logo

BU BİR TİYATROMU, YOKSA BİR PROVAMIYDI?

 

(15 Temmuz 2016 tarihindeki Hain darbe kalkışmasının akabinde yazdığım bir makalem) 15 Temmuz Diriliş Destanının 2.yıldönümü dolayısıyla bir kez daha paylaşıyorum.
Bu darbe teşebbüsünün daha büyük etabı gelecekmiş. 15 Temmuz Darbeye kalkışma bir tiyatroymuş. Vatan sevdalısı bir arkadaşım şöyle cevap verdi. Asıl tiyatro provasını halk yaptı, bir daha darbeye teşebbüs ederlerse misli ile görecekler. Tiyatro olduğunu iddia edenler 247 şehit, 2191 yaralı vatan evladını görmüyor. F-16’ların, taarruz helikopterlerinin, tankların Özel Harekât Merkezini, Emniyet Müdürlüğünü, Gazi TBMM’yi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin bombalamasını duymuyor. Cumhurbaşkanımıza yapılan suikast teşebbüsünü, Halkına ateş açan asker üniforması giymiş vatan hainlerini tanımıyor.
Mağlup olan güreşçi, güreşe doymazmış. Her şeyi hesap ettiler fakat halkı unuttular. M. Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Mevzubahis olan vatan ise, gerisi teferruattır” sözü bugünler için söylenmiş. Türk Halkı birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı vererek meydanlara indi.
Türk Halkı, gündüz işte gece meydanlarda demokrasiye, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıktı. Kuran-ı Kerimler okundu, dualar edildi, bu kanlı kalkışma telin edildi. Vatan için ölümü göze alan insanlar oldukça bu tür girişimler sonuçsuz kalacaktır. Onların bir hesabı varsa, yaratanın da bir hesabı vardır.
“Biz bir kere harbe tutuştuk mu, atlarımızın ayağının altındaki nalları düşünürüzde ölümü bir an bile hatırımıza getirmeyiz” diyen ecdadın torunlarıyız. Mazisi şanla şerefle dolu milletimiz “İkinci İstiklal Mücadelesi’nden bir kez daha galip çıktı ve destan yazdı.
Dost bildiğimiz dünya ülkelerinden bir kaçı dışında diğerleri bu darbenin izlerini görmek istemedi. Kuru bir kınama dışında bir şey yapmayıp, utanmadan iyilerin kaybettiğini, kötülerin kazandığını söylediler.
Halkımızı, emniyet kuvvetlerimizi şehit eden vatan hainleri, vatanın bölünmesi, devletin yok olması için bu kalkışmayı yapan vatan hainleri idam edilmelidir. İdam edilmezse yıllar sonra bu yaptıkları unutulacak beş on sene hapis yattıktan sonra aramıza tekrar dönecekler. Avrupa birliğinden çıkma pahasına halkın yüzde yetmiş beşinin idam mesajını “Gazi Meclis” dikkate almalıdır. Bize bu Türk düşmanlarından dost olmaz. Yılar önce vatan sevdalısı bir siyasetçinin dediği gibi “İslam birliği kurulmalı ve bu birliğin lideri Türkiye olmalıdır.”
Amaçları Türkiye’nin gelişmesini ve zenginleşmesini önlemektir. Bu ikiyüzlü devletlerin gayesi; Orta Doğu’da söz sahibi olmak, silah satmak, petrollerine el koyarak, Müslümanları, Müslümanlara kırdırmaktır. Yeni Terör örgütleri kurdurarak dünyanın huzur ve refahını bozmak en büyük emelleridir. Süper güç olup dünyayı yönetmek en büyük amaçlarıdır. Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere kısaca, batı ülkeleri bizim dostumuz değildir.
Dünya beşten büyüktür, “One Minute” dersen, 70 sente muhtaç iken İMF’ ye borç verecek duruma gelirsen, Dünya’nın, 18. büyük ekonomisine girersen, Türkiye’de otoyollar, Avaraysa Tüneli, Marmaray, 3. Köprüyü (Sultan Gazi Köprüsü’nü) yaparsan, Dünya’nın en büyük hava alanını, kendi topunu, tüfeğini, yüzde yüz yerli T-29 ATAK helikopterini yapıp,30 adet Pakistan’a satarsan, yerli insansız hava aracını, elektrikli otomobilini, TANAP’ı, (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nı) açarsan, Kanal İstanbul’u yapar gemileri kanaldan geçirirsen hedeftesin. Asıl gayeleri ne AKPARTİ nede ERDOĞAN’dır, Asıl hedefleri TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ ni yok etmektir.
Sahipsiz olan vatanın batması haktır.
Sen sahip oldukça bu vatan batmayacaktır. M. Akif ERSOY

