logo

BU BİR TİYATROMU, YOKSA BİR PROVAMIYDI?

 

(15 Temmuz 2016 tarihindeki Hain darbe kalkışmasının akabinde yazdığım bir makalem) 15 Temmuz Diriliş Destanının 2.yıldönümü dolayısıyla bir kez daha paylaşıyorum.
Bu darbe teşebbüsünün daha büyük etabı gelecekmiş. 15 Temmuz Darbeye kalkışma bir tiyatroymuş. Vatan sevdalısı bir arkadaşım şöyle cevap verdi. Asıl tiyatro provasını halk yaptı, bir daha darbeye teşebbüs ederlerse misli ile görecekler. Tiyatro olduğunu iddia edenler 247 şehit, 2191 yaralı vatan evladını görmüyor. F-16’ların, taarruz helikopterlerinin, tankların Özel Harekât Merkezini, Emniyet Müdürlüğünü, Gazi TBMM’yi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin bombalamasını duymuyor. Cumhurbaşkanımıza yapılan suikast teşebbüsünü, Halkına ateş açan asker üniforması giymiş vatan hainlerini tanımıyor.
Mağlup olan güreşçi, güreşe doymazmış. Her şeyi hesap ettiler fakat halkı unuttular. M. Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Mevzubahis olan vatan ise, gerisi teferruattır” sözü bugünler için söylenmiş. Türk Halkı birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı vererek meydanlara indi.
Türk Halkı, gündüz işte gece meydanlarda demokrasiye, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıktı. Kuran-ı Kerimler okundu, dualar edildi, bu kanlı kalkışma telin edildi. Vatan için ölümü göze alan insanlar oldukça bu tür girişimler sonuçsuz kalacaktır. Onların bir hesabı varsa, yaratanın da bir hesabı vardır.
“Biz bir kere harbe tutuştuk mu, atlarımızın ayağının altındaki nalları düşünürüzde ölümü bir an bile hatırımıza getirmeyiz” diyen ecdadın torunlarıyız. Mazisi şanla şerefle dolu milletimiz “İkinci İstiklal Mücadelesi’nden bir kez daha galip çıktı ve destan yazdı.
Dost bildiğimiz dünya ülkelerinden bir kaçı dışında diğerleri bu darbenin izlerini görmek istemedi. Kuru bir kınama dışında bir şey yapmayıp, utanmadan iyilerin kaybettiğini, kötülerin kazandığını söylediler.
Halkımızı, emniyet kuvvetlerimizi şehit eden vatan hainleri, vatanın bölünmesi, devletin yok olması için bu kalkışmayı yapan vatan hainleri idam edilmelidir. İdam edilmezse yıllar sonra bu yaptıkları unutulacak beş on sene hapis yattıktan sonra aramıza tekrar dönecekler. Avrupa birliğinden çıkma pahasına halkın yüzde yetmiş beşinin idam mesajını “Gazi Meclis” dikkate almalıdır. Bize bu Türk düşmanlarından dost olmaz. Yılar önce vatan sevdalısı bir siyasetçinin dediği gibi “İslam birliği kurulmalı ve bu birliğin lideri Türkiye olmalıdır.”
Amaçları Türkiye’nin gelişmesini ve zenginleşmesini önlemektir. Bu ikiyüzlü devletlerin gayesi; Orta Doğu’da söz sahibi olmak, silah satmak, petrollerine el koyarak, Müslümanları, Müslümanlara kırdırmaktır. Yeni Terör örgütleri kurdurarak dünyanın huzur ve refahını bozmak en büyük emelleridir. Süper güç olup dünyayı yönetmek en büyük amaçlarıdır. Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere kısaca, batı ülkeleri bizim dostumuz değildir.
Dünya beşten büyüktür, “One Minute” dersen, 70 sente muhtaç iken İMF’ ye borç verecek duruma gelirsen, Dünya’nın, 18. büyük ekonomisine girersen, Türkiye’de otoyollar, Avaraysa Tüneli, Marmaray, 3. Köprüyü (Sultan Gazi Köprüsü’nü) yaparsan, Dünya’nın en büyük hava alanını, kendi topunu, tüfeğini, yüzde yüz yerli T-29 ATAK helikopterini yapıp,30 adet Pakistan’a satarsan, yerli insansız hava aracını, elektrikli otomobilini, TANAP’ı, (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nı) açarsan, Kanal İstanbul’u yapar gemileri kanaldan geçirirsen hedeftesin. Asıl gayeleri ne AKPARTİ nede ERDOĞAN’dır, Asıl hedefleri TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ ni yok etmektir.
Sahipsiz olan vatanın batması haktır.
Sen sahip oldukça bu vatan batmayacaktır. M. Akif ERSOY

