logo

Bunlarda Vefa Yok

1566

Sevgili Okurlar!
Terör ve anarşi bir ülke için, bir millet için en büyük felakettir. Çünkü terör, sosyal ve milli vicdanı tahrip eder.
Terörist bireysel egoizm adına hareket ederek ortalığı yakıp yıkar. Sonuçta ne toplum düzeni, ne disiplin kalır.
Teröristin tek amacı vardır.
O da,birbirine kenetlenmiş toplumu parçalamak ve bölmektir.
Bilindiği üzere ayrılıkçı terör örgütleri içinde en güçlü ve planlı olanı PKK’dır. Bu örgüt üyelerinin ekseriyeti,Güneydoğu Anadolu’daki ağaların zulmü altında ezilmiş, aç ve yoksul, ailelerinden kopmuş, benliğini kaybetmiş, en alt toplumsal sınıftan oluşmuştur.
Örgütün amacı Kürt ırkçılığı yaparak, ayrılık tohumları ekerek, Türk – Kürt çatışmasını çıkararak milletimizi parçalamak ve bölmektir. Türk kimliğine, Türk milletine ve Türk Devletine karşı olan bu örgüt ve yandaşları ulusal değerlerimizi ve milli birlik ve bütünlüğümüzü de tahrip ederek Kürt devletini kurmayı hedeflemektedir.
Tarih bize göstermiştir ki, bunlara hangi haklar verilirse verilsin, hangi siyasal ve sosyal imkânlar sağlanırsa sağlansın bunlar Türk milletine ve Türk devletine karşı vefa göstermemişler ve sürekli isyanlar ve başkaldırmalarla Devletimizi parçalamaya kalkışmışlardır.
Nitekim devletimizin son yıllarda idari, siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların çözümünde gösterdiği iyi niyet katliamla karşılık bulmuş, askerlerimiz, polislerimiz ve insanlarımız haince ve zalimce saldırılar sonucunca şehit edilmiştir.
Ne acıdır ki bu teröristlerin yüreğinde insanlık adına hoşgörüye, merhamete, dine, imana, vicdana dair tek satıra rastlamak mümkün değildir. Çünkü bunların içi, dışı öfke, korku, kıskançlık, kin, hırs ve şiddet yüklüdür.
Milletimizin oluşumundan itibaren, fikri olgunluktan, insanın erişebileceği manevi mertebelerden geçerek yurt topraklarını, milletin bireylerini sevgi ve aşk atmosferinde kaynaştıran vatanımızı maalesef bu şiddet yüklü teröristler kavganın, şiddetin merkezi haline getirmek istiyorlar.
Milletimize düşen görev ise, toplum ve milletin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını isteyen bu zalim düşmana karşı bütünleşerek, kenetlenerek birliğimizi, dirliğimizi korumak olmalıdır.

Share
795 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA HİJYEN GÜNÜ

  15 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde temizlik önlemleri anlamında kullanılan hijyen, aslında Yunan Tanrıçası Hygeia adlı tanrıçadan gelmektedir. Hygeia, Yunan ve Roma mitolojisinde geçmekte olup, tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. İnsanlar, Bergama'daki Asclepius Tapınağı gibi tapınaklarda babası Asclepius'tan ve Hygeia'dan sağlık dilemişlerdir. Dünyanın ilk Hijyen Günü, Avrupa Hijyen Konseyi ve Türk ...
 • STATİK ELEKTRİK GÜNÜ

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Mutlaka hepimizin başına elektrik çarpması defalarca gelmiştir. Hiç beklemediğimiz birisine ya da bir yere dokunduğumuzda bir anda elektrik çarpması hissi yaşarız. Günlük hayatımızda biriyle tokalaştığımızda, arabadan inip kapı kolunu tuttuğumuzda, bir yüzeye dokunduğumuzda veya parkta plastik kaydıraktan kaymış bir çocuğa dokunduğumuzda ortaya çıkan karıncalanma hissi, statik elektriğin etkisinden kaynaklanmaktadır. Hatta aradaki akım geçişi sırasında oluşan kıvılcım gözle görülebilir ve çıtırtı şeklinde ses duyabiliriz. Bu akım geçici bazı k...
 • TARİHÎ KARTPOSTALLAR ve DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ – 2

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Geçen haftaki yazımızda tarihî kartpostalların politika ve vatan müdafasındaki yeri konusunda bilgi vermiş ve bu konuda kartpostalların önemine değinmiştim. Bir okuyucumuzun ricası üzerine konuyu biraz daha zenginleştirmemiz gerektiğini görmüştük. Bu vesile ile yeniden arşivime inme ihtiyacı doğmuş ve altı kare kartvizit üzerinde durmayı uygun gördüğümü belirtmek isterim. Tarihte gördük ki bir yerde askerin yoksa orası senin değildir. Osmanlı devleti 350 yıldır elinde tuttuğu Rumeli'yi vasıfsız ve cahil politikacı ve subaylarımız sayesinde on ...
 • Eski Develi’de Örf ve Adetlerimiz

  01 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Örf ve adetler çok eski zamanlardan beri toplum içinde kabul görmüş yazısız kurallardır. Halk dilinde gelenek ve görenek olarak da bilinen bu kavramlar, yaşadığı toplumun özelliklerini yansıtır. Kadim Develi kültürü zaman içerisinde birçok değişime uğramıştır. Develi’de asırlardır devam eden ve hala yaşayan birçok gelenek görenek bulunmaktadır. Gelenekler ve onun oluşturduğu kültür, toplumu bir arada sağlam tutan ögelerdir. Develi’de eskiden herkes birbirini tanır, bir ailenin fertleri gibi herkes birbirini koruyup kollardı. Dayanışma ruhu çok...