logo

ÇAĞIN HASTALIĞI (OBEZİTE) OP. DR. MEHMET OKUDUCU (1)

 

İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimizin Kadıköy’deki merkezinde “Ayın Konuşmacısı” programında hemşehrimiz, Op. Dr. Mehmet Okuducu konuk oldu. “ Çağın Hastalığı Obezite” konulu bir konferans verdi. 23.12.2017 tarihinde dernek merkezimizdeki etkinliğimiz sunucu, bursiyer yüksek lisans tez dönemi öğrencimiz, Merve Yürek programa iştirak eden katılımcıları ve üyeleri takdim etti. Hoş geldiniz konuşmasıyla program başladı.
Yeni bursiyer öğrencilerimiz için düzenlenen “Diksiyon-Hitabet-Güzel Konuşma” kursumuzun 6. haftada sona ermesi dolayısıyla öğrencimiz Elif Şahaner diksiyon kursunun kendilerine çok şey kattığını, kursu veren hocaları Merve Yürek’e ve dernek Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Bursiyer öğrencimiz Sevde Tuğba Ayhan hocamızın öz geçmişini okudu.
Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Hatice Ayden Hanım açılış konuşmasında katılımcılara ve konferans verecek olan Op. Dr. Mehmet Okuducu Bey’e hoş geldiniz dedi. Zaman ayırdığı, bilgi ve birikimlerini hemşehrileri ile paylaştığı için teşekkür etti ve kürsüye davet etti. Hocamızın her yaşta herkesi kapsayan harika sunumu katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi. Konferansın sonunda soru cevap bölümünde hocam soruları cevaplandırdı.
Sunum sonunda Dernek Başkanı olarak konuşmacı hocamıza teşekkür ettim. Onursal Başkanımız Osman Deveci ‘yi, 2015/2017 Dönemi Dernek Başkanı Mehmet Papak’ı, Dernek Başkan Yardımcısı Hatice Ayden’i kürsüye davet ederek birlikte hocamızın plaketini takdim ettik. Yönetim Kurulumuz ve katılımcı üyelerimizle birlikte günün anısına fotoğraf çekildi.
Konferans sonrası; köy böreği, baklava ve ayran ikramı değerli hocamız Op.Dr. Mehmet Okuducu tarafından karşılandı. Hocama bu ikramından dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Yemek duasının ardından bursiyelerimizin Aralık ayı bursları veridi. Derneğimizde bir “Ayın Konuşmacısı “programı böylece sona erdi.
Toplantı sonrası hocamın derneğimize mesajını sizlerle paylaşmak istiyorum. “Bu güzel ve samimi karşılama, ilgi ve alakanız için değerli hemşehrilerime sizin aracılığı ile teşekkür ederim.”
(Haftaya Öbezite Sunumdan Özetler)

Çağdaş Develi Gazetesi, 29 Aralık 2017, Sayfa 7

Share
854 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Farkına Varmadan Yaşadıklarımız

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Ne kadar kıymetliymiş, denizin dalgalarını, gökyüzünün maviliğini izlemek. Ne kadar kıymetliymiş, sevdiklerine sarılabilmek, öpebilmek, onları ziyaret edebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, yağan yağmurda ıslanabilmek, rüzgârın kokusunu çekebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, sokaklarda, caddelerde gezinmek, amaçsızca yürümek. Ne kadar kıymetliymiş, korkmadan, tedirgin olmadan markete, alışverişe, pazara gidebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, kafeye, pastaneye, çay bahçesine oturup, bir çay kahve içebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, öksürebilmek, hapşırab...
 • Dolmuşculara Bir Çift Lafım Var!

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  65.000 Nüfuslu bir ilçede yaşıyoruz. Dolmuşçular bisiklet projesine itiraz ediyormuş ekmek kapılarına engel olur diye. Ben de şunu demek istiyorum dolmuşçuların ekmek kapısına engel oluyor diye özel araç kullanımını mı yasaklayalım ? Yok böyle bir dünya! 65.000 nüfuslu ilçede 30.000 araç var ve trafik sorunu var. Bu sorun gitgide artıyor. Bu sorunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz? 65.000 nüfuslu ilçede bisiklet kullanımı ne kadar etkiler ekmek kapısını. Neden alternatif ulaşım aracı hakkı verilmesin insanlara. Sadece dolmuşa bineceksiniz baş...
 • KARA VEYA EFSANE CUMA

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Kara Cuma ismini son yıllarda adını sıklıkla duymaktayız. Kara Cuma, adından da kolayca anlaşılabildiği gibi doğrudan ülkemiz kültürü ile ilgili özel günlerden biri olmadığını söyleyebiliriz. Öyleyse Kara Cuma (Black Friday) nedir? Kara Cuma, ABD'de başlayan ve Şükran Günü ile sıkı bağları bulunan bir gelenektir. Her yıl Kasım ayının dördüncü Perşembe gününde kutlanan Şükran Gününden sonraki Cuma günü, halk çarşı veya meydanlarda bulunan büyük mağazalara giderek alışveriş yapmaktadır. Bazı şirketler bu rutini kâra çevirmek ve daha çok ürün sat...
 • DEVELİ’DE İLK ÖĞRETİM KURUMLARI ve İLK ÖĞRETİM KADROSU-3

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Geçen hafta değerli eğitim tarihçimiz Prof.Dr.Yahya Akyüz'ün yazdığı Kız İlkokulları Tarihi Gelişimi hakkındaki mükemmel bir yazısından faydalanmış ve kısaltılarak sizlere derli toplu bir bilgi vermeye çalışmıştım. ”Eğitim Tarihçimiz” dedim, çünkü birde aynı isim ve soyadını taşıyan A.Ü.DTCF. Yeni Türk Edebiyatı öğretim üyelerinden Prof.Dr.Kenan Akyüz vardır ve benimde hocalarımdandır.” Modern okulculuğa, azınlıklar ile misyonerler bizde daha erken dönemlerde başlamışlardı. Hatta matbaalarıyla beraber ! Öyle ki, modern yetim haneler, iptid...