Share
1.264 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bırak Söyliyeyim Dilimi Tutma

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Bu 5. eserimi, güzelliklere ait olan Sevgiyi, VECD haline getiren, şiir okumayı özellik ve güzellik bilen herkese ithaf ediyorum. Dülgeroğlu Sabit Şiir;Yücelere tırmanan bir fikrin, düşüncenin, tefekkürün mahsulü, güçlü ifadenin merkezdeki özüdür. Meselenin künhüne inip kısa-veciz bir beyanla kitap çapında ifadesi edebi duygunun ihtimamı, iktidarı, zirvesidir. Edebî anlatım da gerek olmaz beyan'a, Mısralar bin söz eder şiirden anlayana. Korkuttular sindirdiler milleti, Sardılar başına maraz illeti, Modern putçuluğu, şirki zilleti, Bı...
 • SU TASARRUFU GÜNÜ

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Küresel ısınma nedeniyle dünyadaki tatlı su kaynakları da giderek azalmaktadır. Artan insan nüfusu ve kentleşme daha fazla su ihtiyacı yaratmakta ve dünyanın ise bu kadar suyu bulunmamaktadır. Su tasarrufu, herkesin mutlaka bilincinde olması gereken hayati bir mesele haline gelmiştir. Su tasarrufu, kişisel temizlikte, konforumuzda ve ihtiyaçlarımızı karşılama yeterliliğinde herhangi bir azalma olmadan suyu verimli kullanmak, israf etmemektedir. Yani aynı işi daha az su kullanarak yapmaktadır. Meyve, sebze ve bitkilerin yetişmesinde, hayvanlar...
 • Mısırlı Aile’sinin Gelini Melek Öztürk ve Kızları Bilge ve Banu Öztürk

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Melek Öztürk hanım, merhum Ali Orhan Öztürk’ün eşidir. Özel İdare Memuru Ali Atlas ile Ev Hanımı Safiye Hanım’ın 3. çocukları olarak 2 Ekim 1942’de Sandıklı, Afyon’da dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokulu Sandıklı’da tamamladıktan sonra 1960 yılında İzmir Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1966 yılında Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve Van’ın Edremit Nahiyesi Sağlık Ocağı’nda göreve başladı. 24 Kasım 1967 Cuma günü Ali Orhan Öztürk Bey ile evlendi. Bu tarihten itibaren 1969 yılına kadar Malatya’da Sağlık Ocağı’nda, 1969 - 1970 yıllarınd...
 • TÜRKİYE SERBEST PARAŞÜTÇÜLER GÜNÜ

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Paraşütle atlama, genellikle hava araçlarından çıkış yapılarak boşlukta ve belirli bir yükseklikte de paraşüt açarak yavaş bir şekilde yere inilen bir aksiyon sporudur. Hava aracından çıkış ve paraşütün açılması arasındaki zaman “serbest düşüş” olarak adlandırılmaktadır. Birinci ve İkinci Dünya Savaşında, malzeme ve asker indirmek, uçakları arıza yapan pilotların yaşamlarını kurtarmak için sık sık kullanılmıştır. Askeri amaçla kullanılan paraşüt zaman içerisinde spor dalı halini almış olup, Türkiye’de de bu spora rağbet görmüştür. Bu spor özel...