logo

DERNEKCİLİK GÖNÜL VE SEVDA İŞİ

Develi ve Yöresi Derneği 16. Olağan Genel Kurulda yapmış olduğum konuşmamı hemşehrilerimden gelen istek üzerine bu sutunlarda da tam metnini yayınlamak istedim.
Kayseri’nin Gururu, Develinin Onuru Kayseri Milletvekili Sayın Sami Dedeoğlu, milletvekilim Sayın Hilmi Develi, Divan Başkanım, Hayırsever İşadamlarımız, Basın Mensupları, Kayder Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şam, Genç Develiler Derneği Başkanlarımız Mehmet Sabah, Mustafa Ötünç ve Köy Dernek Başkanlarımız, Çok Değerli Üyelerimiz ve Sevgili Bursiyer Öğrencilerimiz.
Derneğimizin bu dönem Başkanlığına beni ve yönetim kurulumuzu seçtiğiniz için tüm üyelerimize teşekkür ediyor, sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
Derneğimizin başkanlığını yapan Mehmet Papak kardeşime ve Yönetim Kurulu üyelerine derneğimize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.
Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı yönetim kurulu üyelerimizle birlikte aldık. Onu daha yükseklere taşıyacağız. Derneğimizde başkanlık yapan yönetim kurulunda görev alan değerli büyüklerimizden ahirete intikal edenleri rahmetle anıyor, kalanlara sağlıklı bir ömür diliyorum.
DERNEKÇİLİK GÖNÜL VE SEVDA İŞİ
Dernekçilik bir gönül ve sevda işi. Birlikten kuvvet doğar. Siz olmazsanız bu hizmetler olmaz. Derneğimize katkıda bulunan, burs veren sizleri kutluyor ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.
Derneğimiz Yönetim Kurulu, Kadınlar Komisyonu ve Gençlik Komisyonu faaliyetlerine kaldığı yerden şevkle ve heyecanla devam edecektir.
Yeni Yönetim Kurulumuzun da onayıyla bir takım önerilerim ve projelerim var: Gençlik Komisyonu başkanı Arif Emre Bozlağan, bursiyerlerimize, Kadınlar Komisyonu Başkanı iş kadını Hanife Salman hanımefendi bayanlara yönelik organizasyonlar düzenleyerek derneğimize güç verecektir. Hanife Hanım faaliyete başladı derneğimize 2 adet Akülü Sakat Sandalyesi temin etti. Bir tanesi Şeyh Şaban Köyü’ndeki Hüseyin Yıldız’a teslim edildi. Diğeri de dernek müdürümüz Atilla Bey tarafından teslim alındı. Kendisine çok teşekkür ederiz. Hanife Salman ve Ayşe Salman hanımdan bir ay verilecek öğrenci bursu taahhüdünü aldık. Salman ailesine şimdiden teşekkür ederiz.
İLK KEZ YÖNETİMDE BAYANLAR VAR
Cennet Annelerimizin ayağının altındadır. İlk kez bir bayan başkan yardımcısı olarak Hatice Ayden Hanım bu yönetimde görev alacak. Bursiyerlerimizin burslarıyla ve her türlü sorunlarıyla ilgilenecek. Mail konular Mali Sekreterimiz Yusuf Salam Beyin nezaretinde yapılacaktır. Her yönetim kurulu üyesi bu derneğin başkanıdır. Hepsi ayrı ayrı görevler üstlenecekler. Benim görevim ise başkan olarak sadece temsildir. Yine ilk kez Denetleme Kurulunda hanımlar Ayşe Salman hanımefendi ile temsil edilecektir.
Önümüzdeki hafta yeni bursiyerlerimize altı hafta diksiyon ve hitabet kursu Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans Tez Dönemi Öğrencimiz Merve Yürek tarafından verilecektir.
Üyelerimize ve öğrencilerimize yönelik toplantılar, etkinliklerimiz devam edecektir. Uzun zamandan beri yapılamayan Bir Develi Gecesi düzenlemeyi düşünüyoruz.
On yıldan beri devam eden Web Sayfamızı öğrencilerimizin katkılarıyla yeniden aktif hale getirmeyi düşünüyoruz.
Bizlere güç ve destek verdiğiniz sürece bu hizmetlerimiz artarak devam edecektir.
AYIN KONUŞMACISI PROGRAMININ KONUĞU
