logo

BİR BAŞKADIR İSTANBUL’DA İFTARLAR

 

Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneğimiz tarafından 17.05.2019 tarihinde Laleli Büyük Şahinler Oteli’nde “Geleneksel İftar Yemeği” düzenlendi. Şahinler ailesi tarafından Otuz yılı aşkın bu gelenek devam ediyor.


İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Develi Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Eski Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarından M. Bahaeddin Cebeci MHP meclis üyesi Ali Kabak, Önceki dönem MYK üyesi Savaş Çolak, Önder Genel Başkanı Kamber Çal, Eski Dermek Başkanları; Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah, Mahalle Dernek Başkanlarımız, Erciyes FM, Mahmut Kılınç, Hayırsever iş adamlarımız ve hemşehrilerimiz katıldılar. Programı YL tez dönemi öğrencimiz Merve Yürek sundu.
Dernek Başkanı olarak açılış konuşmasını ben yaptım. Derneğimizden şimdiye kadar geçmiş tüm Başkan ve üyelerine rahmet, kalanlara sağlıklı bir ömür diledim. Şahinler ailesine teşekkür ederek dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdim. Amacımız daha fazla öğrenciye burs vermek, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak.
Derneğimiz eski Başkanlarından Emekli Vali Necati Develioğlu, Mehmet Paksoy, Mehmet Papak, Mehmet Sabah ve Dernek Genel Sekreteri Av. Mustafa Tırtır, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Kaymakamı Murat Duru, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzuz birer selamlama konuşması yaptılar.
MHP eski MYK üyesi Savaş Çolak iftar yemeğini düzenleyen Başkan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek katılımcıların ramazanını tebrik etti.
İftarda Gönüller Develi Sevdası ile Dolu Hemşerilerimizleydik.
Bugün iftarımızı İstanbul’a Gönülleri Develi sevdası ile dolu hemşerilerimizle açtık. Kaymakamımız ile birlikte katıldığımız ve Burhan Kuzu hocamızın da teşrif ettiği iftarda emeği geçen Dernek Başkanımız M. Orhan Cebeci Başkanıma ve ekibine, yıllardır iftar yemeğine ev sahipliği yapan Mustafa Şahin Bey’e ve ailesine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Mehmet Cabbar Develi Belediye Başkanı
Gönül Sofrasında Buluştuk
Develi ve Yöresi ile Genç Develiler Derneklerimizin İstanbul’da vermiş oldukları iftar programına katıldık. İstanbul yaşayan Develimizin Güzel İnsanları ile bizleri gönül sofrasında buluşturan her iki dernek Başkanımıza ve Yönetimine çok teşekkür ediyorum. Murat Duru Develi Kaymakamı Prof.Dr.Burhan Kuzu Birlik ve Beraberliğimize Önem Vermeliyiz.
.
Birlik ve beraberliğin önemine değinen Kuzu, öğrenci burslarının önemine dikkat çekti. Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum dedi.
Yemek duasının ardından teravihe kadar sohbet devam etti. İftar yemeğimize katılan üyelerimize ve Develi’den gelen konuklarımıza teşekkür ederiz.
Değerli okurlar; kadir geceniz ve bayramınız kutlu olsun.

Çağdaş Develi Gazetesi, 31 Mayıs 2019, Sayfa 7

Share
1.468 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AZİZ MAHMUT HÜDAYİ HAZRETLERİ

  22 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  “Sağlığında bizi, vefatımızdan sonra kabrimizi ziyaret edenler ve türbemizin önünden geçtiğinde FATİHA okuyanlar bizimdir. Bizi sevenler denizde boğulmasın ahir ömürlerinde fakirlik çekmesin, imanlarını kurtarmadıkça göçmesin.” Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri: 1541 yılında Şereflikoçhisar'da da doğdu. Çocukluğu Sivrihisar'da geçti. Medrese eğitimini İstanbul'da tamamladı. Edirne, Mısır, Şam, ve Bursa'da kadılık ve müderrislik Yaptı. Bursa'daki Muhyiddin Uftade Hazretlerinin müridi ve halifesi oldu. 1628 yılında Üsküdar'da 92 yaşında vefat etmiş,...
 • DÜNYA SÜT GÜNÜ

  22 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  Sağlıklı bir hayat, ancak insan vücudunun ihtiyacı olan enerji ve besinlerin her gün yeterli ve dengeli bir şekilde tüketilmesi ile mümkündür. Süt ve süt ürünleri, vücudumuzun ihtiyacı olan temel besin grupları içinde yer almaktadır. Süt, insan vücudunun günlük olarak protein, kalsiyum, sağlıklı yağ, potasyum, fosfor, B2 ve B12 vitamini gibi ihtiyaç duyduğu pek çok besin maddesini içeren mucizevi bir besin kaynağıdır. Bu bakımdan, süt ve süt ürünleri başta çocuklar, gençler ve yetişkin kadınlar olmak üzere tüm yaş gruplarının yaşamlarının her ...
 • DEVELİ’DE RESİM VE EDEBİYAT-1

  22 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  Korona Virüs dünyayı ve dolayısı ile Türkiye'yi de ziyaretiyle dışarıya çıkma yasağı geldi. Kimisi bu konuda yorum yapıp “evde hapis olduk !”diye memnuniyetsizliğini belirtiyor, kimisi de “unutulan evimizinkıymetini yeniden anladık! ” diyor. Ben ise telefon açıp, hal hatır soran dostlara: “Demleniyorum!” diyorum. Yıllardır biriktirdiğim gazete küpürlerini, gazete özel nüshalarını, dergileri ve özel sayılarını yeniden gözden geçirip tasnifleyip düzene koyma imkanı buldum. Ayrıca okumayı bekleyen kitaplar vardı; Edebiyat Sosyolojisi, Kur'an-ı Ke...
 • AZİZ MAHMUT HÜDAYİ HAZRETLERİ

  19 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  “Sağlığında bizi, vefatımızdan sonra kabrimizi ziyaret edenler ve türbemizin önünden geçtiğinde FATİHA okuyanlar bizimdir. Bizi sevenler denizde boğulmasın ahir ömürlerinde fakirlik çekmesin, imanlarını kurtarmadıkça göçmesin.” Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri: 1541 yılında Şereflikoçhisar'da da doğdu. Çocukluğu Sivrihisar'da geçti. Medrese eğitimini İstanbul'da tamamladı. Edirne, Mısır, Şam, ve Bursa'da kadılık ve müderrislik Yaptı. Bursa'daki Muhyiddin Uftade Hazretlerinin müridi ve halifesi oldu. 1628 yılında Üsküdar'da 92 yaşında vefat et...