logo

YENİ BİR YILA GİRERKEN

2009 yılı yoğun bir gündemle geçmiştir.
Gerek Türkiye için gerekse Dünya için ileriki zamanda da konuşulacak olaylar bu sene içinde birbiri ardına meydana gelmiştir.
İsrail’in Gazze saldırıları ile başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının Davos çıkışıyla hareketlenen 2009, hızından son gününe kadar hiç bir şey kaybetmemiştir.
Dünya açışından; İsrail’in Gazze saldırısıyla 2009 yılına girilmiştir. ABD Başkanı Barack Obama göreve başlamıştır. Irak’da, Afganistan’da, Çin’de, Filistin’de ve daha Dünya’nın bir çok yerinde binlerce masum insan ölmüş, ölmeye de devam etmektedir. Ne ilginç bir tesadüf ki zulme uğrayan bu insanların hepsi müslüman. Dünya da yaşanan ekonomik kriz derinleştikçe derinleşmiş bazı ülkeler iflaslarını ilan etmişlerdir.
Türkiye’de ise ergenekon hız kesmeden gündeme damga vurmuştur. Her vatan severin gözünde bir kahraman olan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu trajik bir şekilde vefat etmiştir. Bu millet kendisine hizmet edenleri unutmadığını ve unutmayacağını bu talihsiz olayda  da göstermiştir. Ergenekon gündemdeki sıcaklığını korumaktadır. Üst düzey askeri ve sivil bürokratlarında davaya dahil olmasıyla herkes tarafaından sonucu merak edilen bir sürece girilmiştir.
Demokratikleşme ile birlikte yaşanan gelişmeler bir çok kesimin tepkisini çekmiştir. Özellikle terör örgütüne alenen birilerince destek verilmesi, bu destekçilerin gösterdikleri pervasız uslup milletimizin sert tepkisini çekmiştir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.416 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?