logo

Beyazdan Yeşile Bisiklet Turizmi ile ilgili Konferans

Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin 4 Kasım 2020 Çarşamba günü Kayseri Erciyes Mirada Otel’de düzenlemiş olduğu “Beyazdan Yeşile” Bisiklet Turizmi ile ilgili konferansa; Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Develi Belediyesi, Spor A.Ş., Erciyes A.Ş., Karayolları Genel Müdürlüğü, ORAN Kalkınma Ajansı; Middle Earth ve Eon Turizm; Enverçevko Ulusal & Eurovelo ve Grandprix Koordinatörleri, Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Klubü Derneği üyeleri ve Abdullah Gül Üniversitesi’nden akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Bisiklet ve Doğa Sporları temasını içerecek 6 farklı sunuma yer verilen konferans programı Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Sayın Murat Cahid Cıngı’nın açılış konuşmasının ardından Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin Kurucu Üyesi olan Aslı Azman’ın “Neden Bisiklet Turizmi” adlı sunumla devam etti.
Sonrasında Muğla Enverçevko Derneği, Eurovelo Türkiye Koordinatörü Feridun Ekmekçi uzaktan bağlantı ile “Bisikletli Turizm ekonomik boyutu uluslararası ağlar, CFE Bisiklet Dostu İşveren sertifika” sunumunu gerçekleştirdi.
Eon Turizm Acentası Aydın Aygün, “Yol Bisikleti Tur Program ve Rotalarının Hazırlanması ve Turların Uygulanması” adlı sunumundan sonra Uluslararası Grand Prix Yol Bisikleti Yarışları Düzenleyen Kemal Canfedai “Yüksek İrtifa Bisiklet Antrenman Kampları ve Uluslararası Bisiklet Yarışları” ile uzaktan bağlanarak sunumunu gerçekleştirdi.
Kapadokya Middle Earth Turizm Acentası, Atıl Ulaş; “Sürdürülebilir Turizmde Bisikletin Yeri”; Abdullah Gül Üniversitesi, Özlem Kevseroğlu ve Mehmet Gören “Beyazdan Yeşile” adlı sunumlarını gerçekleştirdikten sonra Dernek Kurucu Üyesi olan Aslı Azman’ın kapanış konuşması ile konferans tamamlandı.
Bisiklet ve Doğa sporları ile ilgili bu konferansın asıl amacı; sunum yapanların deneyimlerini dinlemek ve Kayseri için bu anlamda öngörülerde bulunabilmek için ortak bir zemin oluşturmak ve paydaşları bir araya getirebilmekti.
“Beyazdan Yeşile” konsepti ile oluşturulan konferansa katılan değerli katılımcılara çok teşekkür eder, bundan sonraki süreçte bir arada çalışmalara odak grup toplantıları ile devam etmeyi dilemekteyiz.
Saygılarımla,
Aslı AZMAN
Kurucu Üye
Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği

Çağdaş Develi Gazetesi, 13 Kasım 2020, Sayfa 4

Share
8.294 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ERMENİ OLAYLARI, İSYANLAR VE TEHCİR İLE SONRASI-1

  25 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  a. Ermeni Olayları (1896) Ermeni teşkilatlandığı yerlerden biri de Van ve çevresidir. 1.Haziran 1896 tarihinde başlayan Van İsyanı’nda yine Ermeni meselesi için devletler devreye girmiş ve komitacılar cezalandırılamamıştır. 10- Adana Olayları (1909) 1895’te Hınçak Komitesi tarafından bir gösteri düzenlendi. Yaklaşık beş bin Ermeni Bâbıâli’ye yürüdü. Silahlı Ermeni komitacıları Bâbıâli’yi basarak büyük bir hâdise çıkarıp Avrupa’nın dikkatini Ermeni Meselesi üzerine çekip Avrupa’nın müdahalesini planladılar. İsyan kısa sürede bastırıldı. ...
 • Sultanahmet Azade Otel’de İstişare ve Yönetim Kurulu Toplantımız

  24 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Pandemi dönemi dernek toplantılarımız koronavirüs kurallarına riayet edilerek az sayıda da olsa devam etti. Bu dönem uzun zamandır yapamadığımız İstişare Kurulu ve Yönetim Kurulu toplantılarımızın birincisini 17.09.2021 tarihinde Mustafa Sümengen Ağabeyimize ait Sultanahmet Azade Otel'de gerçekleştirdik. Yemekli toplantımızı organize eden Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman Hanım'a, güzel mekânında her zaman bizleri misafir eden Mustafa Sümengen Ağabeyime çok teşekkür ederiz. Yemekli toplantımız tarafımdan yapılan açılış konuşması ile...
 • EKİNOKS

  24 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Dünya, kendi ekseni etrafındaki dönüşünü sürdürürken, bir yandan da güneşin çevresinde dolanır. Dünya, güneş etrafındaki dönüşünü elips şeklindeki bir yörünge üzerinde 365 gün 6 saatte tamamlar. Buna bir yıl denir. Dünya, 939 milyon km'lik yörüngesi üzerinde 108 bin km. hızla hareket eder. Gök bilimi terimlerinden olan “Ekinoks”, yılda iki kez gerçekleşmektedir. Peki, Ekinoks nedir? Ekinoksun ne olduğunu tam olarak anlayabilmemiz için özellikle dünyanın nasıl hareket ettiğini bilmemiz gerekir. Hissetmesek de aslında dünyanın iki farklı hareket...
 • Bırak Söyliyeyim Dilimi Tutma

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Bu 5. eserimi, güzelliklere ait olan Sevgiyi, VECD haline getiren, şiir okumayı özellik ve güzellik bilen herkese ithaf ediyorum. Dülgeroğlu Sabit Şiir;Yücelere tırmanan bir fikrin, düşüncenin, tefekkürün mahsulü, güçlü ifadenin merkezdeki özüdür. Meselenin künhüne inip kısa-veciz bir beyanla kitap çapında ifadesi edebi duygunun ihtimamı, iktidarı, zirvesidir. Edebî anlatım da gerek olmaz beyan'a, Mısralar bin söz eder şiirden anlayana. Korkuttular sindirdiler milleti, Sardılar başına maraz illeti, Modern putçuluğu, şirki zilleti, Bı...