logo

YUNUS EMRE ANLATILDI, SAHNELENDİ KONSERİ ile BÜYÜLEDİ

 

 

 

Osman Ulubaş Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen Yunus Emre etkinliği, öğrencileri adeta büyüledi. 

Okul Edebiyat öğretmeni Rukiye Yavuz’un hazırladığı Yunus Emre etkinliği okul spor salonunda gerçekleştirildi. Okul Müdürü Abdullah Danacı, Okul Aile Birliği Başkanı Davut Güleç, öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerin de hazır bulunduğu etkinlik, Yunus Emre’nin kısa öyküleri ile başladı. 

Daha sonra şiirler okundu, hayatından kesitler sahnelendi, yaşadığı dönemden günümüze gelen güzel sözlerinden örnekler verildi, sinevizyon gösterileri ile yaşadığı dönemden kesitler getirildi.  Bu arada iki öğrenci, o dönemdeki giysiler içinde Yunus Emre’yi canlandırdı. 

Programın finalinde Okulun sürprizi öğrencileri şaşırttı. 

Kayseri Büyükşehir belediye Konservatuvarı Tasavvuf Musikisi Koro Şefi Yusuf Hikmet Balak ve Kemanda Orhan Kaya’nın seslendirdiği, bilinen ve sevilen ilahiler ile Yunus Emre eserleri öğrencileri adeta büyüledi. 

Zaman zaman öğrenci ve öğretmenlerde ilahilere ve eserlere eşlik etti, uzun uzun alkışladı. 

Yusuf Hikmet Balak, öğrenci ve öğretmenlerimizin yoğun ilgisine şaşırdığını belirterek “Bu tip etkinliklerde her zaman yanınızdayım. Böylesine coşkulu bir gruba böylesine konseri ilk kez vermekten çok gururlandım” diyerek okulumuza ve öğrencilerimize övgüler yağdırdı. 

Program sonunda Yusuf Hikmet Balak’a Okul Müdürü Abdullah Danacı tarafından plaket verildi.

 

 

 

Share
602 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?