2 Aralıkta “Ayın Konuşmacısı” programında Yönetim Kurulu Üyemiz Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Recep Bozlağan hocamız konuk olacak. Konferansın konusu; “Zaman yönetimi.”
Ogün ikramlarımız Genç Develi Derneği eski başkanı Develi Oto ve Develi Sofrasının sahibi Mustafa Ötünç kardeşim tarafından yöresel damak tadımız cıvıklı ve tahinli ikram edilecek. Şimdiden kendisine teşekkür ederiz.
Önümüzdeki aylarda sizlere Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Prof. Dr. Cavit Avcı hocamız “Sağlıklı Yaşam” konulu bir konferans vermesini rica edeceğiz. Çağlar Okulları Sahibi Eğitimci emekli MEB müfettişi hocamız Sayın Yusuf Korkmaz, Genel Cerrah Doç. Dr. Mehmet Okutucu hocamız, Ataşehir Tapu Müdürü Orhan Erdoğan kardeşimle devam edecek.
Develi Diyarı Dergimizin 13.sayısı Dergi komisyonumuzun katkılarıyla yeniden sizlere merhaba diyecektir. Dergi kapağımız Onursal Başkanımız “Kayserinin Gururu, Develinin Onuru” manşetiyle Kayseri Milletvekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu olmasını planlıyoruz.
Yine bir ayın konuşmacısı programında Kayseri Milletvekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu’nu, Develi Belediye başkanımız Sayın Mehmet Cabbar konuk olacaklar.
Bursiyerlerimizi düzenleyeceğimiz etkinliklerde birbirleriyle tanıştırıp kaynaştıracağız. Bursiyerlerimizle Çanakkale şehitlik gezimiz olacak, Mayıs ayında Yukarı Develi Hıdrellez şenliklerine üyelerimizle birlikte katılacağız. Develide yapılan hayır eserlerin açılışında hayırseverlerimizin yanında olacağız.
İlimiz Kayseri’ye, ilçemiz Develi’ye hizmet eden başta vekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu olmak üzere, hayırsever iş adamlarımıza, iş kadınlarımıza, İlçe ve köy dernek başkanlarımıza, derneğimize destek veren tüm üyelerimize saygılarımı sunarken, geleceğimizin teminatı siz gençlerimize de seslenmek istiyorum.
GENÇLERE SESLENMEK İSTİYORUM
Biz sadece okulunda başarılı gençler değil, dava sahibi, merhametli, yaşadığı çağın sorunlarına çözüm üretecek, çalışkan, duyarlı, vizyon sahibi vatansever gençler olmanızı istiyoruz. Geleceğimizi sizler inşa edeceksiniz. İdeali olmayan kişi, hedefe isabet etmeyen ok gibidir. Değerinizi kıymetinizi biliniz. Siz bizim geleceğimizsiniz. Merhum Hacı Ömer Sabancı’nın dediği gibi “Ahırda ata binen, kapıyı yüksek tutar.” Hedefiniz, idealiniz sağlam temellere dayansın, yolunuz ve bahtınız açık olsun.
Derneğimizin 16. Olağan Genel Kuruluna gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı yönetim kurulumuz adına hepinize teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Avrupa yakasındaki kardeş derneğimiz Genç Develi Derneği yeni başkanı Mehmet Sabah’ı ve yönetim kurulu tebrik ediyorum.
Yıllarda beri olduğu gibi ilk Bursun tamamı milletvekilimiz Sayın Sami Dedeoğlu tarafından karşılanmıştır. Kendisine Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederiz.
BİR TELGRAF:
Kurulduğu günden bugüne kadar her zaman Develi sevdası ile Develimize büyük eserler kazandıran ve kazandırılmasına vesile olan derneğimiz adına şimdiye kadar görev yapmış Develi Sevdalısı hemşerilerimizi saygıyla anıyor, yeni göreve başlayan yönetime başarılar diliyorum. Şahsım ve Develi Belediyesi adına daima yanınızda olduğumuzu bilmenizi ister, saygılar sunarım.
Mehmet Cabbar, Develi Belediye Başkanı.
Seyraniden okuduğum şiirle başlayan konuşmam yine Seyraniden bir şiirle sona erdi.

