logo

Beyazdan Yeşile Bisiklet Turizmi ile ilgili Konferans

Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin 4 Kasım 2020 Çarşamba günü Kayseri Erciyes Mirada Otel’de düzenlemiş olduğu “Beyazdan Yeşile” Bisiklet Turizmi ile ilgili konferansa; Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Develi Belediyesi, Spor A.Ş., Erciyes A.Ş., Karayolları Genel Müdürlüğü, ORAN Kalkınma Ajansı; Middle Earth ve Eon Turizm; Enverçevko Ulusal & Eurovelo ve Grandprix Koordinatörleri, Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Klubü Derneği üyeleri ve Abdullah Gül Üniversitesi’nden akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Bisiklet ve Doğa Sporları temasını içerecek 6 farklı sunuma yer verilen konferans programı Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Sayın Murat Cahid Cıngı’nın açılış konuşmasının ardından Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin Kurucu Üyesi olan Aslı Azman’ın “Neden Bisiklet Turizmi” adlı sunumla devam etti.
Sonrasında Muğla Enverçevko Derneği, Eurovelo Türkiye Koordinatörü Feridun Ekmekçi uzaktan bağlantı ile “Bisikletli Turizm ekonomik boyutu uluslararası ağlar, CFE Bisiklet Dostu İşveren sertifika” sunumunu gerçekleştirdi.
Eon Turizm Acentası Aydın Aygün, “Yol Bisikleti Tur Program ve Rotalarının Hazırlanması ve Turların Uygulanması” adlı sunumundan sonra Uluslararası Grand Prix Yol Bisikleti Yarışları Düzenleyen Kemal Canfedai “Yüksek İrtifa Bisiklet Antrenman Kampları ve Uluslararası Bisiklet Yarışları” ile uzaktan bağlanarak sunumunu gerçekleştirdi.
Kapadokya Middle Earth Turizm Acentası, Atıl Ulaş; “Sürdürülebilir Turizmde Bisikletin Yeri”; Abdullah Gül Üniversitesi, Özlem Kevseroğlu ve Mehmet Gören “Beyazdan Yeşile” adlı sunumlarını gerçekleştirdikten sonra Dernek Kurucu Üyesi olan Aslı Azman’ın kapanış konuşması ile konferans tamamlandı.
Bisiklet ve Doğa sporları ile ilgili bu konferansın asıl amacı; sunum yapanların deneyimlerini dinlemek ve Kayseri için bu anlamda öngörülerde bulunabilmek için ortak bir zemin oluşturmak ve paydaşları bir araya getirebilmekti.
“Beyazdan Yeşile” konsepti ile oluşturulan konferansa katılan değerli katılımcılara çok teşekkür eder, bundan sonraki süreçte bir arada çalışmalara odak grup toplantıları ile devam etmeyi dilemekteyiz.
Saygılarımla,
Aslı AZMAN
Kurucu Üye
Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği

Çağdaş Develi Gazetesi, 13 Kasım 2020, Sayfa 4

Share
8.208 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ABBASZADE İBRAHİM EFENDİ (1899-1963 )

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Abbaslar ailesinin atası Abbas Dede’dir. Aile de hep dedenin adıyla anıla gelmiştir. Aile Halep Türkmenlerinden üç değişik aile birlikte 18.asrın ortalarında Develi’ye gelip önce Kopçu köyü’ne yerleşmişler, kısa bir süre sonra Develi’ye ad vermiş olan Dev Ali (Seyyit Emir Ali) türbesinin etrafına yerleşmişlerdir. Yukarı Develi’de yerleşmişler ve kurdukları mahalleye de Kopçulu Mahahallesi adı verilmiştir. İlk nüfus sayımı olan 1821 tarihinde de mahalle sakinleri Kopçulu adıyla kayda girmiştir! Abbaszade İbrahim de diğer bütün aile ferleri ...
 • Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci’nin Takdim Yazısı

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci'nin Takdim Yazısı Değerli Hemşehrilerim, İnsanlar genellikle maddi kazanç uğraşısı verirler, bunun için çalışırlar, bunun için çabalarlar. Neden, çünkü daha iyi bir gelecek, daha mutlu bir hayat sürmek için. Maddesel olarak bir yere gelmiş bireyler asli görevlerinden artan zamanlarda da topluma hizmette yer almalı, ülkeye ve insana hizmete omuz vermelidirler. Bu hizmetin karşılığı da manevi kazançtır, manevi kazancın getirdiği haz ve mutluluktur. Bu haz ve...
 • DÜNYA TÜKENMEZ KALEM GÜNÜ

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Günümüzde kalem basit ve kolay bir yazma aracı olarak bilinmektedir. Kalemin tarihi çok eski çağlara dayanmaktadır. Özellikle sanayi devriminin ardından sanayinin de gelişmesiyle birlikte kalemin de bu gelişme ile paralel bir gelişme gösterdiğini görmekteyiz. İnsanlar asırlar boyunca mürekkebe batırılan tüylü kalemleri kullandılar. Ancak bu çok zahmetli bir olaydı. Çünkü sürekli sızıntı yapma problemi vardı. Ve ayrıca mürekkep sayfada çok yavaş bir şekilde kuruyordu. Modern zamanın yazım araçlarından bir olan “Tükenmez Kalem” icat edilip seri...
 • Gönül Sadakası

  03 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Okuyucu tarafından zaman zaman dersler çıkarılacak, kıssadan hisse alınacak metinler geliyor. Neşe ve sevinçler paylaştıkça çoğalır. Üzüntü ve kederler paylaştıkça azalır. İşe öyle dostlar ararız bazen. Bizimle üzülüp, bizimle sevinecek dostlar. Ama her şeyden önemlisi öncelikle bizim kendimizin omuz dayanacak bir dost olmamızdır. Bir hanımefendi anlatıyor: Biraz fasulye ve biraz pilav alarak bakır bir tepsiye koydum. Üzerine patlıcan, salatalık ve bir kaç tane kayısı ekledim... Tam dışarı çıkacaktım ki babam sordu: - “Nereye gidiyorsun kızı...