logo

BODRUM GÜNDOĞAN’A DAMGASINI VURAN DEVELİLİ BİR PROFÖSÖR (2)

Gündoğan’da olduğumuzu öğrenince Av. Ahmet Özçay Ağabey bizleri ailece La LOCANTA ya akşam yemeğine davet etti. Ahmet Ağabeyin davetlileri arasında Küçükçekmece Kaymakamımız Harun Kaya, eşi ve çocukları da vardı. Ahmet Ağabey ve eşi Nilay Hanım, oğlu Olgun Bey ve gelini Rüzgâr Hanım ile güzel bir akşam yaşadık. Memleket sevdalısı mesleğinin zirvesine emin adımlarla ilerlemiş bu özel insanlarla birlikte olmak elbette onur ve gurur verici bir anı oldu.
Hocamın Gündoğan sahilindeki evi görülmeye değer. La LOCANTA: Özbek asıllı personeli ile özbek mantısı, çi böreği, zeytinyağlısı, ızgaralarıyla ve mevsim balıklarıyla çevrede isim yapmış bir lokanta. Gündoğan’a gelen hemşerilerimizin uğrak yeri. Hemşehrimiz Mustafa Solak ve Eşi Develi Lisesinden arkadaşım Buket Hanım, Muzaffer Aksu ve oğlu ile yine bir gün burada karşılaştık. Av. Ahmet Özçay ağabey ve eşi Nilay Hanım mekânın müdavimlerimden.
Gündoğan’da sahil boyunca sabah yürüyüşüne katılırsanız orada yaşayan birçok ünlü ile karşılaşabilirsiniz. Mehmet Barlas, Yavuz Donat, Güngör Uras, Özdem Sanberg, şarkıcı Özlem Tekin Gündoğan’da yaz tatilini geçirenlerden bir kaçı.
Hocam, Cennet Park Hotelin kurucusu, otel Gündoğan koyunda denize sıfır konumda, kırk dört odalı toplantıların ve düğünlerin yapıldığı nezih ve şirin bir yer.
Gündoğan koyuna damgasını vuran bir Develili profesör. Gündoğan sahilinde yürüyüş yolunda yer yer rastlayacağınız bir afişle karşılaşıyorsunuz. İnsanlar her sabah yürürken bu mesajı okuyor.
Herkes ve her yaş için… Her gün tempolu YÜRÜMEK, Kolay ve Yararlı Bir Spor. Yürürken SELAMLAŞMAK Barış ve Dostluk Simgesidir. Yürüyerek gençleşin, selamlaşarak güzelleşin.
Prof. Dr. Cavit Avcı
Hocamın evinin yanı bir açık hava müzesi sanki. Develide 1959 yılından kalan bir sürpriz ile karşılaştım. Dişçi İbrahim Amcanın jeepi.
1942 Model JEEP :
Amerika’nın İKİNCİ DÜNYA HARBİ İÇİN YAPTIĞI İLK SERİ JEEP (WILLIYIS) 1954 Yılından beri Prof. Dr. Cavit Avcı ve Ailesi tarafından Develi/Kayseri (38 Plaka)İstanbul ve Bodrumda korunmakta ve kullanılmaktadır.
(Yazısı ve nostaljik eski fotoğraflar sanki bir tablo gibi)

Share
1.763 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İŞYERİNİN DEVRİ HALİNDE İŞ SÖZLEŞMELERİNİN DURUMU

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İşçi işveren ilişkisinin önemli ölçüde korunması, geçerli ya da haklı bir neden olmaksızın sona erdirilememesi ve işçinin gelirinde sürekliliğin sağlanması modern iş hukukunun en temel gayelerinden birini oluşturur. İş hukukunun bu temel gayesini tehlikeye sokan en önemli nedenlerden biri işyerinin devir yoluyla bir işverenden başka bir işverene geçmesidir. İşyeri devri başta satım sözleşmesi olmak üzere, işyerinin kiralanması, intifa hakkının kurulması vb. yollarla devretme, işverenin ölümü, işyerinin özelleştirilmesi ya da devletleştirilmesi,...
 • REKABET NEDEN ÖNEMLİDİR?

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Rekabet, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan rekabet kelimesi uzun yıllardan beri dilimizdedir. Rekabet, üstünlük sağlama amacı ile rakiplere karşı yürütülen yarışma etkinliklerinin bütünüdür. Bu terim işletmecilik, iktisat, çevrebilim, spor ve sanat dallarını da içeren alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Rekabet iki ya da daha çok güç, kuruluş, işletme, sistem, birey ya da grup arasında yer alabilmektedir. Diğer bir ifadeyle rekabet, hırs, başarma...
 • Gurbette Yıllar 2

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Gurbette Yıllar 2 (Birfâni Tornacı Ömer) İlçemiz Bakırdağı Mahallesi sakinlerinden ve “Birfâni Tornacı Ömer” mahlasıyla bilinen Ömer Develioğlu’nun ikinci şiir kitabı olan “Gurbette Yıllar 2” şiir kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları arasında çıktı. Başkanımız Mehmet Cabbar’a, Kültür Müdürü Ali Orhan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kitabın Önsözünden: Köklü bir edebiyat gelenek ve birikimimiz içerisinde şiirin ayrı bir yeri vardır. Millet olarak da şiire ayrı bir önem vermişizdir. Derviş Osman, Âşık Seyrani, Ali Celalettin, A...
 • Süphan Dağı Efsanesi

  19 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Doğu’nun uzun kış gecelerinde nenemi dinlemeye bayılırdım.  Siyabend ile Hace’nin hikâyesi, Süphan Dağı’nda geçiyordu. Zozan (yayla) nenem anlatırken bende gözümün önünde Süphan Dağı olayını yeniden yaşıyordum. Nasıl unuturum Siyabend’in parmak ısırtan kahramanlığını? Ve göz yaşartan hikâyesini. Süphan Dağı eteklerinde yaşayan bir yiğittir. Yoksul bir köylüdür. Zayıf ve cılız delikanlıdır. Bu nedenle ona Kürtçede “ipin gölgesi”anlamına gelen Siyabend adı verilir. Annesi, babası, kardeşi yoktur. Amcasının sürülerine çobanlık yapar. Her gün S...