Share
1.062 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “KAYSERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGAHLARI” ve HALİM DEMİR HİDAYETOĞLU

  23 Ekim 2020 Köşe Yazarları, Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar

  Kayseri ve bağlı mahallelere ait sporlar ve kulüpler hakkında bilgiler çok zayıftır. Hele bu konuda bilimsel çalışmalar ve hatıra kitapları maalesef sayılıdır. Bir ara Develi'de spor tarihi hakkında bir denemede bulunmak istemiştim. Develi'de, İlk defa resmen 19.04.1955 yılında kurulan kulüp Develi spor Kulübüdür. Fakat araştırmalarımız sırasında gördük ki 1933'te ilk defa kayak, boks, dağcılık, futbol hakkında girişimler belediye başkanımız Hadi Erdoğan zamanında ele alınmış fakat bu hayırlı girişimler ilgisizlikten yarıda kalmıştır. Bu günle...
 • Kod Adı Ozan Bir Kahramanlık Hikâyesi

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Mart ayıydı. Kara kış. Kuzey Irak'taydı. Haftanın kampını basmıştı. 35 bin askerle yürütülen Çelik Harekâtı'nın sonuna doğru, telsiz mesajı geldi. Cudi dağının Ballıkaya Köyü kırsalında 250 kişilik terörist grubu tespit edilmişti, Cemil Bayık ve Sakine Cansız da oradaydı. Hassas bir istihbarattı, kapsamlı harekât için vakit yoktu.Özel Kuvvetler Komutanı'ndan emir geldi, “sen git” denildi. Derhal Silopi'ye geçti, gece yarısı zifiri karanlıkta Cudi'ye sızdı, gün ışımadan Ballıkaya bölgesine ulaştı. Eksi 40 dereceydi. Her yer bembeyaz kar kap...
 • DEVELİ’DE KADININ YERİ

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Ne zamandır Develi'de kadının yeri konusunda bir yazı yazmak isterdim. Fakat belgesizlik ve fotoğraf gibi ciddi verilerin azlığı ile sözlü bilgilerin yetersizliği sebebiyle bu konuda maalesef satır aralarında verdiğimiz bilgiler dışında bir değerlendirmede bulunamadık!Yıllar önce “Develi'de Zaman, Mekan ve İnsan, Develi 2012” adlı eserimi hazırlarken 1950 yılında Develi CHP İlçe Teşkilatı'nın toplu bir resmi elime geçmişti. Doğrusu kadın zihniyetinin siyasi zeminde yer bulması çok hoşuma gitmişti. Bu hanımlarımızın kimler olduğunu belirtmek is...
 • DÜNYA POSTA GÜNÜ

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Haberleşme insanlar için bir ihtiyaçtır ve insanlık tarihi kadar eskidir. İnsanlar arasında başlayan haberleşme, devletlerin ortaya çıkmasıyla gelişmiş, gerek devletin kendi içinde ve gerekse diğer devletlerle tarihin her döneminde çeşitli şekillerde haberleşme sağlanmıştır. İnsanlık tarihinde dumanla başlayan haberleşme zamanla değişim ve gelişim göstererek yerini güvercinlere, ulaklara, postacılara, günümüzde ise e-postalara bırakmıştır. Posta, insanlığın göçebe yaşayıştan yerleşik topluma geçmesinde olduğu kadar medeniyetlerin gelişmesinde ...