logo

ÇAĞIN HASTALIĞI (OBEZİTE) OP. DR. MEHMET OKUDUCU (1)

 

İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin Kadıköy’deki merkezinde “Ayın Konuşmacısı” programında hemşehrimiz, Op. Dr. Mehmet Okuducu konuk oldu. “ Çağın Hastalığı Obezite” konulu bir konferans verdi. 23.12.2017 tarihinde dernek merkezimizdeki etkinliğimiz sunucu, bursiyer yüksek lisans tez dönemi öğrencimiz, Merve Yürek programa iştirak eden katılımcıları ve üyeleri takdim etti. Hoş geldiniz konuşmasıyla program başladı.
Yeni bursiyer öğrencilerimiz için düzenlenen “Diksiyon-Hitabet-Güzel Konuşma” kursumuzun 6. haftada sona ermesi dolayısıyla öğrencimiz Elif Şahaner diksiyon kursunun kendilerine çok şey kattığını, kursu veren hocaları Merve Yürek’e ve dernek Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Bursiyer öğrencimiz Sevde Tuğba Ayhan hocamızın öz geçmişini okudu.
Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Hatice Ayden Hanım açılış konuşmasında katılımcılara ve konferans verecek olan Op. Dr. Mehmet Okuducu Bey’e hoş geldiniz dedi. Zaman ayırdığı, bilgi ve birikimlerini hemşehrileri ile paylaştığı için teşekkür etti ve kürsüye davet etti. Hocamızın her yaşta herkesi kapsayan harika sunumu katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi. Konferansın sonunda soru cevap bölümünde hocam soruları cevaplandırdı.
Sunum sonunda Dernek Başkanı olarak konuşmacı hocamıza teşekkür ettim. Onursal Başkanımız Osman Deveci ‘yi, 2015/2017 Dönemi Dernek Başkanı Mehmet Papak’ı, Dernek Başkan Yardımcısı Hatice Ayden’i kürsüye davet ederek birlikte hocamızın plaketini takdim ettik. Yönetim Kurulumuz ve katılımcı üyelerimizle birlikte günün anısına fotoğraf çekildi.
Konferans sonrası; köy böreği, baklava ve ayran ikramı değerli hocamız Op.Dr. Mehmet Okuducu tarafından karşılandı. Hocama bu ikramından dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Yemek duasının ardından bursiyelerimizin Aralık ayı bursları veridi. Derneğimizde bir “Ayın Konuşmacısı “programı böylece sona erdi.
Toplantı sonrası hocamın derneğimize mesajını sizlerle paylaşmak istiyorum. “Bu güzel ve samimi karşılama, ilgi ve alakanız için değerli hemşehrilerime sizin aracılığı ile teşekkür ederim.”
(Haftaya Öbezite Sunumdan Özetler)

Çağdaş Develi Gazetesi, 29 Aralık 2017, Sayfa 7

Share
1.042 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir Portre Tevfik Yüksel Suyolcu ve Ailesi

  22 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  1934 yılında Develi'de doğdu. Babası Öğretmen Hasan Suyolcu, annesi Mısırlılardan Şerife Suyolcu'dur. İlk ve orta öğrenimini Develi'de tamamladı. Kayseri Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1957 yılında askere gitmeden önce Develi Dumlupınar İlkokulu'nda iki yıl öğretmen vekilliği yaptı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde yükseköğrenimini tamamladı. Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü'nde çalışma hayatına atıldı. Aynı kurumda uzun yıllar Satış Organizasyon Şube Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı yaptı. 1964 yılında Mısırlılar ailesinin kızı F...
 • DÜNYA KEKEMELİK GÜNÜ

  22 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Kekemelik, en genel anlamıyla konuşmanın akıcılığında, ritminde, vurgularında, tizliğinde ve ses birimlerinin çıkarılmasında ortaya çıkan bir bozukluktur. Kekemelik insanın içyapısını, özgüvenini, hayata bakışını, kendisine saygısını ve diğer insanlarla iletişimini etkileyen çok önemli bir olaydır. Diğer bir ifadeyle kekemelik, bireyin konuşmasının akıcılık ve zamanlama yönünden yaşına uygun olmayan bir biçimde bozulmasıdır. Kekemelik bilimsel çalışmalara göre dünyanın bütün kültürlerinde var olan bir konuşma bozukluğudur. Kekemelik üzerine çok...
 • ERMENİ OLAYLARI, İSYANLAR VE TEHCİR İLE SONRASI-2

  22 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Geçici Sevk ve İskân Kanunu Ermeni milliyetçiliğinin önemli propaganda unsurlarından biri olan okullarda, muallimler gerek derslerde yaptıkları sözlü anlatımlar gerekse kullandıkları ders kitapları ve araç-gereçleri vasıtasıyla, genç zihinleri biçimlendirmeye ve talebeleri milliyetçi hareketlerin öncüleri yapmaya büyük çaba sarf etmişlerdir. Ermeni komitacıları 1892 yılında Ermenileri isyana yönlendirme amacıyla yurt dışında bastırdıkları bildirileri Samsun, Merzifon, Yozgat ve Kayseri'de dağıtıp astılar. Bu gelişmeler üzerine Hükûmet gerekli...
 • Mısırlızade Dr. Tuncer Öztürk ve Ailesi

  15 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Dr. Tuncer Öztürk Mısırlızade ailesinin dördüncü kuşak temsilcilerinden. Mısırlızade İbrahim Feyzi Öztürk'ün oğludur. 28.06.1941 tarihinde Develi'de doğdu. İlkokulu Develi Merkez İlkokulu'nda, Ortaokulu Develi Merkez Ortaokulu'nda bitirdi. Liseyi Sivas Lisesi ve Ankara Kurtuluş Lisesi'nde tamamladı. Yüksek tahsilini 1960-1966 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 1966-1970 yılları arasında Ankara Zekai Tahir Doğumevi Hastanesi'nde doktor olarak görev yaptı. Askerliğini Ağrı Askeri Hastanesi'nde askeri doktor olarak...