logo

Seyrani Ziraat Fakültesine Zootekni Bölümü

ERÜ Seyrani Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 2010-2011 Eğitim yılında 30 öğrenci alarak eğitime Seyrani Kampüsü Fakülte binasında başlıyacağı belirtildi.
ErÜ Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan İlbaş; Zootekni Bölümü Akademik Kadrosunun Doç. Dr. Yusuf Konca Bölüm Bşk. Yrd. Doç. Dr. Asiye Yılmaz Adkinsoy, Yrd. Doç. Dr. Jale Metin, Arş.Gör. Selma Büyükkılıç’dan oluştuğunu, birinci yıl Ziraat Mühendisliği Bölümüne 44 öğrenci, ikinci yıl tarla Bitkileri Bölümüne 30 öğrenci, Bitki Koruma Bölümüne 31 öğrenci alındığını 2010 -2011 eğitim yılında da Zootekni bölümüne 30 öğrenci alınmasıyla Seyrani Ziraat Fakültesinde 4 Bölümde 135 öğrenci eğitim görecektir dedi.
Fakülte bünyesinde açılan; Tarımsal yapılar ve Sulama, Bahçe Bitkileri, Toprak Bölümlerine de ileriki yıllarda öğrenci alınması için alt yapı çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan İlbaş Zootekni bölümü ile ilgili olarak; Terim çoğunlukla zooteknik olarak yanlış ifade edilir. Veteriner Fakültelerinde ve  ZİRAAT FAKÜLTELERİNİN ZOOTEKNİ BÖLÜMLERİNDE Zootekni I (Genel Zootekni, koyun yetiştiriciliği, sığır yetiştiriciliği),
Zootekni II (atçılık ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği), laboratuvar hayvanları yetiştiriciliği, hayvan davranışları, hayvan psikolojisi, arıcılık, kürk hayvanları yetiştiriciliği, kedi-köpek yetiştiriciliği, hayvan ıslahı, biyoistatistik, genetik gibi dersler verilmektedir. dedi.
Seyrani Eğitim Vakfı Başkanı ve Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, konu ile ilgili olarak; “Kampüs alanımıza her geçen gün Devlet desteği ve hayırseverlerimizin destekleri ile  kültür  ve spor merkezleri ile yeni bölümler kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
6.644 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?