logo

Prof. Dr. Necmettin Erbakan

Milli görüş lideri eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı geçtiğimiz salı günü asıl hayatının istirahatgahına uğurladık. Kimdir Necmettin Erbakan? Neler Yapmıştır? Milletimiz neden bu kişiyi bu kadar çok sevmiştir?

Necmettin Erbakan en kısa anlatımla başarılı bir bilim, inanç ve siyaset adamıdır.  Türkiye’nin o tarihte en genç doçentidir. Makine mühendisliği alanında yapmış oldukları büyük övgülere mazhar olmuştur. Türkiye’nin ilk motor makinesi üretimini yapan fabrikasını kurmuştur. Kariyerine odalar ve borsalar birliğinde devam etmiş en yüksek noktaya kadar ulaşmıştır. Daha sonra milletine hizmet gayesi ile siyasete girmiş ve vefatına kadarda siyasete devam etmiştir.

Necmettin Erbakan Türkiye’ye büyük hizmetler yapmıştır. Lideri olduğu milli görüş hareketi ile bir neslin inandığı değerler doğrultusunda yetişmesini temin etmiştir. Bir yerde milli ve manevi değerlere önem veren Mehmet Akif’in de idealinde bulunan Asımın Nesli projesinin günümüze uyarlanmış halidir milli görüş hareketi. Bu hareket o denli başarıya ulaşmıştır ki Necmettin Erbakan başbakan olduğunda batılı gazeteler ‘Osmanlı iktidara geldi’ demişlerdir. Necmettin Erbakan yaşamı boyunca adil düzenden bahsetmiştir. İnsanca yaşamayı da hedef edinen adil düzen insanların din, inanç ve teşebbüs hürriyetini de içine alan hakça yaşamayı ifade etmektedir. Toplumun gelir adaletsizliği içinde ezilmediği, zenginle yoksul arasındaki uçurumun çok fazla olmadığı bir düzendir bu. Milli iradenin ön plana alınmasına inanan, batılı devletlerin bir eyaleti veya uzantısı olmayan, siyonizme uşak olamayan bu görüş hedefleri yüzünden çıkar odaklarının hedef tahtasına hep oturmuştur. 28 Şubat sürecinde insan vicdanını zorlayan organize propagandalar sonucunda iktidar olmuş ancak muktedir olamamıştır. Siyonizm ile yapmış olduğu mücadele başına türlü türlü işler açmıştır. Ancak bu yüce şahsiyette ki yılmak bilmeyen tavır ve gayret önüne hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın onu yavaşlatmamış, durdurmak bir kenara daha da hızlandırmıştır. Ömrü boyunca ilkelerinden ve de inançlarından asla taviz vermemiştir. İnandığı değerleri sonuna kadar savunmuş, bu savunması zihinlere o denli bir damga vurmuştur ki kendisine lakaben ‘Savunan Adam’ bu nedenle denmiştir.

Milletimiz kendinden biri olan, milletini hep önemseyen, onun maddi ihtiyaçları yanında manevi ihtiyaçları olduğunu, bu ihtiyaçlarına çözüm bulunması gerektiğini her daim söyleyen ve bu ihtiyaçlara çözüm üreten bu kişiyi çok sevmiş ve bağrına basmıştır.  Allah rızası için yapılan hiçbir işin boşa gitmeyeceği de bu vesileyle tasdik edilmiştir.  Necmettin Erbakan bedenen aramızdan ayrılmıştır. Ancak fikirleri, düşünceleri ve rehberliği daima yolumuzu aydınlatacaktır. Rabbim ona rahmet eylesin, mezarını cennetten bir bahçe haline getirsin inşallah…

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
2.144 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?