logo

ÇAĞIN HASTALIĞI (OBEZİTE) OP. DR. MEHMET OKUDUCU (1)

 

İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin Kadıköy’deki merkezinde “Ayın Konuşmacısı” programında hemşehrimiz, Op. Dr. Mehmet Okuducu konuk oldu. “ Çağın Hastalığı Obezite” konulu bir konferans verdi. 23.12.2017 tarihinde dernek merkezimizdeki etkinliğimiz sunucu, bursiyer yüksek lisans tez dönemi öğrencimiz, Merve Yürek programa iştirak eden katılımcıları ve üyeleri takdim etti. Hoş geldiniz konuşmasıyla program başladı.
Yeni bursiyer öğrencilerimiz için düzenlenen “Diksiyon-Hitabet-Güzel Konuşma” kursumuzun 6. haftada sona ermesi dolayısıyla öğrencimiz Elif Şahaner diksiyon kursunun kendilerine çok şey kattığını, kursu veren hocaları Merve Yürek’e ve dernek Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Bursiyer öğrencimiz Sevde Tuğba Ayhan hocamızın öz geçmişini okudu.
Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Hatice Ayden Hanım açılış konuşmasında katılımcılara ve konferans verecek olan Op. Dr. Mehmet Okuducu Bey’e hoş geldiniz dedi. Zaman ayırdığı, bilgi ve birikimlerini hemşehrileri ile paylaştığı için teşekkür etti ve kürsüye davet etti. Hocamızın her yaşta herkesi kapsayan harika sunumu katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi. Konferansın sonunda soru cevap bölümünde hocam soruları cevaplandırdı.
Sunum sonunda Dernek Başkanı olarak konuşmacı hocamıza teşekkür ettim. Onursal Başkanımız Osman Deveci ‘yi, 2015/2017 Dönemi Dernek Başkanı Mehmet Papak’ı, Dernek Başkan Yardımcısı Hatice Ayden’i kürsüye davet ederek birlikte hocamızın plaketini takdim ettik. Yönetim Kurulumuz ve katılımcı üyelerimizle birlikte günün anısına fotoğraf çekildi.
Konferans sonrası; köy böreği, baklava ve ayran ikramı değerli hocamız Op.Dr. Mehmet Okuducu tarafından karşılandı. Hocama bu ikramından dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Yemek duasının ardından bursiyelerimizin Aralık ayı bursları veridi. Derneğimizde bir “Ayın Konuşmacısı “programı böylece sona erdi.
Toplantı sonrası hocamın derneğimize mesajını sizlerle paylaşmak istiyorum. “Bu güzel ve samimi karşılama, ilgi ve alakanız için değerli hemşehrilerime sizin aracılığı ile teşekkür ederim.”
(Haftaya Öbezite Sunumdan Özetler)

Çağdaş Develi Gazetesi, 29 Aralık 2017, Sayfa 7

Share
822 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...