logo

BAHÇELİEVLERDE GELENEKSEL GENÇ DEVELİLER DERNEĞİ İFTARI

 

03 Haziran Pazar günü Yenibosna Spor Parkında Bahçelievler Belediyesinin katkılarıyla bir iftar düzenlendi. Genç Develiler Derneğimizin Geleneksel iftar programı sunucu Cengiz Avcılar’ın hoş geldiniz konuşmasının ardından Kuranı Kerim kıraati ile devam etti.
Sunucu Cengiz Avcılar katılımcıları tek tek anons etti. Programda Başkan Mehmet Sabah bir açılış konuşması yaptı.
Ardından Develi ve Yöresi Derneği adına bana bir selamlama konuşması verildi.
Daha sonra KAYFED Başkanı Muhammet Ali Temel, Tomarzalılar Vakfı Başkanı Ramazan Sarı bir konuşma yaptı.
Ak parti 2 bölge Adayı Hasene Çağlar, Ak parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Küçükoğlu, MHP 3. Bölge adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP 2. Bölge adayı Develili hemşehrimiz 2. sıra adayı Cemal Çetin, cumhur ittifakına destek isteyerek konuşmasını sonlandırdı. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu birer selamlama konuşması yaparak katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiler.
KAYFED Başkanı Mehmet Ali Temel’in kızı Melike Temel kardeşimiz yazdığı 15 Temmuz şiirini okudu. Şiir dinleyicilerden büyük alkış aldı.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’nun selamlarını getirdim diyerek söze başladı.
Tüm Develi derneklerini Sami Dedeoğlu’na ve cumhur ittifakına destek olmaya çağırdı.
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da seçimin önemini anlatarak hemşehrilerinden destek istedi. Bu döviz operasyonu seçim öncesi Rusya’da Putin’e de yapıldığını “Putin’in oyu %60 dan %74 e çıktığını” söyledi. “Yani Rus Halkı bu oyunu gördü. Ona göre oy verdi. Milletim sende bu oyunu gör.
Ona göre oyunu ver.” Dedi
Toplantıya il ilçe ve Köy dernek başkanları, üyeleri ve STK temsilcileri katıldılar. Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Metin Alıcı, Ak parti İl Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Küçükoğlu, Develi ve Yöresi Derneğimizden Hatice Ayden, Yusuf Palamut, Mustafa Ağca, Mehmet Beşparmak, Sarıkaya Derneği Başkanı Fahri Yıldırım, Çöten Köyü Derneği Başkanı Hamza Başaran, Çaylıca Memduh Şahan, Genç Gaziler Derneği Başkanı Sinan Tekiner, Şahmelik Köyü Derneği Başkanı Orhan Gönen, Çomaklı Mehmet Tuaç, Avlağa Yasin Kaya, Kabaklı Köyü Alaattin Candemir, Epçe Osman Eken, Sarıca Köyü Derneği Başkanı Murat Kocaman, Develi Belediyesi Meclis Üyeleri: Hakan Türkmen ve Bayram Sabah, İş adamları Şaban Tosun, Davut Ayrı katıldılar.
Mesajlar Cumhur ittifakının adaylarına ve Kayseri’de Sami Dedeoğlu’na destek içerikliydi. Kayseri ilçelerinde Develi-Yahyalı-Yeşilhisar-İncesu ve Bünyan’da seçilebilir yerde bir aday olmaması Dedeoğlu’na desteği artırıyor. Kayserinin milletvekili sayısı bir arttığı için seçilme şansı var.
İsmail Emrah Karayelin seçilmesine kesin gözle bakılırken milletvekilleri sayısı için şimdiden hesaplar yapılmaya başlandı. Kuran tilavetiyle başlayan iftar yemeği yemek duasıyla sona erdi. İftar sonunda günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile Yenibosna Spor Parkında başkanlarla ayaküstü sohbette konu seçimler ve ülke üzerine oynanan oyunlar oldu.
İftar Yemeği sonrası Güngören Develi Sofrasında Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah ve köy dernek başkanlarımızla bir sohbet gerçekleşti. Başkan Cabbar milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’na ve cumhur ittifakına başkanlardan destek isteyerek Develi’ye davet etti.
Develi ile bilgiler paylaşa başkan Cabbar, özel olarak sorulan soruları tek tek cevaplandırdı.
Develi’den gelerek iftar yemeğine katılan meclis üyelerimiz Hadi Türkmen ve Mehmet Sabah ile başkan Cabbar’ı konaklayacakları Kent Otele yolcu ettik.
Bahçelievler’de bir Genç Develiler Derneği iftarında hemşehrileri buluştu ve özlem ve hasret giderdi.
İstanbul’daki gururumuz Bahçelievler Belediye Başkanımız Osman Develioğlu’na, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah’a ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Çağdaş Develi Gazetesi, 08 Haziran 2018, Sayfa 7

