logo

HİZMET YOK, YOLA DEVAM!

Ülkemiz dört mevsim kuşağında yer almaktadır.Bu iklim özelliği nedeniyle yapılacak hizmetler özellikle yaz dönemine denk gelecek şekilde planlanır.Küçük çapta ve acilen yapılacak tadilatlar her mevsimde özelliği itibariyle yapılabilir.Yaz mevsimi yol yapımı bakımından belediyemiz açısından hiç bir şey yapılmayarak geçirilmiştir desem abartmamış olurum.Başkanın ikinci dönemi olduğu için belediyenin mevcut borçlarını bahane etmeye de hakkı yoktur.
Belediyemizin bildiğim kadarıyla faal halde bir asfalt şantiyesi ve parke sahası vardır.Hal böyleyken asfalt işinin ihale yoluyla isteklilere hizmet alımı şeklinde yaptırılmasının da kabul edilebilir bir tarafı yoktur.Çürümeye bırakılmış yatırımlar bu devlet için büyük bir kayıptır.Bizim delikli kuruşa muhtaç olduğumuz zamanlar çabucak unutuluş gibi gözükmektedir.
Sevindirici olan özellikle meydanın asfaltının yapımı sırasında zeminde bulunan parkelerin sökülmesi ve zeminin sert malzemeyle kaplandıktan sonra üzerine asfaltın atılmasıdır.Kaplama asfaltın bir işe yaramadığı ve kısa zamanda aşındığı önceki uygulamalarda görülmüştür.Hatadan dönmek takdir edilmesi gereken bir durumdur.
Yollarımızın büyük bir kısmı berbat şekilde durmaktadır.Çoğu yerde yollar üzerinde seyredecek araba ve yayalara zarar verecek bir vaziyettedir.Yoların ne zamanda ve ne şekilde yapılacağı kuşkuludur.
Kış gelmiştir.Bundan sonra yapılacak olanda bilineceği üzere bir işe yaramayacaktır.Bırakın olduğu halde kalsın demekten başka söylenecek bir söz yoktur.
Yollar ile ilgili bir şey yapılmadığı halde gereksiz yere yol bölünmesi ve ağaçlandırılması ile uğraşılmıştır.Birşey yaptı desinler diye bir şey yapılmamalıdır.
Özellikle Tekir Caddesinde ve Aygözme şehir merkezi arasındaki yolda yapılan yol bölmeleri gereksiz ve denetimsiz yapılmıştır.Aygözme’ye dönen kavşak o kadar kötü yapılmış ki burada kaza olması kaçınılmazdır.Gereksiz yere her iki cadde de yol daraltıldı.Aygözme yolu ve Başkan’ın evinin önündeki yol  o kadar geniş bir ara bölme yapılmış ki ‘sanırım bahçe yapmayı planlıyor belediye’ demekten kendimi alamadım.Bu yapılan çalışmalar da eksik bırakılmış durumdadır.
Hizmet yok, yola devam!Tek kelimeyle yazık bu memlekete ve millete.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.349 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?