logo

ŞEHİTLERİMİZE

Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar…
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar,
Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi…
Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
‘Gömelim gel seni tarihe’ desem, sığmazsın.
Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb…
Seni ancak ebediyyetler eder istiâb.
Bu milletin evlatları vatanlarını, bayraklarını çok severler. Hiç bir zaman vatan topraklarının namert çizmesi altında çiğnenmesine müsaade etmediler. Bunun olmaması için can verir, can alırlar da hiçbir zaman yüzlerinde bir pişmanlık göremezsiniz.Yedi düvele meydan okumuş bir ceddin evlatları olarak bu aziz vatana göz dikmiş birkaç çapulcunun emeline ulaştığını görmektense ve dahası şanlı Türk bayrağının gönderden indirildiğini görmektense yine bu vatan için can vermekten hiç birimiz en ufak bir tereddüde dahi kapılmayız.
Namert bir pusu da hafta içi yine yedi vatan evladı şahadet şerbeti içti. Kanlarıyla da vatan toprağına aidiyetlik mührünü vurdular.Gencecik yaşta bir gül fidanı gibiydiler.Kimisi nişanlıydı, kimisi evliydi.Verecek bir canları vardı bu vatan için onu vermekten de biran olsun çekinmediler. Rabbim şefaatlerine nail eylesin.
Şehitlerimizin hatıraları daha sımsıcacıkken, kanları dahi kurumamışken onların üzerinden siyaset yapılması çok çirkindir ve ahlak dışıdır.Öçlerini almaya çalışılması gerekirken sanki bir hiç uğruna öldüklerine dair bir intibaının uyandırılmak istenmesi katillerinin masum gibi gösterilmeye çalışılması milletimizi derinden incitmektedir.Bir plan ortaya konuluyor ancak bu planın neye doğru bir gidiş olduğunu kendileri dahi bilmiyor.Devlet politikası şeklinde olması ve yapılması gerekenler, siyasi iktidarın tek başına giriştiği plandan öteye de gidemedi.Halkın üzerinde psikolojik olarak medya ile kabullenmişlik ve çaresizlik politikası oluşturulmaya çalışılıyor.PKK gösterilerini yapan kişilerden iktidar yanlısı medya PKK sempatizanı olarak değil de sanki iş ekmek isteyen kişiler gibi bahsediliyor.Şehit yakınlarının PKK ya karşı yapmış olduğu gösterilerden taşkınlık olarak bahsediliyor.
PKK’nın destekçisi partinin kapatılması konusuna gelindiğinde ise öyle kaos planları ortaya konuluyor ki bu adamlar olmadan olmaz izlenimi uyandırılmaya çalışılıyor.Amerikanın yönlendirmesi ve desteği ile siyasi iktidarın bu planı gerçekleştirdiği ve medyayı da bu yönde kullandığı açıkça görülüyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.414 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?