logo

ŞEHİTLİK ve GAZİLİK

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor! / Bir hilal uğruna yâ Rab, ne güneşler batıyor! / Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker, / Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı, değer, / Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhîdi,
Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi, / Ey şehit oğlu şehit! İsteme benden makber / Sana ağuşunu açmış, duruyor Peygamber.

Yazıma milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un o ünlü dizeleriyle başlamak istedim. Ayetler ve hadisler
doğrultusunda şehitlik ve gaziliğe aşık olmuş bir milletin evladı olmaktan kıvanç duyuyorum.
Her güzel hasletimiz gibi şehitlik ve gaziliğe duyulan saygı ve sevgi de azalmıştır.Özellikle devleti yönetenlerin ve idarecilerin şehit ailelerine ve gazilere gösterdikleri saygısızlık bu toplumumuzu ve toplumun bir ferdi olarak bizi de derinden incitmektedir.Beni de bu yazıyı yazmaya iten sebep de budur.Bu vatan, bu bayrak, bu millet ve bu devlet için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan bu yüce gönüllü vatanseverlere ve onların yakınlarına yapılan veya yapılacak olan saygısızlığı ve terbiyesizliği asla maruz göremeyiz.Vatan hudutlarında namusumuzu, vatanımızı, bayrağımızı bekleyen serdarlarımıza kimse saygısızlık yapamaz.Herkes kendine çeki düzen versin!
Devleti yönetenler sap ile samanı bir birine karıştırmaya kalkmasınlar.PKK militanlarına vatan hainlerine gösteremedikleri tepkileri bu vatanın asıl sahibi olan şehit ailelerine ve gazilerimize göstermeye çalışmasınlar.Herkes haddini bilecek!
Kime neyin tepkisini gösteriyorsunuz?Yaptığınız ahlaksızlığa kılıf mı arıyorsunuz? Bir insanın en değerli varlığı canıdır.Bu değerli varlığını da vatanı için vermiş kişiler daha bu devlete nelerini verecekler? Yüreğiniz, cesaretiniz varsa verin canınızı görelim.Canınızı ortaya koyamıyorsanız, koyanın önünde gerekirse eğileceksiniz.Buna mecbursunuz.Yoksa gidin yumurta satın.Bu millet size mecbur değil.
Satırlarıma bu vatanı bize emanet eden canlarını ve bedenlerini vermiş şehit ve gazilerimize dua ve rahmet dileyerek bitiriyorum.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.547 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?