logo

Çöten Köyü Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çöten Köyü derneğimizin genel kurulu 20.02.2022 tarihinde yoğun bir katılımla yapıldı.
Divan Başkanlığına; M. Orhan Cebeci, kâtip üyeliklere; Yunus Yaşar ve Cafer Özdemir seçildiler.
Divan Başkanı, saygı duruşunun ardından istiklal marşı ile toplantıyı açtı. Derneğimize hizmet edip ahirete göçen başkanları ve üyeleri saygıyla anıyoruz diyerek konuşmasına başladı. Çöten Köyünden ahirete irtihal edenler için Kur’an-ı Kerim okundu.
Dernek Başkanı Kemal Erol bir selamlama konuşması yaparak üyelere ve misafirlere hoş geldiniz dedi. Pandemi döneminde dernekte faaliyet olmadığını, üyelerden aidatını ödeyenlerin çok az olduğunu söyledi.
Üyelerin aidatlarını ödemelerini rica ederek, genel kurulun hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.
Faaliyet raporu ve Denetleme Raporu, eski Başkanlardan Yunus Yaşar tarafından okundu. Divan Başkanı tarafından ayrı ayrı oya sunuldu ve oylanarak kabul edildi.
Eski başkan Hamza Başaran söz alarak aidatını ödemeyen üyelerin bir sonraki dönem genel kurulda oy kullanmamalarını teklif etti.
Teklif genel kurulca kabul edildi.
Başkan adayları Hüseyin Gürsoy ve Çetin Gürbüz birer konuşma yaptılar.
Gündeme göre başkanlık seçimine geçildi. Başkanlık için iki liste sunuldu.
Gizli oylamaya geçildi. Katılan üyeler tek tek oy kullandılar.
Hüseyin Gürsoy ile Çetin Gürbüz’ün başa baş yarıştığı seçimde sandıkta kullanılan oylar sayıldı. Seçimi 3 oy farkla Çetin Gürbüz listesi kazandı. Çetin Gürbüz başkanı ve yönetimini tebrik ederiz.
Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine :
Başkan: Çetin Gürbüz, Cenk Erdoğan, Ömer Yıldız, Bekir Köseoğlu, Yusuf Gürbüz.
Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine : Mehmet Erdoğan, Tevfik Yıldırım, İsmail Kaman seçildiler.
Yeni seçilen başkan Gürbüz “seçimin kaybedeni yoktur, köyümüz ve köylümüz kazanmıştır” dedi.
Yönetim olarak derneğimizde komple bir tadilat yapacaklarını ve faaliyetler düzenleyeceklerini herkesi kucaklayacaklarını söyledi.
Dilek ve temennilerde Başkan söz alan almadığı için Divan Başkanı oturumu yeni seçilen Çetin Gürbüz başkanı ve yönetimini tebrik ederek kapattı.

Share
288 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Develili Kabadayılar ve Âlemin Adamları

  20 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  https://www.cagdasdeveli.com.tr/e-gazete/cagdas-develi-gazetesi-e-gazete/cagdas-develi-gazetesi-20-mayis-2022-sayfa-7.html...
 • ULUSLARARASI KLİNİK ARAŞTIRMALAR GÜNÜ

  20 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Her yıl 20 Mayıs’ta dünya genelinde “Uluslararası Klinik Araştırmalar Günü” kutlanmaktadır. Kutlamanın çıkış noktası, bu alandaki ilk bilimsel çalışma olarak kabul gören İngiliz Doktor James Lind’in 20 Mayıs 1747 tarihinde başlattığı iskorbüt hastalığı ile ilgili araştırmasıdır. (İskorbüt, C vitamininin aşırı derecede yetersizliğine bağlı olarak gelişen bir hastalık türü olup, anemi, hareket kısıtlılığı, halsizlik, kanamalar, kol ve bacaklarda ağrı, vücudun bazı bölgelerinde şişlik, cilt problemleri, diş eti hastalıkları ve diş kaybı gibi olums...
 • Bizim Erciyes

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Erciyes Dağı, Develi’nin sembolüdür. Bugün bir çok kurum ve kuruluşun amblemlerinde Erciyes figürünü kullanmaları, kendilerini Erciyes Dağı'na göre tanımlama ve konumlandırma arzularının göstergeleridir. Muhteşem bir manzarayı gözler önüne seren, beyazlara bürünmüş bu “kadim dağ” yücelik taşıması ve saygı uyandırmasından dolayı, bazı seyyahlar tarafından “asil, ünlü, soylu” sıfatlarıyla nitelendirilmiştir. İlkel dinlere inanan toplumlarda dağlar, Tanrı’ya en yakın yerler olarak kabul edilir. Sümerlerde dağlar kişiselleştirilmiş ve tanrısal...
 • DÜNYA HİPERTANSİYON GÜNÜ

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Hipertansiyon, günümüzün en büyük sağlık sorunlarından birisi olup, rutin sağlık kontrollerinde teşhis edilmektedir. Hipertansiyon, kalpten vücuda taşınan kanın atardamar duvarlarına uyguladığı kuvvetin, kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarına neden olabilecek kadar yüksek olduğu yaygın bir tıbbi duruma verilen bir isimdir. Hipertansiyon aynı zamanda “yüksek tansiyon” adıyla da bilinir. Kalp ne kadar çok kan pompalarsa ve atardamarlar ne kadar dar olursa bireyin tansiyon değeri o kadar yüksek olur. Erişkin bir kişinin kan basıncının 140/90 mm...