logo

Belediye Hizmetleri

Bu hafta bir vatandaş olarak yazımda tamamlanan ve eksik gördüğüm  belediye hizmetlerini ortaya koymaya ve teşekkür ve tenkitlerimi sunmaya çalışacağım.
İlk olarak en ön planda olan hizmeti yeni meydan projesini değerlendirelim.Her şehrin bir meydana ihtiyaç duyduğu ve meydanıyla tanındığı bilinen bir gerçektir.Güzel bir uygulama olarak bu projeye girişilmiştir.Bir kısım eksikleriyle de hizmete açılmıştır.Bundan dolayı sayın başkana teşekkür ediyorum.Ancak meydan benim arzuladığım şekilde olmadı.Meydanlar düz alanlardır.Ama bizim meydan düz değil eğik oldu.Belki dolguda sıkıntı bunu bilemiyorum.Ayrıca orman işletme ve eski Jandarma binaları da keşke yıkılsaydı ve bu meydana dahil edilseydi.Bu ilerde olur temennisindeyim.Bu proje yapılırken çok acele edildi.Yollar tek oldu, çift oldu, mecburi oldu, ihtiyari oldu.Tutarlı bir uygulama yapılmadı. Yine her gün önünden geçtiğim için iyi biliyorum meydanda ki o kaldırımlar en az beş defa söküldü yapıldı.Yeşillendirildi söküldü.Parke yapıldı söküldü, asfalt atıldı kazındı en son toprak atıldı.Bundan sonra denenmeyen bir Arnavut taşı kaldı.Bu paralar bizim paramız.Keşke biraz daha tutarlı ve sağlam iş yapılabilseydi.
Her mahalleye çocuk parkı yapıldı ve gayet güzel yeşillendirildi ağaçlandırıldı.Çok teşekkür ediyorum başkanım.
Sularımız kalitesiz de olsa akıyor.Suyumuz yıl boyunca pek kesilmedi.Bunun içinde çok teşekkür ediyorum.
Yollarımızın hali içler acısı.Belki de en büyük eksik ve eleştirilmesi gereken konu da bu.Gördüklerimi anlatırsam; yağmur yağarken veya don tehlikesi varken alelacele asfaltlar atıldı.Bu asfaltların hepsi de bozuldu.Ben avukatım mühendis değilim.Ancak ben de herkes gibi biliyorum ki bu havalarda bu yollar yapılmaz.Aygözme’ye bir yol yapıldı temel fıkrası gibi.Zamanında bu yollar yapılamaz mıydı?Yollar çukurlarla dolu.Bu sene ciddi bir kış da olmadı.Bu yollar neden çöktü o zaman?
Hala gençlerimizin gideceği, güzel bir eğitim alacağı bir gençlik merkezi ilçemiz de yok.Gençlerimizin hali ise içler acısı.İnternet cafelerde cinayetler işleniyor.Sorumlu olanların bu durumlara bir çözüm bulması gerekiyor.Gençlerimize eğitim verecek belki bir meslek kazandıracak böyle bir merkeze ihtiyacımız var.Bana göre bu meydandan da önemli.Ama görüntüsü yok.Reklamı yok.Belki de bundan göz ardı ediliyor.
Belediyemiz özellikle savunma sporlarında gençlerimize güzel eğitimler veriyor.Başta belediye başkanı ve Ramazan Hocayı bu hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum.Çok güzel bir çalışma yaptınız.Devamını bekleriz.
Temizlik işçilerimiz özveri ile çalışıyorlar.Gece gündüz demeden bize hizmet ulaştırıyorlar.Gözlerimizle bunu görüyoruz.Tebrik ediyorum.
Belediyemiz bazı branşlarda eksik olan kadrosunu tamamladı.Özellikle işin uzmanı olan kişileri hizmet kervanına kattı.Bu hizmetlerin daha düzenli ve verimli olacağı anlamına geliyor.Tebrik ediyorum.
Gelelim belediyemizin mali durumuna.Ben geliri, gideri ve borçlarının ne kadar olduğunu bilmiyorum.Ama esnaftan duyduğum belediyenin borçlarını ödeme de gecikmeler yaşandığı yolunda.Bunu da bir çok esnaftan duydum.Özellikle sanayi esnafı bu konudan çok  şikayetçi.Çek verilmediğinden bahsediliyor.Bu konuda başkanımız bir açıklama yaparsa kamu oyunun aklındaki sorular da giderilmiş olur.
Çok tartışılan Seyrani Şenliklerine sanatçı getirme meselesine gelince.Benim düşüncem bu tür harcamaları belediyemizin değil de tertip komitesinin yapması gerektiğidir.Eğer birileri yüklü paralara birilerini getirmeyi planlıyorlarsa verir parasını getirirler.Kimse de bir şey diyemez.Ama bu belediyenin kasasından yapılıyorsa buna ben şahsen razı olmam.Çünkü bu parayla en az 200 TL den 300 öğrenciye burs verilebilir.Ben tercihimi böyle kullanırım.Sanatçının elinden çiçek almamak pahasına.
Belediyemiz eski evleri kamulaştırıyor.Yıkıp etrafını temizliyor.Tebrik ediyorum çok doğru bir uygulama yapıyorsunuz başkanım.
Develi deyince akla gelen su kaynaklarımızı; Elbiz, Köşkpınar, Venk, Babıyan vd. yerler de güzel çalışmalar yapıldı.Özellikle Elbiz yolu şahane oldu.Ama Köşkpınar suyunun havuzu içler acısı.Temizlenmesini ve ordan yine eskisi gibi su içmeyi çok arzuluyorum.İşallah bu yapılır.
Develimize has bir müzenin belki kültür evinin hayalini hep kurmuşumdur.Böyle bir yere çok ihtiyacımız var.Kültürümüzü gençlerimize ve yabancı konuklarımıza sergilememiz gerekiyor.
Develimizde son yıllarda özellikle Avrupa Birliği destekli güzel projeler yapıldı.Tebrik ediyorum.Daha fazlasını bekliyorum.Bilindiği üzere güzel projelere A.B. fonlarla destek vermekte.Neden daha fazla faydalanılmasın ki?
Sultan sazlığının kurtulması ve atık su faaliyetleri nedeniyle de bir doğasever olarak başkanıma teşekkür ediyorum.Daha fazlasını da bekliyorum.Belki bir hayvan barınma evi kurulabilir.
Ayrıca aş evi ve Ramazan ayında ki iftar faaliyetleri nedeniyle de başkana teşekkür ediyorum.
Şehir merkezinde yeterli park alanı yok.Bu çok büyük bir sıkıntı bu konuda gerekli çalışmaları bekliyorum.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.337 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?