logo

DEVLET-İ ALİYE-İ EBED MÜDDET

Tarih boyunca hiçbir milletin esareti yada tahakkümü altında yaşamamış bir millet olan Türk Milleti ilk var oluşundan günümüze gelinceye kadar devlet-i aliye-i ebed müddet kavramını kullanmıştır. Manası ise ebediyete kadar sürecek kutlu devlet demektir.
Atasözü haline getirilen ‘devlet başa, kuzgun leşe’,Kurtuluş Savaşında ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ olmuş ve vaz geçilemeyecek bir parolaya dönüştürülmüştü.
Devlet ideali uğrunda, bağımsızlık uğrunda, namus uğrunda gerekirse can verilip şehit olunmuş, gazilikle bu kutlu dava taçlandırılmıştır.Devletin bekası için kardeşin katlinde dahi bir beis görülmemiştir. Hainlerin başları ezilmiş devlet bu inançla ve düşünce ile bize emanet edilmiştir.
Dünyanın hiçbir yerinde devlet kendi aleyhine faaliyet gösteren kişilere ve gruplara göz yumulmamıştır.Türkiye gibi köklü bir yönetim geleneği olan, binlerce senedir adaletin ve onurun timsali olmuş bir devletin, kendi varlığı ve bütünlüğünü yok etmeyi kendisine gaye edinmiş bir örgüt ile pazarlığa girmesi açıklanamaz bir durumdur.
Devleti yönetenlerin oy simsarlığı yaparak bir kesime hoş görünmek gayesiyle bu girişimlerin içinde yer alması devleti ilerde çıkılması zor olacak bir dehlizin içine düşürmektedir.Bu grupların amacının federalizm ve ilerde bağımsız bir devlet kurma şeklinde olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
On binlerce kişinin öldüğü bir haklı davayı haksız gibi göstermeye kimsenin hakkı yoktur.Bu millet devleti için ölür, ölmektedir de.Lakin bu kişilerin boş yere öldüğü intibaını uyandıracak bu girişimler bu şerefli millete yapılmış en büyük hakarettir hatta ihanettir.Devlet ‘pardon’ demeye proglanmış bir yapı değildir.
Üzülerek medyadan takip ettiğimiz kadarıyla yurda giren teröristler ‘biz teslim olmaya gelmedik, barış elçisiyiz PİŞMANDA DEĞİLİZ’ demektedirler.Zafer kazanmış gibi çiçeklerle karşılanmaktadırlar. Mitingler düzenlenmekte, seçim otobüsü üzerindeki PKK militanları şehir şehir dolaştırılmaktadır.Destekçisi siyasi parti gövde gösterisi yapmakta, yasadışı örgüt bayrakları dalgalandırılmaktadır.
Demokrasi fikirler mücadelesidir.Kendini koruyucu kuralları da kendi oluşturmuştur.Bütün anayasalarda devleti koruyucu hükümler vardır olmalıdır.Sadece devleti değil mevcut rejimi de korumak gerekir.Bu duruma ‘militan demokrasi’ denmektedir.Yukarıda izahına çalıştığım eylemler demokrasi içinde değerlendirilemez.Demokrasi böyle faaliyetleri de asla korumaz.Devleti yönetenlerin bu duruma müsaade etmemeleri, kolluk güçleri tarafından gerekli tedbirlerin alınması gerekir.
Demokrasi adı altında devletimizi yıkmaya yönelik bu eylem ve planları şiddetle kınıyorum. Devleti yönetenleri çok geç kalmadan devlete sahip çıkmaya davet ediyorum.
Rabbim devletimizi milletimiz ile  daim eylesin.Böyle ayrılıkçı faaliyetlerden korusun. Yöneticilerimize de akıl ve fikir versin…

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.419 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?