logo

BAHÇELİEVLERDE GELENEKSEL GENÇ DEVELİLER DERNEĞİ İFTARI

 

03 Haziran Pazar günü Yenibosna Spor Parkında Bahçelievler Belediyesinin katkılarıyla bir iftar düzenlendi. Genç Develiler Derneğimizin Geleneksel iftar programı sunucu Cengiz Avcılar’ın hoş geldiniz konuşmasının ardından Kuranı Kerim kıraati ile devam etti.
Sunucu Cengiz Avcılar katılımcıları tek tek anons etti. Programda Başkan Mehmet Sabah bir açılış konuşması yaptı.
Ardından Develi ve Yöresi Derneği adına bana bir selamlama konuşması verildi.
Daha sonra KAYFED Başkanı Muhammet Ali Temel, Tomarzalılar Vakfı Başkanı Ramazan Sarı bir konuşma yaptı.
Ak parti 2 bölge Adayı Hasene Çağlar, Ak parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Küçükoğlu, MHP 3. Bölge adayı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP 2. Bölge adayı Develili hemşehrimiz 2. sıra adayı Cemal Çetin, cumhur ittifakına destek isteyerek konuşmasını sonlandırdı. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu birer selamlama konuşması yaparak katılımlarından dolayı herkese teşekkür ettiler.
KAYFED Başkanı Mehmet Ali Temel’in kızı Melike Temel kardeşimiz yazdığı 15 Temmuz şiirini okudu. Şiir dinleyicilerden büyük alkış aldı.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’nun selamlarını getirdim diyerek söze başladı.
Tüm Develi derneklerini Sami Dedeoğlu’na ve cumhur ittifakına destek olmaya çağırdı.
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da seçimin önemini anlatarak hemşehrilerinden destek istedi. Bu döviz operasyonu seçim öncesi Rusya’da Putin’e de yapıldığını “Putin’in oyu %60 dan %74 e çıktığını” söyledi. “Yani Rus Halkı bu oyunu gördü. Ona göre oy verdi. Milletim sende bu oyunu gör.
Ona göre oyunu ver.” Dedi
Toplantıya il ilçe ve Köy dernek başkanları, üyeleri ve STK temsilcileri katıldılar. Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Metin Alıcı, Ak parti İl Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Küçükoğlu, Develi ve Yöresi Derneğimizden Hatice Ayden, Yusuf Palamut, Mustafa Ağca, Mehmet Beşparmak, Sarıkaya Derneği Başkanı Fahri Yıldırım, Çöten Köyü Derneği Başkanı Hamza Başaran, Çaylıca Memduh Şahan, Genç Gaziler Derneği Başkanı Sinan Tekiner, Şahmelik Köyü Derneği Başkanı Orhan Gönen, Çomaklı Mehmet Tuaç, Avlağa Yasin Kaya, Kabaklı Köyü Alaattin Candemir, Epçe Osman Eken, Sarıca Köyü Derneği Başkanı Murat Kocaman, Develi Belediyesi Meclis Üyeleri: Hakan Türkmen ve Bayram Sabah, İş adamları Şaban Tosun, Davut Ayrı katıldılar.
Mesajlar Cumhur ittifakının adaylarına ve Kayseri’de Sami Dedeoğlu’na destek içerikliydi. Kayseri ilçelerinde Develi-Yahyalı-Yeşilhisar-İncesu ve Bünyan’da seçilebilir yerde bir aday olmaması Dedeoğlu’na desteği artırıyor. Kayserinin milletvekili sayısı bir arttığı için seçilme şansı var.
İsmail Emrah Karayelin seçilmesine kesin gözle bakılırken milletvekilleri sayısı için şimdiden hesaplar yapılmaya başlandı. Kuran tilavetiyle başlayan iftar yemeği yemek duasıyla sona erdi. İftar sonunda günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile Yenibosna Spor Parkında başkanlarla ayaküstü sohbette konu seçimler ve ülke üzerine oynanan oyunlar oldu.
İftar Yemeği sonrası Güngören Develi Sofrasında Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah ve köy dernek başkanlarımızla bir sohbet gerçekleşti. Başkan Cabbar milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’na ve cumhur ittifakına başkanlardan destek isteyerek Develi’ye davet etti.
Develi ile bilgiler paylaşa başkan Cabbar, özel olarak sorulan soruları tek tek cevaplandırdı.
Develi’den gelerek iftar yemeğine katılan meclis üyelerimiz Hadi Türkmen ve Mehmet Sabah ile başkan Cabbar’ı konaklayacakları Kent Otele yolcu ettik.
Bahçelievler’de bir Genç Develiler Derneği iftarında hemşehrileri buluştu ve özlem ve hasret giderdi.
İstanbul’daki gururumuz Bahçelievler Belediye Başkanımız Osman Develioğlu’na, Genç Develiler Derneği Başkanı Mehmet Sabah’a ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Çağdaş Develi Gazetesi, 08 Haziran 2018, Sayfa 7

