logo

BİR BAŞKADIR İSTANBUL’DA İFTARLAR


Orhan CEBECİ
orhan@cagdasdeveligazetesi.com.tr

 

Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimiz tarafından 17.05.2019 tarihinde Laleli Büyük Şahinler Oteli’nde “Geleneksel İftar Yemeği” düzenlendi. Şahinler ailesi tarafından Otuz yılı aşkın bu gelenek devam ediyor.


İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Eski Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarından M. Bahaeddin Cebeci MHP meclis üyesi Ali Kabak, Önceki dönem MYK üyesi Savaş Çolak, Önder Genel Başkanı Kamber Çal, Eski Dermek Başkanları; Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah, Mahalle Dernek Başkanlarımız, Erciyes FM, Mahmut Kılınç, Hayırsever iş adamlarımız ve hemşehrilerimiz katıldılar. Programı YL tez dönemi öğrencimiz Merve Yürek sundu.
Dernek Başkanı olarak açılış konuşmasını ben yaptım. Derneğimizden şimdiye kadar geçmiş tüm Başkan ve üyelerine rahmet, kalanlara sağlıklı bir ömür diledim. Şahinler ailesine teşekkür ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdim. Amacımız daha fazla öğrenciye burs vermek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak.
Derneğimiz eski Başkanlarından Emekli Vali Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Mehmet Sabah ve Dernek Genel Sekreteri Av. Mustafa Tırtır, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Kaymakamı Murat Duru, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzuz birer selamlama konuşması yaptılar.
MHP eski MYK üyesi Savaş Çolak iftar yemeğini düzenleyen Başkan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek katılımcıların ramazanını tebrik etti.
İftarda Gönüller Develi Sevdası ile Dolu Hemşerilerimizleydik.
Bugün iftarımızı İstanbul’a Gönülleri Develi sevdası ile dolu hemşerilerimizle açtık. Kaymakamımız ile birlikte katıldığımız ve Burhan Kuzu hocamızın da teşrif ettiği iftarda emeği geçen Dernek Başkanımız M. Orhan Cebeci Başkanıma ve ekibine, yıllardır iftar yemeğine ev sahipliği yapan Mustafa Şahin Bey’e ve ailesine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Mehmet Cabbar Develi Belediye Başkanı
Gönül Sofrasında Buluştuk
Develi ve Yöresi ile Genç Develiler Derneklerimizin İstanbul’da vermiş oldukları iftar programına katıldık. İstanbul yaşayan Develimizin Güzel İnsanları ile bizleri gönül sofrasında buluşturan her iki dernek Başkanımıza ve Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Murat Duru Develi Kaymakamı Prof.Dr.Burhan Kuzu Birlik ve Beraberliğimize Önem Vermeliyiz.
.
Birlik ve beraberliğin önemine değinen Kuzu, öğrenci burslarının önemine dikkat çekti. Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum dedi.
Yemek duasının ardından teravihe kadar sohbet devam etti. İftar yemeğimize katılan üyelerimize ve Develi’den gelen konuklarımıza teşekkür ederiz.
Değerli okurlar; kadir geceniz ve bayramınız kutlu olsun.

Çağdaş Develi Gazetesi, 31 Mayıs 2019, Sayfa 7

Share
1277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Anaların Evlat Nöbeti

  13 Eylül 2019 Köşe Yazarları

    Gözü yaşlı, bağrı yanık Emine Kaya ana Diyarbakır'dan evladım diye haykırıyor. Bazı Sivil Toplum Kuruluşları ve sözde sanatçılar sağır ve dilsiz, üç maymunu oynuyorlar. “Oğlumu HDP' den istiyorum. HDP oğlumu götürmüş onların eline vermiş. Onların çocukları Amerika'da okuyor, niye kendi çocuklarını dağa göndermiyorlar. Çocuklarımızı Kandil'e götürüyorlar. HDP = Kandildir. Ben çocuğumu istiyorum.” Bazı siyasi partiler, insan hakları savunucuları, kanaat önderleri bu çocuklar için tepki göstermek şöyle dursun maalesef HDP'yi ve PKK'yı ...
 • DÜNYA İNTİHARI ÖNLEME GÜNÜ

  13 Eylül 2019 Köşe Yazarları

  İntihar, psikolojik olarak rahatsız olan kişinin istemli olarak yaşamına son vermesi olup kendisine yönelik bir saldırganlık halidir. Bu nedenle intihar olayı bir düşünce, bir eğilim ya da bir girişim sonucu ortaya çıkmaktadır. Toplumun sosyal ve ekonomik yapısının önemli göstergelerden biri olan intihar, çeşitli psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve kültürel faktörlerin etkisinde olan çok değişkenli bir olaydır. Uluslararası İntiharı Önleme Derneğinin bir girişimi olarak 2003 yılından bu yana tüm dünyada insan hayatını tehdit eden intihar olgus...
 • HAVADAN KÖYÜNDE ŞİNASİ KÖYLÜOĞLU İLKOKULU

  13 Eylül 2019 Köşe Yazarları

  Varlık şuurlu bir insanımız için sınavdır. Neyin sınavı bu? Elbette adam olmanın, bölüşmenin, hayratın hasılı, bu kubbede bir hoş seda olmanın sınavıdır! Hani meşhur bir sözümüz vardır:Cebinde akrep olanlar !…,Var ya. Bir türlü bölüşmenin, Allah için bir hayrın lezzetini tadamaz, tatmamıştır da. İnsana hizmet, doğduğu yere sevdalı olma, insanına hizmet aşkı bir Allah vergisidir.! Vermezse mabût, neylesin Sultan Mahmut . Ben yıllar önce Develi Devlet Hastahanesi'nin yapımında büyük bir para yardımında bulunan Tombaklı Cemal Ercis Develi'de topr...
 • Hazin Bir Aşk Hikâyesi Hasan Boğuldu

  06 Eylül 2019 Köşe Yazarları

    Kaz Dağları, Kuzey Ege'de Edremit Körfezi kuzeyinde, Biga Yarımadası'nın içine doğru uzanır. Kazdağları denilince, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ile Balıkesir'in Edremit ilçesi arasındaki geniş alanı kapsıyor. Koruma altındaki Kazdağı Milli Parkı, Balıkesir'e bağlı Altınoluk ile Edremit arasında; Güre, Akçay ve Zeytinlinin kuzeyinde yer alıyor. Kaz dağlarının en yüksek noktası 1774 metre yükseklikteki Karataş tepesi. Efsaneler konu olmuş Sarıkız tepesi de yine Kazdağı Milli parkı sınırları içinde 1726 metre y...
astropay bozdurma bitcoin bozdurma paykwik bozdurma