logo

BU BİR TİYATROMU, YOKSA BİR PROVAMIYDI?

 

(15 Temmuz 2016 tarihindeki Hain darbe kalkışmasının akabinde yazdığım bir makalem) 15 Temmuz Diriliş Destanının 2.yıldönümü dolayısıyla bir kez daha paylaşıyorum.
Bu darbe teşebbüsünün daha büyük etabı gelecekmiş. 15 Temmuz Darbeye kalkışma bir tiyatroymuş. Vatan sevdalısı bir arkadaşım şöyle cevap verdi. Asıl tiyatro provasını halk yaptı, bir daha darbeye teşebbüs ederlerse misli ile görecekler. Tiyatro olduğunu iddia edenler 247 şehit, 2191 yaralı vatan evladını görmüyor. F-16’ların, taarruz helikopterlerinin, tankların Özel Harekât Merkezini, Emniyet Müdürlüğünü, Gazi TBMM’yi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin bombalamasını duymuyor. Cumhurbaşkanımıza yapılan suikast teşebbüsünü, Halkına ateş açan asker üniforması giymiş vatan hainlerini tanımıyor.
Mağlup olan güreşçi, güreşe doymazmış. Her şeyi hesap ettiler fakat halkı unuttular. M. Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Mevzubahis olan vatan ise, gerisi teferruattır” sözü bugünler için söylenmiş. Türk Halkı birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı vererek meydanlara indi.
Türk Halkı, gündüz işte gece meydanlarda demokrasiye, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıktı. Kuran-ı Kerimler okundu, dualar edildi, bu kanlı kalkışma telin edildi. Vatan için ölümü göze alan insanlar oldukça bu tür girişimler sonuçsuz kalacaktır. Onların bir hesabı varsa, yaratanın da bir hesabı vardır.
“Biz bir kere harbe tutuştuk mu, atlarımızın ayağının altındaki nalları düşünürüzde ölümü bir an bile hatırımıza getirmeyiz” diyen ecdadın torunlarıyız. Mazisi şanla şerefle dolu milletimiz “İkinci İstiklal Mücadelesi’nden bir kez daha galip çıktı ve destan yazdı.
Dost bildiğimiz dünya ülkelerinden bir kaçı dışında diğerleri bu darbenin izlerini görmek istemedi. Kuru bir kınama dışında bir şey yapmayıp, utanmadan iyilerin kaybettiğini, kötülerin kazandığını söylediler.
Halkımızı, emniyet kuvvetlerimizi şehit eden vatan hainleri, vatanın bölünmesi, devletin yok olması için bu kalkışmayı yapan vatan hainleri idam edilmelidir. İdam edilmezse yıllar sonra bu yaptıkları unutulacak beş on sene hapis yattıktan sonra aramıza tekrar dönecekler. Avrupa birliğinden çıkma pahasına halkın yüzde yetmiş beşinin idam mesajını “Gazi Meclis” dikkate almalıdır. Bize bu Türk düşmanlarından dost olmaz. Yılar önce vatan sevdalısı bir siyasetçinin dediği gibi “İslam birliği kurulmalı ve bu birliğin lideri Türkiye olmalıdır.”
Amaçları Türkiye’nin gelişmesini ve zenginleşmesini önlemektir. Bu ikiyüzlü devletlerin gayesi; Orta Doğu’da söz sahibi olmak, silah satmak, petrollerine el koyarak, Müslümanları, Müslümanlara kırdırmaktır. Yeni Terör örgütleri kurdurarak dünyanın huzur ve refahını bozmak en büyük emelleridir. Süper güç olup dünyayı yönetmek en büyük amaçlarıdır. Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere kısaca, batı ülkeleri bizim dostumuz değildir.
Dünya beşten büyüktür, “One Minute” dersen, 70 sente muhtaç iken İMF’ ye borç verecek duruma gelirsen, Dünya’nın, 18. büyük ekonomisine girersen, Türkiye’de otoyollar, Avaraysa Tüneli, Marmaray, 3. Köprüyü (Sultan Gazi Köprüsü’nü) yaparsan, Dünya’nın en büyük hava alanını, kendi topunu, tüfeğini, yüzde yüz yerli T-29 ATAK helikopterini yapıp,30 adet Pakistan’a satarsan, yerli insansız hava aracını, elektrikli otomobilini, TANAP’ı, (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nı) açarsan, Kanal İstanbul’u yapar gemileri kanaldan geçirirsen hedeftesin. Asıl gayeleri ne AKPARTİ nede ERDOĞAN’dır, Asıl hedefleri TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ ni yok etmektir.
Sahipsiz olan vatanın batması haktır.
Sen sahip oldukça bu vatan batmayacaktır. M. Akif ERSOY

