logo

ADAYLARIMIZI TANIYALIM HALİL ERGEN

1543

Seçimlere yakın tarihe kadar birkaç adayımızı tanıtmayı düşündüm. Haliyle önce kendi adayımızdan başlayacağım. Şimdi gelelim ailece uzun zamandır tanıdığımız, sevgili arkadaşımız Halil Bey’i tanıtmaya: Önce kendi kaleminden ÖZGEÇMİŞİ: 22 Şubat 1966 yılında Kayseri Develi İlçesi’nde doğdu. Kayseri Develi İmam-Hatip Lisesi mezunu olup; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

16 Haziran 1986 tarihinde Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memuriyete başladı. 30 Haziran 1996 tarihinde TBMM Refah Partisi Grubunda danışman olarak görevlendirildi. Daha sonra Fazilet Partisi Grubunda görevine devam ederken ADALET VE KALKINMA PARTİSİ kuruluşunda yer aldı ve TBMM AK Parti Grup Amirliği görevine getirildi.
Bu görevleriyle beraber kamuda sırasıyla Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği EPDK Basın Danışmanlığı ve TBMM Başkan Baş Müşavirliği görevlerinde bulundu. Orta derece Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli 2 çocuk babasıdır.
Yine kendi ağzından neden milletvekili olmak istediğini ve insanımızın beklentisine karşı ne yapacağını öğrenelim:
2015 Genel Seçimlerinde, Kayseri’nin ve bütün milletimizin mukaddes emanetini ve mücadele bayrağını devralmak için sizin hizmetinize talibim.
Bugün güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Yeni Türkiye’nin inşasında görev alacak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine milletimizi taşıyacak olan kadrolar olarak hep birlikte canlabaşlaçalışacağız.
Bizim, ülkemiz için daha yapacak çok işimiz, milletimiz için üreteceğimiz daha çok hizmet var.
Çıktığımız bu kutlu yolculukta Rabbim ayaklarımızı doğruluk üzerine sahip kılsın. Türkiye için, milletimiz için hayırlara vesile eyle ya Rab.
Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor, hepinizi sevgi ve saygıylaselamlıyorum.
HalilErgen Ak Parti Kayseri Milletvekili Adayı
BU YAZILANLARA BENİM İLAVEM : Sayın Ergen, bu memleketin evladıdır.
Baba tarafı Ayvazhacı, anne tarafı Tombak köyünden. Talebeliğinde Develi’de yatılı kalmış, Türkiye genelindeki yatılı okuyan çoğu talebeler gibi hafta sonu köyüne bile vasıta bulamadığı için yürüyerek gitmiş, bin bir güçlükle kendisini yetiştirmiş, Anadolu’nun dert ve sıkıntılarını yaşayarak olgunlaşmış biridir. Sonra temiz, dürüst ve çalışkan kişiliği ile TBMM’de merdiven basamaklarını birer birer çıkarak Partimizin Grup Amirliği ve TBMM Başkan Baş Müşaviri görevindeyken memleketimize farklı bir yönden hizmet etmek arzusuyla milletvekili adayı olmuştur. ‘Kendisini tanımıyoruz’ diyenlere karşı şunu belirtmeliyim ki hangi partiden olsun kapısı herkese açık olmuştur. 32 yıl aradan sonra ziyaret için gittiğim Mecliste beni tam bir dost gibi karşılamasını unutmayacağım.
Mütevazı kişiliği ile çok takdir ettiğim Aziz Dostum Halil Bey’e başarılar diliyorum.
NOT : Bayan okuyucularımın ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIM.
Saygılarımla.

Share
3.142 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İŞYERİNİN DEVRİ HALİNDE İŞ SÖZLEŞMELERİNİN DURUMU

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İşçi işveren ilişkisinin önemli ölçüde korunması, geçerli ya da haklı bir neden olmaksızın sona erdirilememesi ve işçinin gelirinde sürekliliğin sağlanması modern iş hukukunun en temel gayelerinden birini oluşturur. İş hukukunun bu temel gayesini tehlikeye sokan en önemli nedenlerden biri işyerinin devir yoluyla bir işverenden başka bir işverene geçmesidir. İşyeri devri başta satım sözleşmesi olmak üzere, işyerinin kiralanması, intifa hakkının kurulması vb. yollarla devretme, işverenin ölümü, işyerinin özelleştirilmesi ya da devletleştirilmesi,...
 • REKABET NEDEN ÖNEMLİDİR?

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Rekabet, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan rekabet kelimesi uzun yıllardan beri dilimizdedir. Rekabet, üstünlük sağlama amacı ile rakiplere karşı yürütülen yarışma etkinliklerinin bütünüdür. Bu terim işletmecilik, iktisat, çevrebilim, spor ve sanat dallarını da içeren alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Rekabet iki ya da daha çok güç, kuruluş, işletme, sistem, birey ya da grup arasında yer alabilmektedir. Diğer bir ifadeyle rekabet, hırs, başarma...
 • Gurbette Yıllar 2

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Gurbette Yıllar 2 (Birfâni Tornacı Ömer) İlçemiz Bakırdağı Mahallesi sakinlerinden ve “Birfâni Tornacı Ömer” mahlasıyla bilinen Ömer Develioğlu’nun ikinci şiir kitabı olan “Gurbette Yıllar 2” şiir kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları arasında çıktı. Başkanımız Mehmet Cabbar’a, Kültür Müdürü Ali Orhan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kitabın Önsözünden: Köklü bir edebiyat gelenek ve birikimimiz içerisinde şiirin ayrı bir yeri vardır. Millet olarak da şiire ayrı bir önem vermişizdir. Derviş Osman, Âşık Seyrani, Ali Celalettin, A...
 • Süphan Dağı Efsanesi

  19 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Doğu’nun uzun kış gecelerinde nenemi dinlemeye bayılırdım.  Siyabend ile Hace’nin hikâyesi, Süphan Dağı’nda geçiyordu. Zozan (yayla) nenem anlatırken bende gözümün önünde Süphan Dağı olayını yeniden yaşıyordum. Nasıl unuturum Siyabend’in parmak ısırtan kahramanlığını? Ve göz yaşartan hikâyesini. Süphan Dağı eteklerinde yaşayan bir yiğittir. Yoksul bir köylüdür. Zayıf ve cılız delikanlıdır. Bu nedenle ona Kürtçede “ipin gölgesi”anlamına gelen Siyabend adı verilir. Annesi, babası, kardeşi yoktur. Amcasının sürülerine çobanlık yapar. Her gün S...