logo

ÇAĞIN HASTALIĞI (OBEZİTE) OP. DR. MEHMET OKUDUCU (1)

 

İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin Kadıköy’deki merkezinde “Ayın Konuşmacısı” programında hemşehrimiz, Op. Dr. Mehmet Okuducu konuk oldu. “ Çağın Hastalığı Obezite” konulu bir konferans verdi. 23.12.2017 tarihinde dernek merkezimizdeki etkinliğimiz sunucu, bursiyer yüksek lisans tez dönemi öğrencimiz, Merve Yürek programa iştirak eden katılımcıları ve üyeleri takdim etti. Hoş geldiniz konuşmasıyla program başladı.
Yeni bursiyer öğrencilerimiz için düzenlenen “Diksiyon-Hitabet-Güzel Konuşma” kursumuzun 6. haftada sona ermesi dolayısıyla öğrencimiz Elif Şahaner diksiyon kursunun kendilerine çok şey kattığını, kursu veren hocaları Merve Yürek’e ve dernek Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Bursiyer öğrencimiz Sevde Tuğba Ayhan hocamızın öz geçmişini okudu.
Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Hatice Ayden Hanım açılış konuşmasında katılımcılara ve konferans verecek olan Op. Dr. Mehmet Okuducu Bey’e hoş geldiniz dedi. Zaman ayırdığı, bilgi ve birikimlerini hemşehrileri ile paylaştığı için teşekkür etti ve kürsüye davet etti. Hocamızın her yaşta herkesi kapsayan harika sunumu katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi. Konferansın sonunda soru cevap bölümünde hocam soruları cevaplandırdı.
Sunum sonunda Dernek Başkanı olarak konuşmacı hocamıza teşekkür ettim. Onursal Başkanımız Osman Deveci ‘yi, 2015/2017 Dönemi Dernek Başkanı Mehmet Papak’ı, Dernek Başkan Yardımcısı Hatice Ayden’i kürsüye davet ederek birlikte hocamızın plaketini takdim ettik. Yönetim Kurulumuz ve katılımcı üyelerimizle birlikte günün anısına fotoğraf çekildi.
Konferans sonrası; köy böreği, baklava ve ayran ikramı değerli hocamız Op.Dr. Mehmet Okuducu tarafından karşılandı. Hocama bu ikramından dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Yemek duasının ardından bursiyelerimizin Aralık ayı bursları veridi. Derneğimizde bir “Ayın Konuşmacısı “programı böylece sona erdi.
Toplantı sonrası hocamın derneğimize mesajını sizlerle paylaşmak istiyorum. “Bu güzel ve samimi karşılama, ilgi ve alakanız için değerli hemşehrilerime sizin aracılığı ile teşekkür ederim.”
(Haftaya Öbezite Sunumdan Özetler)

Çağdaş Develi Gazetesi, 29 Aralık 2017, Sayfa 7

Share
996 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SEYRANİ’NİN DÜŞÜNCE DÜNYASI

  29 Temmuz 2021 Köşe Yazarları

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Kültür Yayınları Edebiyat dizisinin 172. kitabı olarak Nisan 2021'de yayınlandı. Kitabın ilk sayfalarında yazarlarımız Muammer Yılmaz ve Kadir Özdamarlar'ın özgeçmişlerine ve yayınlanan kitaplarına yer verilmiş. Değerli Kadir ağabeyime kitabını gönderdiği için teşekkür ederim. Seyrani ile ilgili çok kitap okudum ama bu kitap Seyrani'yi tanıyıp anlamaya çalışan okurlar için çok güzel bir çalışma olmuş. Yazarlarımızı kutlarım. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç'ın “takdim” yazısı ile kitap deva...
 • DÜNYA ARKADAŞLIK GÜNÜ

  29 Temmuz 2021 Köşe Yazarları

  “Dünya Arkadaşlık Günü”, belki bir çoğumuzun yeni bildiği bir gündür. Her sene arkadaşlık ve dostluk adında kutlanan özel gün, dünyadaki dostluğu ve arkadaşlığı kutlamak için ayrılan bir gündür. Bazı ülkelerde uzunca zamandır kutlanırken, “Dünya Arkadaşlık Günü”, 2011 yılından beri diğer birçok ülkede de kutlanmaya başlanmıştır. “Dünya Arkadaşlık Günü” ya da “Dünya Dostluk Günü” ilk defa 30 Temmuz 1958 tarihinde önerilmiştir. Bunun sebebi Güney Amerika ülkelerinde özellikle Paraguay'da uzun zamandır yapıldığı gözlemlenmiştir. Birleşmiş Milletl...
 • Çocukluğumda Develi’de Kurban Bayramları

  23 Temmuz 2021 Köşe Yazarları

  Bir başkaydı çocukluğumuzun bayramları. Gurbetten akın akın insanlar gelirdi, özlem vardı, hasret vardı, arkadaşlık, dostluk vardı. Yıllardır ayrı kalanlar buluşur, hatıralar canlanır, özlemler biterdi. Mesafeler kısaldı özlem ve hasret azaldı. Her Kurban Bayramında Develi'ye giderdik. O zamanlar annem ve babam hayattaydı. Kurbanı Develi'de kesmek adet olmuştu. En az yirminin üzerinde çoluk çocuk düğüncü usulü kadınlar bir odada, erkekler bir odada haremlik selamlık kalırdık evimizde. Buna rağmen odalara sığmaz akrabalarda yatıya giderdik. ...
 • DÜNYA HAMAK GÜNÜ

  23 Temmuz 2021 Köşe Yazarları

  Dünyada kutlanan ilginç günlerden bir tanesi de “Hamak Günüdür”. Hamak, iki ağaç ya da ahşap direk arasına iki ucundan asılarak kurulan, içinde uzanıp sallanarak keyif amaçlı yatılan, ağdan ya da bezden yapılmış bir tür salıncak yataktır. Ayrıca gemilerde personelin yatması için kullanılan, kalın brandadan yapılan asma yataktır. Şöyle düşünelim. Temmuz ayı ortası, güneş yakıyor, gölgede ve serin bir yerde hamakta dinlenmeyi düşünelim. Hamak Günü tam olarak bunların keyfini çıkarmayı amaçlamaktadır. Hamağınız kumaş, halat ya da örgüden yapılmış...