2,5 senede Develimize yaptığı hizmetleri anlattı. Derneğimizin faaliyetlerini yakından takip ettiğini bu yılda her yıl olduğu gibi ilk ayın tüm öğrencilerin burslarını vereceğini söyledi. Derneğimize maddi manevi desteklerini artırarak devam ettirdiği için vekilimize derneğimiz Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.
Katılımcılar her biri dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve düşüncelerini belirterek, derneğimize her alanda katkılarının devam edeceğini ifade ettiler. Desteklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.
Bu tür toplantılarımız her zaman hayırlara vesile olmuştur. Mustafa ve Ekrem Sümengen Beyler kapılarının her zaman derneğimize açık olduğunu söyleyerek bu dönemde burs vererek öğrencilerimize katkıda bulunacaklarını ifade ettiler. Önümüzdeki programlarda Ekrem Sümengen Bey’den bir konferans sözü aldık. Develi ile ilgili devam eden projeler, ileriye dönük projelerin muhasebesi yapıldı. Derneğimizde bu dönem yapacağımız faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi vererek, Develimize ve derneğimize desteklerinden ve yardımlarından dolayı şükranlarımızı arz ettik.
Hayırsever işadamlarımızın ve derneğimizin Develi’ye yapılan her hayır eserde katkıları oldu. Toprağı ile ödeşen, memleket sevdalısı bu kadirşinas Develi sevdalısı güzel insanları kutluyorum.
Bu dönem ilk bursiyer toplantımızı 27 Ekim’de yapmayı planlıyoruz. Konuşmacılarımız bursiyerlerimize örnek teşkil edecek, bürokratlar, iş adamları ve akademisyenler olacak. Teslim aldığımız bu bayrağı Yönetim Kurulu olarak daha yükseklere taşıyacağız.
Gayret ve hizmet bizden, destek siz değerli hemşehrilerimizden.

Share
3.254 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

#

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN YÖNETİM VE İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI” için 1 yorum

 1. Avatar Adem Bakmaz : diyor ki:

  Orhan bey´e çok teşekkür ediyorum , kendisini takip ederken Develi mizin yetiştirdiği hemşehrilerimizi tanıyorum hemde, uzakta olsam hasret gidermeye çalışıyorum. Gönen den selamlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİLGİ NEDİR?

  23 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  İnsan, araştırma ve öğrenme içgüdüsünü gidermek, hayatını sürdürebilmek, sayısız ihtiyaçlarını karşılamak ve geleceğini güvence altına almak için öğrenmek, kısaca her şey hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyacı vardır. Bilgi öyle geniş bir kavramdır ki tanımlamaya güç yetmez. Çünkü bilgi sonsuzdur ve her şeydir. Sözlük anlamıyla BİLGİ, öğrenme, araştırma ve gözlem yoluyla elde edilen her türlü gerçek, malumat ve kavrayışın tümüdür. Bilgi, içinde yaşadığımız dünyayı ve olayları yorumlamak ve yönetmek için uyguladığımız bir dizi anlayış, kavrayı...
 • DEVELİZADELERDEN BİR BİLİM ADAMI : ALİ RIZA EFENDİ (1853-1913)

  23 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Osmanlı saray eğitim sistemlerinden biri de Huzur dersleridir. Padişahlarımızın başkanlığında ,yüzün üzerinde ulemanın katıldığı “Huzur Dersleri” çok önemlidir.. Bu konuda, yine bu sütunlarda (Çağdaş Develi Gaz.14.05.2019) tarihinde bir yazımız yayınlanmıştı. Bazı bölümleri tekrar etmekte fayda görüyoruz:” Osmanlı sarayında eğitim konusunda en önemli konulardan ”Huzur Dersleri” ve “ Enderun Mektebi” dir. Huzur derslerinin temel amacı, Osmanlı hükümdarının başkanlığında toplana 100-120 kadar seçkin din adamıyla yapılan Kur’an tefsirleri, yo...
 • Mustafa Akdoğan Amca’nın Anısına

  19 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Demokrat Develi Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Akdoğan 2.2.1955 Çarşamba Günü Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Akdoğan'a tanrıdan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı dileriz… Demokrat Develi Gazetesi Develi Lisesi Yatılı 5.Sınıf Öğrencilerinin Taziyesi; Değerli arkadaşımız Ahmet Akdoğan'ın babası Demokrat Develi Gazetesi'nin sahibi Meclisi Umumi Azası Mustafa Akdoğan'ın ansızın vefatı üzerine duyduğumuz teessürlerimizi bildirir kederli ailesine baş sağlığı diler, acılarını paylaşırız. Diye 2.2.1955'te çıkan gazete ile duyurulmuş. 66 yıl ö...
 • DÜNYA PİL GÜNÜ

  19 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine doğrudan dönüştürerek, bünyesinde depolayan cihazlara PİL denir. Çoğunlukla aynı kimyasal yapıya ölçülere ve elektrik kapasitelerine sahip piller, tek tek bir araya getirilerek pil grupları oluşturulabilir ve bunlara kısaca BATARYA denilmektedir. Pilin tarihi milattan sonra erken yüzyıllara kadar dayanmaktadır. Bu döneme ait, pişmiş toprak kap içinde bakır tabaka ile çevrelenmiş demir bir çubuk bulunan sözde Bağdat Pili denilen kalıntılar bulunmuştur. Pillerin asıl gelişimi ise Alessandro Volta ile başlamı...