Çağdaş Develi Gazetesi, 24 Kasım 2017, Sayfa 7

Share
1.306 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sana Bir Şiirim Var Dr. Yusuf Akça

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Şiir; büyük zekâların rüyalarıdır. Şiir, insanlara bütün hayatı boyunca eşlik eden bir felsefedir. Şiir, bir kavganın, bir mücadelenin, çiçek açan hayatın dilidir. Şiir, mavi bir gökyüzüdür. Şiir, zifiri karanlıkta parlayan bir ışıktır. Şiir, sessiz gecelerin, sessiz çığlığıdır. Değerli, hemşehrim Dr. Yusuf AKÇA Hocamın “Bir dost Arıyorum ve Gül Elması” şiir kitaplarından sonra “sana bir şiirim var” adlı şiir kitabı Kırmızı Yayınevi'nden yayınlandı. Kitabın gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayan hocamı kutluyorum. Aynı zaman da Çağdaş Develi G...
 • “Bisiklet Bir Kültür” Dedik, Katkıları İse Şöyle Oldu…

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Merhaba sevgili okuyucular, uzunca bir aradan sonra tekrar aranızdayım. Bu süre zarfı içerisinde birçok projelerle, birçok oluşumlarla meşguldüm. Yıllar önce kendime hedefler koymuştum. Ölmeden önce yapmak istediğim projeler diye. 4 projem var. 1.cisi tahmin ettiğiniz gibi Bisikletle ilgili :) ...Yalnız bu projenin olgunlaşması uzun zaman aldı. İç Anadolu Bölgesinin bir ilçesinde olduğundan mı, bayan olduğumdan mı, yaşantımdan mı yoksa hepsinden bir parça kaynaklı olduğundan mı nedir beni biraz yıprattığını söyleyebilirim. Daha önce defalar...
 • Pekmez Hikâyeleri (Develi’de Kaynatma)

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Develi'de ilk önce sergilik üzümler yetişir. Sergilikler serilir. Ekim Ayında üzümler olgunlaşınca bağlara girilir. Bağlara girilmesi kaynatmanın habercisidir. İsmail SAMUR Hocam Develi'de anılarda kalan bağ bozumunu pekmez hikâyelerini” kaleme aldı. Bize de bu güzel yazıyı yayınlamak düştü. Bağ Bozumu: Yine bağ bozumu mevsimi geldi memleketimde, şimdi her tarafta kazanlar kaynamakta, altın renkli pekmezler küplere dolmaktadır. Hatırlıyorum, çook küçükken Fenese'deki o zaman bana çook büyük gelen evimizin alt katındaki tandırlı evde(oda), bana...
 • DÜNYA STANDARTLAR GÜNÜ

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Standart kelimesi, günlük hayatta vatandaşların sıklıkla kullandığı kelimelerden bir tanesidir. (Standart dil, çifte standart, hayat standardı, yaşam standardı gibi). Standart kelimesi Fransızcadan Türkçemize geçmiştir. Dünyada yaşanan teknolojik gelişmelerin üretim ve tüketim yapılarını yeniden şekillendirmesi ve rekabet ortamı ürünlerde kaliteyi ön plana çıkarılması amacıyla uluslararası standartların getirilmesini zorunlu kılmıştır. Standart, belli bir tipe göre yapılmış veya ayrılmış, belirli ölçülere, yasaya, kullanıma uygun olan bir ürü...