logo

ADAYLARIMIZI TANIYALIM HALİL ERGEN

1543

Seçimlere yakın tarihe kadar birkaç adayımızı tanıtmayı düşündüm. Haliyle önce kendi adayımızdan başlayacağım. Şimdi gelelim ailece uzun zamandır tanıdığımız, sevgili arkadaşımız Halil Bey’i tanıtmaya: Önce kendi kaleminden ÖZGEÇMİŞİ: 22 Şubat 1966 yılında Kayseri Develi İlçesi’nde doğdu. Kayseri Develi İmam-Hatip Lisesi mezunu olup; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

16 Haziran 1986 tarihinde Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memuriyete başladı. 30 Haziran 1996 tarihinde TBMM Refah Partisi Grubunda danışman olarak görevlendirildi. Daha sonra Fazilet Partisi Grubunda görevine devam ederken ADALET VE KALKINMA PARTİSİ kuruluşunda yer aldı ve TBMM AK Parti Grup Amirliği görevine getirildi.
Bu görevleriyle beraber kamuda sırasıyla Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği EPDK Basın Danışmanlığı ve TBMM Başkan Baş Müşavirliği görevlerinde bulundu. Orta derece Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli 2 çocuk babasıdır.
Yine kendi ağzından neden milletvekili olmak istediğini ve insanımızın beklentisine karşı ne yapacağını öğrenelim:
2015 Genel Seçimlerinde, Kayseri’nin ve bütün milletimizin mukaddes emanetini ve mücadele bayrağını devralmak için sizin hizmetinize talibim.
Bugün güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Yeni Türkiye’nin inşasında görev alacak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine milletimizi taşıyacak olan kadrolar olarak hep birlikte canlabaşlaçalışacağız.
Bizim, ülkemiz için daha yapacak çok işimiz, milletimiz için üreteceğimiz daha çok hizmet var.
Çıktığımız bu kutlu yolculukta Rabbim ayaklarımızı doğruluk üzerine sahip kılsın. Türkiye için, milletimiz için hayırlara vesile eyle ya Rab.
Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor, hepinizi sevgi ve saygıylaselamlıyorum.
HalilErgen Ak Parti Kayseri Milletvekili Adayı
BU YAZILANLARA BENİM İLAVEM : Sayın Ergen, bu memleketin evladıdır.
Baba tarafı Ayvazhacı, anne tarafı Tombak köyünden. Talebeliğinde Develi’de yatılı kalmış, Türkiye genelindeki yatılı okuyan çoğu talebeler gibi hafta sonu köyüne bile vasıta bulamadığı için yürüyerek gitmiş, bin bir güçlükle kendisini yetiştirmiş, Anadolu’nun dert ve sıkıntılarını yaşayarak olgunlaşmış biridir. Sonra temiz, dürüst ve çalışkan kişiliği ile TBMM’de merdiven basamaklarını birer birer çıkarak Partimizin Grup Amirliği ve TBMM Başkan Baş Müşaviri görevindeyken memleketimize farklı bir yönden hizmet etmek arzusuyla milletvekili adayı olmuştur. ‘Kendisini tanımıyoruz’ diyenlere karşı şunu belirtmeliyim ki hangi partiden olsun kapısı herkese açık olmuştur. 32 yıl aradan sonra ziyaret için gittiğim Mecliste beni tam bir dost gibi karşılamasını unutmayacağım.
Mütevazı kişiliği ile çok takdir ettiğim Aziz Dostum Halil Bey’e başarılar diliyorum.
NOT : Bayan okuyucularımın ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIM.
Saygılarımla.

Share
3.076 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Derneğin Hafızası Kitabını Neden Yazmaya Gerek Duydum?

  18 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Kuruluşundan bugüne derneğimize hizmet eden değerli büyüklerimizi anmak ve bizden sonra gelecek yönetimlere ışık tutmak için bu kitap kaleme alınmıştır. Amaç derneğin yazılı hafızasına bir katkı sunmaktır. Çünkü toplumun hafızası olan kitaplar kültürel bir mirastır, kitaplar gönülden gönüle giden bir yoldur. Her dönemde Başkanların ve yönetimlerin karşılaştığı zorluklar, yaptıkları fedakârlıklar ve hizmetler hiçbir zaman küçümsenemez. Dernekçilik bir gönül, sevda ve fedakârlık işidir. Hemşehrilerinin dertlerine ortak olmak, hastalara ve yoksul...
 • DÜNYA PİKNİK GÜNÜ

  18 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Havaların ısınmaya başladığı ilkbahar aylarından itibaren piknikler, hafta sonlarının en keyifli aktiviteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Pikniğe gitmek için kimimiz deniz kenarını, kimimiz ormanı, kimimiz su veya göl kenarını, kimimiz de parklar gibi doğal ortamlar veya bir açık alanı tercih ediyoruz. Piknik, yemek yemek, eğlenmek için açık alanda yapılan günübirlik gezintidir. Piknik, kelimesinin kökeni Fransızca “pique-nique” kelimesinden gelmekte olup, anlamı “Suyu, yeşilliği olan, gezinti yapılacak yer” olarak tanımlanmaktadır....
 • ABBASZADE İBRAHİM EFENDİ (1899-1963 )

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Abbaslar ailesinin atası Abbas Dede’dir. Aile de hep dedenin adıyla anıla gelmiştir. Aile Halep Türkmenlerinden üç değişik aile birlikte 18.asrın ortalarında Develi’ye gelip önce Kopçu köyü’ne yerleşmişler, kısa bir süre sonra Develi’ye ad vermiş olan Dev Ali (Seyyit Emir Ali) türbesinin etrafına yerleşmişlerdir. Yukarı Develi’de yerleşmişler ve kurdukları mahalleye de Kopçulu Mahahallesi adı verilmiştir. İlk nüfus sayımı olan 1821 tarihinde de mahalle sakinleri Kopçulu adıyla kayda girmiştir! Abbaszade İbrahim de diğer bütün aile ferleri ...
 • Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci’nin Takdim Yazısı

  11 Haziran 2021 Köşe Yazarları

  Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası Kitabında Onursal Başkan Av. Osman Deveci'nin Takdim Yazısı Değerli Hemşehrilerim, İnsanlar genellikle maddi kazanç uğraşısı verirler, bunun için çalışırlar, bunun için çabalarlar. Neden, çünkü daha iyi bir gelecek, daha mutlu bir hayat sürmek için. Maddesel olarak bir yere gelmiş bireyler asli görevlerinden artan zamanlarda da topluma hizmette yer almalı, ülkeye ve insana hizmete omuz vermelidirler. Bu hizmetin karşılığı da manevi kazançtır, manevi kazancın getirdiği haz ve mutluluktur. Bu haz ve...