logo

Develi ve Yöresi Derneğimizin 2. Yönetim ve İstişare Kurulu Toplantısı

18.02.2022 tarihinde Cuma Günü Derneğimizin Genel Sekreteri Av.Mustafa Tırtır ‘in Tantavi Sur Yapı Exen Tower’daki yeni hukuk bürosu Yönetim Kurulumuz ve İstişare Kurulumuz tarafından ziyaret edilerek hayırlı olsun dileğinde bulunuldu.
Onursal başkanımız 26.Dönem Kayseri Milletvekilimiz; Sami Dedeoğlu ve kızı Av. Hilal Dedeoğlu, İstişare Kurulu Üyelerimiz; Sait Erdal Metiner, Nevzat Çulhaoğlu, Şükrü Kulak Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Turan Aksu, Mustafa Karca, Prof. Dr. Recep Bozdoğan, Ömer Arslantürk, Yusuf Palamut ve Dernek Müdürümüz Atilla Toker katıldılar.
Derneğimiz tarafından hazırlanan kitabımız Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası kitabımız ve Develi’de İz Bırakanlar kitabımız hediye edildi.
Derneğimizin hediyesi bir vazo, Develi Belediyesi Voleybol Takımımızın atkısı, Onursal başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun yeni ofise armağanları Av. Mustafa Tırtır’a takdim edildi.
Ziyaret sonrası Av. Mustafa Tırtır’ın daveti ile Ümraniye Farika Döner’de ikram sonrası istişare ve sohbet devam etti. Seyrani Vakfının merkezinin İstanbul’a taşınması konusu müzakere edildi.
Toplantı sonrası Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Recep Bozdoğan’ın kaleme aldığı “İstanbul’a Adanmış Bir Ömür Kadir Topbaş” kitabı hocamız tarafından imzalanarak tüm katılımcılara armağan edildi. Bu değerli eser için hocama teşekkür ediyor, İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanımız Mimar Dr. Kadir Topbaş’ı vefatının birinci yılında rahmetle anıyoruz.

Share
286 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Alaattin Özdemir Namı Diğer Alaattin Ağa (Keş Alaattin)

  27 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  1960'lı yıllardan beri tanıdığım Alaattin Ağabey'i ben bir kabadayıdan ziyade fakir fukara dostu adam gibi bir adam olarak tanırım. Keş Alaattin diye yazmadı kalemim ona olan sevgi ve saygımdan, ama yiğit lakabıyla anılır. Rahmetli Ahmet İslamoğlu hocam Alaattin Ağabey'in işletmeciliğini yaptığı Belediye Gazinosu'nun önünden geçerken ayağa kalkıp saygısını gösterdiğine tanık oldum. Büyüklerine saygılı küçüklerine sevgi dolu bir insandı. Ahmet Hocam da bir bayram sabahı vaazında yılda bir kez bayram namazına gelen de dağıtılan bu ikramdan seva...
 • DÜNYA HAMBURGER GÜNÜ

  27 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Başta ABD olmak üzere, dünyanın dört bir yanında bilinen bir hazır yemek (fast food) sandviçi olan Hamburger, birçok farklı çeşitte yapılabilen ve oldukça popüler olan bir yiyecektir. Hamburger, herkes için vazgeçilmeyecek lezzetlerden birisidir. ”Hamburger Günü” her sene 28 Mayıs günü kutlanmaktadır. Hamburger, adını Almanya'daki Hamburg kentine borçlu olsa da, bugün dünya çapında bilinen ve sevilen bir yiyecektir. Hamburgerin sözlük anlamı “Hamburglu” dur. Hamburger, ilk olarak bir Türk boyu olan Orta Asyalı Tatar toplumundan çıkmıştır. Tat...
 • CIRTLIK

  27 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Develi'de faydalı, zehirli ve faydalı vs.otlar hakkında bilgi sahibi değiliz. Veya biz bilgi sahibi değiliz. Bu konuda yazılı bir bilgimiz de yoktur. Bir ara K.Maraş'tayız. Orada dost bir biyolog arkadaşın elinden çıkma K.Maraş'taki ot ve bitki eşitleri ile değişik türleri üzerinde çok değişik bir dergi yazısı okumuş ve çok da hoşuma gitmişti. Develi'ye geldiğimde Tarım İl Müdüdürlüğü'ne uğramış ve varsa kaç çeşit nebatat var onları öğrenmeye çalışmıştım. 1OO çeşit'i biraz aşkın bitkinin listelendiğini görmüştüm. Halbuki K.Maraş'da Dr.arkadaş'...
 • Develili Kabadayılar ve Âlemin Adamları

  20 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  https://www.cagdasdeveli.com.tr/e-gazete/cagdas-develi-gazetesi-e-gazete/cagdas-develi-gazetesi-20-mayis-2022-sayfa-7.html...