logo

DEVELİLİLERİN İZMİR BULUŞMASI

Develililer geleneksel  yemeklerini bu yıl  Aydın Kuşadası  Korumar Otel’de  gerçekleştirdi. 19 Mart 2011  tarihli  toplantıya çok sayıda hemşehrimiz katıldı. İzmir ve Ege Bölgesinde yaşayan  Develilileri buluşturarak, tanışmak, kültürümüzü  yaşatmak, ilişkileri sıcak tutmak amaçlanmıştır.Aslında  hemşehri derneklerinin de amacı bu değil midir?

Buluşmayı Develi Belediye Başkanı Sayın Recep Özkan, Develi’den gelerek  bizleri kırmayarak  onurlandırdı. Başkan için de bir değişiklik olmuştu.Bir taraftan  İzmir’deki hemşehrileri, dostları ile birlikte olmuş, diğer yandan yüksek öğrenimini yaptığı İzmir kentiyle  özlem gidermişti.

Yemekte  öncelikle Develi’deki gelişmeler salaytlar eşliğinde gösterilerek anılarda bir yolculuk yapılmasına neden oldu. Kimileri  Elbiz’de,  Köşkpınar’da gezindi. Kimi giraboğlunun suyundan içti. Kimi de cıvıklının damlayan yağıyla  doyar gibi oldu. Kısaca  bu slaytlarla Develi’de bir gezintiye çıkıldı. Develi’yi tanıtan kitapçıklar, gazeteler  gelenlere  dağıtıldı. Develi’deki her gelişme bizleri mutlu etti. Başkana  bu çabaları için bir kez daha  kutluyoruz.

Sonra İzmir Develililer Derneği Başkanı Avukat Gökhan Karateke bir açılış konuşması yaparak gelenlere teşekkür etti. Sonra  sözü  Develi Belediye Başkanımız Sayın Recep Özkan’a verdi. O da, İzmir’deki  hemşehrileri arasında  bulunmaktan duyduğu mutluluğu  belirterek, Develi’deki  gelişmeleri özetle sunmaya çalıştı. Sonra, günün anlamını belirten bir plaket Dernek Başkanı Gökhan Karateke tarafından, Belediye başkanımız Recep Özkan’a sunuldu.

Yemekte Ege Bölgesi Kayserilililer Derneği Başkanı Halim Bezircilioğlu’nun da  aralarında bulunduğu birçok  hemşehrimiz  yer aldı. Uzun süre birbirlerini görmeyenler  yemek nedeniyle  görüşme olanağına kavuştu. Gece geç saatlere kadar süren  eğlence  sonunda katılanların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Ertesi günü Kuşadası’nda  bir başka  adreste  buluşma  sürdürüldü. Burası Ayhan Açıkgöz’ün yeriydi. Kuşadası’nda  onu Ayhan Usta diye tanıyorlardı. Cıvıklısız olamazdı. İste hemşehrimiz Ayhan Usta, çift bıcakla  kıyılan kuşbaşı etten yaptığı özel cıvıklıları da ayranla  yendikten sonra gelenler dağıldı. Güzel bir buluşmaydı.

Geleneksel hale gğelen bu yemekli buluşmaların bundan sonra da sürmesi en büyük dileğimiz. Dernek başkanı  Gökhan Karateke ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.246 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?