logo

Beyazdan Yeşile Bisiklet Turizmi ile ilgili Konferans

Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin 4 Kasım 2020 Çarşamba günü Kayseri Erciyes Mirada Otel’de düzenlemiş olduğu “Beyazdan Yeşile” Bisiklet Turizmi ile ilgili konferansa; Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Develi Belediyesi, Spor A.Ş., Erciyes A.Ş., Karayolları Genel Müdürlüğü, ORAN Kalkınma Ajansı; Middle Earth ve Eon Turizm; Enverçevko Ulusal & Eurovelo ve Grandprix Koordinatörleri, Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Klubü Derneği üyeleri ve Abdullah Gül Üniversitesi’nden akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Bisiklet ve Doğa Sporları temasını içerecek 6 farklı sunuma yer verilen konferans programı Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Sayın Murat Cahid Cıngı’nın açılış konuşmasının ardından Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin Kurucu Üyesi olan Aslı Azman’ın “Neden Bisiklet Turizmi” adlı sunumla devam etti.
Sonrasında Muğla Enverçevko Derneği, Eurovelo Türkiye Koordinatörü Feridun Ekmekçi uzaktan bağlantı ile “Bisikletli Turizm ekonomik boyutu uluslararası ağlar, CFE Bisiklet Dostu İşveren sertifika” sunumunu gerçekleştirdi.
Eon Turizm Acentası Aydın Aygün, “Yol Bisikleti Tur Program ve Rotalarının Hazırlanması ve Turların Uygulanması” adlı sunumundan sonra Uluslararası Grand Prix Yol Bisikleti Yarışları Düzenleyen Kemal Canfedai “Yüksek İrtifa Bisiklet Antrenman Kampları ve Uluslararası Bisiklet Yarışları” ile uzaktan bağlanarak sunumunu gerçekleştirdi.
Kapadokya Middle Earth Turizm Acentası, Atıl Ulaş; “Sürdürülebilir Turizmde Bisikletin Yeri”; Abdullah Gül Üniversitesi, Özlem Kevseroğlu ve Mehmet Gören “Beyazdan Yeşile” adlı sunumlarını gerçekleştirdikten sonra Dernek Kurucu Üyesi olan Aslı Azman’ın kapanış konuşması ile konferans tamamlandı.
Bisiklet ve Doğa sporları ile ilgili bu konferansın asıl amacı; sunum yapanların deneyimlerini dinlemek ve Kayseri için bu anlamda öngörülerde bulunabilmek için ortak bir zemin oluşturmak ve paydaşları bir araya getirebilmekti.
“Beyazdan Yeşile” konsepti ile oluşturulan konferansa katılan değerli katılımcılara çok teşekkür eder, bundan sonraki süreçte bir arada çalışmalara odak grup toplantıları ile devam etmeyi dilemekteyiz.
Saygılarımla,
Aslı AZMAN
Kurucu Üye
Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği

Çağdaş Develi Gazetesi, 13 Kasım 2020, Sayfa 4

Share
4.377 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Farkına Varmadan Yaşadıklarımız

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Ne kadar kıymetliymiş, denizin dalgalarını, gökyüzünün maviliğini izlemek. Ne kadar kıymetliymiş, sevdiklerine sarılabilmek, öpebilmek, onları ziyaret edebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, yağan yağmurda ıslanabilmek, rüzgârın kokusunu çekebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, sokaklarda, caddelerde gezinmek, amaçsızca yürümek. Ne kadar kıymetliymiş, korkmadan, tedirgin olmadan markete, alışverişe, pazara gidebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, kafeye, pastaneye, çay bahçesine oturup, bir çay kahve içebilmek. Ne kadar kıymetliymiş, öksürebilmek, hapşırab...
 • Dolmuşculara Bir Çift Lafım Var!

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  65.000 Nüfuslu bir ilçede yaşıyoruz. Dolmuşçular bisiklet projesine itiraz ediyormuş ekmek kapılarına engel olur diye. Ben de şunu demek istiyorum dolmuşçuların ekmek kapısına engel oluyor diye özel araç kullanımını mı yasaklayalım ? Yok böyle bir dünya! 65.000 nüfuslu ilçede 30.000 araç var ve trafik sorunu var. Bu sorun gitgide artıyor. Bu sorunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz? 65.000 nüfuslu ilçede bisiklet kullanımı ne kadar etkiler ekmek kapısını. Neden alternatif ulaşım aracı hakkı verilmesin insanlara. Sadece dolmuşa bineceksiniz baş...
 • KARA VEYA EFSANE CUMA

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Kara Cuma ismini son yıllarda adını sıklıkla duymaktayız. Kara Cuma, adından da kolayca anlaşılabildiği gibi doğrudan ülkemiz kültürü ile ilgili özel günlerden biri olmadığını söyleyebiliriz. Öyleyse Kara Cuma (Black Friday) nedir? Kara Cuma, ABD'de başlayan ve Şükran Günü ile sıkı bağları bulunan bir gelenektir. Her yıl Kasım ayının dördüncü Perşembe gününde kutlanan Şükran Gününden sonraki Cuma günü, halk çarşı veya meydanlarda bulunan büyük mağazalara giderek alışveriş yapmaktadır. Bazı şirketler bu rutini kâra çevirmek ve daha çok ürün sat...
 • DEVELİ’DE İLK ÖĞRETİM KURUMLARI ve İLK ÖĞRETİM KADROSU-3

  27 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Geçen hafta değerli eğitim tarihçimiz Prof.Dr.Yahya Akyüz'ün yazdığı Kız İlkokulları Tarihi Gelişimi hakkındaki mükemmel bir yazısından faydalanmış ve kısaltılarak sizlere derli toplu bir bilgi vermeye çalışmıştım. ”Eğitim Tarihçimiz” dedim, çünkü birde aynı isim ve soyadını taşıyan A.Ü.DTCF. Yeni Türk Edebiyatı öğretim üyelerinden Prof.Dr.Kenan Akyüz vardır ve benimde hocalarımdandır.” Modern okulculuğa, azınlıklar ile misyonerler bizde daha erken dönemlerde başlamışlardı. Hatta matbaalarıyla beraber ! Öyle ki, modern yetim haneler, iptid...