logo

BAHÇELİEVLERDE GELENEKSEL GENÇ DEVELİLER DERNEĞİ İFTARI

 

03 Haziran Pazar günü Yenibosna Spor Parkında Bahçelievler Belediyesinin katkılarıyla bir iftar düzenlendi. Genç Develiler Derneğimizin Geleneksel iftar programı sunucu Cengiz Avcılar’ın hoş geldiniz konuşmasının ardından Kuranı Kerim kıraati ile devam etti.
Sunucu Cengiz Avcılar katılımcıları tek tek anons etti. Programda Başkan Mehmet Sabah bir açılış konuşması yaptı.
Ardından Develi ve Yöresi Derneği adına bana bir selamlama konuşması verildi.
Daha sonra KAYFED Başkanı Muhammet Ali Temel, Tomarzalılar Vakfı Başkanı Ramazan Sarı bir konuşma yaptı.
Ak parti 2 bölge Adayı Hasene Çağlar, Ak parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Küçükoğlu, MHP 3. Bölge adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP 2. Bölge adayı Develili hemşehrimiz 2. sıra adayı Cemal Çetin, cumhur ittifakına destek isteyerek konuşmasını sonlandırdı. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu birer selamlama konuşması yaparak katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiler.
KAYFED Başkanı Mehmet Ali Temel’in kızı Melike Temel kardeşimiz yazdığı 15 Temmuz şiirini okudu. Şiir dinleyicilerden büyük alkış aldı.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’nun selamlarını getirdim diyerek söze başladı.
Tüm Develi derneklerini Sami Dedeoğlu’na ve cumhur ittifakına destek olmaya çağırdı.
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da seçimin önemini anlatarak hemşehrilerinden destek istedi. Bu döviz operasyonu seçim öncesi Rusya’da Putin’e de yapıldığını “Putin’in oyu %60 dan %74 e çıktığını” söyledi. “Yani Rus Halkı bu oyunu gördü. Ona göre oy verdi. Milletim sende bu oyunu gör.
Ona göre oyunu ver.” Dedi
Toplantıya il ilçe ve Köy dernek başkanları, üyeleri ve STK temsilcileri katıldılar. Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Metin Alıcı, Ak parti İl Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Küçükoğlu, Develi ve Yöresi Derneğimizden Hatice Ayden, Yusuf Palamut, Mustafa Ağca, Mehmet Beşparmak, Sarıkaya Derneği Başkanı Fahri Yıldırım, Çöten Köyü Derneği Başkanı Hamza Başaran, Çaylıca Memduh Şahan, Genç Gaziler Derneği Başkanı Sinan Tekiner, Şahmelik Köyü Derneği Başkanı Orhan Gönen, Çomaklı Mehmet Tuaç, Avlağa Yasin Kaya, Kabaklı Köyü Alaattin Candemir, Epçe Osman Eken, Sarıca Köyü Derneği Başkanı Murat Kocaman, Develi Belediyesi Meclis Üyeleri: Hakan Türkmen ve Bayram Sabah, İş adamları Şaban Tosun, Davut Ayrı katıldılar.
Mesajlar Cumhur ittifakının adaylarına ve Kayseri’de Sami Dedeoğlu’na destek içerikliydi. Kayseri ilçelerinde Develi-Yahyalı-Yeşilhisar-İncesu ve Bünyan’da seçilebilir yerde bir aday olmaması Dedeoğlu’na desteği artırıyor. Kayserinin milletvekili sayısı bir arttığı için seçilme şansı var.
İsmail Emrah Karayelin seçilmesine kesin gözle bakılırken milletvekilleri sayısı için şimdiden hesaplar yapılmaya başlandı. Kuran tilavetiyle başlayan iftar yemeği yemek duasıyla sona erdi. İftar sonunda günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile Yenibosna Spor Parkında başkanlarla ayaküstü sohbette konu seçimler ve ülke üzerine oynanan oyunlar oldu.
İftar Yemeği sonrası Güngören Develi Sofrasında Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah ve köy dernek başkanlarımızla bir sohbet gerçekleşti. Başkan Cabbar milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’na ve cumhur ittifakına başkanlardan destek isteyerek Develi’ye davet etti.
Develi ile bilgiler paylaşa başkan Cabbar, özel olarak sorulan soruları tek tek cevaplandırdı.
Develi’den gelerek iftar yemeğine katılan meclis üyelerimiz Hadi Türkmen ve Mehmet Sabah ile başkan Cabbar’ı konaklayacakları Kent Otele yolcu ettik.
Bahçelievler’de bir Genç Develiler Derneği iftarında hemşehrileri buluştu ve özlem ve hasret giderdi.
İstanbul’daki gururumuz Bahçelievler Belediye Başkanımız Osman Develioğlu’na, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah’a ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Çağdaş Develi Gazetesi, 08 Haziran 2018, Sayfa 7

