logo

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN YÖNETİM VE İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI

 

2018/2019 Dönemi İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin Yönetim ve İstişare Kurulu ilk toplantısı değerli hemşehrimiz Mustafa ve Ekrem Sümengen’e ait Sümengen Otel’de yapıldı.
Derneğimiz Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman Hanımın organizasyonu, Mustafa Sümengen Beyin ikramlarıyla yapılan toplantıya 26.Dönem Kayseri Milletvekilimiz, Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu, hayırsever iş adamlarımız Şükrü Kulak, Fahrettin Mor, Mehmet Solgancak, Yusuf Korkmaz,İsmet Büyükkılıç,Yönetim Kurulu Üyelerimiz Başkan Yardımcımız Hatice Ayden,Genel Sekreterimiz Av.Mustafa Tırtır,Mali Sekreterimiz Yusuf Palamut,Prof.Dr. Recep Bozdoğan,Mustafa Karaca,Seyit Subay, Denetim Kurulu Üyelerimiz;Cemal Karakaya,Orhan Deveci,Ayşe Salman,Orhan Erdoğan ve Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman katıldılar. Toplantımızı organize eden Hanife Salman hanıma, ev sahipliği yapan Sümengen Ailesi’ne teşekkür ederiz.
İstişare Kurulu üyelerimiz; Av.Ahmet Özçay, Nevzat Çulhaoğlu, Osman Deveci, Nuri Gürcan, Kamber Çal, Muzaffer Cevizli, Hakan Celebcioğlu, Mustafa ve İsmet Şahin,Turan Aksu davetimize mazeretler nedeniyle;Prof. Dr Cavit Avcı, Sait Erdal Metiner, Kazım Ağca ise yurt dışında oldukları için katılmayacağını beyan ettiler, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.
Toplantı Dernek Başkanı olarak benim hoş geldiniz konuşmamla başladı. Daha sonra Onursal başkanımız Sami Dedeoğlu söz alarak 2,5 senede Develimize yaptığı hizmetleri anlattı. Derneğimizin faaliyetlerini yakından takip ettiğini bu yılda her yıl olduğu gibi ilk ayın tüm öğrencilerin burslarını vereceğini söyledi. Derneğimize maddi manevi desteklerini artırarak devam ettirdiği için vekilimize derneğimiz Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.
Katılımcılar her biri dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve düşüncelerini belirterek, derneğimize her alanda katkılarının devam edeceğini ifade ettiler. Desteklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.
Bu tür toplantılarımız her zaman hayırlara vesile olmuştur. Mustafa ve Ekrem Sümengen Beyler kapılarının her zaman derneğimize açık olduğunu söyleyerek bu dönemde burs vererek öğrencilerimize katkıda bulunacaklarını ifade ettiler. Önümüzdeki programlarda Ekrem Sümengen Bey’den bir konferans sözü aldık. Develi ile ilgili devam eden projeler, ileriye dönük projelerin muhasebesi yapıldı. Derneğimizde bu dönem yapacağımız faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi vererek, Develimize ve derneğimize desteklerinden ve yardımlarından dolayı şükranlarımızı arz ettik.
Hayırsever işadamlarımızın ve derneğimizin Develi’ye yapılan her hayır eserde katkıları oldu. Toprağı ile ödeşen, memleket sevdalısı bu kadirşinas Develi sevdalısı güzel insanları kutluyorum.
Bu dönem ilk bursiyer toplantımızı 27 Ekim’de yapmayı planlıyoruz. Konuşmacılarımız bursiyerlerimize örnek teşkil edecek, bürokratlar, iş adamları ve akademisyenler olacak. Teslim aldığımız bu bayrağı Yönetim Kurulu olarak daha yükseklere taşıyacağız.
Gayret ve hizmet bizden, destek siz değerli hemşehrilerimizden.

Share
3.120 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

#

DEVELİ VE YÖRESİ DERNEĞİMİZİN YÖNETİM VE İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI” için 1 yorum

 1. Avatar Adem Bakmaz : diyor ki:

  Orhan bey´e çok teşekkür ediyorum , kendisini takip ederken Develi mizin yetiştirdiği hemşehrilerimizi tanıyorum hemde, uzakta olsam hasret gidermeye çalışıyorum. Gönen den selamlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sana Bir Şiirim Var Dr. Yusuf Akça

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Şiir; büyük zekâların rüyalarıdır. Şiir, insanlara bütün hayatı boyunca eşlik eden bir felsefedir. Şiir, bir kavganın, bir mücadelenin, çiçek açan hayatın dilidir. Şiir, mavi bir gökyüzüdür. Şiir, zifiri karanlıkta parlayan bir ışıktır. Şiir, sessiz gecelerin, sessiz çığlığıdır. Değerli, hemşehrim Dr. Yusuf AKÇA Hocamın “Bir dost Arıyorum ve Gül Elması” şiir kitaplarından sonra “sana bir şiirim var” adlı şiir kitabı Kırmızı Yayınevi'nden yayınlandı. Kitabın gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayan hocamı kutluyorum. Aynı zaman da Çağdaş Develi G...
 • “Bisiklet Bir Kültür” Dedik, Katkıları İse Şöyle Oldu…

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Merhaba sevgili okuyucular, uzunca bir aradan sonra tekrar aranızdayım. Bu süre zarfı içerisinde birçok projelerle, birçok oluşumlarla meşguldüm. Yıllar önce kendime hedefler koymuştum. Ölmeden önce yapmak istediğim projeler diye. 4 projem var. 1.cisi tahmin ettiğiniz gibi Bisikletle ilgili :) ...Yalnız bu projenin olgunlaşması uzun zaman aldı. İç Anadolu Bölgesinin bir ilçesinde olduğundan mı, bayan olduğumdan mı, yaşantımdan mı yoksa hepsinden bir parça kaynaklı olduğundan mı nedir beni biraz yıprattığını söyleyebilirim. Daha önce defalar...
 • Pekmez Hikâyeleri (Develi’de Kaynatma)

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Develi'de ilk önce sergilik üzümler yetişir. Sergilikler serilir. Ekim Ayında üzümler olgunlaşınca bağlara girilir. Bağlara girilmesi kaynatmanın habercisidir. İsmail SAMUR Hocam Develi'de anılarda kalan bağ bozumunu pekmez hikâyelerini” kaleme aldı. Bize de bu güzel yazıyı yayınlamak düştü. Bağ Bozumu: Yine bağ bozumu mevsimi geldi memleketimde, şimdi her tarafta kazanlar kaynamakta, altın renkli pekmezler küplere dolmaktadır. Hatırlıyorum, çook küçükken Fenese'deki o zaman bana çook büyük gelen evimizin alt katındaki tandırlı evde(oda), bana...
 • DÜNYA STANDARTLAR GÜNÜ

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Standart kelimesi, günlük hayatta vatandaşların sıklıkla kullandığı kelimelerden bir tanesidir. (Standart dil, çifte standart, hayat standardı, yaşam standardı gibi). Standart kelimesi Fransızcadan Türkçemize geçmiştir. Dünyada yaşanan teknolojik gelişmelerin üretim ve tüketim yapılarını yeniden şekillendirmesi ve rekabet ortamı ürünlerde kaliteyi ön plana çıkarılması amacıyla uluslararası standartların getirilmesini zorunlu kılmıştır. Standart, belli bir tipe göre yapılmış veya ayrılmış, belirli ölçülere, yasaya, kullanıma uygun olan bir ürü...