logo

AH FİLİSTİN’İM AH

Bu gece;   Filistin demek istiyorum.
Bu gece;    hüzün olsun.
Utansın müslüman başlar,  gözler yere baksın.
Dursun zaman bu gece.  Diz çöküp ağlasın,
Her insan olan insan. Filistin Filistin diye diye……                

Evet kızıl bir gecenin sabahına uyanmak.Kan kokan bir gecenin sabahını yaşamak.Filistin’i yaşamak ve Filistin’in acısını yüreğine doldurmak.Sözün bittiği yer ölümdür derler ya.Gerçekten doğrudur.Ondandır taziye ziyaretinde  susulur. Ölümle artık dünya bitmiştir.Dünyalık biter ve ebedilik başlar.Bundandır ki sadece Kuran-ı Kerim duyulur yas evinden.
Filistin’i düşünüyorum.Öldürülmeleri için biz yaşayanlardan farklı bir neden mi vardı?Suçları Müslüman olmaları mıydı?Yoksa Arap olmaları mı?
Anlamlandıramıyorum bu vahşeti.Nasıl bir insan (kaldı ki bunu yapan insan da olamaz) böyle vahşileşebilir? Küçüklüğümüzden beri hep söyler etrafımızdakiler.’Araplar bizi arkadan vurdu, bunun ahını çekiyorlar’ diye.Ancak bu insanların suçu ne, nasıl bir mazeret bu.Kimse kimsenin ahını çekmemeli kendi yaptığı dışında.Bu ne bir müslümanın ne de bir  insanın sözü olamaz.Bize birilerinin ezberlettiği ümmetçiliği bitirttiren sözler bunlar.Tuzaklara kanmayalım. Dilimizle, sözümüzle ve elimizle bu vahşeti kınayalım.Dua edelim hep beraber.Filistinli kardeşlerimizin bunlara ihtiyacı var.Ayrılıkçı sözlere değil.Saplantılara değil.
Siyonizm amaçlarına ulaşmaya çalışıyor.Bunu yaparken de ne masum dinliyor ne de suçlu.Amaca ulaşmak için her yolu mübah sayıyor.Soykırımdan dert yananların soykırıma girişmeleri ne kadar manidardır.Anlayalım artık yıllardır kandırıldığımızı.Bize ezberlettirilenlerin koca bir yalan olduğunu.
Bazıları yine diyecek ‘bize ne, İsrail bizim dostumuz!Araplar düşmanımız.’diye. Hayır bu millet hiçbir zaman zalimi dost tutmadı. Tutmayacakta.Ne güzel diyor Mehmet Akif ‘zalimi hoş göremem mazlumu yeremem,Birileri istiyor diye ecdadıma sövemem’.Bu yangın büyük İsrail’i ortaya çıkarmak için yakılıyor.Bu büyük İsrail de yurdumuzun büyük bir kısmını içine alıyor.Kısaca yarın gözünü bize dikecek bu kişiler.Vakit geç olmadan biz karşı koyamasak da en azından karşı koyanlarla beraber olalım.Olalım ki safımız belli olsun.Zalimliğimiz mazlumluğumuz belli olsun.Karşı koyalım ki Müslümanlığımız Türklüğümüz belli olsun.Karşı koyalım ki insanlığımız belli olsun.KAHROLSUN İSRAİL! KAHROLSUN SİYONİZM! KAHROLSUN SİYONİZMİN UŞAKLARI!…

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.276 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?