logo

BU BİR TİYATROMU, YOKSA BİR PROVAMIYDI?

 

(15 Temmuz 2016 tarihindeki Hain darbe kalkışmasının akabinde yazdığım bir makalem) 15 Temmuz Diriliş Destanının 2.yıldönümü dolayısıyla bir kez daha paylaşıyorum.
Bu darbe teşebbüsünün daha büyük etabı gelecekmiş. 15 Temmuz Darbeye kalkışma bir tiyatroymuş. Vatan sevdalısı bir arkadaşım şöyle cevap verdi. Asıl tiyatro provasını halk yaptı, bir daha darbeye teşebbüs ederlerse misli ile görecekler. Tiyatro olduğunu iddia edenler 247 şehit, 2191 yaralı vatan evladını görmüyor. F-16’ların, taarruz helikopterlerinin, tankların Özel Harekât Merkezini, Emniyet Müdürlüğünü, Gazi TBMM’yi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin bombalamasını duymuyor. Cumhurbaşkanımıza yapılan suikast teşebbüsünü, Halkına ateş açan asker üniforması giymiş vatan hainlerini tanımıyor.
Mağlup olan güreşçi, güreşe doymazmış. Her şeyi hesap ettiler fakat halkı unuttular. M. Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Mevzubahis olan vatan ise, gerisi teferruattır” sözü bugünler için söylenmiş. Türk Halkı birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı vererek meydanlara indi.
Türk Halkı, gündüz işte gece meydanlarda demokrasiye, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıktı. Kuran-ı Kerimler okundu, dualar edildi, bu kanlı kalkışma telin edildi. Vatan için ölümü göze alan insanlar oldukça bu tür girişimler sonuçsuz kalacaktır. Onların bir hesabı varsa, yaratanın da bir hesabı vardır.
“Biz bir kere harbe tutuştuk mu, atlarımızın ayağının altındaki nalları düşünürüzde ölümü bir an bile hatırımıza getirmeyiz” diyen ecdadın torunlarıyız. Mazisi şanla şerefle dolu milletimiz “İkinci İstiklal Mücadelesi’nden bir kez daha galip çıktı ve destan yazdı.
Dost bildiğimiz dünya ülkelerinden bir kaçı dışında diğerleri bu darbenin izlerini görmek istemedi. Kuru bir kınama dışında bir şey yapmayıp, utanmadan iyilerin kaybettiğini, kötülerin kazandığını söylediler.
Halkımızı, emniyet kuvvetlerimizi şehit eden vatan hainleri, vatanın bölünmesi, devletin yok olması için bu kalkışmayı yapan vatan hainleri idam edilmelidir. İdam edilmezse yıllar sonra bu yaptıkları unutulacak beş on sene hapis yattıktan sonra aramıza tekrar dönecekler. Avrupa birliğinden çıkma pahasına halkın yüzde yetmiş beşinin idam mesajını “Gazi Meclis” dikkate almalıdır. Bize bu Türk düşmanlarından dost olmaz. Yılar önce vatan sevdalısı bir siyasetçinin dediği gibi “İslam birliği kurulmalı ve bu birliğin lideri Türkiye olmalıdır.”
Amaçları Türkiye’nin gelişmesini ve zenginleşmesini önlemektir. Bu ikiyüzlü devletlerin gayesi; Orta Doğu’da söz sahibi olmak, silah satmak, petrollerine el koyarak, Müslümanları, Müslümanlara kırdırmaktır. Yeni Terör örgütleri kurdurarak dünyanın huzur ve refahını bozmak en büyük emelleridir. Süper güç olup dünyayı yönetmek en büyük amaçlarıdır. Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere kısaca, batı ülkeleri bizim dostumuz değildir.
Dünya beşten büyüktür, “One Minute” dersen, 70 sente muhtaç iken İMF’ ye borç verecek duruma gelirsen, Dünya’nın, 18. büyük ekonomisine girersen, Türkiye’de otoyollar, Avaraysa Tüneli, Marmaray, 3. Köprüyü (Sultan Gazi Köprüsü’nü) yaparsan, Dünya’nın en büyük hava alanını, kendi topunu, tüfeğini, yüzde yüz yerli T-29 ATAK helikopterini yapıp,30 adet Pakistan’a satarsan, yerli insansız hava aracını, elektrikli otomobilini, TANAP’ı, (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nı) açarsan, Kanal İstanbul’u yapar gemileri kanaldan geçirirsen hedeftesin. Asıl gayeleri ne AKPARTİ nede ERDOĞAN’dır, Asıl hedefleri TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ ni yok etmektir.
Sahipsiz olan vatanın batması haktır.
Sen sahip oldukça bu vatan batmayacaktır. M. Akif ERSOY

Share
1.318 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İŞYERİNİN DEVRİ HALİNDE İŞ SÖZLEŞMELERİNİN DURUMU

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İşçi işveren ilişkisinin önemli ölçüde korunması, geçerli ya da haklı bir neden olmaksızın sona erdirilememesi ve işçinin gelirinde sürekliliğin sağlanması modern iş hukukunun en temel gayelerinden birini oluşturur. İş hukukunun bu temel gayesini tehlikeye sokan en önemli nedenlerden biri işyerinin devir yoluyla bir işverenden başka bir işverene geçmesidir. İşyeri devri başta satım sözleşmesi olmak üzere, işyerinin kiralanması, intifa hakkının kurulması vb. yollarla devretme, işverenin ölümü, işyerinin özelleştirilmesi ya da devletleştirilmesi,...
 • REKABET NEDEN ÖNEMLİDİR?

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Rekabet, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan rekabet kelimesi uzun yıllardan beri dilimizdedir. Rekabet, üstünlük sağlama amacı ile rakiplere karşı yürütülen yarışma etkinliklerinin bütünüdür. Bu terim işletmecilik, iktisat, çevrebilim, spor ve sanat dallarını da içeren alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Rekabet iki ya da daha çok güç, kuruluş, işletme, sistem, birey ya da grup arasında yer alabilmektedir. Diğer bir ifadeyle rekabet, hırs, başarma...
 • Gurbette Yıllar 2

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Gurbette Yıllar 2 (Birfâni Tornacı Ömer) İlçemiz Bakırdağı Mahallesi sakinlerinden ve “Birfâni Tornacı Ömer” mahlasıyla bilinen Ömer Develioğlu’nun ikinci şiir kitabı olan “Gurbette Yıllar 2” şiir kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları arasında çıktı. Başkanımız Mehmet Cabbar’a, Kültür Müdürü Ali Orhan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kitabın Önsözünden: Köklü bir edebiyat gelenek ve birikimimiz içerisinde şiirin ayrı bir yeri vardır. Millet olarak da şiire ayrı bir önem vermişizdir. Derviş Osman, Âşık Seyrani, Ali Celalettin, A...
 • Süphan Dağı Efsanesi

  19 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Doğu’nun uzun kış gecelerinde nenemi dinlemeye bayılırdım.  Siyabend ile Hace’nin hikâyesi, Süphan Dağı’nda geçiyordu. Zozan (yayla) nenem anlatırken bende gözümün önünde Süphan Dağı olayını yeniden yaşıyordum. Nasıl unuturum Siyabend’in parmak ısırtan kahramanlığını? Ve göz yaşartan hikâyesini. Süphan Dağı eteklerinde yaşayan bir yiğittir. Yoksul bir köylüdür. Zayıf ve cılız delikanlıdır. Bu nedenle ona Kürtçede “ipin gölgesi”anlamına gelen Siyabend adı verilir. Annesi, babası, kardeşi yoktur. Amcasının sürülerine çobanlık yapar. Her gün S...