Share
1.914 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ’DE KEYİF VEREN ALIŞKANLIKLAR : 4 ALKOL ALIŞKANLIĞI

  03 Temmuz 2020 Köşe Yazarları

  Alkolun tarihçesi hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Ancak kırıntı bilgilerden elde ettiğimiz bazı notlara göre Sümerlilerin alkolü kullandığıdır. Bu da gösteriyor ki zevkin ve işretin olduğu her yerde alkol da var olmuş ve uzun M.Ö. VI Asırlarda kullanılmaya başlanmıştır. Zira höyüklerde çıkarılan büyük ve değişik toprak küpler bunun küçük belgeleridir. Özbekistan’da kavun ve üzüm çok verimlidir ve lezzetlidir. Bu bölgede öyle zannediyorum ki çeşitli zevkleri tadarken şarap içerek zevklerinin doruğuna çıktıkları da bir gerçektir. Cihang...
 • Kayseri ve Develi’nin İlk Hanım Şoförü : Ceyda AVCI

  02 Temmuz 2020 Köşe Yazarları

  Ceyda öğretmen Develi'nin saygın Avcı ailesinin dört kız üç erkek evlatlarının dördüncü çocuğudur. İlkokul ve ortaokulu Develi'de bitirdikten sonra, ailesi onu öğretmen olması için Adana Yatılı Kız Öğretmen okuluna gönderir. 1960 yılında buradan mezun olduktan sonra, öğretmen olarak Develi'ye döner. Adana'da beraber okudukları Ayşe Soylu ile ilk görevleri olarak da Soysallı Köyü'nün ilkokuluna tayin edilirler, Ceyda Avcı başöğretmen olarak bu okulda çalışmaya başlar. Bir İlk'in Hikâyesi: İlk dönemde eski okulları köyün içerisindedir. Daha so...
 • Farkındalık -4

  02 Temmuz 2020 Köşe Yazarları

  Neden “Bisiklet Kültürünü“ yaymak istediğimizin sebeplerine geliyoruz yavaş yavaş.Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz sorunların çözülmesi için neden “ Bisiklet”i seçtiğimizi anlatacağız. Bisikletin faydalarından bahsederek konuya giriş yapmak istedik.Çünkü daha önce de anlattığımız gibi toplumda eğitim gerilediği için insanlarımızda bilinç düzeyi çok düştü.Dolayısıyla bu işe en baştan başlamamız gerektiğini ve neden bu işe girdiğimizi anlatmamız gerektiğini 5 yıllık mücadelenin sonunda anlamış bulunuyoruz :) 1. Bisiklet Pratiktir, Zama...
 • ULUSLARARASI KOOPERATİFÇİLİK GÜNÜ

  02 Temmuz 2020 Köşe Yazarları

  Kooperatifler, demokratik işletme kuruluşlarıdır. Kooperatiflerde temel amaç kâr değil, işbirliği ve dayanışmadır. Birbirlerine meslek, sanat, toplumsal çıkar bağları olan grupların kendi aralarında kurdukları kuruluşlardır. Amaç, verimli çalışmak, ortak ihtiyaçları karşılamak, emek ve elde edilen ürünleri değerlendirmektir. İnsanlar hayatlarının her safhasında birbirlerine ihtiyaç duyarlar. Birlik, beraberlik ve dayanışma, toplumsal hayatta insanları kuvvetlendirir. İnsanlar bireysel olarak yapamadıkları şeyleri, kooperatifler kurarak ortakla...