Share
2.410 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ABBASZADE İBRAHİM EFENDİ (1899-1963 )

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Abbaslar ailesinin atası Abbas Dede’dir. Aile de hep dedenin adıyla anıla gelmiştir. Aile Halep Türkmenlerinden üç değişik aile birlikte 18.asrın ortalarında Develi’ye gelip önce Kopçu köyü’ne yerleşmişler, kısa bir süre sonra Develi’ye ad vermiş olan Dev Ali (Seyyit Emir Ali) türbesinin etrafına yerleşmişlerdir. Yukarı Develi’de yerleşmişler ve kurdukları mahalleye de Kopçulu Mahahallesi adı verilmiştir. İlk nüfus sayımı olan 1821 tarihinde de mahalle sakinleri Kopçulu adıyla kayda girmiştir! Abbaszade İbrahim de diğer bütün aile ferleri ...
 • Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci’nin Takdim Yazısı

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci'nin Takdim Yazısı Değerli Hemşehrilerim, İnsanlar genellikle maddi kazanç uğraşısı verirler, bunun için çalışırlar, bunun için çabalarlar. Neden, çünkü daha iyi bir gelecek, daha mutlu bir hayat sürmek için. Maddesel olarak bir yere gelmiş bireyler asli görevlerinden artan zamanlarda da topluma hizmette yer almalı, ülkeye ve insana hizmete omuz vermelidirler. Bu hizmetin karşılığı da manevi kazançtır, manevi kazancın getirdiği haz ve mutluluktur. Bu haz ve...
 • DÜNYA TÜKENMEZ KALEM GÜNÜ

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Günümüzde kalem basit ve kolay bir yazma aracı olarak bilinmektedir. Kalemin tarihi çok eski çağlara dayanmaktadır. Özellikle sanayi devriminin ardından sanayinin de gelişmesiyle birlikte kalemin de bu gelişme ile paralel bir gelişme gösterdiğini görmekteyiz. İnsanlar asırlar boyunca mürekkebe batırılan tüylü kalemleri kullandılar. Ancak bu çok zahmetli bir olaydı. Çünkü sürekli sızıntı yapma problemi vardı. Ve ayrıca mürekkep sayfada çok yavaş bir şekilde kuruyordu. Modern zamanın yazım araçlarından bir olan “Tükenmez Kalem” icat edilip seri...
 • Gönül Sadakası

  03 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Okuyucu tarafından zaman zaman dersler çıkarılacak, kıssadan hisse alınacak metinler geliyor. Neşe ve sevinçler paylaştıkça çoğalır. Üzüntü ve kederler paylaştıkça azalır. İşe öyle dostlar ararız bazen. Bizimle üzülüp, bizimle sevinecek dostlar. Ama her şeyden önemlisi öncelikle bizim kendimizin omuz dayanacak bir dost olmamızdır. Bir hanımefendi anlatıyor: Biraz fasulye ve biraz pilav alarak bakır bir tepsiye koydum. Üzerine patlıcan, salatalık ve bir kaç tane kayısı ekledim... Tam dışarı çıkacaktım ki babam sordu: - “Nereye gidiyorsun kızı...