logo

Bunlarda Vefa Yok

1566

Sevgili Okurlar!
Terör ve anarşi bir ülke için, bir millet için en büyük felakettir. Çünkü terör, sosyal ve milli vicdanı tahrip eder.
Terörist bireysel egoizm adına hareket ederek ortalığı yakıp yıkar. Sonuçta ne toplum düzeni, ne disiplin kalır.
Teröristin tek amacı vardır.
O da,birbirine kenetlenmiş toplumu parçalamak ve bölmektir.
Bilindiği üzere ayrılıkçı terör örgütleri içinde en güçlü ve planlı olanı PKK’dır. Bu örgüt üyelerinin ekseriyeti,Güneydoğu Anadolu’daki ağaların zulmü altında ezilmiş, aç ve yoksul, ailelerinden kopmuş, benliğini kaybetmiş, en alt toplumsal sınıftan oluşmuştur.
Örgütün amacı Kürt ırkçılığı yaparak, ayrılık tohumları ekerek, Türk – Kürt çatışmasını çıkararak milletimizi parçalamak ve bölmektir. Türk kimliğine, Türk milletine ve Türk Devletine karşı olan bu örgüt ve yandaşları ulusal değerlerimizi ve milli birlik ve bütünlüğümüzü de tahrip ederek Kürt devletini kurmayı hedeflemektedir.
Tarih bize göstermiştir ki, bunlara hangi haklar verilirse verilsin, hangi siyasal ve sosyal imkânlar sağlanırsa sağlansın bunlar Türk milletine ve Türk devletine karşı vefa göstermemişler ve sürekli isyanlar ve başkaldırmalarla Devletimizi parçalamaya kalkışmışlardır.
Nitekim devletimizin son yıllarda idari, siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların çözümünde gösterdiği iyi niyet katliamla karşılık bulmuş, askerlerimiz, polislerimiz ve insanlarımız haince ve zalimce saldırılar sonucunca şehit edilmiştir.
Ne acıdır ki bu teröristlerin yüreğinde insanlık adına hoşgörüye, merhamete, dine, imana, vicdana dair tek satıra rastlamak mümkün değildir. Çünkü bunların içi, dışı öfke, korku, kıskançlık, kin, hırs ve şiddet yüklüdür.
Milletimizin oluşumundan itibaren, fikri olgunluktan, insanın erişebileceği manevi mertebelerden geçerek yurt topraklarını, milletin bireylerini sevgi ve aşk atmosferinde kaynaştıran vatanımızı maalesef bu şiddet yüklü teröristler kavganın, şiddetin merkezi haline getirmek istiyorlar.
Milletimize düşen görev ise, toplum ve milletin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını isteyen bu zalim düşmana karşı bütünleşerek, kenetlenerek birliğimizi, dirliğimizi korumak olmalıdır.

Share
757 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...