logo

GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELER

Son yıllarda özellikle dış kaynakların desteği ve talimatları doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratılmaya çalışılmaktadır. Bu durumu kaygıyla izlemekteyiz. Bu kesimler sanki ordumuz milletimizin düşmanıymış hissiyatını oluşturmaya  çalışmaktadırlar.    
Bu durumdan kar edecekleri ve zarara uğrayacakları belirlediğimiz zaman ne yapılmaya çalışıldığının farkında olacağımız kesindir.
Ordunun yıpratılmasından ve güçsüzleşmesinden yarar sağlayacak olanlar devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır. Çıkarlarına ters olarak gördükleri ordu pasifize edilmiş ve en büyük engelde ortadan kalkmış olacaktır.
Özellikle ABD, İsrail, Avrupa Birliği, Rusya ve bunun gibi ülkemiz üzerinde plan yapan ülkeler ve Mason Locaları, Rotari Kulüpleri gibi küresel aktörler bu durumdan fayda sağlayacaktır.Zararı olacaklar ise başta milletimiz ve devletimiz olacaktır.
Demokrasi günümüz devletleri ve halkları için en büyük kazanımdır. Demokrasiyi sekteye uğratmaya çalışacak girişimlerin makul görülmesi ise asla düşünülemez. Bu manada darbeler asla maruz görülemez. Darbe bir kurumun amacı veya aracı olamaz, olmamalıdır da. Türk Silahlı Kuvvetlerini bu şekilde nitelendirmek ise akla ve mantığa aykırıdır.Toplum vicdanını yaralamaktadır. Kişiler hata yapabilir.Ceza hukuku prensibi olarak suçta kişisellik esastır.Yani suçlu kurum asla  olmaz.
Suçlu yönetici yada kurum çalışanı olur. Durumu bu şekilde değerlendirdikten sonra maksatlı olarak gündemi saptırmak için çıkarılan iddialara gelirsek; hatası olan kişi veya kişiler varsa bunlar hakkınca cezai soruşturma yapılmalı, idari soruşturma yapılıyorsa ve bu kişilerden hala kurumda çalışanlar varsa bu kişiler bu görevlerden uzaklaştırılması gereklidir.
Siyasetçisi, gazetecisi, bürokratı ile herkes bu durumu bu şekilde değerlendirmelidir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.527 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?