logo

ÇAMUR TUTMAZ İZİ KALIR

 

Sözüm ona gazeteci, muhatabı ile ilgili alıp veremediği yok.
Gazetede kendisinin, başyazarı da kendisi.
Gazetecilik yaparken kural tanımıyor. Siyaset yapıyor desem siyasetçi değil. Yalan yanlış şeyleri peş peşe sıralıyor. Çünkü o bu ilçede yaşamıyor.
Birilerinin kuyruk acısı var, ona servis yapıyor, belki de bunu yaptıklarının bir karşılığı var. İlkesiz gazetecilik budur.
İlin ve ilçenin en büyük mülki amirine, milletvekiline, işadamlarına saldırıyor.
Hadsiz kelimeler kullanmak onun hiç haddine değil. Haddini bilse zaten bunları yazmaz.
Muhatapları ya yazdığına inanmıyorlar, ya da yazdıklarını ciddi almıyorlar. Malum kişinin Develi ile ilgisi ve alakası nedir. Günlerdir yayın yapıyor. Her ne kadar tekzip yapılsa da maalesef çamur atılıyor, tutmuyor ama izi kalıyor.
Amaç son zamanda Develi’ye hayır eser yapma yarışına giren hayırseverleri darıltmak onları itibarsızlaştırmak. Ona buna çamur atarak kazanılan lokmanın haram olduğu umurunda değil.
Develiyi temsil eden bir milletvekilimiz olduğunda çok sevinmiştik. Topyekûn ona destek vermiştik. Şimdi hep birlikte onun yaptıkları hizmetleri görmezden gelip ona karşı bir vefasızlık örneği sergileniyor. Develiye hayır eseri yaptıran işadamları haksız yere suçlanıyor. Amaç algı yönetimi yaparak Develili hayırsever işadamlarının ve Develiye hizmet eden milletvekilimizin önünü kesmek mi?
Develiye son yıllarda yapılan hizmetleri duymayan ve görmeyen insanlara bunları anlatmaya gerek yok. Bazı şeylerin kıymeti kaybedince daha iyi anlaşılır. Fakat kaybedilen yitik hiçbir zaman geri gelmez.
Seyrani Vakfı başkanı Mehmet Cabbar’ın malum gazete ve yazarı hakkındaki basın açıklaması Develi Halkının milletvekilimize ve hayırseverlerimize sahip çıktığını gösteriyor.
Çarpıtılarak anlatılan olaylara açıklama getiriyor.
İlçemde yapılanları yakından takip eden biri olarak bu tür suçlamaları kınıyorum.
Bu konuda söz de eleştiride Develi Halkının. Bu tür haksız mesnetsiz yayınlardan sonunda maalesef kaybeden Develi Halkı oluyor.
Nerede Develi’nin Sivil Toplum kuruluşları? Nerede Develiye gönül verenler?

Share
896 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Duayen Manifaturacı Muharrem Özkul Amca

  23 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Duayen Manifaturacı Muharrem Özkul Amca: 1928 yılında Develi'de dünyaya geldi. Ailesi askere geç gitsin diye iki yaş küçük yazdırmış. Babası Selamlardan Ömer Özkul'dur. Muharrem Amca'nın babası ikinci evliliğini yapıyor ve annesi evden ayrılıyor. Daha sonra Muharrem Amca büyük babası Yusuf'un yanında kız kardeşi ile birlikte yaşantılarına devam ediyorlar. Muharrem Amca'nın eğitim hayatı başlıyor. Bolu Orman Mühendisliği'ni kazanıyor ama babası beraber çalışacağız diyor ve göndermiyor. Askerlik çağı gelince Bitlis'te üç yıl askerlik görevini if...
 • DÜNYA KUCAKLAŞMA (SARILMA) GÜNÜ

  23 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Hayatın koşturmacası içerinde bazen kendimizi bazen de sevdiklerimizi ihmal ettiğimiz zamanlar olmaktadır. Özellikle son aylarda korona virüs nedeniyle yakınlarımızla, dostlarımızla mecburen görüşememekteyiz. Ayrıca soğuk, karlı ve kasvetli kış günlerinde insanların motivasyonları doğal olarak düşmektedir. İnsanların sıcak ve sevgi dolu bir kucaklaşması insana kendini iyi hissettirir. Bu günlerde manevi ruhu biraz yükseltmek için 21 Ocak tarihinde, “Dünya Sarılma veya Kucaklaşma Günü” kutlanmaktadır. Dünya Sarılma Günü, bir neden aramadan, her...
 • DÜNYA HİJYEN GÜNÜ

  15 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde temizlik önlemleri anlamında kullanılan hijyen, aslında Yunan Tanrıçası Hygeia adlı tanrıçadan gelmektedir. Hygeia, Yunan ve Roma mitolojisinde geçmekte olup, tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. İnsanlar, Bergama'daki Asclepius Tapınağı gibi tapınaklarda babası Asclepius'tan ve Hygeia'dan sağlık dilemişlerdir. Dünyanın ilk Hijyen Günü, Avrupa Hijyen Konseyi ve Türk ...
 • STATİK ELEKTRİK GÜNÜ

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Mutlaka hepimizin başına elektrik çarpması defalarca gelmiştir. Hiç beklemediğimiz birisine ya da bir yere dokunduğumuzda bir anda elektrik çarpması hissi yaşarız. Günlük hayatımızda biriyle tokalaştığımızda, arabadan inip kapı kolunu tuttuğumuzda, bir yüzeye dokunduğumuzda veya parkta plastik kaydıraktan kaymış bir çocuğa dokunduğumuzda ortaya çıkan karıncalanma hissi, statik elektriğin etkisinden kaynaklanmaktadır. Hatta aradaki akım geçişi sırasında oluşan kıvılcım gözle görülebilir ve çıtırtı şeklinde ses duyabiliriz. Bu akım geçici bazı k...