Share
1.146 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİLGİ NEDİR?

  23 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  İnsan, araştırma ve öğrenme içgüdüsünü gidermek, hayatını sürdürebilmek, sayısız ihtiyaçlarını karşılamak ve geleceğini güvence altına almak için öğrenmek, kısaca her şey hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyacı vardır. Bilgi öyle geniş bir kavramdır ki tanımlamaya güç yetmez. Çünkü bilgi sonsuzdur ve her şeydir. Sözlük anlamıyla BİLGİ, öğrenme, araştırma ve gözlem yoluyla elde edilen her türlü gerçek, malumat ve kavrayışın tümüdür. Bilgi, içinde yaşadığımız dünyayı ve olayları yorumlamak ve yönetmek için uyguladığımız bir dizi anlayış, kavrayı...
 • DEVELİZADELERDEN BİR BİLİM ADAMI : ALİ RIZA EFENDİ (1853-1913)

  23 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Osmanlı saray eğitim sistemlerinden biri de Huzur dersleridir. Padişahlarımızın başkanlığında ,yüzün üzerinde ulemanın katıldığı “Huzur Dersleri” çok önemlidir.. Bu konuda, yine bu sütunlarda (Çağdaş Develi Gaz.14.05.2019) tarihinde bir yazımız yayınlanmıştı. Bazı bölümleri tekrar etmekte fayda görüyoruz:” Osmanlı sarayında eğitim konusunda en önemli konulardan ”Huzur Dersleri” ve “ Enderun Mektebi” dir. Huzur derslerinin temel amacı, Osmanlı hükümdarının başkanlığında toplana 100-120 kadar seçkin din adamıyla yapılan Kur’an tefsirleri, yo...
 • Mustafa Akdoğan Amca’nın Anısına

  19 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Demokrat Develi Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Akdoğan 2.2.1955 Çarşamba Günü Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Akdoğan'a tanrıdan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı dileriz… Demokrat Develi Gazetesi Develi Lisesi Yatılı 5.Sınıf Öğrencilerinin Taziyesi; Değerli arkadaşımız Ahmet Akdoğan'ın babası Demokrat Develi Gazetesi'nin sahibi Meclisi Umumi Azası Mustafa Akdoğan'ın ansızın vefatı üzerine duyduğumuz teessürlerimizi bildirir kederli ailesine baş sağlığı diler, acılarını paylaşırız. Diye 2.2.1955'te çıkan gazete ile duyurulmuş. 66 yıl ö...
 • DÜNYA PİL GÜNÜ

  19 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine doğrudan dönüştürerek, bünyesinde depolayan cihazlara PİL denir. Çoğunlukla aynı kimyasal yapıya ölçülere ve elektrik kapasitelerine sahip piller, tek tek bir araya getirilerek pil grupları oluşturulabilir ve bunlara kısaca BATARYA denilmektedir. Pilin tarihi milattan sonra erken yüzyıllara kadar dayanmaktadır. Bu döneme ait, pişmiş toprak kap içinde bakır tabaka ile çevrelenmiş demir bir çubuk bulunan sözde Bağdat Pili denilen kalıntılar bulunmuştur. Pillerin asıl gelişimi ise Alessandro Volta ile başlamı...