logo

ÇAMUR TUTMAZ İZİ KALIR

 

Sözüm ona gazeteci, muhatabı ile ilgili alıp veremediği yok.
Gazetede kendisinin, başyazarı da kendisi.
Gazetecilik yaparken kural tanımıyor. Siyaset yapıyor desem siyasetçi değil. Yalan yanlış şeyleri peş peşe sıralıyor. Çünkü o bu ilçede yaşamıyor.
Birilerinin kuyruk acısı var, ona servis yapıyor, belki de bunu yaptıklarının bir karşılığı var. İlkesiz gazetecilik budur.
İlin ve ilçenin en büyük mülki amirine, milletvekiline, işadamlarına saldırıyor.
Hadsiz kelimeler kullanmak onun hiç haddine değil. Haddini bilse zaten bunları yazmaz.
Muhatapları ya yazdığına inanmıyorlar, ya da yazdıklarını ciddi almıyorlar. Malum kişinin Develi ile ilgisi ve alakası nedir. Günlerdir yayın yapıyor. Her ne kadar tekzip yapılsa da maalesef çamur atılıyor, tutmuyor ama izi kalıyor.
Amaç son zamanda Develi’ye hayır eser yapma yarışına giren hayırseverleri darıltmak onları itibarsızlaştırmak. Ona buna çamur atarak kazanılan lokmanın haram olduğu umurunda değil.
Develiyi temsil eden bir milletvekilimiz olduğunda çok sevinmiştik. Topyekûn ona destek vermiştik. Şimdi hep birlikte onun yaptıkları hizmetleri görmezden gelip ona karşı bir vefasızlık örneği sergileniyor. Develiye hayır eseri yaptıran işadamları haksız yere suçlanıyor. Amaç algı yönetimi yaparak Develili hayırsever işadamlarının ve Develiye hizmet eden milletvekilimizin önünü kesmek mi?
Develiye son yıllarda yapılan hizmetleri duymayan ve görmeyen insanlara bunları anlatmaya gerek yok. Bazı şeylerin kıymeti kaybedince daha iyi anlaşılır. Fakat kaybedilen yitik hiçbir zaman geri gelmez.
Seyrani Vakfı başkanı Mehmet Cabbar’ın malum gazete ve yazarı hakkındaki basın açıklaması Develi Halkının milletvekilimize ve hayırseverlerimize sahip çıktığını gösteriyor.
Çarpıtılarak anlatılan olaylara açıklama getiriyor.
İlçemde yapılanları yakından takip eden biri olarak bu tür suçlamaları kınıyorum.
Bu konuda söz de eleştiride Develi Halkının. Bu tür haksız mesnetsiz yayınlardan sonunda maalesef kaybeden Develi Halkı oluyor.
Nerede Develi’nin Sivil Toplum kuruluşları? Nerede Develiye gönül verenler?

Share
850 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “KAYSERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGAHLARI” ve HALİM DEMİR HİDAYETOĞLU

  23 Ekim 2020 Köşe Yazarları, Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar

  Kayseri ve bağlı mahallelere ait sporlar ve kulüpler hakkında bilgiler çok zayıftır. Hele bu konuda bilimsel çalışmalar ve hatıra kitapları maalesef sayılıdır. Bir ara Develi'de spor tarihi hakkında bir denemede bulunmak istemiştim. Develi'de, İlk defa resmen 19.04.1955 yılında kurulan kulüp Develi spor Kulübüdür. Fakat araştırmalarımız sırasında gördük ki 1933'te ilk defa kayak, boks, dağcılık, futbol hakkında girişimler belediye başkanımız Hadi Erdoğan zamanında ele alınmış fakat bu hayırlı girişimler ilgisizlikten yarıda kalmıştır. Bu günle...
 • Kod Adı Ozan Bir Kahramanlık Hikâyesi

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Mart ayıydı. Kara kış. Kuzey Irak'taydı. Haftanın kampını basmıştı. 35 bin askerle yürütülen Çelik Harekâtı'nın sonuna doğru, telsiz mesajı geldi. Cudi dağının Ballıkaya Köyü kırsalında 250 kişilik terörist grubu tespit edilmişti, Cemil Bayık ve Sakine Cansız da oradaydı. Hassas bir istihbarattı, kapsamlı harekât için vakit yoktu.Özel Kuvvetler Komutanı'ndan emir geldi, “sen git” denildi. Derhal Silopi'ye geçti, gece yarısı zifiri karanlıkta Cudi'ye sızdı, gün ışımadan Ballıkaya bölgesine ulaştı. Eksi 40 dereceydi. Her yer bembeyaz kar kap...
 • DEVELİ’DE KADININ YERİ

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Ne zamandır Develi'de kadının yeri konusunda bir yazı yazmak isterdim. Fakat belgesizlik ve fotoğraf gibi ciddi verilerin azlığı ile sözlü bilgilerin yetersizliği sebebiyle bu konuda maalesef satır aralarında verdiğimiz bilgiler dışında bir değerlendirmede bulunamadık!Yıllar önce “Develi'de Zaman, Mekan ve İnsan, Develi 2012” adlı eserimi hazırlarken 1950 yılında Develi CHP İlçe Teşkilatı'nın toplu bir resmi elime geçmişti. Doğrusu kadın zihniyetinin siyasi zeminde yer bulması çok hoşuma gitmişti. Bu hanımlarımızın kimler olduğunu belirtmek is...
 • DÜNYA POSTA GÜNÜ

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Haberleşme insanlar için bir ihtiyaçtır ve insanlık tarihi kadar eskidir. İnsanlar arasında başlayan haberleşme, devletlerin ortaya çıkmasıyla gelişmiş, gerek devletin kendi içinde ve gerekse diğer devletlerle tarihin her döneminde çeşitli şekillerde haberleşme sağlanmıştır. İnsanlık tarihinde dumanla başlayan haberleşme zamanla değişim ve gelişim göstererek yerini güvercinlere, ulaklara, postacılara, günümüzde ise e-postalara bırakmıştır. Posta, insanlığın göçebe yaşayıştan yerleşik topluma geçmesinde olduğu kadar medeniyetlerin gelişmesinde ...