Share
2.232 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA HİJYEN GÜNÜ

  15 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde temizlik önlemleri anlamında kullanılan hijyen, aslında Yunan Tanrıçası Hygeia adlı tanrıçadan gelmektedir. Hygeia, Yunan ve Roma mitolojisinde geçmekte olup, tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. İnsanlar, Bergama'daki Asclepius Tapınağı gibi tapınaklarda babası Asclepius'tan ve Hygeia'dan sağlık dilemişlerdir. Dünyanın ilk Hijyen Günü, Avrupa Hijyen Konseyi ve Türk ...
 • STATİK ELEKTRİK GÜNÜ

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Mutlaka hepimizin başına elektrik çarpması defalarca gelmiştir. Hiç beklemediğimiz birisine ya da bir yere dokunduğumuzda bir anda elektrik çarpması hissi yaşarız. Günlük hayatımızda biriyle tokalaştığımızda, arabadan inip kapı kolunu tuttuğumuzda, bir yüzeye dokunduğumuzda veya parkta plastik kaydıraktan kaymış bir çocuğa dokunduğumuzda ortaya çıkan karıncalanma hissi, statik elektriğin etkisinden kaynaklanmaktadır. Hatta aradaki akım geçişi sırasında oluşan kıvılcım gözle görülebilir ve çıtırtı şeklinde ses duyabiliriz. Bu akım geçici bazı k...
 • TARİHÎ KARTPOSTALLAR ve DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ – 2

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Geçen haftaki yazımızda tarihî kartpostalların politika ve vatan müdafasındaki yeri konusunda bilgi vermiş ve bu konuda kartpostalların önemine değinmiştim. Bir okuyucumuzun ricası üzerine konuyu biraz daha zenginleştirmemiz gerektiğini görmüştük. Bu vesile ile yeniden arşivime inme ihtiyacı doğmuş ve altı kare kartvizit üzerinde durmayı uygun gördüğümü belirtmek isterim. Tarihte gördük ki bir yerde askerin yoksa orası senin değildir. Osmanlı devleti 350 yıldır elinde tuttuğu Rumeli'yi vasıfsız ve cahil politikacı ve subaylarımız sayesinde on ...
 • Eski Develi’de Örf ve Adetlerimiz

  01 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Örf ve adetler çok eski zamanlardan beri toplum içinde kabul görmüş yazısız kurallardır. Halk dilinde gelenek ve görenek olarak da bilinen bu kavramlar, yaşadığı toplumun özelliklerini yansıtır. Kadim Develi kültürü zaman içerisinde birçok değişime uğramıştır. Develi’de asırlardır devam eden ve hala yaşayan birçok gelenek görenek bulunmaktadır. Gelenekler ve onun oluşturduğu kültür, toplumu bir arada sağlam tutan ögelerdir. Develi’de eskiden herkes birbirini tanır, bir ailenin fertleri gibi herkes birbirini koruyup kollardı. Dayanışma ruhu çok...