logo

ADAYLARIMIZI TANIYALIM HALİL ERGEN

1543

Seçimlere yakın tarihe kadar birkaç adayımızı tanıtmayı düşündüm. Haliyle önce kendi adayımızdan başlayacağım. Şimdi gelelim ailece uzun zamandır tanıdığımız, sevgili arkadaşımız Halil Bey’i tanıtmaya: Önce kendi kaleminden ÖZGEÇMİŞİ: 22 Şubat 1966 yılında Kayseri Develi İlçesi’nde doğdu. Kayseri Develi İmam-Hatip Lisesi mezunu olup; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

16 Haziran 1986 tarihinde Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memuriyete başladı. 30 Haziran 1996 tarihinde TBMM Refah Partisi Grubunda danışman olarak görevlendirildi. Daha sonra Fazilet Partisi Grubunda görevine devam ederken ADALET VE KALKINMA PARTİSİ kuruluşunda yer aldı ve TBMM AK Parti Grup Amirliği görevine getirildi.
Bu görevleriyle beraber kamuda sırasıyla Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği EPDK Basın Danışmanlığı ve TBMM Başkan Baş Müşavirliği görevlerinde bulundu. Orta derece Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli 2 çocuk babasıdır.
Yine kendi ağzından neden milletvekili olmak istediğini ve insanımızın beklentisine karşı ne yapacağını öğrenelim:
2015 Genel Seçimlerinde, Kayseri’nin ve bütün milletimizin mukaddes emanetini ve mücadele bayrağını devralmak için sizin hizmetinize talibim.
Bugün güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Yeni Türkiye’nin inşasında görev alacak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine milletimizi taşıyacak olan kadrolar olarak hep birlikte canlabaşlaçalışacağız.
Bizim, ülkemiz için daha yapacak çok işimiz, milletimiz için üreteceğimiz daha çok hizmet var.
Çıktığımız bu kutlu yolculukta Rabbim ayaklarımızı doğruluk üzerine sahip kılsın. Türkiye için, milletimiz için hayırlara vesile eyle ya Rab.
Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor, hepinizi sevgi ve saygıylaselamlıyorum.
HalilErgen Ak Parti Kayseri Milletvekili Adayı
BU YAZILANLARA BENİM İLAVEM : Sayın Ergen, bu memleketin evladıdır.
Baba tarafı Ayvazhacı, anne tarafı Tombak köyünden. Talebeliğinde Develi’de yatılı kalmış, Türkiye genelindeki yatılı okuyan çoğu talebeler gibi hafta sonu köyüne bile vasıta bulamadığı için yürüyerek gitmiş, bin bir güçlükle kendisini yetiştirmiş, Anadolu’nun dert ve sıkıntılarını yaşayarak olgunlaşmış biridir. Sonra temiz, dürüst ve çalışkan kişiliği ile TBMM’de merdiven basamaklarını birer birer çıkarak Partimizin Grup Amirliği ve TBMM Başkan Baş Müşaviri görevindeyken memleketimize farklı bir yönden hizmet etmek arzusuyla milletvekili adayı olmuştur. ‘Kendisini tanımıyoruz’ diyenlere karşı şunu belirtmeliyim ki hangi partiden olsun kapısı herkese açık olmuştur. 32 yıl aradan sonra ziyaret için gittiğim Mecliste beni tam bir dost gibi karşılamasını unutmayacağım.
Mütevazı kişiliği ile çok takdir ettiğim Aziz Dostum Halil Bey’e başarılar diliyorum.
NOT : Bayan okuyucularımın ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIM.
Saygılarımla.

Share
2.928 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...