logo

BİR BAŞKADIR İSTANBUL’DA İFTARLAR

 

Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimiz tarafından 17.05.2019 tarihinde Laleli Büyük Şahinler Oteli’nde “Geleneksel İftar Yemeği” düzenlendi. Şahinler ailesi tarafından Otuz yılı aşkın bu gelenek devam ediyor.


İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Eski Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarından M. Bahaeddin Cebeci MHP meclis üyesi Ali Kabak, Önceki dönem MYK üyesi Savaş Çolak, Önder Genel Başkanı Kamber Çal, Eski Dermek Başkanları; Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah, Mahalle Dernek Başkanlarımız, Erciyes FM, Mahmut Kılınç, Hayırsever iş adamlarımız ve hemşehrilerimiz katıldılar. Programı YL tez dönemi öğrencimiz Merve Yürek sundu.
Dernek Başkanı olarak açılış konuşmasını ben yaptım. Derneğimizden şimdiye kadar geçmiş tüm Başkan ve üyelerine rahmet, kalanlara sağlıklı bir ömür diledim. Şahinler ailesine teşekkür ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdim. Amacımız daha fazla öğrenciye burs vermek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak.
Derneğimiz eski Başkanlarından Emekli Vali Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Mehmet Sabah ve Dernek Genel Sekreteri Av. Mustafa Tırtır, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Kaymakamı Murat Duru, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzuz birer selamlama konuşması yaptılar.
MHP eski MYK üyesi Savaş Çolak iftar yemeğini düzenleyen Başkan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek katılımcıların ramazanını tebrik etti.
İftarda Gönüller Develi Sevdası ile Dolu Hemşerilerimizleydik.
Bugün iftarımızı İstanbul’a Gönülleri Develi sevdası ile dolu hemşerilerimizle açtık. Kaymakamımız ile birlikte katıldığımız ve Burhan Kuzu hocamızın da teşrif ettiği iftarda emeği geçen Dernek Başkanımız M. Orhan Cebeci Başkanıma ve ekibine, yıllardır iftar yemeğine ev sahipliği yapan Mustafa Şahin Bey’e ve ailesine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Mehmet Cabbar Develi Belediye Başkanı
Gönül Sofrasında Buluştuk
Develi ve Yöresi ile Genç Develiler Derneklerimizin İstanbul’da vermiş oldukları iftar programına katıldık. İstanbul yaşayan Develimizin Güzel İnsanları ile bizleri gönül sofrasında buluşturan her iki dernek Başkanımıza ve Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Murat Duru Develi Kaymakamı Prof.Dr.Burhan Kuzu Birlik ve Beraberliğimize Önem Vermeliyiz.
.
Birlik ve beraberliğin önemine değinen Kuzu, öğrenci burslarının önemine dikkat çekti. Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum dedi.
Yemek duasının ardından teravihe kadar sohbet devam etti. İftar yemeğimize katılan üyelerimize ve Develi’den gelen konuklarımıza teşekkür ederiz.
Değerli okurlar; kadir geceniz ve bayramınız kutlu olsun.

Çağdaş Develi Gazetesi, 31 Mayıs 2019, Sayfa 7

Share
1.388 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Darülaceze’de “Dünya Kayserililer Günü” Kutlandı

  14 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  İstanbul’un en eski Kamu Yararı Derneği, Kayder İstanbul Şubesi Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın öncülüğünde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın, Diriliş Postası Gazetesi’nin ve Darülaceze Başkanlığı’nın katkılarıyla “Dünya Kayserililer Günü” etkinliğinin 2.si 08.02.2020 tarihinde Cumartesi günü saat 14.00’te Darülaceze Darülfünun salonunda gerçekleştirildi. Programa hava muhalefeti nedeniyle Kayseri milletvekili Av. Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve diğer Kayseri milletvekilleri, il...
 • TÜRK HAVA KURUMU KURULUŞ GÜNÜ

  14 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  Bir havacılık eğitim kurumu olan Türk Hava Kurumu (THK), 16 Şubat 1925 tarihinde, yüce önderimiz Atatürk'ün “İstikbal Göklerdedir” öngörüsüyle kurulmuştur. THK, önce 16 Şubat 1925'de “Türk Tayyare Cemiyeti” adıyla kurulmuş, 24 Mayıs 1935 tarihinde yapılan 6. Kongresinde ise “Türk Hava Kurumu” adını almıştır. Türk Hava Kurumu, Türkiye'nin sivil havacılık alanındaki en eski ve köklü kuruluşudur. Ankara'nın Etimesgut ve Eskişehir'in İnönü ilçelerinde iki önemli merkezi bulunmaktadır. THK, havadan yangın söndürme, hava ambulans, hava taksi, sivil ...
 • DEVELİ’DE BİR SES,BİR NEFES : MUSTAFA AKDOĞAN

  14 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulan ve İç Anadolumuzun şirin bir ilçesi olan Develimiz; nice yıllar ilmî-fikir ve devlet adamları Çanakkkale Cehenneminde 200’ün üzerinde şehidi ile de tarihimize damgasını vurmuştur. Develi’den geçen güzel insanlarından birisi de hayatının baharında (1914-1955 ) aramızdan ayrılan; hem terzi, hem tüccar, hem gazeteci, udî, DP’nin kurucu başkanı Mustafa Akdoğan’dır. Daha çok DP kurucu başkanı ve Develi’de ilk özel gazeteyi çıkararak gündemi tutan Mustafa Akdoğan’ın Arap harfleri ile yazdığı mektupları, dilek...
 • Gurban Olduğum

  07 Şubat 2020 Köşe Yazarları

  On beşten altmış beşe ahret mektebi, Her zaman hak doğru söyledi dili, Dünya onun için demir leblebi, Zar ahu zarına gurban olduğum. Yanardağ nedir ki onun adı var, Seyrani patlarsa bu cihan yanar, Gerçeği söyleme sana sürgün var, Yoluna yönüne gurban olduğum. Padişah da bu şakşaka özenmiş, Sırmalara kaftanlara bezenmiş, De Seyrani de, beni beni öv demiş, Sazına sözüne gurban olduğum. Midesi de kesesi de dolmamış, Sıratı müstakimden ayrılmamış, Yokluğun önünde selam durmamış, İzzet onuruna gurban olduğum. Ateşten gömleği...