logo

DEVLET BİZİM ORDU BİZİM

Hukuk devleti; idarenin yaptığı işlemlerde hukuk kuralları ile bağlı olduğu devlettir. İdare içinde görevini kötüye kullananlar varsa bu kişilerin yargılanması ve yine hukuk içinde cezalandırılması gereklidir.
Kişiler üzerinden kurumlara saldırılmamalı, kurumlar yıpratılmaya çalışılmamalıdır.
Son günlerde devletimizi yıpratmak adına dış güçlerin isteği ve desteğiyle gözümüzün nuru Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı bir karalama kampanyasına girilmiştir.Hayali senaryolar üreterek, medya desteğiyle ordumuz pasifize edilmeye çalışılmaktadır.Unutulmamalıdır ki düşmanlarımızın bu devleti yıkmak için gördükleri tek engel ordumuzdur.Ordu millet dayanışması zayıflatılarak ordu yalnız düşürülmeye çalışılmaktadır.Ortada bir suç varsa bu suçun konuşulacağı ve yargılanacağı yer mahkemelerdir.
Başka mecralara bu durumu kaydırmak kötü niyet göstergesidir.
Ordunun siyaset içinde olması hiçbir demokraside istenmez.Bu durum ordunun ve devletin gücünü zayıflatır ve bu kurumları asli görevinden uzaklaştırır. Ordumuzda siyasetin dışında durmalıdır.Ne zaman ki ordu siyaset içine girse Osmanlı’nın gerileme dönemindeki kazan kaldırmalar gibi yönetim etkisiz hale gelmiş olur.
Bu durumu da kimse istemez, istememelidir de.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.362 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?